Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Warhammer 40,000: Space Marine - przegląd pierwszych ocen

48 postów w tym temacie

I co ja mam teraz zrobić? Oceny są nieźle rozstrzelone. W dodatku recki na metacritc są bardzo dziwne. Na PC Space Marine ma 82,82,80, a na X360 80,75,70,60. Na PS3 totalna porażka 60,60,60,60. Poza tym dwa dni po premierze powinno być więcej recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oceny niższe wskazują na brak różnorodności i "głębi". Ale to gra akcji w świecie gdzie Marine ma tylko jeden cel - zabić heretyków lub zginać próbując. O tym widać wielu zapomniało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

barth89 - ja obstawiam, że większość recenzentów nie ma zbyt dużego pojęcia o wyglądzie uniwersum WH40k oraz, że wielu będzie tę grę porównywać do GoW... >.>
Mnie demo bardzo przypadło do gustu - twórcy świetnie oddali ducha 40,000 - Forge World pochłonięty wojną wygląda tak jak go sobie wyobrażałem czyli szaro i buro. Nie ma tam miejsca na wodotryski i ładne kolorowe widoczki i "słitaśną" grafikę... a Space Marines wyglądają zabójczo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Głównym zarzutem pod adresem Space Marine''a nie jest o dziwo to, że depcze cały dotychczasowy dorobek serii"
Jakiej serii? To nie jest DoW 3 ffs. :\

"Kampania dla pojedynczego gracza jest mimo to mało ambitna, idzie na łatwiznę skupiając się wyłącznie na akcji"
Bo to jest strategia turowa...

Czy mi się zdaje, czy dla recenzentów Warhammer = Dawn of War...?

Demo mnie zauroczyło i kiepskie recenzje tego nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 13:20, MacJak napisał:

Czy mi się zdaje, czy dla recenzentów Warhammer = Dawn of War...?


Na to wygląda, niestety. Dobrze, że recenzenci nie widzieli Fire Warrior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie ta długość rozgrywki. Natomiast kompletnie rozwaliła mnie recenzja Gameblog.fr - "(...) idzie na łatwiznę skupiając się wyłącznie na akcji(...)". Wtf??? A niby czym ta gra miała być jak nie grą akcji??? Co za debile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MacJak - nie rozumiem twojego wzburzenia. Przecież nie od dziś wiadomo, że jak w grę wchodzą Space Marines to będziemy mieli do czynienia z wielowątkową fabułą, konspiracją oraz działaniem z ukrycia... ;D

A teraz trochę na poważnie.
Niektórzy minęli się z powołaniem zostając recenzentami gier...

I o jakim deptaniu dorobku oni piszą?! Wreszcie doczekaliśmy się gry w której jesteśmy w samym centrum akcji, gdzie SM nie są zredukowani do roli "ciężkiej" piechoty, która tylko trochę jest lepsza od, np. Imperialnych Gwardzistów z ich latarkami... >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 13:24, Henrar napisał:

Na to wygląda, niestety.

.
Biorąc pod uwagę ile lat seria DoW jest na rynku i to, że obecnie pewnie już niewielu recenzentów pamięta Chaos Gate czy Epic: Final Liberation to raczej nie dziwne. Inna sprawa, że strategie wydają się być gatunkiem najlepszym dla tego uniwersum, chociaż czasami poeksperymentować na pewno nie zaszkodzi. No nic, poczekajmy na wyniki sprzedaży gry, demo mi się spodobało, ale jakoś do pełnej wersji nie ciągnie.

Trochę racji ma Eurogamer, że grze sporo dodaje licencja. Czy gdyby zamienić space marines na amerykańskich Rangersów, a z Orków zrobić Talibów/Rosjan/jakichś tam terrorystów to byłoby równie ciekawe? Raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 13:30, thorin49 napisał:

MacJak - nie rozumiem twojego wzburzenia. Przecież nie od dziś wiadomo, że jak w grę
wchodzą Space Marines to będziemy mieli do czynienia z wielowątkową fabułą, konspiracją
oraz działaniem z ukrycia... ;D

Problemem jest wrzucenie do gry Ultramarines, każdy inny Zakon byłby lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 13:30, thorin49 napisał:

I o jakim deptaniu dorobku oni piszą?! Wreszcie doczekaliśmy się gry w której jesteśmy
w samym centrum akcji, gdzie SM nie są zredukowani do roli "ciężkiej" piechoty, która
tylko trochę jest lepsza od, np. Imperialnych Gwardzistów z ich latarkami... >.>


Nie są? A to ciekawe, grałem w demo i jakoś tej ich wielkości i specjalności nie widziałem. Wręcz miałem wrażenie, że równie dobrze mogłem grać Gwardzistą, Eldarem czy Tyranidem, ginąłbym tak samo szybko jak teraz.

Jak chcesz zobaczyć jak się redukuje SM do roli ludzika minimalnie lepszego od Gwardzisty to zagraj w Squad Command na PSP. Więcej HP i inne uzbrojenie - cała różnica. Nawet obrażenia z broni dostają dokładnie takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 13:37, Henrar napisał:

Problemem jest wrzucenie do gry Ultramarines, każdy inny Zakon byłby lepszy.


To Relic, dla nich najwyraźniej każdy zakon różni się od siebie kolorem i niczym więcej. Więc czy są to Smerfy czy byliby Black Templars/Dark Angels czy Blood Ravens (to by była tragedia, ile można) to grałoby się tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 13:43, Bambusek napisał:

To Relic, dla nich najwyraźniej każdy zakon różni się od siebie kolorem i niczym więcej.
Więc czy są to Smerfy czy byliby Black Templars/Dark Angels czy Blood Ravens (to by była
tragedia, ile można) to grałoby się tak samo.


Ale przynajmniej BR dorobiły się historii o zdradzie w Chaos Rising :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie sprawa ma się jak w przypadku The Old Republic (a nawet lepiej, bo SM ma cudną oprawę graficzną i animacje i klimat):

Jesteś fanem serii? Ta gra to spełnienie marzeń. (przynajmniej dla mnie)
Nie jesteś fanem serii? Powiesz "meh, taka sobie gra, 5/10" i odłożysz na półkę.

Tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up
z tym spełnieniem marzeń nie rozpędzaj się za bardzo :P ja jestem fanem serii i uniwersum warhammera 40k, ale gra nie za bardzo przypadła mi do gustu (może dlatego, że przyzwyczaiłem się do realiów stołowego warha i jest to dla mnie zbyt przegięte)

apropo recenzji, straszne rozstrzelenie ocen, miałbym problem z dokonaniem zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 13:37, Henrar napisał:

Problemem jest wrzucenie do gry Ultramarines, każdy inny Zakon byłby lepszy.

Też bym wolał zagrać jako Space Wolf, Dark Angel lub jeszcze lepiej jako Grey Knight.
Z drugiej strony cieszę się, że mamy jakaś odmianę po Blood Ravens. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 13:14, Phoenix napisał:

Gram.pl dodało DLC do pre-ordera Space Marine - Golden Relic Bolter i Golden Relic Chainsword.
Miły dodatek, macie u mnie dużego +. :)


Hmm ... zamówiłem grę / edycja specjalna / w poniedziałek,dzisiaj wchodzę do sklepu i widzę te dodatki,czy ja też je otrzymam?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować