Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Warhammer 40,000: Space Marine - przegląd pierwszych ocen

48 postów w tym temacie

Sam teraz nie wiem czy brać Warhammera czy Dead island, myślalem że oceny będą lepsze aby mnie w 100% przekonać do zakupu, a tak będę do jutra kombinować co tu wybrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie uważasz, że "erpeg" w tym uniwersum byłby najbardziej wskazany? Postacie Inkwizytorów na przykład? Czytałeś trylogię Eisenhorna? To jest świetny przykład jak wyglądałaby gra RPG w 40k.
Ale cóż, może kiedyś się doczekam swojego Inkwizytora ścigającego heretyków bądź jakiegoś demona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 14:16, Longer napisał:

Ale cóż, może kiedyś się doczekam swojego Inkwizytora ścigającego heretyków bądź jakiegoś
demona.


Ja z kolei wolałbym coś z Imperial Guard - nie sztuką jest być bohaterem galaktyki, jak się ma mega zbroję, 2.5m wzrostu i tonę implantów. Klimatyczny shooter ze zwykłym szeregowcem, który przeprowadza akcje dywersyjne, skrada się i ucieka przed Orkami/Chaosem, bo inaczej nie ma szans wygrać? Hell yeah, szczególnie w brudnym klimacie 40k. (problemem byłoby tylko to, że mogłoby to za bardzo przypominać zwykłe shootery - konieczne byłoby postawienie właśnie na klimat i "realizm", bo CoDów i Battlefieldów już za dużo na rynku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 14:14, lis_23 napisał:

Hmm ... zamówiłem grę / edycja specjalna / w poniedziałek,dzisiaj wchodzę do sklepu i
widzę te dodatki,czy ja też je otrzymam?.

Tak, otrzymasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 13:49, Henrar napisał:

Ale przynajmniej BR dorobiły się historii o zdradzie w Chaos Rising :)


True i zapewne fabułę tego co dalej trzymają na DoW 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo o ile Space marine masakrujący 20 orków nikogo nie razi o tyle USMC walczący jak rambo kozikiem z tłumem talibów byłby już śmieszny. Czy jakby u Sapkowskiego to bezdomny bez ręki siekał potwory niczym Wiedźmin to by się spodobało? Wątpię. Uniwersum, jego zależności i fabuła to 99% contentu. Dotyczy to I książki, I gry, I filmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 14:16, Longer napisał:

A nie uważasz, że "erpeg" w tym uniwersum byłby najbardziej wskazany?


Nie licząc MMO chyba nie powstał żaden komputerowy RPG w uniwersum któregokolwiek Warhammera. Znając życie to GW ma z tym dużo wspólnego i nie chcą dawać licencji na RPG, ograniczając się do figurkowej. A ta się najlepiej sprawdza w strategiach.

Dnia 08.09.2011 o 14:16, Longer napisał:

Ale cóż, może kiedyś się doczekam swojego Inkwizytora ścigającego heretyków bądź jakiegoś
demona.


Może, jak zwykle wiele zależy od Genialnego Wytfórcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o Inkwizytorach, nie każdy ma "mega zbroję". Każdy ma inne pomysły, dla mnie jak już napisałem uniwersum posiada doskonałe fundamenty pod RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 14:41, Lailonn napisał:

Nie, bo o ile Space marine masakrujący 20 orków nikogo nie razi o tyle USMC walczący
jak rambo kozikiem z tłumem talibów byłby już śmieszny. Czy jakby u Sapkowskiego to
bezdomny bez ręki siekał potwory niczym Wiedźmin to by się spodobało? Wątpię. Uniwersum,
jego zależności i fabuła to 99% contentu. Dotyczy to I książki, I gry, I filmu :)


Właśnie, dlatego się ocenie takiego Eurogamera nie dziwię (chociaż rzadko się z nimi zgadzam). Mechanicznie nowa gra Relic jest porządna, ale bez szału, typowy średniak. A uniwersum to jednak nie ich zasługa już. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 14:46, Longer napisał:

Mówiłem o Inkwizytorach, nie każdy ma "mega zbroję". Każdy ma inne pomysły, dla mnie
jak już napisałem uniwersum posiada doskonałe fundamenty pod RPG.


Oj tam, oj tam... Torquemada Coteaz byłby najlepszy! :D
Ordo Malleus FTW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Relic chyba połknął własny tyłek... Od ambitnego RTS (DoW) przeszli do wesołej rzeźni z poziomami doświadczenia (DoW2), a teraz serwują nam konsolową naparzankę TPP :]
Z drugiej strony, Dead Island też nie zbiera samych dziewiątek w recenzjach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2011 o 15:22, thorin49 napisał:

Oj tam, oj tam... Torquemada Coteaz byłby najlepszy! :D
Ordo Malleus FTW!


Kawał blachy i tyle;)

A co do samej gry, jestem mile zaskoczony, a i napisy PL są (PS3). Grę kupię na 100procent. A premiera jutro a ja już w poniedziałek widziałem grę w niemieckim Saturnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale gra jako "akcja" jest spoko. Nie ma super fabuły ani głębi. I co? Strategie z tej serii też nie były i to nikomu nie wadziło. Dodajmy, że gry akcji w ogóle kiepsko stoją z fabułą i nigdy to wadą nie było.

Nie wiem jak multi ale podejrzewam, że tam dopiero gra powinna zyskać na jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 14:46, Longer napisał:

Mówiłem o Inkwizytorach, nie każdy ma "mega zbroję". Każdy ma inne pomysły, dla mnie
jak już napisałem uniwersum posiada doskonałe fundamenty pod RPG.


Pewnie dlatego właśnie istnieją cztery papierowe systemy RPG w nim osadzone. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2011 o 17:07, Nagaroth napisał:

Pewnie dlatego właśnie istnieją cztery papierowe systemy RPG w nim osadzone. :)


:) Wiem o nich, jednak chodzi mi o gry. Z tego naprawdę mogłaby być doskonała gra, ale cóż, zostaje nam Space Marine, które po ograniu dema jest naprawdę niezłym slasherem i jutro wybiorę się chyba do MM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 14:16, Longer napisał:

A nie uważasz, że "erpeg" w tym uniwersum byłby najbardziej wskazany? Postacie Inkwizytorów
na przykład? Czytałeś trylogię Eisenhorna? To jest świetny przykład jak wyglądałaby gra
RPG w 40k.
Ale cóż, może kiedyś się doczekam swojego Inkwizytora ścigającego heretyków bądź jakiegoś
demona.


Oj mam nadzieję, że coś takiego kiedyś powstanie. Warhammer zasługuje na kilka dobrych tytułów z różnych gatunków. A w sumie szanse rosną, bo ostatnio prężnie wchodzi na nowe wody (gry, film).
Moim marzeniem jest wysokobudżetowy film Warhammera/WH 40k na miarę Władcy Pierścieni. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 16:58, Lailonn napisał:

Ale gra jako "akcja" jest spoko. Nie ma super fabuły ani głębi. I co? Strategie z tej
serii też nie były i to nikomu nie wadziło. Dodajmy, że gry akcji w ogóle kiepsko stoją
z fabułą i nigdy to wadą nie było.


Nie miały, ale mechaniką były czymś nowym w gatunku i to do nich przyciągało. Zauważ, że oparty na podobnym pomyśle, tylko dodatkowo usprawniony, Company of Heroes też był popularny.

Dnia 08.09.2011 o 16:58, Lailonn napisał:

Nie wiem jak multi ale podejrzewam, że tam dopiero gra powinna zyskać na jakości.


Hmm, o ile nie poprawili balansu to jest pewnie wielka rzeźnia pomiędzy Raptorami i Assault SM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z recenzjami a zwłaszcza z recenzentami różnie bywa,więc nie to jak samemu sprawdzić grę.Mnie demo kupiło i dla tego jutro będę czekał z niecierpliwościa na SMS-a od Sferisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować