Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Dead Island - recenzja

116 postów w tym temacie

Jestem juz w miescie (8h grania) i moze to co napisze komus cos pomoze :))) Po przeczytaniu pierwszych recenzji zalamalem sie, bo jednak czekalem na te gre, ale postanowilem sam sprobowac, zawsze mozna przeciez sprzedac gre na Allegro. Zaczalem grac i ... wciagnelo mnie na 4y godziny :)) W pelni zgadzam sie ze wszystkimi zarzutami, ktore pojawiaja sie wopiniach - grafika jest strasznie nierowna, pop-up wrecz denerwujacy, save''y potrafia nie zapamietac juz wykonanych zadan, denerwujacy dostep do ekwipunku, nawet jak zginiecie to wlasciwie nic sie nie stalo - nawet wrogowie beda mieli ten sam stan zadanych obrazen, co przed wasza smiercia itp itp, ale powiem wam cos w sekrecie jesli lubicie takie gry, w ktorych mozna sie "powałęsać" po okolicy, pozwiedzac rózne zakamarki, robic rozne questy - choc oczywiscie generalnie w swojej strukturze sa one bardzo do siebie zblizone - przynies cos, idz do kogos i przekaz mu wiadomosc - to bedziecie sie dobrze bawic. System szlachtowania zombiakow nie pozwoli wam oderwac sie od konsoli. Poza tym jest calkiem fajny system ekonomiczno-strategiczny - zonglowanie broniami, ich ulepszanie, konstruowanie specjalnych, drzewko rozwoju - bardzo fajne plusy. Jak sie wciagniecie, to przestaniecie zwracac uwage na grafike i rozne takie. Gra na pewno ma duze poklady grywalnosci. Ja nie zaluje :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, że Myszasty tak nisko grę ocenił. Sam bym jej dał 7.0 jakoś. Gra jest monotonna, co jakiś czas spotykamy paru zombiaków, system naprawiania i upgrade''owania jest kiepsko zrobiony, a przeszukiwanie szafek, torebek, pudełek itd. doprowadza do szału i zanudza na śmierć. To jest gra, tylko do gry z przyjaciółmi, grałem z randomowymi ludźmi, to kradli loota i misje robili samemu. A miało być tak pięknie :/

P.S. Ta gra jest naprawdę dużo bardziej zabugowana od innych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy pierwszy raz usłyszałem o tej grze parę lat temu byłem w niebo wzięty gdyż tematyka zombie od dawna mnie pociąga. Niestety od czasu pierwszych trailerów i co raz większej ilości ukazujących się wiadomości o grze mój entuzjazm leciał na łeb na szyję. Niestety moje obawy się potwierdziły. Zamiast survival horroru dostaliśmy głupawą siekankę z zombiakami w tle.
Osobiście oczekiwałem gry, w której gracz będzie otoczony przez bezmyślną niepowstrzymaną masę, która chce cię k***a zjeść! Gracz musiałby walczyć o przetrwanie. Walka z jednym zombiakiem - ok. Z kilkoma - zero szans. Trzeba uciekać. Tylko gdzie, jak? Atmosfera zaszczucia, bezsiły i ciągle czychającego niebezpieczeństwa. To by było coś.
Dead Island powinien w zasadzie się nazywać Zombie Hunter. Sezon polowań na zombiaki się rozpoczął. Zapoluj na zombiaki z masła, które można pokonać celnym rzutem nożem (o zgrozo) lub przeciąć w pół maczetą. Bzdura i zero klimatu charakterystycznego dla klimatu zombie.

W grę nie grałem i na razie nie zamierzam, więc żadnych ocen nie wystawiam. Pewnie fani siekanek będą zadowoleni. Ci o mi podobnych oczekiwaniach raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2011 o 19:57, Mrowek284 napisał:

W grę nie grałem i na razie nie zamierzam, więc żadnych ocen nie wystawiam.

Twój poprzedni akapit jest całkowitym zaprzeczeniem tego zdania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 20:00, Darkstar181 napisał:

> W grę nie grałem i na razie nie zamierzam, więc żadnych ocen nie wystawiam.
Twój poprzedni akapit jest całkowitym zaprzeczeniem tego zdania...


Niezbyt. Nie napisałem, że opinię opieram na wrażeniach z gry. Jest kupa recenzji i trailerów, z których bez problemów można wyciągnąc podobne wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+10 pkt za praktykowanie zasady na głupie pytania głupie odpowiedzi :)

Btw grał ktoś w multi ?
Jak to jest z grą po sieci, można limitować kto może wbić do mnie na rozgrywkę ?
Tak, żebym zaprosił znajomych ale zablokował potencjalnych randomowych ludków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 20:58, Pietro87 napisał:

+10 pkt za praktykowanie zasady na głupie pytania głupie odpowiedzi :)

Btw grał ktoś w multi ?
Jak to jest z grą po sieci, można limitować kto może wbić do mnie na rozgrywkę ?
Tak, żebym zaprosił znajomych ale zablokował potencjalnych randomowych ludków ?


Chyba można tylko limit graczy ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2011 o 21:12, Gacol08 napisał:


Chyba można tylko limit graczy ustawić.


Wow.. to trochę bez sensu, chyba, że jest normalna opcja zaproś przyjaciela. Wtedy ustawiam limit graczy np na 3 i gram z dwoma kumplami których zaproszę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 21:14, Pietro87 napisał:

> Chyba można tylko limit graczy ustawić.

Wow.. to trochę bez sensu, chyba, że jest normalna opcja zaproś przyjaciela. Wtedy ustawiam
limit graczy np na 3 i gram z dwoma kumplami których zaproszę....


No tak możesz zapraszać normalnie swoich ziomków dlatego nie ma co więcej opcji dawać jak będziesz grał z 3 znajomymi to już i tak ci nikt nie wbije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2011 o 07:17, Tenebrael napisał:

Tak więc owszem, kiedyś też gry miały błędy, ale rzadko takiego kalibru, jak dzisiejsze
produkcje. Po prostu, kiedyś słowo "beta-test" cokolwiek znaczyło, dzisiaj to martwe
określenie.

kiedyś dostarczenie patcha na konsole było po prostu fizycznie niemożliwe, więc starano się by od razu wszystko było ok. Teraz konsole mają dyski, złote konta i inne bzdury, zięki którym kultowe argumenty z wojenek typu "wkładam płytę i gram" odeszły do lamusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie podoba czyjas opinia w stylu : w gre nie gralem, ale z tego co widzialem jest do d**py, wiec moim zdaniem nie warto jej kupowac, a w ogole to jest do d**py, bo nie ma klimatu zaszczucia itp. A jaki to problem gre kupic, sprobowac samemu, a jak sie nie spodoba to puscic ja na Allegro za 5-ec dyszek taniej ? W ten sposob mozna sprawdzic najgoretsze tytulu i co najwazniejsze miec wlasne zdanie na podstawie wlasnej gry, a nie tego co sie widzialo.
Najbardziej cenie sobie opinie graczy, ktorzy ZAGRALI w gre i dziela sie swoimi uwagami z innymi. Recenzja trailerow i gameplayow, to przykro mi mowic ale zajecie dla smerfow-marudow i innych takich.
Brak ci elementu zaszczucia ? poczekaj az trafisz do miasta Moresby, to tam poczujesz klimat zaszczucia, jak nagle z kilku stron zaczna na ciebie doslownie pedzic zombiaki, a uciec nie ma za bardzo gdzie, bo uliczki waskie. No, ale nie przekonasz sie o tym graczu, bo lepiej ogladac filmiki na youtubie.

a dla grajacych w DI garsc porad (gre przeszedlem, gram po raz drugi) - zostawcie sobie w ekwipunku koktajle molotowa i inne bomby, az do Aktu III - przydadza sie wam !!! Nie warto inwestowac w naprawe broni lub jej ulepszanie tak mniej wiecej do 20-levelu, bo szkoda kasy, a zawsze cos sie znajdzie do walki. Nie pozbywajcie sie ze swojego ekwipunku niczego, nawet rzeczy ktore wydaja wam sie idiotyczne np. oleander, mydlo, pas itp. bo pozniej sie okaze, ze wlasnie ten drobny element bedzie wam potrzebny do konstrukcji modyfikowanej broni.
A tak dla ciekawostki - w grze czeka na nas w sumie ok. 150 questow razem wzietych, wiec jest co robic - fajne jest to, ze niektore questy sa takie jakby ukryte, albo trzeba odkryc jakis nowy teren i tam czeka na nas zadanie, albo o quescie dowiemy sie przez radio, ze gdzies tam jest ktos kto czeka na nasza pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 09:17, PierrePierre napisał:

bardzo mi sie podoba czyjas opinia w stylu : w gre nie gralem, ale z tego co widzialem
jest do d**py, wiec moim zdaniem nie warto jej kupowac, a w ogole to jest do d**py, bo
nie ma klimatu zaszczucia itp. A jaki to problem gre kupic, sprobowac samemu, a jak sie
nie spodoba to puscic ja na Allegro za 5-ec dyszek taniej ? W ten sposob mozna sprawdzic
najgoretsze tytulu i co najwazniejsze miec wlasne zdanie na podstawie wlasnej gry, a
nie tego co sie widzialo.

Chyba Cię.. Mamy płacić 50 PLN za sprawdzenie czy gra jest warta zakupu?! Gra jest brzydka i nudna. Techland przestał robić dobre gry i wydał drugi bubel w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a grales ? to na czym opierasz swoja profesjonalna opinie ? na glosach kolegach, ktorzy tez tylko ogladali filmmiki na youtube. Wole wydac 5 dyszek i miec wlasne zdalnie niz sie tak bra****lowac na forum, a nawet nie sprawdzic samemu jaka gra jest w rzeczywistosci. Szkoda ci kasy ? wolisz powtarzac nie swoje opinie ? polecam ci forum - niemamkasywolebiadolic.mieczaki - tu jest forum dla GRACZY. A ty nie grales, wiec po co zabierasz glos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2011 o 10:40, byverter napisał:

Chyba Cię.. Mamy płacić 50 PLN za sprawdzenie czy gra jest warta zakupu?! Gra jest brzydka
i nudna. Techland przestał robić dobre gry i wydał drugi bubel w tym roku...


I wydajesz opinię o produkcie po obejrzeniu filmiku na YT....
Brawo, podziwiam taki tok rozumowania [godny szympansa].
To tak jak by powiedzieć, że piła łańcuchowa firmy X jest do dupy, bo obejrzałem film na YT gdzie jakiś debil próbował nią ciąć żel-beton.
Nie grałeś - nie masz opinii, proste, logiczne.
Zagrasz to takową wydawaj.

No chyba, ze jesteś leming który się podpisze ślepo pod pierwsza lepsza recenzją bez kompletnej znajomości tematu, to też podziwiam tok myślenia [tu godny leminga]

Nie grywam w samochodówki już dobrych 8 lat jak nie lepiej, ale chyba pójdę pooglądam filmiki na YT i wapdnę do kilku tematów o NFS wydać "opinię"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej czekam aby zagrać. Gram zrobiło mnie w konia i nie wysłało EK w piątek, BO ZA MAŁO PRZYSZŁO. Robiłem preordera miesiąc przed premierą, to chyba jest liczba kupujących i chętnych. Wszyscy kumple grają a ja czekam. Trzeba było brać edycje gorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 12:54, Pietro87 napisał:

Zagrasz to takową wydawaj.

"a jak zagrasz po czym dalej będziesz twierdził że słaba to znaczy że jesteś głupi hejter i troll, a w ogóle na pewno byłeś do gry uprzedzony od samego początku" ;) No offence, ale po prześledzeniu "zycia" kilku gier wiem, że mniej więcej tak potem przebiega dyskusja na forach. Wiadomo, ze samo obejrzenie wszystkich możliwych materiałów (gameplaye, trailery, screeny, wywiady, zapowiedzi, recenzje etc) czy granie w demo to za mało by wydawać pełną opinię bo a nóż po fullu by się zmieniła, ale idąc takim tokiem myślenia dochodzimy do punktu w którym okazuje się, że cała ta branża jest wafla warta, bo najlepiej by było jakby każdy wszystko kupował w ciemno, bo jest za głupi by ze screenów i zapowiedzi wywnioskowac czy gra mu podejdzie i czy ma bugi, bo ktoś po drugiej stronie monitora może mu w recenzji/gameplayu/demie/etc nakłamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu nie o to chodzi, żeby kupować w ciemno, tylko, żeby nie pisać bzdur na podstawie filmików z YT.
Nie grałem - ufam recenzji która odradza kupno gry, ok, ale nie wydaję produktowi opinii i nie "mędrkuję" wszem i wobec jaki to jestem mega spokero bo zjechałem coś na podstawie... no właśnie bez podstawy.


Zobacz - ja sam nie grałem i nie zamierzam DI bronić, jeszcze nie doszła moja kopia [nota bene - gram.pl piona za robienie sobie jaj totalnych z klienta] i żadnej opinii nie wydaje.
Ale jak widzę oczywiste bzdury to aż trudno ich nie komentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest do cholery moje EK???Na początku miało być w piątek,potem w poniedziałek a tera mi pisze że jutro albo po jutrze.Aż tyle czasu zajmuje pakowanie???Znowu daliście plame!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować