Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Data premiery Max Payne 3 wreszcie znana! Są nowe screeny

54 postów w tym temacie

ciekawe czy w 3 zdecydują się na uśmiercenie Mony Sax...wszak nie wiadomo do dziś, które z zakończeń 2 było kanoniczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Screeny są, jakie są. Nic specjalnego. Na opad szczeny trzeba poczekać, aż R* zarzuci nam wymaganiami nowego Maxa, rodem z GTA V... Chyba jednak kupię konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za lekcję pisowni, mówię to bez sarkazmu.

Dnia 09.09.2011 o 02:29, Vojtas napisał:

> Nie rozumiem o co Wam chodzi.
I najwyraźniej już nie zrozumiesz. W skrócie powiem tak: najlepszych rzeczy się nie zmienia.

Przecież to nie jest remake 1 tylko kolejna część. Chodzi mi tylko o to, że nie rozumiem czemu od razu niektórzy skreślają 3 tylko dlatego, że nie jest podobna do 1 czy 2. Moje niezrozumienie nie oznacza potępienia dla takiego podejścia. Po prostu mi osobiście nie przeszkadza zmiana klimatu bo historia Max''a dla mnie się zakończyła, nie czuję się oszukany tak jak w przypadku Half Life 2 i braku kolejnych epizodów czy części. Poza tym ufam R*, nigdy się na nich nie zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 14:00, ja33no napisał:

Przecież to nie jest remake 1 tylko kolejna część. Chodzi mi tylko o to, że nie rozumiem
czemu od razu niektórzy skreślają 3 tylko dlatego, że nie jest podobna do 1 czy 2.


Drogi kolega Kerkas już podesłał linki - radzę sprawdzić, szkoda się powtarzać. :)

Dnia 09.09.2011 o 14:00, ja33no napisał:

Moje niezrozumienie nie oznacza potępienia dla takiego podejścia. Po prostu mi osobiście nie
przeszkadza zmiana klimatu bo historia Max''a dla mnie się zakończyła,


Gdyby się zakończyła, mielibyśmy zupełnie innego bohatera, nową markę. I, umówmy się, nie chodzi o żaden remake. Chodzi o zachowanie szkieletu konstrukcji. Tak powinien zrobić Rockstar. Uprzedzam: argument "a co nowego można by jeszcze wymyślić!?" jest bezpodstawny. Wymyślić można sporo, jeśli się tylko chce. Kerkas może podać konkretne przykład, bo to nasz forumowy spec od noire. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noire to nie tylko kolorystyka cz motywy, to też sposób w jaki bohater odbiera świat. Jeżeli zmienimy tak ważny element to i sam bohater będzie całkiem inny. Rozumiem te argumenty jak najbardziej, ale nadal mam nadzieje że dzięki R* Max nie stanie się płytkim bohaterem, po prostu zmieni swój stosunek do rzeczywistości. Jeżeli nie to i tak możemy liczyć na porządną grę akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko chciałem powiedzieć, że pierwszy trailer nowego Maxa obejrzymy już 14 września, w najbliższą środę. Info oficjalne, pochodzi ze strony Rockstara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 15:04, ja33no napisał:

Noire to nie tylko kolorystyka cz motywy, to też sposób w jaki bohater odbiera świat.


Błąd bohater oprowadza nas po swoim świecie i przy okazji tej wędrówki poznajemy mechanizmy nim rządzące.
Film noir pokazywał ciemną stronę amerykańskiego snu gdzie za lśniącą fasadą kryje się amoralność gdzie za zewnętrznym dobrobytem kryje się korupcja i egoizm.
Pokazywał mroczną stronę człowieka niektórzy jej ulegają a niektórzy jak Max Payne nie.
Bohater czarnego kryminału bezpardonowo dąży do prawdy , nadepnie na odcisk , narazi się komuś , obiją mu gębę , spróbują zabić ale to go nie powstrzyma , na swój własny sposób dojdzie do prawdy , zbrodniarz nieraz uniknie kary , ale bohater wcześniej czy później znajdzie sposób aby go boleśnie zranić niekoniecznie w sposób fizyczny.

Ciężko się identyfikować z łysym i brzuchatym facetem po pięćdziesiątce jako bohaterem gry w stylu noir.
Kilka przykładów podstarzałych bohaterów kina noir.
Point Blank (1967) - Lee Marvin
Trzeci człowiek (1949) Orson Welles
Półmrok (1998) Paul Newman , Gene Hackman
Tyle że Ci aktorzy mają osobowość , talent i warsztat że z beznadziejnej roli potrafią wykrzesać fajerwerki.

Kojarzysz postać Femme fatale ? na pewno.
Wyobraź sobie Ritę Hayworth w Gildzie , Barbarę Stanwyck w Podwójnym ubezpieczeniu , Lanę Turner w Listonosz zawsze dzwoni dwa razy , Veronicę Lake w Szklanym kluczu i powiedz mi zgodnie z obrazkiem który znajduje się na okładce http://www.gram.pl/upl/katalog/w3/201109090727243580.jpg
co w.w. kobiety miałby widzieć w nowym wizerunku Maxa Payne-a głębokie wnętrze ? nie rozśmieszaj mnie.

Dnia 09.09.2011 o 15:04, ja33no napisał:

Jeżeli zmienimy tak ważny element to i sam bohater będzie całkiem inny. Rozumiem te argumenty
jak najbardziej, ale nadal mam nadzieje że dzięki R* Max nie stanie się płytkim bohaterem,
po prostu zmieni swój stosunek do rzeczywistości.


To już jest faktem dostaniemy grę akcji pokroju człowieka w ogniu , z bohaterem wyglądającym jak z filmów Szklana pułapka , Last Boy Scout i gry Kane i Lynch
Zaiste oryginalne i pomysłowe :(


>Jeżeli nie to i tak możemy liczyć na

Dnia 09.09.2011 o 15:04, ja33no napisał:

porządną grę akcji.


Jakich jest na kopy i o których szybko się zapomina , poza tym nie dzielmy skóry na niedźwiedziu
poczekajmy na trailery , demo , recenzje i wtedy zobaczymy.

Ps. Odnośnie elementów które można by dodać to tych jest sporo ot choćby terroryzm , walka z bossami handlu narkotykami a akcję można by umieścić w dowolnym miejscu na kuli ziemskiej warunek trzymający się kupy scenariusz i bohater nie wyglądający jak z żurnala ale nie mający też wygląda Ferdynanda Kiepskiego.
Pogłębić rysunek psychologiczny postaci.
Zresztą powstały też filmy noir z postaciami nie wpisujący się w kanon typowego noir:
Mroczne przejście z Bogaretm
Mildred Pierce z Joan Crawford
In a Lonely Place z Bogaretm
Dom ludzi obcych
Kobieta w oknie

Można stworzyć nieszablową grę noir można ? można.
Natomiast Rockstar pod znaną marką zrobił typową grę akcji i wmawia wszystkim że to jest noir.




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 10:54, Borzo napisał:

ciekawe czy w 3 zdecydują się na uśmiercenie Mony Sax...wszak nie wiadomo do dziś, które
z zakończeń 2 było kanoniczne...


Zapomnij o postaci typu Femme fatale nowy Max to gra akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 19:52, kerkas napisał:

Zapomnij o postaci typu Femme fatale nowy Max to gra akcji.


Grałeś? Bosh, ale my mamy ekspertów w polskim internecie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 19:57, Henrar napisał:

> Zapomnij o postaci typu Femme fatale nowy Max to gra akcji.

Grałeś? Bosh, ale my mamy ekspertów w polskim internecie :/


Ekspertem nie jestem ale coś niecoś o gatunku noir wiem
Z tego co czytałem w magazynie Edge artykuł A man called Payne
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=233
to na tę postać nie ma co liczyć zresztą
http://www.wikihow.com/Be-a-Femme-Fatale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma, a po screenach widząc że to będzie zwykły średniak jakich dużo. Lecz jako fan Max Payne mam nadzieję że ta gra nie będzie przyciągać tylko tytułem lecz jeszcze czymś nowym, czego nie miały poprzednie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować