Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GPU Kepler od Nvidii dopiero w 2012 roku

44 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2011 o 16:02, Zgreed66 napisał:

Az dziw, ze dałem rade ten tekst ocenzurować.


Az dziw, że umiesz pisać, bo czytać ze zrozumieniem to nie specjalnie [z resztą to norma, że jak się kończą argumenty, to typowy troll leci po najmniejszej linii oporu ciskając bluzgi - które ty z trudem dałeś radę "ocenzurować" jak sam piszesz, gratulacje]

Btw jeśli to :

i7 2600k, EVGA GeForce GTX580 , Corsair 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL8 Vengeance, Asus P8P67 PRO Rev. 3.0, OCZ Vertex2 E 60GB SSD, Samsung 500GB 7200rpm 16MB F3, Xigmatek Gaia SD1283

Jest dla ciebie"zwyczajny" sprzęt to pozdro i poćwicz ["zwyczajne" bodajże 4900, nie wiem ile bratu wyszło finalnie jak go kupował kilka miesięcy wstecz, ale jak dobrze kojarzę jakoś koło 4700-4900, nie wiem jak dla innych, ja tam uważam, że nie zarabiam tak źle ale 5 kafli to średnio prawie moje dwie wypłaty]


I czytaj na boga ze zrozumieniem [ja rozumiem , poziom szkolnictwa dziś nie stoi jakoś nad wyraz wysoko ale chyba na samo dno też nie spadł] - to, że są jakieś różnice - wiadomo, to czy te różnice się tak dostrzega podczas gameplayu to już inna kwestia, mi niestety "kuśka nie skacze" jak widzę bardziej wypukłą cegłę, czy nieznacznie bardziej błyszczące szyby tudzież wodę.
A z reszta, wałkujemy raptem jedn tytuł, wychodzi na to, że warto kupić kompa za 5 kafli dla crysisa 2, bo innych gier z jakimiś mega różnicami nie ma [porównaj sobie nowego DE na ten przykład.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 16:17, Pietro87 napisał:

bo czytać ze zrozumieniem to nie specjalnie


Zamiast mi jechać, to sam mógłbys sie przyłożyc do jasnej anielki...

Dnia 10.09.2011 o 16:17, Pietro87 napisał:

i7 2600k, EVGA GeForce GTX580 , Corsair 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL8 Vengeance, Asus
P8P67 PRO Rev. 3.0, OCZ Vertex2 E 60GB SSD, Samsung 500GB 7200rpm 16MB F3, Xigmatek Gaia
SD1283


Nie TO
Wchodziłeś na link od Guru3d? Niee? Jaka szkoda. Jak Grasz w 1440x900,
to wiesz, ze taka rozdziała jest mniejsza od 1280x1024. Co z tego wynika.
Ano, to, ze juz 6870 na DX11 w takiej rozdziale wyciaga ~50.
6870 kosztuje +2k? Chyba, nie. Ale od tego sie zaczyna juz dzisiejszy "zwyczajny" sprzet.

Wiec zejdz ze mnie z łaski swojej.. i zacznij od poczatku czytać posta.

Nie ma róznicy? Róznica jest zmniejsza od tych ewloucji miedzy grami, co kiedys?

Koncza sie argumenty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno się spodziewać rewolucji graficznej w grach na PC skoro większosć gier jest sprzedawanych na konsole, a te są już przestarzałe:P Jednymi słowy poczekajmy parę lat, a prędzej czy później rewolucja nadejdzie (nie liczmy na to, że ktokolwiek stworzy grę tylko na peceta z przepiękną grafą, ale wymagającą nieziemskiego kompa...tak postapili twórcy Crysisa i jeśli chodzi o pieniądze to nie wyszli na tym najlepiej (widać to po drugiej części gry). A zresztą temat tyczy się chyba nowych kart graficznych, a nie grafiki w grach o.O dla graczy to dobrze, że wychodzą nowe modele bo starsze siłą rzeczy tanieją, a nie ma przymusu by kupować tylko to co jest najnowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 16:22, Zgreed66 napisał:

Wchodziłeś na link od Guru3d? Niee? Jaka szkoda. Jak Grasz w 1440x900,
to wiesz, ze taka rozdziała jest mniejsza od 1280x1024. Co z tego wynika.
Ano, to, ze juz 6870 na DX11 w takiej rozdziale wyciaga ~50.
6870 kosztuje +2k? Chyba, nie.



Co ma piernik do wiatraka ?
Ja tu porównuje sprzęt który jest w stanie obsługiwać te efekty dx11 tak, żeby je było widać, bo jaki sens ustawić jakąś śmieszną rozdzielczość i full ustawienia ? Chyba jak już zmieniać cały hardware to na coś co ci da swobodę gry w full hd [kupie kompa za 1500zl, z obsługą dx11 żeby grac w 800/600 bo wyżej ni bata nie obsłuży konkretnych tytułów w hd na max... gdzie tu sens i gdzie logika]
A skoro nie ma większego sensu na dziś dzień jarać się minimalnymi efektami dx11 względem tego co serwują nam na dx9 [który to dx9 jest docelowo tym, co dostaje konsola, w sensie stricte ustawienia konsoli adekwatne dla pc to dx9 nie dx11] to po co dopłacać ?


Do tego wyskakujesz to z jakimś screenem z morrowinda czy fc , gdzie ja od startu porównuje różnicę w przykładowym C2 w renderingu dx9 względem dx11 [które to różnice wizualne są imho na tyle nieznaczne, że grając nie zwracasz na nie większej uwagi]


Mógł bym od ręki dziś, w przeciwieństwie do typowego kowalskiego iść do sklepu i złożyć za gotówkę pieca do 5 tysięcy [dlatego mówię tu z perspektywy osoby akurat w tym względzie nie ograniczonej finansowo, żeby nie było, ze "uparł się nędzarz przy swoim bo go na nowe nie stać"], nie robię tego z prostego powodu, nie widzę sensu popadania w paranoję, do wyjścia nowych konsol jesteśmy wizualnie i graficznie udupieni na takim a nie innym poziomie i tego nie przeskoczy.
Wyjdą nowe konsole, technologia w branży ruszy w przód i wtedy imho będzie sens wydawać te odkładane pieniądze [a do tego czasu niech sobie na forexie pracują same na siebie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 16:33, Pietro87 napisał:

Ja tu porównuje sprzęt który jest w stanie obsługiwać te efekty dx11 tak, żeby je było
widać, bo jaki sens ustawić jakąś śmieszną rozdzielczość i full ustawienia?

Śmieszna? 1440, czy 1680 moze być komuś wystarczajaca. To powód aby nie ustawiać max detali?
TO powod, aby brac złom, nie komputer?
Nie bedzie widać filtrów, wyzłobień, czy dokladniejszych modeli? Samo wole wiecej efektow, jak wieksza rozdzielczosc.

Dnia 10.09.2011 o 16:33, Pietro87 napisał:

Chyba jak
już zmieniać cały hardware to na coś co ci da swobodę gry w full hd [kupie kompa za 1500zl,
z obsługą dx11 żeby grac w 800/600 bo wyżej ni bata nie obsłuży konkretnych tytułów w
hd na max... gdzie tu sens i gdzie logika]

Czy zawsze trzeba popadać w skajnosci? Chłopie wyluzuj... Nie ma nic pomiedzy 1,5k, a 5k?
Nigdy nie było mainstreama? Nigdy się nie opłacalo najbardziej brac kart ze średniej pólki tak jak kiedys np
8800GTS zamiast GTX? Tylko 8400GS?

Dnia 10.09.2011 o 16:33, Pietro87 napisał:

A skoro nie ma większego sensu na dziś dzień jarać się minimalnymi efektami dx11 względem
tego co serwują nam na dx9 [który to dx9 jest docelowo tym, co dostaje konsola, w sensie
stricte ustawienia konsoli adekwatne dla pc to dx9 nie dx11] to po co dopłacać ?

Minimalnymi? Pokazuje, że mozna. Mozna, a wiec są możliwosci. Pisanie, ze DX11 guffno daje.
Jest dla mnie objawem krzywego myślenia.

Dnia 10.09.2011 o 16:33, Pietro87 napisał:

Do tego wyskakujesz to z jakimś screenem z morrowinda czy fc , gdzie ja od startu porównuje
różnicę w przykładowym C2 w renderingu dx9 względem dx11 [które to różnice wizualne są
imho na tyle nieznaczne, że grając nie zwracasz na nie większej uwagi]

Dlatego napisałem o 7600GT i róznicy w porównaniu z 8800. Po co isc dalej skoro rozncy prawie niema.
Bo troche realistyczniej jest woda odwzorowana, albo skałki, albo powierzchnia.
To podalem ta troche róznica daje to co kiedys. Skoro róznica jest mała to po co inwestować dalej? :<

Dnia 10.09.2011 o 16:33, Pietro87 napisał:

Wyjdą nowe konsole, technologia w branży ruszy w przód i wtedy imho będzie sens wydawać
te odkładane pieniądze [a do tego czasu niech sobie na forexie pracują same na siebie].

To nie pisz, że dx11 nic daje, albo roznic nie ma. SĄ

Jeszcze raz wytłuszcze te małe krótke zdanie:
"MI CHODZI O SAM FAKT, ŻE JEST RÓZNICA"

Nie ochodzi mnie, co mozesz sobie zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2011 o 16:44, Zgreed66 napisał:

Jeszcze raz wytłuszcze te małe krótke zdanie:
"MI CHODZI O SAM FAKT, ŻE JEST RÓZNICA"


"A MI CHODZI O FAKT CZY JEST NA TYLE DUŻA, ŻEBY DLA NIEJ WYDAWAĆ KASĘ NA NOWY SPRZĘT"

Kurcze, może twoim sposobem darcia się caps-lockiem w końcu dotrze pomiędzy twoje uszy ta jakże prosta informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 20:11, iRReniQs napisał:

Nvidia i Amd zapowiedzieli nowe karty, a gry dalej na takim samym poziomie... no cóż,
przedłuży się moja znajomość z GTX275... :)


Moja chyba też. Jeśli tylko beta BF3 będzie chodziła przyzwoicie, to nowego kompa już chyba nigdy nie kupię, tylko jakiegoś nextgena w 2015, czy kiedy tam. o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 16:48, Pietro87 napisał:

"A MI CHODZI O FAKT CZY JEST NA TYLE DUŻA, ŻEBY DLA NIEJ WYDAWAĆ KASĘ NA NOWY SPRZĘT"

2007 rok. Mam 7600GT. grajac na srednio-wysokich detalach oplaca mi se zmienic caly komputer dla Crysisa?

Koniec 2011. Mam stary złom i 3850, czy opłaca mi sie zmienic sprzet dla DX11?
Pytanie retoryczne, zeby nie było... Daj sobie siana, to zawsze było zalezne od twoich aktualnych bebechów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 16:48, Pietro87 napisał:


> Jeszcze raz wytłuszcze te małe krótke zdanie:
> "MI CHODZI O SAM FAKT, ŻE JEST RÓZNICA"
>

"A MI CHODZI O FAKT CZY JEST NA TYLE DUŻA, ŻEBY DLA NIEJ WYDAWAĆ KASĘ NA NOWY SPRZĘT"

Kurcze, może twoim sposobem darcia się caps-lockiem w końcu dotrze pomiędzy twoje uszy
ta jakże prosta informacja.

Nie jest. To oczywiste, że do czasu powstania nowych konsol nie pojawi się gra, która zdeklasuje crysisa.

EDIT: Jak dla nie się nie opłaca jeśli to ciebie interesuje.

Zgreed66 to, że kompa opłaca się kupować nowego dopiero wtedy gdy dużo nowsze i wydajniejsze części są już w miarę tanie też jest logiczne.

Nie opłaca się kupować kompa za 5 tysiaków tylko dlatego by cieszyć się najnowszą grą w dniu premiery, oraz wtedy gdy posiadany przez nas komp i tak starcza nadal do każdej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 16:53, Pietro87 napisał:

2008 - kupowałem swój obecny zestaw [za w zaokrągleniu 4500]... opłaca mi się go zmieniać
dla dx11 ?


Możesz skonczyc z tymi durnymi odpowiedziami? :>
Albo masz juz za słaby sprzet i chcesz zmienic, albo czujesz,
ze jeszcze pocisnie i aktualny poziom detali wystarcza to czekasz.
Nigdy tak nie było? :<

@Up jak ja mam napisać, ze nie rozkazuje nikomu kupowac nic, a szczegolnie za 5k, a juz w ogole juz teraz :<
Tylko chodzi o sam fakt róznicy miedzy Dx11, a 9 :< "Co za roznica, czy jest DX9, czy 11" pfff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 16:57, Zgreed66 napisał:

> 2008 - kupowałem swój obecny zestaw [za w zaokrągleniu 4500]... opłaca mi się go
zmieniać
> dla dx11 ?

Możesz skonczyc z tymi durnymi odpowiedziami? :>
Albo masz juz za słaby sprzet i chcesz zmienic, albo czujesz,
ze jeszcze pocisnie i aktualny poziom detali wystarcza to czekasz.
Nigdy tak nie było? :<


Wy już się kłócicie o rzeczy kompletnie oczywiste o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2011 o 16:57, Zgreed66 napisał:

Możesz skonczyc z tymi durnymi odpowiedziami? :>
Albo masz juz za słaby sprzet i chcesz zmienic, albo czujesz,
ze jeszcze pocisnie i aktualny poziom detali wystarcza to czekasz.
Nigdy tak nie było? :<


To o co kruszysz kopię od półtorej strony ?
Bo o tym co powyżej ja mówię od początku - że sprzęt składany do trzech lat w tył jest na tyle dziś wydajny, że kupno nowego mija się z sensem bo nie odczuje się znacznej różnicy [oprócz tej dotyczącej ilości gotówki w portfelu] i co więcej nie zobaczy się tejże różnicy wizualnie.
Nie skoczysz grafiką w takim stopniu jak przesiadka z infinity engine na cryengine.


@Piterixos

Ja się z nim nie kłócę, ja z nim dyskutuję.
A, że czasem Zgred66 daje imho durne przykłady, to ja mu równie irytująco odpisuję [w myśl zasady na głupie pytanie najlepsza głupia odpowiedź]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2011 o 17:04, Pietro87 napisał:


@Piterixos

Ja się z nim nie kłócę, ja z nim dyskutuję.
A, że czasem Zgred66 daje imho durne przykłady, to ja mu równie irytująco odpisuję
[w myśl zasady na głupie pytanie najlepsza głupia odpowiedź]


Biorąc pod uwagę niektóre określenia których już użyliście to odniosłem wrażenie, ze dyskusja przeszła w kłótnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 17:04, Pietro87 napisał:

A, że czasem Zgred66 daje imho durne przykłady, to ja mu równie irytująco odpisuję
[w myśl zasady na głupie pytanie najlepsza głupia odpowiedź]

oO Głupie?

Ja sie pultam, że:
1. Nie potrzeba kompa, za 5k, aby pocisnac Crysisa 2. Gdzie ja tak napisałem? Nawet linka dalem, co teze potwierdza, ale nie... musi być Full HD, bo sie inaczej nie oplaca detali odpalać, a co gorsza kompa kupowac >.<
2. Napewno, nie teraz. Pisze, ze DX11 daje możliwosci, aby w koncu przebić DX9.
3. Z Crysisem pierwszym tez było, ze komp drogi +4k, a ludzie grali wtedy na nizszych detalach i nikomu krzywda sie nie dziala. Czy był wiekszy sens zmieniać karty pokroju x1950, 7600Gt, czy nawet 6600GT. To juz zalezało od ludzi i ich poczucia.
Nie wiem, gdzie tu jest jakaś specjalna filozofia. Jakby się to dzis, teraz specjalnie zmieniło.

@Up to nie ja zjechałem na dziury w systemie nauczania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2011 o 17:06, Piterixos napisał:

Biorąc pod uwagę niektóre określenia których już użyliście to odniosłem wrażenie, ze
dyskusja przeszła w kłótnie:)



Za stary na to jestem [podobnie jak na popularną w wieku gimnazjalno-liecalnym, zabawę w "obrażanie się], a on niewiele bo raptem bodajże 2 lata młodszy.
Jak zaczniemy walkę "na noże" to z pewnością byś to zauważył gołym okiem =)


Ja zwyczajnie wyznaję zasadę, ze skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.


@Zgreed66

Dnia 10.09.2011 o 17:06, Piterixos napisał:

Nie wiem, gdzie tu jest jakaś specjalna filozofia. Jakby się to dzis, teraz specjalnie zmieniło.


No właśnie o to chodzi, że to się nie zmieniło.
Bo jak się wtedy dało grac na 8800 i nie było długo długo [i dalej nie ma bo na średnich na 8800 jeszcze pogra w większość tytułów] potrzeby zmiany tej karty, tak teraz np nie ma większego sensu zmieniać takiego gtxa 260-280, bo te karty dalej wydajnie wszystko uciągną.

P.S.
Jak nie czytasz co ja pisze, to ja się czepiam systemu nauczania bo nie czytasz ez rozumieniem [czyli lekcje polskiego zawiodły =)]
P.S.2
Nie ja zjechałem na temat "ledwo mi się udało ocenzurować post, żeby tego młota nie pocisnąć" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 17:10, Pietro87 napisał:

Bo jak się wtedy dało grac na 8800 i nie było długo długo [i dalej nie ma bo na średnich
na 8800 jeszcze pogra w większość tytułów] potrzeby zmiany tej karty, tak teraz np nie
ma większego sensu zmieniać takiego gtxa 260-280, bo te karty dalej wydajnie wszystko
uciągną.


I Mi własnie o to chodzi. Z tym własnie 7600GT przykladowo. Tez ciagnał Crysisa na srednio wysokich. Oplacalo sie?
Zalezy od człeka. 6600GT dawal na niskich oplacalo sie? Zle wygladalo, nie. Zmienił? zalezy od człeka.
Jednak mainstreamowy komp do pogrania w Crysisa +3k. High end prawie 5.

Dnia 10.09.2011 o 17:10, Pietro87 napisał:

P.S.2
Nie ja zjechałem na temat "ledwo mi się udało ocenzurować post, żeby tego młota nie pocisnąć"
:)


Twoje argumenty, byly tak głupie, ze az nie dało sie tego czytać.

PS1. To nie ja przyjałem, ze pisałem o kompie twojego brachola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 17:16, Zgreed66 napisał:


Twoje argumenty, byly tak głupie, ze az nie dało sie tego czytać.


Raczej tak ciężkie do odbicia i takie pozostaną :) [Henrar najlepiej to podsumował - największa różnica, framerate]

Dnia 10.09.2011 o 17:16, Zgreed66 napisał:

PS1. To nie ja przyjałem, ze pisałem o kompie twojego brachola.


To nie ja pisze w taki pokrętny sposób cytując nie te linijki co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 17:24, Pietro87 napisał:

Raczej tak ciężkie do odbicia i takie pozostaną :) [Henrar najlepiej to podsumował

Bo nie ma czego? Komp za 1.5k albo za 5k. Nie mozna nawalic wiecej detali, bo Crysis 2 to absolutnie max mozliwosci DX11. Albo zwalony komp, albo full hd Nie ma roznic miedzy dx9 a 11. Wcale ;)
Szkołe pomijam. High Endowego kompa nie ruszyłem, ciagle myśląć o mainstreamie. Szkołe pomijam.. cos zostało? :<
Po co zmieniać grafike na lepsza, skoro roznica jest minimalna? Zeby poprawiać dalej... Crysis tez nie przyszedl nagle... wczesniej tez był Farcry (9700/9800), HL, Doom (6600), QIV, Fear (7600)... Czy Crysis zle wygladał na 6600, czy 7600 zostawam wolne. Mi na 7600 wystarczal. Najlepiej oczekiwać gruszek na wierzbach.

Dnia 10.09.2011 o 17:24, Pietro87 napisał:

To nie ja pisze w taki pokrętny sposób cytując nie te linijki co trzeba.

Dalem link i do niego sie odniosłem :< cytat, dla przytrzymania watku..
Hmm niech popatrze, zaczynajac ze ten post ze szkolą czepiłeś oczywiscie tego, że poinformowałem, ze tekst ocenzurowałem, ciezko bylo, ale to zrobilem :] Taak to zdecydowanie moja wina. Szczegolnie wiedziac, ze.... grasz na monitorze o natywnej rozdzielczosci 1440x900... pewnie 19"a wiec tyle co... moj.
Osobiscie nie potrzebuje wiekszego (a nawet gdyby nie zmiesci sie, bo stoi miedzy 2 polkami.).
Róznice miedzy teksturami Very High, a High... widać.

Ale koncze ten spam bo to juz nie ma sensu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować