• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Maximo

Dungeon Siege II temat techniczny

Pytanie

Założyłem ten temat w celu rozwiązywania wszelkich problemów technicznych dotyczących DSII. Przypominam że wciąż oczekujemy na obiecany pod koniec tygodnia patch.Dziękuję,proszę się dopisywac do istniejącego wątku z istotnymi uwagami (mile widziana odpowiedż CDP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

940 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

GRAM: (Ze łzami w oczach!!!)
Wersja: polska
Patch: 2.1
language.dll: Nie
PC: Athlon 2500+ 1800 GHz, DDR 512, GeForce FX 5600 128MB
Problemy: FPS (w Amanl''u - w tym elf''im mieście) ... tnie się że nawet na zmniejszonych detalach FPS to 8-10 przeważnie 8, przerywniki filmowe nie są odtważane jest tylko głos który w dodatku się tnie... od czasu do czasu pokazują mi się zniekształcenia graficzne lub coś, w postaci czarnych plam, kresek i różnych takich napisy są wyświetlane poprawnie, nie wychodzi mi do windows.
I to tyle... Jak na razie!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.10.2005 o 11:41, Poke napisał:

> Jeżeli masz na, XP system plików NTFS to stanowczo odradzam tryb debugowania i "Ostatnia znana dobra konfiguracja".Może

> się to skończyc nawet reinstalacją systemu w niektórych przypadkach.Jeżeli nie jesteś daleko w grze usuń grę całkowicie,również


Baje. Co ma system plikow do debugowania.

Nie tylko baje, ale dla niektórych wręcz czarna magia i okultyzm.Trzeba jeszcze rozróżnic tryby i poziomy debugowania ,ale to już całkiem inna baaaja....Nie mam na myśli debugingu programowego(tego w menu gry),lecz katalogowe tryby przywracania(systemowe).No ale to trza znac MS.DOS....Poza tym jak nie wiesz jak komóś pomóc to może lepiej rzeczywiście poczytaj baje.Nie o tym jest ten temat./verte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.10.2005 o 12:44, Maximo napisał:

Nie tylko baje, ale dla niektórych wręcz
czarna magia i okultyzm.Trzeba jeszcze rozróżnic tryby i poziomy debugowania ,ale to już całkiem inna baaaja....Nie mam
na myśli debugingu programowego(tego w menu gry),lecz katalogowe tryby przywracania(systemowe).No ale to trza znac MS.DOS....Poza
tym jak nie wiesz jak komóś pomóc to może lepiej rzeczywiście poczytaj baje.Nie o tym jest ten temat./verte.


Kula w plot. Jestem adminem i mam pod soba ponad 100 kompow, kilka serwerow, kilka routerow, kilka sprzetowych firewalli i co nieco wiem o debugowaniu. To nie ma nic do rzeczy czy masz fata czy ntfsa, ext czy cokowliek innego. Debugowanie moze byc groznie tylko w wypadku gdy program odwoluje sie bezposrednio do struktury dysku, nadto nie jest to wina debugera ale samego programu ktory sie wysypuje. Jezeli sie nei zgadzasz to prosze o materialy i tych odkryciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy zauwazyliscie, ale gra(na dobrym sprzecie) nigdy nie schodzi ponizej 8 fps!! zrobilem taki test:

ustawienia grafiki na maks: 16xAF, 8xAA, detale max, najlepsza jakosc - 30-40 fps i w najwiesze jatki 8,1FPs
ustawienie minimium: 0xAF, 0xAA, detale min, najlepsza wydajnosc - 50-60 fps UWAGA jatki 8,1FPS

cos to jest mocno nie tak, skoro jakosc grafiki nie ma znaczacego wplywu na framerate podczas walk to moim zdaniem cos tu jest nie tak z kodem .developerzy zapomnieli chyba zacisnac posladki w odpowienim momencie i dali dupy na calej linii. problemy z polskimi fontami to ogromna wpadka cdp i naleza sie im za to baty. ale niski FPS to po prostu wina zrąbanego engine gry!

Moim zdaniem nie pojawi sie zaden patch ani poprawka :( gra jest zle napisana i nic na to nikt nie poradzi... ds2 przejdzie do historii jako najwieksza wpadka programistyczna na rynku gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

tym bardziej że DS2 posiada debugging PROGRAMOWY, nie żaden inny, system ten sprawdza sterowniki, kompatybilność oraz pliki, i loguje wszystkie ustawienia i procedury zachodzące podczas uruchamiania oraz gry w DS2
tak więc opcja ta jest przydatna przy błędach i problemach z dzialaniem i napewno NIE niebezipeczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0




. Debugowanie moze byc groznie tylko w wypadku gdy program odwoluje sie bezposrednio do struktury

Dnia 18.10.2005 o 12:51, Poke napisał:

dysku, nadto nie jest to wina debugera ale samego programu ktory sie wysypuje. Jezeli sie nei zgadzasz to prosze o materialy
i tych odkryciach.

Jestem pod wrażeniem! Trudno się z Tobą nie zgodzic ,gdy sam potwierdzasz to co wcześniej napisałem.Widzę że masz wersję ang.Jednak większośc jest zainteresowana prawidłowym działaniem wersji PL.Myślę że inż. Informatyk powinien nam pomóc przy wersji polskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jednak większośc jest zainteresowana prawidłowym działaniem wersji PL.Myślę że inż. Informatyk powinien

Dnia 18.10.2005 o 13:22, Maximo napisał:

nam pomóc przy wersji polskiej.


Wlasnie ten inz. informatyk wymyslil ze trzeba skasowac language.dll aby gra dzialala bezblednie. Mozesz sprawdzic w archiwum. Dziekowac nie trzeba.

Co do polskiej to popros Ubisoft aby pozwolil CDP zastosowac bitmapy zamiast TT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja tam na razie usunąłem DSII z kompa, szkoda się denerwować :D Mam nadzieję, że już niedługo będzie ten patch, przecież bete już dostali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.10.2005 o 12:24, gigio napisał:

GRAM: (Ze łzami w oczach!!!)
Wersja: polska
Patch: 2.2
language.dll: Nie
PC: Athlon 2500+ 1800 GHz, DDR 512, GeForce FX
5600 128MB


Zainstalowałem patch 2.2.. i o dziwo gra chodzi płyn niej. Fps utrzymuje się na 20-30, tylko przy walkach spada do drastycznych 8-12
Ale i tak czekam na tego PATCHA... Nie zamierzam oglądać przerywników filmowych przez RAD Video, za każdym razem gdy będę grać w tę grę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

GRAM
werska polska
patch 2.2
language.dll: TAK, nie wykasowany
komp: Athlon64 3500+, 1GB RAM, Radeon 9800Pro, WinXPPro

jest płynnie, choć miejscami (rzadko) zwalnia, ALE: w wersji angielskiej, w którą grałem dosyć długo było odczuwalnie płynniej
bug z napisami sporadycznie występuje, w wersji angielskiej nie występował nigdy
nie działają save z wersji angielskiej! :(
w przeciwieństwie do wielu głosów na forum (również poprzednim, cdprojekt.info), jestem bardzo zadowolony z tłumaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

GRAM
wersja pl
patch 2,2
p4 2,4 512 mb RAm, GF FX5600

Problemy: nie wyświetla filmów, w których wystepuje czcionka pl, płynność do 35 fps w trakcie chodzenia, w walce spada do okoł 15 fps. Po długiej rozgrywce po wejściu do miasta 10 fps (po wyjściu z miasta fps nie rosną)

Jestem w 3 akcie skończę grę z takimi osiągami, obawiam sie że nowy patch albo za poxno wyjdzie albo nie będa działać sejwy ze starszej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.10.2005 o 12:44, Maximo napisał:

> > Jeżeli masz na, XP system plików NTFS to stanowczo odradzam tryb debugowania i "Ostatnia znana dobra konfiguracja".Może

>
> > się to skończyc nawet reinstalacją systemu w niektórych przypadkach.Jeżeli nie jesteś daleko w grze usuń
grę całkowicie,również
>
>
> Baje. Co ma system plikow do debugowania.
Nie tylko baje, ale dla niektórych wręcz
czarna magia i okultyzm.Trzeba jeszcze rozróżnic tryby i poziomy debugowania ,ale to już całkiem inna baaaja....Nie mam
na myśli debugingu programowego(tego w menu gry),lecz katalogowe tryby przywracania(systemowe).No ale to trza znac MS.DOS....Poza
tym jak nie wiesz jak komóś pomóc to może lepiej rzeczywiście poczytaj baje.Nie o tym jest ten temat./verte.

ja wiem ze to OT, ale chyba troszke mylisz pojecia i starasz sie zagrac fachowca ktorym (jak wynika z tego co napisales) chyba nie jestes... - tryb debugowania programu (uruchomieniu go np. z opcja /debug) ma sie nijak do "katalogowych trybow przywracania (systemowych)" czy tez "MS.DOS''u"... uzywanie "groznie brzmiacych" nazw moze i zrobi z ciebie speca w oczach ludzi, ktorzy wiedza mniej od ciebie, ale w oczach osob bardziej doswiadczonych brzmi to po prostu... smiesznie...

wracajac do tematu: a pacza jak nie bylo tak nie ma... ds2 lezy i czeka, a ja doszedlem do wniosku, ze zamist teraz kupic f.e.a.r. poczekam pol roku albo i wiecej jak juz pojawia sie latki - za te 6 miesiecy gra wcale nie bedzie mniej fajna, a ja przynajmniej nie strace tyle nerwow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.10.2005 o 16:39, Konrad512 napisał:

Ale przecież jest tylko patch 2.1... o.O

jest tez patch 2.2, ale tylko w wersji ang. - do sciagniecia ze strony gas powered games...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam taki problem, dochodze do fortecy Kamiennych Wichrów, wchodze tam w katakumby i gra zacina mi sie na amen... Mam wersje 2.1 z .dl(wersja PL) a moja konfiguracja to P3 1Ghz 512 RAM Radek 9000 Pro... Gra mi chodziła nawet ładnie tylko w tym momencie nie wiem co jest grane :(
HELP!!! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra baaardzo mi zwalnia, ale da się grać! Co drugiego filmu nie moge odtworzyć. I i II akt przeszłam bez problemów, a III już gorzej. Najgorszy FPS - 9 przy walce z Valdisem. Gram teraz w weteranie i od poczatku gra zle chodzi. Wywaliło mi do Windy, jak robiłam quest Finali w weteranie. I najgorsze jest to,że nie mogę tego questu powtórzyć. Finalę zatkało! :0. To była pierwsza wywalka do Windy!
Zadnych problemów z czcionką!
Gram na 800 na 600.

Olka
............
GRAM:
wersja polska,
patch: 2.1,
language.dll: NIE,
komp. IP4 2 Giga, 1024 RAM, GForce 5200, 128 Mb Sterownik w wersji z końca 2003 r.!!!!!, bo na najnowszym gorzej gra chodziła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Matko Jedyna, w koło macieju, jeden przez drugiego wałkujecie to samo, czy tu nikt nie czyta wcześniejszych postów! Jak nie inżynier od siedmiu boleści admin co wymyślił usunięcie language.dll, dodam że mój 16 letni młodzszy odemnie o 15 lat brat sam wpadł na ten genialny pomysł, to znowu inny geniusz mylący tryb debugowania w wiadomym tego słowa znaczeniu z trybem uruchamiania gry. Wszyscy razem dajcie sobie na wstrzymanie albo się przenieście na inne forum, ewentualnie zacznijcie własny wątek np. "Nauka Radziecka Zna Takie Przypadki" I czym wy administrujecie ADMINI? W pupciach wam się poprzewracało i tylko wstyd przynosicie Polskim Serwisantom Sprzętu i Oprogramowania, nie mylić z informatykami i Adminami, bo czytając te bajki na forum te 2 słowa zaczynają być obraźliwe! I mam gorącą prośbę - jak ktoś ma życzenie komentować to co napisałem to proszę tu ajgor@k.pl nie na forum o DS2!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Maximo po pierwsze jak mozesz,to napisz mi na maila hulkster@wp.pl albo gg 1246330
to pogadamy,bo widze,ze cos wiesz
U mnie bylo tak,ze gralem powiedzmy w srode,wylaczylem kompa i w czwartek jak wlaczylem
juz nie moglem grac,czarny ekran,alt+ctrl9del i zamykalem proces
nie odpala sie tez konfiguracja grafiki,przeskanowalem antyirem kaspersky ad-wearem i spy-botem
ale nadal nie dziala
niby sie cos odpala,leca te male kropeczki w dole ekranu,dochodzi chyba do ok7-8 i nic,potem alt+ctrl+del
Jak masz jakis pomysla daj znac,bo gre tez juz reinstalowalem ;(

Dnia 18.10.2005 o 09:21, Maximo napisał:

> Witam
> mam oryginalna gra,gralem,wszystko chodzilo
> nastepnego dnia po probie odpalenia gry widzialem tylko
cienmy ekran,nie
> wiem co jest grane
> nic sie nie da zrobic,tylko zlt+ctrl+del i zkilowac proces
> Pomozcie

Jeżeli masz na, XP system plików NTFS to stanowczo odradzam tryb debugowania i "Ostatnia znana dobra konfiguracja".Może
się to skończyc nawet reinstalacją systemu w niektórych przypadkach.Jeżeli nie jesteś daleko w grze usuń grę całkowicie,również
pozostały katalog za pomocą managera plików np.Total Comander.Następnie ctrl ,alt ,del -procesy-wydajnośc ,sprawdż obciążenie
procesora(powinno byc od: 0 do kilkunastu %.Jeżeli jest więcej przeskanuj sprzęt antywirem i programem typu ADAWARE.Zainstaluj
grę ponownie.Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować