• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Maximo

Dungeon Siege II temat techniczny

Pytanie

Założyłem ten temat w celu rozwiązywania wszelkich problemów technicznych dotyczących DSII. Przypominam że wciąż oczekujemy na obiecany pod koniec tygodnia patch.Dziękuję,proszę się dopisywac do istniejącego wątku z istotnymi uwagami (mile widziana odpowiedż CDP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

940 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam
dodali dzis patch do lokalizacji http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1024

slyszalem ze mozna zaaplikowac patch od wersji angielskiej. jest do sciagniacia np z gamershell. 12MB. o tym patchu mowisz Maximo?

ja jeszcze nie mam ds2, idzie pocztą :D ale jak tylko bede mial to postaram sie wszystko ladnie spachowac i skonfigurowac i wrzuce tu swoje obserwacje.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 13:22, ynleborg napisał:

Witam
dodali dzis patch do lokalizacji http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1024

slyszalem ze mozna zaaplikowac patch
od wersji angielskiej. jest do sciagniacia np z gamershell. 12MB. o tym patchu mowisz Maximo?

ja jeszcze nie mam ds2,
idzie pocztą :D ale jak tylko bede mial to postaram sie wszystko ladnie spachowac i skonfigurowac i wrzuce tu swoje obserwacje.

pozdrawiam

Dziękuję i zapraszam! Mówiłem o patchu do DSII przygotowywanym do wersji PL przez CDP. Miał się ukazac w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 15:49, Fjuczers666 napisał:

No moze ktos z CDPROJEKTU sie wypowie w sprawie pacza ???.

Owszem ,zamieszczono STARY patch z 23.09.2005. Nowy miał byc w drugiej połowie tygodnia która właśnie nastała.Może tak łaskawie panowie z CDP określicie się: wydamy jutro,wcale nie wydamy, mamy was głęoko gdzieś,zapewne niektórzy chcieli by w końcu pogra normalnie w DSII za który zapłacili Wam niewirtualne PLN. Łachy nikomu nie robicie,a to granda jest jak dotąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przepram za ostrą wypowiedż,ale cierpliwośc moja i osób czekających drugi tydzień żeby sobie pograc jest na wyczerpaniu.Przecież krótkie info ze strony CDP odnośnie obiecanej poprawki,znacznie rozlużniło by tą nieprzyjemną sytuację.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przypuszczam, ze panowie z CD Projekt dzielnie pracuja nad pachem 2.2 do v. pl, ale nie wiedza sami kiedy dokladnie bedzie on gotowy.. a milczenie moze oznaczac (oby) ciezka nad nim prace niz chec (swiadoma czy nie) lekcewazenia graczy.. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Czy chodzi tu o problemy z wyświetlaniem tekstów wszelakich w owej grze?
Jak zainstalowałem DS2 to od razu wrzuciłem patcha (dungeon_siege_2_pl_lok_patch) i po chwili grania musiałęm korzystać ze swoich zdolności językowych (napisów nie dało się czytać - zamiast literek były same kropeczki).
Mam nadzieję że zdążycie coś z tym zrobić zanim mi neta odłączą i będę czekał na nowe podłączenie (w tym czasie chciałbym sobie pograć w DS2).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ciekawe czy jest jakis sposób, żeby z wersji PL zrobic ENG. moze wystarczy usunać/podmienić jeden plik. Mam kumpla które mieszka w londynie i dzielnie walczy w DS2. Jak tylko dostane polska wersje to skontaktuje sie z nim i porownamy pliki. przypuszczam ze wystarczy cos podmienic i gra bedzie smigac. do czasu jak pojawi sie patch PL oczywiscie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 20:39, DeriMoria napisał:

Przypuszczam, ze panowie z CD Projekt dzielnie pracuja nad pachem 2.2 do v. pl, ale nie wiedza sami kiedy dokladnie bedzie
on gotowy.. a milczenie moze oznaczac (oby) ciezka nad nim prace niz chec (swiadoma czy nie) lekcewazenia graczy.. Pozdrawiam.

Bardzo prosimy CDP o zajęcie jakiegokolwiek stanowiska w sprawie patcha do DSII PL który miał się ukazac w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zgadza sie! Ciekawe dlaczego nie chca sie wypowiedziec. ja mam zamiar tak dlugo bombardowac ich zgloszeniami az cos sie ruszy. A jesli nie potrafia sobie z tym poradzic to niech sie chociaz przyznają!! a nie robia ludzi w konia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Skoro to temat techniczny, to mam pytanie.

1. Dla czego gra się nie uruchamia?
Mam DS2, oryginał, zarejestrowany w CDP. Gra się nie uruchamia!
Juz myślałem, że to wina sterowników ale czy to Catalist czy Omegi nie ma znaczenia.

2. Czy CDP zrezygnuje wkońcu z tych beznadziejnych zabezpieczeń przed kopiowaniem?
Gra, po walce stoczonej między "nocd" a oryginalem... poszła na kraku?!?!?!?!?!?
Czy to tak powinno byc? Mam oryginał a mogę grac tylko na zkrakowanej wersji.

PS
Zabezpieczenia przed kopiowaniem działają przez najwyżej 2 tygodnie. Potem i tak jest juz piracka wersja. Poco więc utrudniac życie graczom i stosowac takie zabezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.10.2005 o 13:02, Hogben napisał:

Witam.
Skoro to temat techniczny, to mam pytanie.

1. Dla czego gra się nie uruchamia?
Mam DS2, oryginał, zarejestrowany
w CDP. Gra się nie uruchamia!
Juz myślałem, że to wina sterowników ale czy to Catalist czy Omegi nie ma znaczenia.

2. Czy
CDP zrezygnuje wkońcu z tych beznadziejnych zabezpieczeń przed kopiowaniem?
Gra, po walce stoczonej między "nocd" a oryginalem...
poszła na kraku?!?!?!?!?!?
Czy to tak powinno byc? Mam oryginał a mogę grac tylko na zkrakowanej wersji.

PS
Zabezpieczenia
przed kopiowaniem działają przez najwyżej 2 tygodnie. Potem i tak jest juz piracka wersja. Poco więc utrudniac życie graczom
i stosowac takie zabezpieczenia?

No nie ,to już przerasta wszelkie granice negatywnych tajników DSII! Ciekawe co jeszcze odkryją gracze.Proponuję wysłac tę nowinkę do działu pomocy CDP.Na poprzednim forum prosili by im pomóc w miarę możliwości zgłaszac wszelkie błędy w grze.Niewątpliwie to powinno zainteresowac spesjalistów z pomocy technicznej.Bo jak na razie cisza wokół patcha jak makiem zasiał.Ręce opadają.......:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.10.2005 o 12:02, ynleborg napisał:

Zgadza sie! Ciekawe dlaczego nie chca sie wypowiedziec. ja mam zamiar tak dlugo bombardowac ich zgloszeniami az cos sie
ruszy. A jesli nie potrafia sobie z tym poradzic to niech sie chociaz przyznają!! a nie robia ludzi w konia.

Ja też wysłałem do nich oficjalne zgłoszenie,ale niestety automat wygenerowal odpowiedż że jest weekend i odpowiedż będzie po niedzieli. No to życzymy miłego weckendu CDP!! Ale kpina ,totalna olewka.Może w mediach im trzeba zrobic odpowiednią reklamę to się w końcu opamiętają.Kompletna ignorancja! Super!Federacja Konsumentów ->naprzód ,do ataku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A może panowie z CDP zamiast kaszanić spolszczeniem gry skorzystali by z pomysłów innych wydawców gier i dodali poprostu doatkową płytkę ze spolszczeniem ( np. jak w Cold Fear ) lub osobny plik na płycie z grą. Wtedy każdy wybrał by najbardziej odpowiadającą mu wersję , i nie było by całej tej zadymy.

PS.
Spolszczany przez CDP Settlers V - Dziedzictwo Królów też nieźle muli :( tak że DS 2 to już nie jest ich pierwsza wpadka, chyba że potrzeba czegoś więcej niż Athlon 2200, 1 GB RAM-u i 256 mega na Radeonie 9800SE żeby grać w obie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.10.2005 o 17:23, anasazi napisał:

A może panowie z CDP zamiast kaszanić spolszczeniem gry skorzystali by z pomysłów innych wydawców gier i dodali poprostu
doatkową płytkę ze spolszczeniem ( np. jak w Cold Fear ) lub osobny plik na płycie z grą. Wtedy każdy wybrał by najbardziej
odpowiadającą mu wersję , i nie było by całej tej zadymy.

PS.
Spolszczany przez CDP Settlers V - Dziedzictwo Królów też
nieźle muli :( tak że DS 2 to już nie jest ich pierwsza wpadka, chyba że potrzeba czegoś więcej niż Athlon 2200, 1 GB RAM-u
i 256 mega na Radeonie 9800SE żeby grać w obie gry.

Ja mam procek intela 2,6GHz 512MB RAMu ,Radeona 9600-PRO i zrobilem eksperyment.Miałem jednocześnie zainstalowane:Caall of Duty+UO,Bards Tale ,i DOOM3.Wszystko mi chodziło idealnie na full detalach,więc na Twoim sprzęcie powinno byc podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.10.2005 o 13:02, Hogben napisał:

2. Czy
CDP zrezygnuje wkońcu z tych beznadziejnych zabezpieczeń przed kopiowaniem?
Gra, po walce stoczonej między "nocd" a oryginalem...
poszła na kraku?!?!?!?!?!?

Czy to zabezpieczenie, ktore wykrywa na dysku cos, co mu sie nie podoba ("Please remove all CD emulation software" etc)? Bylem nieraz w podobnej sytuacji (np. z Syberia 2) i zazdroscilem wtedy piratom, bo i tak musialem sciagac cracka, a za gre zaplacilem (i w sklepie mi nie przyjma, bo nie ma wad...). Podjalem decyzje, ze jesli dowiem sie, iz dana gra ma takie zabezpieczenie, to na pewno jej nie kupie. I np. Sacred do tej pory nie kupilem, a demo mnie zachecilo...
Od CDP kupilem np. Colina McRae 3, ktory w wersji 1.0 kaszani sie z moim Radeonem tak, ze nie da sie grac. Jest naprawiajacy to patch, ktory rownoczesnie wprowadza zabezpieczenie! (Zbadalem to w czerwcu i od tamtej pory nie widzialem chyba nic rownie idiotycznego). Gra jest dla mnie nie do uzytku (cracka wtedy jakos nie znalazlem) mimo tego, ze specjalnie wyczyscilem system. Na starym forum moje pytania o to zostaly, o ile sobie przypominam, olane.

I najwazniejsze: DLACZEGO NIE MA O TYM INFORMACJI NA PUDELKU w rubryce "Wymagania systemowe"? Nieumieszczenie na pudelku informacji, chocby tak enigmatycznej jak "Gra moze nie uruchomic sie na niektorych komputerach" (bo jasne jest, ze te zabezpieczenia nie robia tego, co powinny i dzialaja niemal losowo) jest wprowadzaniem w blad klienta.

To co, czy ktos wie na pewno, ze DS2 posiada zabezpieczenie, ktore w swej idei ma wykrywac obecnosc w systemie pewnych programow i w odpowiednich sytuacjach wstrzymywac uruchomienie gry?

PS. DS2 nie kupilem, wiec nie wiem na 100%, ze tej informacji nie ma; do tej pory nie widzialem jednak jeszcze gry opatrzonej odpowiednia notka. Milo bedzie, jesli ktos wyprowadzi mnie z bledu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Ludzie zainstalować próbowałem tego patcha 2.2. Wymaga 2.5 GB miejsca na dysku, sęk w tym, że mam 6GB i podczas instalowania go brakło miejsca. Szok co nie? A patch do PL to pobrałem jakiś z emulca i wszystko cacy, literki oki. Udało się komuś tego patcha 2.2 zainstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować