• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Maximo

Dungeon Siege II temat techniczny

Pytanie

Założyłem ten temat w celu rozwiązywania wszelkich problemów technicznych dotyczących DSII. Przypominam że wciąż oczekujemy na obiecany pod koniec tygodnia patch.Dziękuję,proszę się dopisywac do istniejącego wątku z istotnymi uwagami (mile widziana odpowiedż CDP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

940 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.11.2005 o 20:26, kNOT napisał:

Wysoki Sądzie, ja tego samochodu nie ukradłem. Gdy go zauważyłem przed posesją bogatego biznesmena, był otwarty, a kluczyki
tkwiły w stacyjce, pomyślałem więc, że jest bezpański, wsiadłem i pojechałem.


Masz nas wszystkich za idiotów!? Kradniesz
grę, kradniesz spolszczenie i jeszcze się o drogę pytasz...


Moderator Knot uważa się za bardzo mądrego, ciekawy jestem, jakbyśmy zajrzeli do Twojego komputera, ile legalnych, a ile nielegalnie skopiowanych programów byśmy tam znaleźli.

Dyskutowanie na temat złodziejstwa i piractwa nie ma sensu, gdyż wiadomo, że w takim kraju jak nasz, gdzie zarobki są bzdurnie małe, a ceny programów sięgają cen programów za granicą, piractwo będzie się szerzyć. Dodatkowo rękę do tego przykłada jak już mówiłem CDProjekt, gdyż po co ktoś ma kupować za niemałe pieniądze felerny produkt, jak może go sobie ściągnąć z sieci za darmo??

Ja kupiłem i jak narazie żałuję i to bardzo wydanych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.11.2005 o 23:08, Mathrim napisał:

Moderator Knot uważa się za bardzo
mądrego, ciekawy jestem, jakbyśmy zajrzeli do Twojego komputera, ile legalnych, a ile nielegalnie skopiowanych programów
byśmy tam znaleźli.

Oczywiscie niech kazdy broni sie sam (jesli zechce), ale powyzsza wypowiedz jest naprawde zastanawiajaca. Tak trudno uwierzyc, ze mozna miec komputer wylacznie z legalnym softem? Co w tym dziwnego?

Oczywiscie, dystrybutor powinien sie starac o jak najlepsze wydanie gry; sam zaluje zakupow niektorych gier od CDP, ale to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[...]

Dnia 05.11.2005 o 23:01, Lord Navroth napisał:

Mam wszystkie soczewki,
niestety tylko 3z4 udało się osadzić w urządzeniu. Pamiętam o odpowiednim skierowaniu światła. Słyszałem teorię że gra
ma błąd
polegający na tym że da się osadzić dwie soczewki w jednym urządeniu i wtedy gra zablokowna na AMEN !!! Czy
to możliwe żeby producentom mógł się wkraść tak poważny błąd???


Możliwe, producent sam o tym napisał w opisie patcha 2.2:

Poprawiono poważny błąd powodujący blokadę gry - próbka aktywacji Pryzmatu Elen''lu poprzez szybkie klikanie przy jednoczesnym posiadaniu wielu kryształów nie dawało pożądanych rezultatów.

Pierwszy raz klikasz i wkładasz pryzmat. Zanim pryzmat zadziała, ponowne kilkania nie obracają go (jak byśmy się spodziewali) tylko niestety zużywają drugą soczewkę i po sprawie. Musisz zainstalować patch i powinno być ok, powinien Ci również naprawić save''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.11.2005 o 20:26, kNOT napisał:

Masz nas wszystkich za idiotów!? Kradniesz
grę, kradniesz spolszczenie i jeszcze się o drogę pytasz...


No offence kNOT, ale mam takie małe pytanko. Czy jeżeli zorganizuję sobie oficjalne spolszczenie do orginalnej gry w wersji ANG to jest to kradzież/przestępstwo? To nie moja wina, że dystrybutor nie wydał wersji ANG w dniu premiery (tak zrobił LEM z Quake IV), tylko czekał by wydać wersję PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.11.2005 o 20:26, kNOT napisał:

Wysoki Sądzie, ja tego samochodu nie ukradłem. Gdy go zauważyłem przed posesją bogatego biznesmena, był otwarty, a kluczyki
tkwiły w stacyjce, pomyślałem więc, że jest bezpański, wsiadłem i pojechałem.


Masz nas wszystkich za idiotów!? Kradniesz
grę, kradniesz spolszczenie i jeszcze się o drogę pytasz...


Co mam napisać? Przepraszam bardzo, ale to jest moja wina że coś znalazłem na stronie za Free?
To tak samo jak bym znalazł coś na ziemi w lesie, mieście lub koło jakiejś drogi... a później to wyrzucił.

Nie będę dużo pisać bo niewiem czemu zostałem złodziejem... Proszę o dokładne dowody jakieś bo nierozumiem?
Wyraźnie napisałem że jest dostępne dla wszystkich...

(Nie chce się kłucić) Jeszcze raz wyraźnie może to napisze bo może niezrozumiałeś mnie Moderatorze. Poprostu wymieniłem się z kolegą na gry... Zobaczyłem czy jest w języku PL w sieci i ściągnełem... A po 10min. usunełem tą wersje PL bo i tak mi się nie przyda i wróciłem do normalnej oryginalnej ANGIELSKIEJ. Do tej pory niewiem czemu jestem "złodziejem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2005 o 22:29, mad1061 napisał:

coś znalazłem na stronie za Free

Przykro mi, drogi złodzieju, ale niczego ''za Free'' nie znalazłeś, tylko ukradłeś.

A wciskanie kitu, że wszystko dostępne w sieci można legalnie wykorzystywać traktuję jako propagowanie piractwa...

REGULAMIN

2. Co jest zabronione

Piractwo

- propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie piractwa
- wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych plików

użytkownikowi który popełni jedno lub więcej z powyższych wykroczeń grozi

- tymczasowe lub nieodwołalne pozbawienie możliwości wypowiadania się na stronie gram.pl
- powiadomienie właściwych instytucji lub organów o wykroczeniu/przestępstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2005 o 18:35, Dark Templar napisał:

Czy jeżeli zorganizuję sobie oficjalne spolszczenie do orginalnej gry w wersji ANG to jest to kradzież/przestępstwo?

Jeżeli przez ''zorganizuję'' masz na myśli nielegalne wejście w posiadanie, to tak.

Jedyne dostępne w sieci spolszczenie DS2 jest fragmentem oficjalnej polskiej wersji tej gry.
Jego ściąganie, instalowanie i wykorzystywanie niczym się nie różni od ściągania pełnej wersji.
Za wyjątkiem rozmiaru oczywiście...

Dnia 08.11.2005 o 18:35, Dark Templar napisał:

To nie moja wina, że dystrybutor nie wydał wersji ANG w dniu premiery

Gdyby tego nie zrobił, to by nie było premiery, nieprawdaż?

Chcesz wersję angielską, kup sobie. W Internecie znajdziesz sporo ofert...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to ja dodam na rozulźnienie tematu:

skasowałem language.ds2res oraz language.dll
i odpaliłem DS2 ... po angielsku, zdecydowanie mi nie przeszkadza

ale za to ilość FPSów na początku gry zwiększyła się DWUKROTNIE !!!!! (miałem ok 24 fpsów po starcie DS2 teraz to ok 45 !!) zdecydowanie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam dylemat i chciałbym uzyskaćodpowiedź, ale od kogoś z CDP, bo oni powinni to wiedzieć.

Kolega dał mi jego pliki postaci, bo chciałem sobie posprawdzać co się sprawdza w walce z innym graczem a co wręcz przeciwnie (no jak już pewnie niektórzy zauważyli mam manię na tym punkcie. :PTo tak zostało z Diablo2LoD). I w owej grze uruchamiałem Diablo 2 razy na moim kompie i przez server grałem sam z sobą.

W DS2 jednak gry przez server nie widzę, a przez LAN już taka sztuczka nie wychodzi i musiałbym skorzystać chyba z opcji internet, ale mam pewne obawy... Przy połaczeniu wywala się napis informujący o uwierzytelnianiu klucza gry. Czy przypadkiem, gdy spróbuję zalogować się do neta postacia kolegi i jak łatwo się domyślić, będzie to z tego samego klucza i w tym samym czasie, czy nie pójdzie on w niepamięć? Bo z tego co wiem, może to być odebrane jako piracka kopia gry z tym samym cd-keyem i np Blizzard banuje wtedy te CD-Keye. Proszę o pomoc więc kogoś, kto się zna, bo nie uśmiechałoby mi się kupowanie kolejnego DS2. Mogę śmiało wszystko testować, czy lepiej dać sobie spokój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zgodnie z przewidywaniami, temat techniczny "Dungeon Siege PL" UMARŁ !!! Powoli wszystkim przestaje zależeć na prawidłowym działaniu programu. Zobaczymy ile czasu upłynie do wydania poprawki rozwiązującej problemy wersji "PL" Ciekawe czy się doczekam.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najlepsze jest to, że Dungeon Siege II to chyba pierwszy tytuł po wejściu wielkiej rewolucji... nie ma co, zaczeli dobrze. Jestem ciekaw ilu z was będzie o tym pamiętać? Bo większość pewnie ślepo kupi kolejne wspaniałe tytuły. Ciekawe jak w tej kwestii mają sie prawa tzw konsumenta... Zostaliście zrobieni w balona i to nie wadliwą wersją gry, to sie może zdarzyć... tylko brakiem zrobienia czegokolwiek żeby to naprawić... heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.11.2005 o 11:47, michal19 napisał:

Ja spędziłem z tą grą bardzo miłę chwile, i pewnie za dużo tych chwil, bo powinienem się uczyć, ale jakoś nie narzekam...

22 strony tematu technicznego i prosze... mamy pierwszą zadowoloną osobe :) zartuje. Bez urazy... Co do nauki, to wiem z własnego doświadczenia, że każda czynność potrafi skutecznie od niej oderwać... nawet granie w skopaną wersje DS2, hehehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja takich gier wogule nie lubię i mnie nie interesują...... ale DSII to coś innego. w sklepie słyszałem głos, głos który mówił... Hubercie(tak. tak właśnie mam na imię :D) kup DSII to twoje przeznaczenie. no i kupiłem i się cieszę. gra jest suuuuper!!! gram w nią w każdy weekend. jedyne co mi przeszkadza to, to że nie ma kilku filmików. reszta działa wspaniale :D napewno na przyszłość będzie z złotej edycji z jakimś dodatkiem(napewno wyjdzie). ewentualnie w platynowej kolekcji (nie wiem która jest lepsza :P) DOBRA GRA 11/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.11.2005 o 10:58, Black Ajgor napisał:

Zgodnie z przewidywaniami, temat techniczny "Dungeon Siege PL" UMARŁ !!! Powoli wszystkim przestaje zależeć na prawidłowym
działaniu programu. Zobaczymy ile czasu upłynie do wydania poprawki rozwiązującej problemy wersji "PL" Ciekawe czy się doczekam.........

Witam.
Prawdopodobnie będzie tak jak z Neverwinterem i łatką 1.64PL. Dopóki nie wydali edycji kolekcjonerskiej to łatki nie było, przez co gracze byli lekko w*******i bo nie mogli dostać się na serwery. Zobaczysz, że jak tylko pojawi się dodatek i potem ewentualnie złota edycja to łatka będzie. Tylko to kwestia kilku lat... Heh a potem się dziwią, że piractwo się szerzy. Dziwię się tylko, że cdprojekt może wywinąć każdy numer i uchodzi mu to na sucho.
Nam pozostaje tylko ściągać grę z zachodu, ponieważ tam jest przynajmniej jakiś support.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie no, chyba wreszcie zmuszę się do grania, bo łatki prędko jeszcze nie zobaczymy :/ Witajcie 10 klatek na sekunde, yeah! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I tak żeby nam się jeszcze fajniej zrobiło. Cytat z instrukcji DS2, Pomoc Techniczna. str. 39. p. 7.

"CD Projekt nie gwarantuje, że gra spełni oczekiwania Nabywcy lub, że jej działanie będzie całkowicie wolne od błędów."

No, trudno ponosić winę za obcych programistów, zgadzam się. Tylko co nasz rodzimy wydawca gwarantuje? Biorąc pod uwagę fakt że v. Angielska działa znacznie lepiej. To tak troszkę, my wam wydamy w ojczystym języku a jak będzie źle to martwcie się sami! Ale powiem wam że firma CDP osiągnęła marketingowy sukces, DS2 kupiłem i tak czy inaczej zagram, mało tego, przyznam się że bez wahania zamówiłem AOE3, o F.E.A.R. nawet nie wspominam. Szkoda tylko że CDP z jednej strony wymyśla ciekawe promocje i inne takie bajerki, to jest dość sympatyczne a z drugiej zapomina o tak ważnej sprawie jak pomoc techniczna. Osiągnięcie takiej pozycji nie upoważnia do ignorancji! Może CDP jeszcze zaskoczy swoich wiernych klientów! Liczę że się jeszcze poprawią, może zamówione AOE3 pięknie wydane bez wielkich baboli sprawi że odzyskam wiarę a może dla swoich wiernych i wielce krytycznych forumowiczów dołożą jeszcze coś ekstra! Tak na otarcie łez po DS2 PL.

Przyznajcie się posiadacze DS2 PL, kto zamówił AOE3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.11.2005 o 22:27, Black Ajgor napisał:

I tak żeby nam się jeszcze fajniej zrobiło. Cytat z instrukcji DS2, Pomoc Techniczna. str. 39. p. 7.

"CD Projekt nie gwarantuje,
że gra spełni oczekiwania Nabywcy lub, że jej działanie będzie całkowicie wolne od błędów."

No, trudno ponosić winę za
obcych programistów, zgadzam się. Tylko co nasz rodzimy wydawca gwarantuje? Biorąc pod uwagę fakt że v. Angielska działa
znacznie lepiej. To tak troszkę, my wam wydamy w ojczystym języku a jak będzie źle to martwcie się sami! Ale powiem wam
że firma CDP osiągnęła marketingowy sukces, DS2 kupiłem i tak czy inaczej zagram, mało tego, przyznam się że bez wahania
zamówiłem AOE3, o F.E.A.R. nawet nie wspominam. Szkoda tylko że CDP z jednej strony wymyśla ciekawe promocje i inne takie
bajerki, to jest dość sympatyczne a z drugiej zapomina o tak ważnej sprawie jak pomoc techniczna. Osiągnięcie takiej pozycji
nie upoważnia do ignorancji! Może CDP jeszcze zaskoczy swoich wiernych klientów! Liczę że się jeszcze poprawią, może zamówione
AOE3 pięknie wydane bez wielkich baboli sprawi że odzyskam wiarę a może dla swoich wiernych i wielce krytycznych forumowiczów
dołożą jeszcze coś ekstra! Tak na otarcie łez po DS2 PL.

Przyznajcie się posiadacze DS2 PL, kto zamówił AOE3?


Hmmmm DSII zamówiłem przed premierą, na AoE3 też się skusiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A co ma DS2 do AoE 3. Ja zamowilem DS2 od razu jak tylko zobaczylem ze jest preorder, ale AoE3 (choc kufel prezentuje sie swietnie) nie zamawiam. Te gry to sa 2 rozne gatunki, wiec nie powinno sie tak tego przedstawiac. A co do CDP jako dystrybutora nie mam zadnych zastrzezen, w razie jakichkolwiek problemow najlepiej poszperac w sieci (chyba ze patche do wersji PL) i kazdy problem jest gdzies rozwiazany. A CDP jako dystrybutor, zajmuje sie sprzedaza kilkudziesieciu/kilkuset gier i pomoc techniczna odnosnie wszystkich potrzebujacych pomocy jest niemal nie mozliwa.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować