• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Maximo

Dungeon Siege II temat techniczny

Pytanie

Założyłem ten temat w celu rozwiązywania wszelkich problemów technicznych dotyczących DSII. Przypominam że wciąż oczekujemy na obiecany pod koniec tygodnia patch.Dziękuję,proszę się dopisywac do istniejącego wątku z istotnymi uwagami (mile widziana odpowiedż CDP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

940 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 17.11.2005 o 11:52, Sligo napisał:

mam ogromny problem:( walczylam sobie spokojnie ze smokiem pod koniec drugiego aktu kiedy w trakcie walki musialam niestety
zrobic save i wyjsc z gry....po ponownym uruchomieniu smoka ani widu ani slychu ponowna rozmowa z dowodczynia nic nie daje
a gwiazdka kolo balisty swieci sie jak gdyby wszystko bylo ok...save starych nie mam a patch zainstalowany i niby powinno
smigac...help!


znalazlam rozwiazanie i podaj wszystkim ktorzy maja taki sam problem!

stad nalezy pobrac plik

http://www.htheking.de/dragfix.zip

a potem :

Unzip the file to your Resources folder in your DS2 Directory. (There should be a lot of other *.ds2res files)
Then speak to the Commander again.
*Note: The quest to "Kill the Dragon" must be active for this to work.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,

Przepraszam za długi okres bez odzewu, czekaliśmy na informację od producenta. Aktualnie kwestia poprawki do polskiej wersji Dungeon Siege II przedstawia się następująco:

Skontaktowalismy się z firmą Microsoft w celu rozwiązania problemów z niższą wydajnością polskiej wersji gry w porównianiu do wersji angielskiej. Microsoft po testach wewnętrznych wykonywanych zarówno na polskim systemie operacyjnym jak i angielskim stwiedził, że zgloszony przez nas problem, występujący w wersji polskiej i japońskiej gry, nie powoduje wyraźnego spadku wydajności działania. Jedyny spadek jaki był odczuwalny (według firmy Microsoft) to mniejsza liczba klatek w miejscach o dużym natężeniu tekstu i może pojawiać się ewentualnie w takich miejscach jak sklep czy przy rzucaniu czarów. Ponieważ zachodni wydawca uważa ten problem za marginalny i nie mający bezpośredniego wpływu na samą rozgrywkę nie przystąpi do tworzenia samodzielnej polskiej poprawki do gry, która go naprawi.

Fix taki może jednak zostać zaimplementowany do następnej oficjalnej poprawki gry, pod warunkiem że otrzymamy dużą liczbę zgłoszeń, na tyle aby producent uznał ten problem za znaczący...

W związku z tym prosimy wszystkie osoby, które mają problem z niską wydajnością gry o przesłanie na nasz adres nastepujących danych:
- raportu z liczy klatek z wersji polskiej
- raportu z liczy klatek z wersji angielskiej
- raportu z programu dxdiag
- zapisany stan gry
- informacji, w ktorym miejscu (w grze) były wykonywane testy


A. Raport z liczby klatek z wersji polskiej

Na pulpicie utwórz katalog CD Projekt

Na pulpicie systemu operacyjnego utwórz skrót do gry Dungeon Siege 2, a następnie:

1. Kliknij prawym klawiszem myszy na skrót wybierz Właściwości.
2. We właściwościach skrótu odnajdziesz pole "Element docelowy".
3. Na końcu pola element docelowy, za cudzysłowem, po spacji dodaj wpis fpslog=true.

Poniżej przykładowy wpis:
"D:\Program Files\Microsoft Games\Dungeon Siege 2\DungeonSiege2.exe" fpslog=true

4. Następnie uruchom grę ze skrótu, wczytaj jeden z savów pograj 2 minuty i wyjdź z gry.
5. Przejdź do katalogu Moje dokumenty\My Games\Dungeon Siege 2\Logs i przenieś plik fps.log z logiem do katalogu CD Projekt.


B. Raport z liczy klatek z wersji angielskiej

Przejdź do katalogu z zainstalowaną grą i zmień nazwę pliku Language.dll na Language.dll_old
(dzięki temu gra uruchomi się w języku angielskim).

Uruchom grę z ikonki i wczytaj ten sam stan, który grałeś w punkcie pierwszym.
Pograj przez 2 minuty dojdź do tego samego momentu co w punkcie pierwszym i zakończ grę.

Przejdź do katalogu Moje dokumenty\My Games\Dungeon Siege 2\Logs zmień nazwę pliku fps.log na fps_eng.log i przenieś plik z logiem do katalogu CD Projekt.


C. Raport z programu dxdiag

Aby taki raport utworzyć klikamy START->URUCHOM, wpisujemy polecenie dxdiag. W oknie, które się wyświetli klikamy przycisk Zapisz Wszystkie Informację i tworzymy plik tekstowy.
Utworzony dokument proszę umiescić w katalogu CD Projekt.


D. Zapisany Stan gry

Skopiuj zapisany stan gry do katalogu CD Projekt. Zapisane stany gry znajdują sie w folderze:
Moje Dokumenty\My Games\Dungeon Siege 2\Save\SinglePlayer


E. Informacji, w ktorym miejscu były wykonywane testy

W katalogu CD Projekt zamieść krótką informację, w którym miejscu wykonywane były testy, jak długo trwały i na jakim momencie, przeciwnku sie zakończyły.


F. Cały katalog CD Projekt spakuj programem archiwizującym (np. WinRar lub WinZip) i prześlij na adres:
ds2@cdprojekt.com

Raporty proszę wysyłać do poniedziałku 21 listopada 2005.

Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc.

pozdrawiam,
jarek/DOK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

np proszę państwa zabieramy się do roboty. Swoją drogą równie dobrze można by było wysłać duże ilości bluzgów do Microshita, skoro tak im się chce robić poprawkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękujemy - Tuddrussel !!! Spodziewałem się czegoś w tym stylu. To teraz prosimy wszystkich maruderów o przesyłanie raportów, i pamiętajcie o zabawie z napisami podczas robienia testu. Pewnie jest nas tak mało, że Microsoft nawet tych raportów nie przeczyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.11.2005 o 21:03, Modest-Vermin napisał:

Hmm mi się tam dobrze gra i jakoś nie narzekam :)


mi też :D jedyne co mi nie działa to chyba jakieś 2-3 filmiki :| ale wszystko działa. przeszedłem grę i nie znalazłem więcej błędów :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.11.2005 o 21:05, UMC.Hugo napisał:

> Hmm mi się tam dobrze gra i jakoś nie narzekam :)

mi też :D jedyne co mi nie działa to chyba jakieś 2-3 filmiki :|
ale wszystko działa. przeszedłem grę i nie znalazłem więcej błędów :]


No tak, ja np, mam najmocniejszego w tej chwili GeForca, pełno DDR i generalnie wypasa (PC) jak mi spadnie fps o 10 to w zasadzie nadal mogę sobie grać ale mój sąsiad na swoim sprzęcie odnotowuje 25-7 fps i jak mu spadnie o 10 to się zaczyna czkawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ciekawe, porównałem te raporty fps dla pl. oraz eng. wykonywałem te same czynności podczs dwu minutowego testu i optycznie w programie wersja pl ostro zwalnia co jest widoczne gołym okiem i to dość mocno, ale czy te cyferki w raportach to odzwierciedlają? Wersja pl potrafiła zwolnić do 13 fps/s gdy w tym samym miejscu eng dochodziła do 40 fps/s. Największe zwolnienia podczas przeglądania ekwipunku.

FPS Summary PL
-----------

Total Sample Time : 126.27 s (2996 frames)
Min Frame Delta : 21.68 ms (46.12 fps)
Max Frame Delta : 125.00 ms (8.00 fps)
Average Frame Delta: 42.15 ms (23.73 fps)

FPS Summary ENG
-----------

Total Sample Time : 121.34 s (4510 frames)
Min Frame Delta : 16.85 ms (59.36 fps)
Max Frame Delta : 125.00 ms (8.00 fps)
Average Frame Delta: 26.90 ms (37.17 fps)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

na nareszcie info ... chwała ... postaram się przysłać logi w nadchodzącym tygodniu

darkmoor, poprostu rób loga i wysyłaj ... Microsoftowi trzeba pokazać na tacy logi i się zrobi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.11.2005 o 17:16, Tuddrussel napisał:

Witam,

Przepraszam za długi okres bez odzewu, czekaliśmy na informację od producenta. Aktualnie kwestia poprawki do polskiej
wersji Dungeon Siege II przedstawia się następująco:


Takiej właśnie informacji się spodziewałem - zasadniczo MS założył z góry, że problem nie istnieje. Dam głowę, że nawet 10 tys plików podesłanych do CDP niczego nie zmieni.
Może czas spojrzeć prawdzie w oczy - nie będzie żadnego patcha rozwiązującego problem z polską wersją, bo wymagałoby to zbyt głębokiej ingerencji w kod gry.
Żenujące jest ot, że gra na sprzęcie GT 6600, 3 GHz P4 HT i 1 GB RAM w momentach walki wyciąga 8-11 klatek (przy najnowszych sterach itp. pierodłach). Widocznie ma dużo wyższe wymagania niż Q4 i HL2.
Należy wspomnieć, że w polskim prawie handlowym istnieje pojęcie niezgodności towaru z umową, a umowa to między innymi to, co producent napisał na pudełku o wymaganiach sprzętowych. A skoro towar ich nie spełnia, to dystrybutor ma obowiązek zadośćuczynić szkodę poniesioną przez nabywcę.
Z informacji uzyskanych z instytucji chroniącej prawa kosumentów dowiedziałem się, że sprzedawca ma obowiązek usunąć niezgodność z umową w "rosądnym terminie", za który polubowne sądy konsumenckie uważają 3 tygodnie. W przeciwnym razie nabywca ma prawo domagać się zwrotu pieniezy lub wymiany towaru.
Ja naszczęście gry się pozbyłem, i tu należy się pochwała CDP za bezproblemową wymianę gry na inne.
Przykre jest tylko to, że CDP długo trzymał głowę w piasku, a teraz daje użytkownikom raptem 4 dni na podesłanie logów świadczących o kłopotach z grą.
Po blisko 2 miesiącach oczekiwania na oficjalne stanowisko CDP, zostało chyba niewielu, którzy zaglądają tu codziennie, bo ci bardziej rozsądni grają już w angielskiego pirata.
Swoją drogą, CDP chce przysłania logów z polskiej wersji i angielskiej, której nikt w naszym kraju oficjalnie nie wydał... nie wiem jak to nazwać? zachęcaniem do piractwa? robieniem sobie jaj? czy zastawianiem pułapki na bezradnego uczciwego gracza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

...........

Dnia 18.11.2005 o 09:46, tanhauser napisał:

Swoją drogą, CDP chce przysłania logów z polskiej wersji i angielskiej, której nikt w naszym kraju
oficjalnie nie wydał... nie wiem jak to nazwać? zachęcaniem do piractwa? robieniem sobie jaj? czy zastawianiem pułapki na
bezradnego uczciwego gracza?


bardzo proszę o dokładne przeczytanie całego posta.... z nikogo nie zartujemy, a już na pewno nie naklaniamy do piractwa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

He kolejny głupi pomysł Microsoftu trzeba przyznać że Microsoft zawsze był ubogi w polskich systemach itd trzeba było dużo Service Paków by był prawie taki jak Amerykański. Mam nadzieję ,że się wam uda ,ale znając Microsofta to niestety mało % się ma :-(.Jak wam niezrobią tego patcha możecie ich zaskarżyć do sądu o oddanie ciężko zarobinych pieniędzy to napewno przyspieszy ich prozes budowania Łatki :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2005 o 10:17, Tuddrussel napisał:

bardzo proszę o dokładne przeczytanie całego posta.... z nikogo nie zartujemy, a już
na pewno nie naklaniamy do piractwa.....


"Przejdź do katalogu z zainstalowaną grą i zmień nazwę pliku Language.dll na Language.dll_old
(dzięki temu gra uruchomi się w języku angielskim)."

Czy to faktycznie jedyna różnica między wersją angielską i PL? Bo jeśli tak, to problem dotyczy nie tylko wersji PL (o czym zresztą można poczytać na zachodnich forach). U mnie po takich testach gra przyśpieszała 2-3 klatki.
Tym jest dziwniejsza (a może i nie, w końcu to nic nowego) postawa MS i gadka o marginalności problemu.

W każdym razie pozostaje pytanie: Jak wytłumaczyć poprawne działanie dema? Cóż takie strasznego stało się w trakcie "szlifowania" gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2005 o 10:46, kamilimaciek1 napisał:

(...) możecie ich zaskarżyć do sądu o oddanie ciężko zarobinych pieniędzy to napewno
przyspieszy ich prozes budowania Łatki :-).


Jesteś prawnikiem? :) Jeśli nie, nie namawiaj innych do ponoszenia kosztów, których nie da się odzyskać.

PS. Chyba sobie kupię DS2, bo już mity o tym chodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy jest jakaś szansa na zlikwidowanie kropek i odzyskanie filmików , czy mam grać w grę w nowym , nieznanym języku korzystającym z nowego alfebetu? I czemu niby mam nie znać fabuły gry z powodu nowego języka z nowym alfabetem i niewidzialnymi filmikami.

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2005 o 18:59, Arar napisał:

mam pytanko u mnie w menu jest bardzo niska rozdzielczośc jak włączam gre to rozdzielczośc jest w porządku. Co jest nie
tak?


u mnie też to jest ale to chyba normalne :| potem jak sie gra załaduje to następuje przeskok w inną rozdzielczość(jak pierwszy raz uruchamiałem grę to prawie w majty nawaliłem ze strachu że mi się jeszcze gra wyłączyła) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować