• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Maximo

Dungeon Siege II temat techniczny

Pytanie

Założyłem ten temat w celu rozwiązywania wszelkich problemów technicznych dotyczących DSII. Przypominam że wciąż oczekujemy na obiecany pod koniec tygodnia patch.Dziękuję,proszę się dopisywac do istniejącego wątku z istotnymi uwagami (mile widziana odpowiedż CDP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

940 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 08.12.2005 o 17:10, maniekk napisał:

> Natomiast co do twojego tekstu że nigdy nie kupisz w Polsce oryginalnej gry - a cóż,
pirackie
> spolszczenia czegokolwiek są lepsze?
Dziwnie to zabrzmiało, jakby gra kupiona poza Polską była już piracka :/


Czy to jest żart czy się wymądrzasz? On mówiąc to mógłby mieć na myśli, że jeśli ma kupować w polsce grę to tylo piracką, można to odebrać na różne sposoby mądralo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2005 o 17:24, michal19 napisał:

Czy to jest żart czy się wymądrzasz? On mówiąc to mógłby mieć na myśli, że jeśli ma kupować
w polsce grę to tylo piracką, można to odebrać na różne sposoby mądralo...

Hehe:P
Może tak, a może nie to wie tylko on sam. Aczkolwiek dziwne jest zakladanie, że jeśli nie będzie już więcej kupował oryginałów w Polsce to będzie kupował piraty.
Troszkę luzu panie michale ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No cóż nie sądzę żeby mozliwe było zaprzestanie kupowania gier wogóle, to przecież nałóg :). Więc poza piratami widzę wyjście jeszcze tylko takie jak kupowanie gier za granicą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2005 o 13:35, michal19 napisał:

Inna sprawa, to to że jak za każdą grę którą musieliby wymienić, CDP żądało od MS zwrotu kasy,
bo to oni olali dystrybutorów, to pewnie MS by się trochę ruszyło. Biorąc pod uwagę że nie
tylko w Polsce jest ten problem, to odpoowiednia ilość dystrybutrorów miała by sporą możliwość
nacsiku na MicroShit

Natomiast co do twojego tekstu że nigdy nie kupisz w Polsce oryginalnej gry - a cóż, pirackie
spolszczenia czegokolwiek są lepsze?


Sprawę spieprzyli wszyscy. Tak to można krótko skwitować.

CDP -> Za brak porządnego beta-testu opisywanego tytułu przed wydaniem go w Polsce. Rozumiem, że aspekt marketingowy (pierwsza gra w systemie gram.pl), ewentualnej sprzedaży (która z powodu kolejnego opóźnienia) i być może nacisku ze strony MS, przeważył nad potrzebą rzetelnego beta-testingu, ale czy CDP chce doprowadzić do sytuacji, w której oprócz patchy do gry będziemy ściągać patche do spolszczenia?
Gracze -> Odezwa CDP do graczy była spóźniona i mało "rozdmuchana", lecz mimo wszystko większość graczy polskiej wersji miało czas i możliwości, by wysłać raport z gry do wydawcy, które mogłyby być kartą przetargową w rozmowach z Microsoft nad tematem łatki do wersji PL. Nie wiem czy u większej części graczy zabrakło chęci, czy też jednak błędy w wersji PL im nie doskwierają lub ich nie uświadczyli, nie wnikam w to.
Microsoft -> Dla MS problem rzeczywiście może być marginalny, bo w końcu w grę da się grać, co już wielu forumowiczów poświadczyło. Problem z cut-scenkami o ile mi wiadomo występuje w większości egzemplarzy gry i ma to być poprawione. Kompletnie inna sprawa to to, że mała ilość raportów utwierdzi MS w przekonaniu, że problem jest mało znaczący.

SHADOW-XIII
Primo - Spolszczenie było składane przez firmę zachodnią, owszem, lecz pamiętajmy, że CDP miał zapewne pewien wpływ na pewne aspekty techniczne spolszczenia. Najbardziej nie rozumiem ostatniej tendencji CDP, dotyczącą czcionki. W DS2 i w AoE3 (a także min. w SWAT4) zmieniono czcionkę z ładnych oryginalnych, na brzydszą "zwykłą" czcionkę. Czyżby takim problemem było dorobienie ogonków do tamtych czcionek? W DS2 to być może właśnie czcionka jest winowajcą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Edit:
SHADOW-XIII
Co do secundo i tetrio to nie po to płace 129 zł za daną grę, której jednym z atutów było spolszczenie, by a) zrezygnować ze spolszczenia, b) zrezygnować z samej gry. Coś chyba jest nie tak, gdy kupujemy dany produkt i na starcie okazuje się, że pewne usługi są do bani, a jedynym rozwiązaniem, jest wymienienie owego produktu na kompletnie inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mnie tylko ciekawi co z niedzialajacymi filmami.... bo to ze gra zwalnia to sprawa jasna ale dlaczego polowy fimow nie ma w grze to do tej pory nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Taaaa ja jestem ciekawy ile wogole ludzi ten raport wyslalo???? Ja akurat to zrobilem zajelo mi to z 5min, a to raczej nie duzo. I ciekawi mnie czy zrobia nam prezent i wydadza przed gwiazdka "upragnionego" patcha, ktory mam nadzieje cos pomoze polskiej wersji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2005 o 22:51, kamalin napisał:

Tej gry to jeszcze nie mam

I ciesz się brachu, że jej jeszcze nie masz, a zwłaszcza wersji PL!!! Oszczędziłeś sobie przez to zdrowia i pieniędzy, które zapewne mozna lepiej wydać niż na Dungeon Siege 2 PL :)
Ja natomiast chyba wezmę się jednak na starość za naukę angielskiego i OLEJĘ polskich wydawców!!! tak jak oni nas olewają!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ariel30 -> Nie bulwersuj się tak, lepiej byś wysłał raport (może jeszcze przyjmują :P) i byś się przyczynił do powstania patcha, a nie marudził, bo to akurat Polacy umią najlepiej. (informacje jak wysłać raport jest kilka stron wcześniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.12.2005 o 00:26, Dowodca_Pawel napisał:

ariel30 -> Nie bulwersuj się tak, lepiej byś wysłał raport (może jeszcze przyjmują :P) i
byś się przyczynił do powstania patcha, a nie marudził, bo to akurat Polacy umią najlepiej.
(informacje jak wysłać raport jest kilka stron wcześniej)

Niby dlaczego mam wysyłać raporty i sprzedawać swoje dane poprzez program Dxdiag. Nie po to dbam o swoją prywatność, żeby mi ktos jeszcze do łóżka może zaglądał!!! No chyba, że większość użytkowników uważa swoje dane prywatne za coś co można sobie sprzedawać jako nic nie warte tak jak np.gra Dungeon Siege 2PL!!! A narzekał będę bo jak na polskie realia gra jest stosunkowo droga, a ja nie mam zamiaru wywalać kasy w błotko! Muszę długo odkładać żeby sobie pozwolić kupić oryginała, chociaż po takich doświadczeniach pewnie lepiej będzie jak na Stadionie za 10zł kupię "pirata" ;) A jak naszym firmom szkoda dawać gry do testów to niech je sobie najpierw w domu przeststują dając właśnym dzieciom do grania. Bo ja juz od miesiąca biorę "Maalox" na zgagę jaką mam od tej gry:) Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem w takim wypadku jak ten z Dungeon Siege 2PL jest kierowanie sprawy do sądu, ponieważ jak kupie pirata to mi zabierają wszystko, czyli komp i cała reszta i jeszcze wysokie grzywny przy tym grożą, a jak firma mi wciska bubla, gorszego od pirata to ja muszę kupować tabletki na zgagę!!! To jest jeszcze gorsze od piractwa!!! Bo w końcu kupując taką grę daję utrzymanie takiej firmie!!! I powinienem być traktowany z szacunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zaraz, zaraz... Od kiedy Dxdiag zbiery jakieś informacje poza danymi sprzętu? Czyżby coś się w tej materii zmieniło? Czy może za naruszenie swojej prywatności uważasz informacje jaką masz kartę graficzną i sterowniki do niej?

Inna sprawa. Postulować do CDP o lepsze lokalizacje trzeba ciągle, Cenega niestety (albo bardzo dobrze) wyprzedziła ostatnio CDP pod tym względem. Jednak strojenie foch ani tobie, ani mi nic nie przyniesie dobrego. Lepsza jest spokojna dyskusja :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2005 o 19:35, maniekk napisał:

chociaż po takich doświadczeniach pewnie lepiej będzie jak na Stadionie za 10zł kupię "pirata" ;)


HA, miałem rację:)


ariel30 - Gdzie sprzedajesz swoje dane poprzez dxdiag? Bo jesli chodzi ci o sprzęt jaki posadasz to te dane zostały sprzedane zapewne poprzez twoją przeglądarkę tyle razy że się nawet nie spodziewasz :)

A jesli jakieś innne, to chyba że masz jakąś"specjalną" wersję dxdaiga z keyloggerem na przykłąd. Swoją drogą to byłby numer, ktoś zakłąda ci takiego keyloggera i udając pomoc techniczną prosił o ten plik zrobiony dxdiagiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.12.2005 o 08:56, michal19 napisał:

> chociaż po takich doświadczeniach pewnie lepiej będzie jak na Stadionie za 10zł kupię
"pirata" ;)

HA, miałem rację:)


ariel30 - Gdzie sprzedajesz swoje dane poprzez dxdiag? Bo jesli chodzi ci o sprzęt jaki posadasz
to te dane zostały sprzedane zapewne poprzez twoją przeglądarkę tyle razy że się nawet nie
spodziewasz :)

A jesli jakieś innne, to chyba że masz jakąś"specjalną" wersję dxdaiga z keyloggerem na przykłąd.
Swoją drogą to byłby numer, ktoś zakłąda ci takiego keyloggera i udając pomoc techniczną prosił
o ten plik zrobiony dxdiagiem :)

To kto ma rację okaże sie w przyszłości i ja raczej nic jeszcze nie wnioskuję tej kwesti. Napisałem, że lepiej dac dychę za pirata na stadionie za taki shit jak DS2PL czy chociażby WinXP, który mnie kosztował sporo kasy, łat do niego coraz więcej i człowiek nic nie robi tylko łata, łata i łata te dziurawe systemy. A jeśli chodzi o sprzedawanie danych przez przeglądarkę to tutaj bym się spierał... Do latania w sieci używam Linuxa :)bo szybszy, lepszy i BEZPIECZNIEJSZY!!!:):):) Mój "Diebianik" jest kochany, a przede wszystkim darmowy:):):) Windę kupiłem, żeby sobie np.zagrać w DS2 i insze gry, oraz dla żony i synka, chociaż synka uczę, że najlepszy jest Linux:) A co się tyczy DxDiag, to czytając uważnie ten raport mozna wyczytać wszystko z niego o danym użytkowniku kompa. Wysłałem zresztą e-maila do CDP do pomocy technicznej, że mam problem z grą i opisałem wszystko, podając też jaką mam kartę graf, procka itd. I to powinno wystarczyć, ale nawet nie odpowiedzieli :( mają to pewnie w du..., kupiłeś frajerze to się ciesz i już. Reasumując juz to wszystko myślę sobie, że nasze pisanie na tym forum pewnie niczego nie zmieni tak jak wysyłanie raportów itd. Powiedzą, że mamy za słabe komputery, albo za mało pamięci, albo cośtam innego wymyślą i już. Najlogiczniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji moim skromnym zdaniem jest składanie pozwów do sądów i to zarówno na CDP jak też na Microshit. Zresztą wszystkie firmy w polsce zajmujące się wydawaniem i dystrybucją gier należałoby zaskarżyć za to jaką kasę z nas zdzierają za nowe gry. Do cholery ja nie jestem pOsłem i nie zarabiam 15.000 na miesiąc. Pewnie zaraz usłyszę głosy jak cię nie stać to nie graj. Pewnie tak... jak cię nie stać to też nie jedz, marźnij,nie żyj!!! Ale wystarczy zobaczyć ceny w innych krajach UE i porównać do zarobków obywateli i wyjdzie jasno ile na taką grę pracuje obywatel Szwecji na ten przykład, a ile w Polsce :( I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.12.2005 o 09:42, ariel30 napisał:

lepiej dac dychę za pirata na stadionie za taki shit jak DS2PL czy chociażby WinXP


REGULAMIN

2. Co jest zabronione

Piractwo
- propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie piractwa
- wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych plików

użytkownikowi który popełni jedno lub więcej z powyższych wykroczeń grozi
-tymczasowe lub nieodwołalne pozbawienie możliwości wypowiadania się na stronie gram.pl
-powiadomienie właściwych instytucji lub organów o wykroczeniu/przestępstwie

Wymagając od innych nie można zapominać o sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.12.2005 o 09:53, kNOT napisał:

> lepiej dac dychę za pirata na stadionie za taki shit jak DS2PL czy chociażby WinXP

REGULAMIN

2. Co jest zabronione

Piractwo
- propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich
plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie
takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie
piractwa
- wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie
tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać
tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych
plików

użytkownikowi który popełni jedno lub więcej z powyższych wykroczeń grozi
-tymczasowe lub nieodwołalne pozbawienie możliwości wypowiadania się na stronie gram.pl
-powiadomienie właściwych instytucji lub organów o wykroczeniu/przestępstwie

Wymagając od innych nie można zapominać o sobie...

Szanowny Panie Moderatorze, nie zgadzam się z Panem w kilku kwestiach, nie udostępniam żadnych stron, jak też nie podaję linków do takowych stron, a to że na stadionie są piraty to wiedzą wszyscy w tym kraju z policją włącznie...
Prosiłbym natomiast o napisanie jakie kary grożą wydawcom gier, którzy robią nas czyt.mnie w bambuko...
I czy powiadomiono już organa ścigania, że firma CDP wraz z innymi firmami jak np US i Micoshit, orżnęła nas czyt. mnie na 129zł. Dziękuję za info w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Btw.Dziękuję Wszystki użytkownikom forum zaangażowanym w polemikę ze mną i z DCP na temat Dungeon Siege2 PL, za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Panu moderatorowi też dziękuję:) Idę teraz do radcy prawnego poradzić się jak napisać pozew, w temacie "Największe Oszustwo Roku 2005" czyt."Dungeon Siege2 PL" :) Jeszcze raz dzięki i ukłony dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Masz prawo do podejmowania wszelkich działań, które uznajesz za stosowne, ale nie możesz na forum zachowywać się niekulturalnie propagując przy okazji złodziejstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować