• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Maximo

Dungeon Siege II temat techniczny

Pytanie

Założyłem ten temat w celu rozwiązywania wszelkich problemów technicznych dotyczących DSII. Przypominam że wciąż oczekujemy na obiecany pod koniec tygodnia patch.Dziękuję,proszę się dopisywac do istniejącego wątku z istotnymi uwagami (mile widziana odpowiedż CDP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

940 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Daruj sobie narazie gadki o tym, że Windows jest do bani, już się to robi nudne. Linux jest bezpiczeniejszy, bo jest mniej popularny i tyle. Jakby był tak samo popularny jak Win to byś miał tyle samo łat i wirusów.

Co do PL wydawców to cóż, o ile jedzenie jest potrzebne do życia, o tyle gry są tylko rozrywką. Bez gier nie umrzesz. Inna sprawa to to, że ceny cały czas spadają czy ci się to podoba czy nie. Zawsze możesz poczekać na reedycje.

Co do DS2, błąd z PL wersją nie uniemożliwia grania, ale owszem nastręcza dużo kłopotów. Nie jestem tylko pewien czy wygrasz sprawę w sądze z CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

) Idę teraz

Dnia 09.12.2005 o 10:22, ariel30 napisał:

do radcy prawnego poradzić się jak napisać pozew, w temacie "Największe Oszustwo Roku 2005"
czyt."Dungeon Siege2 PL" :) Jeszcze raz dzięki i ukłony dla wszystkich.

Buchachacha.........a po co do radcy lepirj od razu do Strasburga...wiesz co za 300 pln plus Vat wypowiem wojnę USA a dlatego tak tanio że też kupiłem DS2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>Idę teraz

Dnia 09.12.2005 o 10:22, ariel30 napisał:

do radcy prawnego poradzić się jak napisać pozew, w temacie "Największe Oszustwo Roku 2005"
czyt."Dungeon Siege2 PL" :) Jeszcze raz dzięki i ukłony dla wszystkich.

aż dziw, że nie zgłosiłeś jeszcze się tam w sprawie wyborów i Radia Maryja ... a może Ty właśnie od nich ? ale nie mieszajmy do tego polityki wystarczy jedno proste pytanie: Przecież Ty nawet nie wiesz na kogo zaadresować taki pozew, a nawet jeśli Ci się uda
to co, gratulacje, oddadzą Ci kasę za gre (129zł, taki mały przypis: ja zapłaciłem 90zł), co z tego, że zapłacisz więcej za pozew, ważne, że wygrasz
a jakbyś się nie zorientował, to CDP przyjmuje niektóre zwroty od niezadowolonych klientów (ale od chamskich raczej nie)
kolejny osobnik mający niezbyt równo pod sufitem, w sam raz do sejmu, nie do gier ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dungeon Siege 2 wyszło 23 września 2005, miesiąc później pojawił sie patch do gry, który w moim przypadku nic w grze istotnego nie poprawił(gra nadal czasami chodzi fatalnie, a filmików jak nie było tak nie ma). W efekcie okuzuje że CDP wydał spartolony, wybrakowany produkt i wziął za to grubą kasę. Żeby było jasne, uważam że CDP ma prawo do błędów gdyz firmę tworzą ludzie, a ci mają w naturze ich popełnianie, co nie zmienia faktu że wydawca powinien swój błąd naprawić JAK NAJSZYBCIEJ. Mija drugi miesiąc a panowie z CDP nie raczą poinformować kiedy wyjdzie patch poprawiajace te poważne błedy(brak filmików nie jest drobnym problemem). Uważam że panowie z CDP strzelają sobie w stopę- wydając tak wybrakowany produkt, i nie dając nawet przyblizonych perspektyw naprawienia błedów, klienci poczuja się oszukani i dobrze się zastanowią przed zakupem następnej gry rzeczonego wydawcy,ewentualnie zaopatrzą się u pirata, lub ci zasobniejsi i znający angielski kupią grę ze źródła.

A więc uprzejmię się pytam Panów i Panie z CD Projekt: kiedy się można spodziewać patcha naprawiajacego filmiki?

PS dla moderatora: W swym poście nie propaguje piractwa które uważam za naganne, tylko jedynie stwierdzam smutny fakt co moze się stac jeżeli CDP będzie wydawało gry najeżone błedami i niedociagnięciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.12.2005 o 23:07, SHADOW-XIII napisał:

aż dziw, że nie zgłosiłeś jeszcze się tam w sprawie wyborów i Radia Maryja ... a może Ty właśnie
od nich ? ale nie mieszajmy do tego polityki wystarczy jedno proste pytanie: Przecież Ty nawet
nie wiesz na kogo zaadresować taki pozew, a nawet jeśli Ci się uda
to co, gratulacje, oddadzą Ci kasę za gre (129zł, taki mały przypis: ja zapłaciłem 90zł), co
z tego, że zapłacisz więcej za pozew, ważne, że wygrasz
a jakbyś się nie zorientował, to CDP przyjmuje niektóre zwroty od niezadowolonych klientów
(ale od chamskich raczej nie)
kolejny osobnik mający niezbyt równo pod sufitem, w sam raz do sejmu, nie do gier ...

No człowiek trafiłeś w 10-kę:) Jestem właśnie posiadaczem takowego bereta nawet z antenką i zakładam go cztery razy na dzień, rano kiedy idę do pracy, po skończonej pracy, kiedy wracam do domu, kiedy słucham radia maryja i kiedy gram w Dungeon Siege 2PL, a najbardziej to lubie jak właśnie sobie gram... :):):)
Widać, że młody jeszcze jesteś i brak Ci dystansu, a przede wszystkim poczucia chumoru:)
A skoro twierdzisz, że mam nierówno pod sufitem i nadaję się jedynie do sejmu, a nie do grania to czemu na mnie nie głosowałeś... Przechodząc jednak do meritum sprawy, fakt jest faktem, że gra została przez naszych rodzimych wydawców zwalona na maksa, a oni prubują zrzucać teraz winę na Microshit za zły kod gry. Ograłem wersję oryginalną na maxa i gra chodzi bardzo płynnie na moim kompie a mam tylko AMD2500+ płyta Asusa A7V600, Radka 9550 i 512MB Ram. I nie zauważyłem żadnych błędów w oryginalnej wersji gry. No może jak była duża liczba przeciwników to trochę zwalniało mi, a grałem w rozdziałce 1024x768x32 więc wymagania spore jak dla procka i karty. A w polskiej czasem nawet bez walki potrafi się przycinać i co z brakiem filmików, to też wina złego kodu gry... Więc pieprzenie o złym kodzie gry jest do du..., moim skromnym zdaniem kod gry w oryginale jest ekstra, skoro gra chodzi płynnie na moim sprzęcie. I za to najbardziej doceniłem Dungeon Siege 2, pomijając wersję PL oczywiście. Więc szanowny Panie SHADOW XIII. nie bajerujcie mnie tutaj na plewy bo ja za stary wróbel juz jestem i badziewia nie łykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Humor z chamstwem chyba Ci się pomylił. Powtarzasz oczywiste kłamstwa, zachowujesz się co najmniej mało kulturalnie i jeszcze jak koronny argument próbujesz stosować swój strasznie zaawansowany wiek. Dorośnij wreszcie. CDP przygotowywał materiały do polskiej wersji, a grę składał producent, w dodatku u dużej części graczy problem się pojawia, ale u reszty już nie, m.in. na komputerach Microsoftu wszystko podobno jest w porządku. Była o tym wielokrotnie mowa, np. w tym wątku. CDP nie ma prawa ingerować w kod gry i nawet gdy będzie już wiadomo, co jest przyczyną problemów, nie będzie w stanie niczego zmienić, a jedynie apelować do producenta o wprowadzenie odpowiedniej poprawki. Zapomnij żeś wróbel i pomyśl jak człowiek, najwyższa pora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.12.2005 o 03:12, Minsc i Boo napisał:

ewentualnie zaopatrzą się u pirata

Nie bawmy się w eufemizmy i nie bójmy się tego słowa: "ewentualnie ukradną".

Od siebie dodam, że uczciwy nigdy nie ukradnie, a złodziej zawsze sobie jakąś wymówkę znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Dnia 10.12.2005 o 12:02, kNOT napisał:

Od siebie dodam, że uczciwy nigdy nie ukradnie, a złodziej zawsze sobie jakąś wymówkę znajdzie.



Nie ma ludzi na wskroś uczciwych czy na wskroś złych(a jak są to garstka). To jak się zachowujemy bardzo często determinuje sytuacja w jakiej się znajdujemy czyli tzw. konstekt sytuacyjny.Są ludzie dla których odniesienie portfela z plikiem banknotów właścicielowi jest rzecza normalną, skolei w kopiowaniu płyt nie widzą nic złego(ok- często to się łączy z niewiedzą że kogoś okradają) Jeżeli wydawcy(nie mówię już tylko o CDP) będą sprzedawali wadliwy towar, to co po niektórzy moga kierować się logiką typu " wydają wybrakowane gry, więc po co przepłacać, a że mnie ostatnio oszukali to se odbiję i odbiorę co moje". I powiem Ci że tacy ludzie nie będą czuli się złodziejami. Uważam że piractwo powinno być tępione z pełną surowością, jednak wydawcy powinni brać odpowiedzialność za swoje produkty. Uczciwość musi być po obu stronach- i tu mam nadzieję się ze mną zgodzisz
Wracając do tematu DS2- zdaję sobię sprawę że nie mozliwym jet żeby patch pojawił kilka dni po zgloszeniu błędów, jednak ludzie z CDP mogli by wydać chociażby jaiś lakoniczny komunikat że już nad łatką pracują i podać informacje kiedy się ukaże(chociażby orientacyjną). W tym momencie ja i wielu iinych graczy nie wie czy kiedykolwiek się tej poprawki doczekają- a jak się ukaże za rok to będzie już trochę ciut za późno, bo gra ustąpi innym tytułom.
Co do CDP uważam że jest liderem i najlepszym wydawcą na polskim rynku(chociaż lokalizacje Cenegi są co raz lepsze,a i cenowo zaczynają nieźle konkurować), to też właśnie od niego zależy w duzej mierze zależy jaki stosunek bedą mieli ludzie do rynku gier. Nie powiem -CDP zrobił wiele dobrego dla graczy i branży- chociażby wypuszczenie EXtraklasyki, jednak takie wpadki jak z DS2 podkopują zaufanie do niego.
Mam po prostu nadzieję że CDP wyda szybko łatkę i się zrehabilitue w oczach graczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.12.2005 o 12:46, Minsc i Boo napisał:

tacy ludzie nie będą czuli się złodziejami

Złodziej rzadko kiedy czuje się ''tym złym'', przeważnie widzi w sobie Robin Hooda ;-)

Dnia 10.12.2005 o 12:46, Minsc i Boo napisał:

wydawcy powinni brać odpowiedzialność za swoje produkty

Z tego co się orientuję (szczegóły w tym wątku) CDP nie schował głowy w piasek.

Dnia 10.12.2005 o 12:46, Minsc i Boo napisał:

ludzie z CDP mogli by wydać chociażby jaiś lakoniczny komunikat
że już nad łatką pracują i podać informacje kiedy się ukaże(chociażby orientacyjną)

Najwidoczniej nie miałeś, ani nadal nie masz zamiaru przejrzeć, co zostało w tej sprawie już napisane, tylko oczekujesz specjalnego dla Ciebie komunikatu. Przykre...

Dnia 10.12.2005 o 12:46, Minsc i Boo napisał:

W tym momencie ja i wielu iinych graczy nie wie czy kiedykolwiek się tej poprawki doczekają

Nie wprowadzaj graczy w błąd w myśl zasady "skoro ja nie wiem, nie wie tego nikt". Większość wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 10.12.2005 o 12:54, kNOT napisał:


> ludzie z CDP mogli by wydać chociażby jaiś lakoniczny komunikat
> że już nad łatką pracują i podać informacje kiedy się ukaże(chociażby orientacyjną)
Najwidoczniej nie miałeś, ani nadal nie masz zamiaru przejrzeć, co zostało w tej sprawie już
napisane, tylko oczekujesz specjalnego dla Ciebie komunikatu. Przykre...

> W tym momencie ja i wielu iinych graczy nie wie czy kiedykolwiek się tej poprawki doczekają
Nie wprowadzaj graczy w błąd w myśl zasady "skoro ja nie wiem, nie wie tego nikt". Większość
wie...

Fakt- nie przejrzałem wszystkich postów(jest ich ponad 600). a korzystanie z filtra nie przyniosło efektów( wpisywałem patch, filmiki, cut-scenki i nie było takowych informacji) Jeżeli informowanie ludzi jenym postem że coś już działają w tej sprawie w gąszczu innych postów jest metodą stosowaną przez CDP to jest według mnie przykre. wystarczyło by podpiąć informację bąź newsa w głównym katalagu gier z takim info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.12.2005 o 12:02, kNOT napisał:

> ewentualnie zaopatrzą się u pirata
Nie bawmy się w eufemizmy i nie bójmy się tego słowa: "ewentualnie ukradną".

Od siebie dodam, że uczciwy nigdy nie ukradnie, a złodziej zawsze sobie jakąś wymówkę znajdzie.

Szanowny Panie Moderatorze kNot, ciekaw jestem czy Pan naprawdę jest taki uczciwy i czysty jak to podkreśla na każdym kroku... Czy nigdy Pan nie zerżnął jakieś Mp3, albo nie zrobił kopi płytki, bo coś nie bardzo mi sie chce w to wierzyć, gdyby tak było to w polsce lepiej by się nam żyło i nawet nie czuje jak mi sie rymuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Prosze: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=71&tpage=10

ariel30 -> Zachowujesz się jak 9 latek, bez rzeczowych argumentów, których brak musisz zastępować swoim wiekiem. Sam mam żal do CDP, że nie wydało łatki. Też wydałem 109 zł na zabugowaną grę, od czasu tego problemu jej nawet nie tknąłem, bo grać się nie da. Ale czekam na łatkę i mam nadzieje, że się doczekam.

kNOT -> Mam do ciebie prośbe. Czy mógłbyś poprosić Tuddrussel''a by co tydzień, lub 2 tygodnie informował nas w tym topicu co się dzieje z patchem? Bo od miesiąca nie ma od niego żadnej informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

kNOT moze przestabys sie czepiac ludzi, ktorzy sa zawiedzeni wadliwym programem. Ludzie wydali pieniadze ktore w sumie nie sa male jak na polskie warunki i powinno sie ich rozumiec w tej sytuacji. Strażakiem nie jestes by wszystkich gasić. A jak narazie to widac ze tylko to potrafisz. prawdziwy z ciebie kNOT poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam !

zwracam sie do Was z nastepujoco prozbo o pomoc :(

Mianowicie po zabiciu smoka i wykonaniu wszystkich kłestów ( znudów )
podbiega straz, dyskuja itp.
i mam wejsc do portalu który prowadzi do 2 aktu,
wiec ide tam ehhe... ale niemoge przejsc przez ten portal !
i tu jest problem. nie zrobiłem czegos jescze? czy to jakis bug ?:|

prosze o pomoc ! pisalem juz na innym forum ale tam cisza :(

z góry dzieki !!

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2005 o 15:39, Tybor napisał:

Witam !
....

nie pamiętam jak to jest dokładnie, bo zabiciu smoka na wieżyczce, wchodzisz do podziemi, tam zabijasz smoka znowy (wręcz), gadasz z dziadkiem, który wyjdzie i portal się otworzy i wchodzisz w niego
jeśli nie możesz (ale tylko wtedy gdy nie reszte zrobiłeś) to ściągnij sobie mod AllTeleports i teleportuj się do miasta (czy gdzie tam ten portal prowadzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

noo ale Mi chodzi i portal do amalu czy cos takiego, i smoka na dziedzincu i nastepnie rozbijasz ten kryształ i jest portal i na tym utknełem :/

mimo wszystko dzieki za odp ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam sprawe czy juz jest jakis patch poprawiajacy spadek FPS przy polskim tekscie? oraz czy sa osoby ktore maja 1 gb ramu i niemaja problemow z tym spadkiem klatek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować