• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Maximo

Dungeon Siege II temat techniczny

Pytanie

Założyłem ten temat w celu rozwiązywania wszelkich problemów technicznych dotyczących DSII. Przypominam że wciąż oczekujemy na obiecany pod koniec tygodnia patch.Dziękuję,proszę się dopisywac do istniejącego wątku z istotnymi uwagami (mile widziana odpowiedż CDP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

940 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 08.10.2005 o 22:00, gatar napisał:

Witam.
Od pewnwgo czasu obserwuje poczynania CDProjektu. Owszem gry wydają , całkiem sprawnie, ale najwyraźniej mają Nas
Swoich Klientów, prepraszam w D**IE. Jeśli wydaje 129 zł na grę (sporo) to spodziewam się produktu pełnowartościowego. Jeśli
pracownik CDProjektu na poprzednim forum (juz nie istniejącym) pisał, że w drugiej połowie tego tygodnia ma byc patch 2.2
pl to co ?
Dlaczego go nie ma ? Najwyraźniej robi z gęby d--ę. Mam wrażenie, że najważniejsza jest kasa. Dobrze sprzedać,
a potem może firma zmieni nazwę lub zniknie ? Tak na marginesie, dlaczego nie ma www.cdprojekt.info tylo www.gram.pl, czyżby
firma miała zamiar zmienic nazwę?
Powolutku kończe grę, synowie juz skończyli a patcha jak nie było tak nie ma. Czyżby lepiej
pirata skombinować ??!!
pozdrawiam
Gatar

Ostro,ale trudno się z tym nie zgodzic.Ja też stary wróbel jestem i widziałem jak się niejedną firmę do upadłości doprowadza.Niestety ja straciłem całkowicie zaufanie do CDP widząc sposób w jaki traktóją klientów.Brutalna kampania marketingowa ,w połączeniu z obniżeniem jakości? To nie wygląda dobrze.Odnośnie pomocy technicznej,mój operator telekomunikacyjny(konkurencja TP-sy)po zgłoszeniu usterki w Niedzielę(!) pojawili się w ciągu 20 minut ,naprawili i przeprosili za kłopoty! To jest jakośc! Od tej pory wCDP będę kupował jedynie produkty które już sprawdziły się na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.10.2005 o 10:36, Radziula napisał:

Jak juz pisałem

Mam problem z savami czasem wczytuje a czasem nie!!!
Pomoze ktos??A nie zaczyna nowy temat

Spróbuję Ci pomóc ,ale nie wiem czy to pomoże na 100%.Ilośc crashów w tej grze mnie dobija.To jest sposób z GII-Noc Kruka.Tam też niektórym wywalało ten katalog podczas zwiechy systemu.Zrób tak:odinstaluj grę ,zachowując jednocześnie katalog SAVE,gra zapyta Cię o to przy deinstalacji.Następnie zainstaluj ponownie DSII.Odszykaj katelog w którym zainstalowałeś grę,jest tam podkatalog Save1 ,Save2.Odnajdż ten właściwy(zwróc uwagę na daty zapisu gry) następnie wklej go .Trochę to zawiłe ale powinno się udac.Uważaj tylko aby nie wywalic katelogu ze starymi seywami bo wtedy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.10.2005 o 11:59, Maximo napisał:

Ostro,ale trudno
się z tym nie zgodzic.Ja też stary wróbel jestem i widziałem jak się niejedną firmę do upadłości doprowadza.Niestety ja
straciłem całkowicie zaufanie do CDP widząc sposób w jaki traktóją klientów.Brutalna kampania marketingowa ,w połączeniu
z obniżeniem jakości? To nie wygląda dobrze.Odnośnie pomocy technicznej,mój operator telekomunikacyjny(konkurencja TP-sy)po
zgłoszeniu usterki w Niedzielę(!) pojawili się w ciągu 20 minut ,naprawili i przeprosili za kłopoty! To jest jakośc! Od
tej pory wCDP będę kupował jedynie produkty które już sprawdziły się na rynku.


Ja już się poddałem, nie mam siły dalej czekać na reakcję CDP. Od dwóch tygodni mam grę, która nie nadaje się do grania i nikt z tym nic nie zamierza zrobić. Producent gry już dawno zamieścił na swojej stronie patch do wersji angielskiej, tymczasem wygląda na to, że wersja PL jest tak skaszaniona, że CDP nie za bardzo wie jak ten temat ugryźć. Bez odzewu pozostają też moje apele na podanie przez CDP kofiguracji kompa, na którym gra będzie działać płynnie.
W związku z tym, powołując się na niezgodność towaru z umową (nabywcy gry mogliby wyliczać bez końca: żenująco niski fps, niewyświetlanie filmów, kaszaniące się napisy, absurdalnie długie ładownie, resety komputera) poprosiłem CDP o podanie adresu, pod który mogę odesłać grę i odzyskać pieniądze.
Dla mnie DS2 PL to wielkie rozczarowanie - gry kupuję rzadko, bo rzadko pojawiają się tytuły, które do mnie tak przemawiają jak DS 2. Grając w angielskie demo byłem przekonany, że oto pokazał się godny następca Diablo II, gra którą warto kupić, bo będę w nią grał przez 2-3 lata. No cóż, człowiek uczy się na błędach, także tych roionych przez dystrybutorów. Wielka szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie/Panie nie przesadzajmy.

To jak szybko wyjdzie patch nie zależy od CDP. Przypuszczam, że jak tylko dostali pierwsze sygnały o wadliwości wersji PL dali sygnała producentom by coś z tym zrobili. Teraz wszystko zależy od twórców DS II. To do nich należy mieć pretensje.
Nie wiem czy zauważyliście, że u pewnej ilości graczy żadne problemy nie występują (np. u mnie :D), więc robienie zadymy i obwinianie CDP nie jest sposobem na rozwiązanie sprawy. Ja miałem podobną sytuację przy grze Divine Divinity Cenegi. Praktycznie nie mogłęm w nią grać. Wywalała mnie do windy po ok. 15 min. i miała problemy z save''ami. Zainstalowałem patche, zrobiłem formata i nic :(. Po prostu mój komp się z tą grą nie lubi i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dark Templar niestety nie masz racji... Wez pod uwage ze wersja angielska dziala bez zarzutu a w polskiej wystarczy skasowac jeden plik by z wersji pl byla eng i wtedy dziala dobrze. CDP skaszanila sprawe a teraz jeszcze olewa nas swoich klientow. Jestem bardzo zawiedziony postawa CDP ze nie dala nawet zadnego wyjasnienia dlaczego patch nie pojawil sie w podanym przez nich terminie. Przy nastepnym zakupie gry zastanowie sie 10x zanim kupie gre z tej firmy. WSTYD !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam,

dla wszystkich, ktorzy chca pograc w DS2 po necie - nalezy zainstalowac patcha 2.20 (mozna go pobrac z dowolnej strony np. http://www.gaspowered.com/ds2/), patch ten przeznaczony jest do wszystkich wesji jezykowych.

odnosnie patcha przeznaczonego do polskiej wersji gry (problemy ze zwalnianiem na niektorych konfiguracjach i problemy z fontem). Z przykroscia informuję, ze termin wydania łatki przesunie się. Niestety, w tym przypadku jestesmy w 100% uzaleznieni od zachodniego producenta. Wszystkie niezbedne materialy i dane (w tym rowniez przesylane od was - za co bardzo dziękuję) potrzebne do zrobienia patcha zostaly przez nas przekazane do Ubi.

termin wydania, ktory podawalismy byl zgodny z tym jaki otrzymalismy od Ubi, niestety pliku nadal brak, za co w imieniu CD Projekt bardzo przepraszam. rozumiem waszą irytację, ale nam rowniez zalezy na jak najszybszym wydaniu tej poprawki. Niestety, w przypadku gier, ktore sa skladane na zewnarz, mamy ograniczone mozliwosci szybkiej reakcji, oczywiscie to dla was ma drugorzędne znaczenie (bo liczy się efekt koncowy), niemniej nie ma co sciemniac, wiec informuje.
informacje odnosnie pacza bedziemy podawali natychmiast jak tylko uzyskamy jakas wiazaca odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.10.2005 o 12:19, Dark Templar napisał:

Panowie/Panie nie przesadzajmy.

To jak szybko wyjdzie patch nie zależy od CDP. Przypuszczam, że jak tylko dostali pierwsze
sygnały o wadliwości wersji PL dali sygnała producentom by coś z tym zrobili. Teraz wszystko zależy od twórców DS II. To
do nich należy mieć pretensje.
Nie wiem czy zauważyliście, że u pewnej ilości graczy żadne problemy nie występują (np. u
mnie :D), więc robienie zadymy i obwinianie CDP nie jest sposobem na rozwiązanie sprawy. Ja miałem podobną sytuację przy
grze Divine Divinity Cenegi. Praktycznie nie mogłęm w nią grać. Wywalała mnie do windy po ok. 15 min. i miała problemy
z save''''ami. Zainstalowałem patche, zrobiłem formata i nic :(. Po prostu mój komp się z tą grą nie lubi i tyle ;)

Nikt tutaj nie przesadza.Nie wiem czy zauważyłeś że dystrybutorem wersji PL jest CDP,a wersja org.nie sprawia takich problemów.CDP nie jest producentem gry,lecz dystrybutorem wersji PL do której zaimplementował odpowiednie składniki ingerujące w kod gry,więc z jakiej racji mamy miec pretensje do firmy"X"czy "Y"? Grę kupiłem w polsce ,w wersji PL ,za PLN.Więc nie interesuje mnie który podwykonawca i co skaszanił.Proste? Działa u Ciebie bez zarzutu? Tylko się cieszyc,jednak nie wiem czy zauważasz fakt że jesteś raczej w tej szczęśliwej mniejszości.Druga sprawa to brak jakiegokolwiek odzewu za strony CDP (pełna kultura!).No a tłumaczenie że "Po prostu mój komp się z tą grą nie lubi i tyle" to dziecinada.Proponuję poczytac posty i zapoznac się z tematem bliżej ,zanim zajmiesz stanowisko w tej sprawie.Nikt tu nie robi "Zadymy",lecz domaga się swoich praw(bezskutecznie). Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.10.2005 o 13:46, Burex napisał:

hej
mam problem posiadam wersje angielska
i chcialbym spolszczenie do ang wersji
a nie wiem skod ja wziasc jesli
ktos wie
to prosze o pomoc

MAXIMO jesli mozesz to mi pomoz!

Jak na razie nie udało mi się znależc alternatywnego spolszczenia do DSII w sieci.Sam jestem ciekaw czy ktoś je posiada? Jest pare firm np.www.awangarda.pl ale robią to za kasę.Nie mam emulca zainstalowanego,może tam ktoś zamieścił jekieś "Open source"......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.10.2005 o 14:11, Maximo napisał:

> hej
> mam problem posiadam wersje angielska
> i chcialbym spolszczenie do ang wersji
> a nie wiem skod ja
wziasc jesli
> ktos wie
> to prosze o pomoc
>
> MAXIMO jesli mozesz to mi pomoz!


No cóż,Burex Twój post został wycięty przez "Cenzurę"??? Fakt temat dotyczy wersji PL.Ostro,nie ma co....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.10.2005 o 14:36, Maximo napisał:

No cóż,Burex Twój post został wycięty przez "Cenzurę"??? Fakt temat dotyczy wersji PL.Ostro,nie ma
co....

Akurat w tym wypadku wydaje mi sie, ze usuniecie bylo uzasadnione... tylko widac brak konsekwencji, posty na pierwszej stronie zostaly...
Na starym forum za cos takiego byl, o ile sobie przypominam, degrad.
Chyba ze ja czegos nie rozumiem, ale wyglada na to, ze kolega B. na forum polskiego dystrybutora gry prosi innych uzytkownikow o darmowe udostepnienie "spolszczenia" - powinien sie wstydzic 1) za nieuczciwosc i 2) za brak wyczucia sytuacji.

@Tuddrussel: dziekuje za informacje. Wstrzymam sie z kupnem co najmniej do czasu ukazania sie patcha. Nikt mi bowiem jeszcze nie odpowiedzial na pytanie dotyczace zabezpieczenia gry przed kopiowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.10.2005 o 15:01, Elwro napisał:

> No cóż,Burex Twój post został wycięty przez "Cenzurę"??? Fakt temat dotyczy wersji PL.Ostro,nie ma
> co....
Akurat
w tym wypadku wydaje mi sie, ze usuniecie bylo uzasadnione... tylko widac brak konsekwencji, posty na pierwszej stronie
zostaly...
Na starym forum za cos takiego byl, o ile sobie przypominam, degrad.
Chyba ze ja czegos nie rozumiem, ale wyglada
na to, ze kolega B. na forum polskiego dystrybutora gry prosi innych uzytkownikow o darmowe udostepnienie "spolszczenia"
- powinien sie wstydzic 1) za nieuczciwosc i 2) za brak wyczucia sytuacji.

@Tuddrussel: dziekuje za informacje. Wstrzymam
sie z kupnem co najmniej do czasu ukazania sie patcha. Nikt mi bowiem jeszcze nie odpowiedzial na pytanie dotyczace zabezpieczenia
gry przed kopiowaniem.

chcialbym zauwazyc panie elwro ze na poczatku
sciaglem sobie demo ze str polskiego dystrybutora
spodobalo mi sie i zakupilem polska wersje ale nie moge pograc
bo mam z nia problemy i posiadam
angielska
wersje ktora chodzi mi bez zazutow i narazie gram
wlasnie w nia i latwiej byloby mi
w nia grac jakby bylo spolszczenie
wiec myslalem ze moge zapytac
"bo kto pyta nie bladzi" :)
ale przepraszam wszystkich ktorych to oburzylo !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.10.2005 o 16:00, Burex napisał:

sciaglem sobie demo ze str polskiego dystrybutora
spodobalo mi sie i zakupilem polska wersje ale nie
moge pograc
bo mam z nia problemy i posiadam
angielska
wersje ktora chodzi mi bez zazutow

Czyli masz 2 oryginaly: zachodni i polski...? Jesli tak, to przepraszam. W sumie co mnie to zreszta obchodzi, nie moja sprawa :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Burex cos mi sie wydaje ze ostro sciemniasz... kto kupuje 2 oryginaly ?? a skoro masz pl to po co ci spolszczenie ?? a poza spolszczeniem obie wersje sie nie roznia. Przyznaj sie ze masz pirata i szukasz do niego spolszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam polska orginalna i ang nie org
ale ze polska ma duze problemy zeby w nia
grac na moim sprzecie i poki nie bedzie nowego patcha
do polskiej wersji to gram w angielska czy to cos zlego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować