Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Ok. Ostatecznie decyduję się na kupno Sansy Clip a do niej ładowarki do Motoroli. A jakie słuchawki wybrać?

Creative EP-630,
Creative EP-240
Sennheiser MX 50 Street
czy może polecacie jakieś inne w cenie do 70zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 18:04, maciek999 napisał:

Ok. Ostatecznie decyduję się na kupno Sansy Clip a do niej ładowarki do Motoroli. A jakie słuchawki wybrać?

Najpierw spróbuj tą ładowarkę od Creative i zobacz, czy działa. Nic Cię samo sprawdzenie nie kosztuje, a może się okazac, że nowa ładowarka będzie niepotrzebna.

Dnia 13.09.2008 o 18:04, maciek999 napisał:

Creative EP-630,

Myślę, że będą najlepsze z podanych przez Ciebie.

Dnia 13.09.2008 o 18:04, maciek999 napisał:

czy może polecacie jakieś inne w cenie do 70zł?

Może KOSS KSC 75? Ale to zależy od Twoich preferencji.
Diecezja ponownie należy do Ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 18:28, ko?nik napisał:

Najpierw spróbuj tą ładowarkę od Creative i zobacz, czy działa. Nic Cię samo sprawdzenie
nie kosztuje, a może się okazac, że nowa ładowarka będzie niepotrzebna.

Żle mnie wcześniej zrozumiałeś, ja nie mam tej ładowarki, zamierzałem ją kupić, ale przeczytałem na forach, że najlepsza i najtańsza jest od motoroli ;]

Dnia 13.09.2008 o 18:28, ko?nik napisał:

Może KOSS KSC 75? Ale to zależy od Twoich preferencji.
Diecezja ponownie należy do Ciebie ;)

A co sądzisz o Philipsach SHE9500? Cena 50 zł, 70 z dostawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 18:38, maciek999 napisał:

Żle mnie wcześniej zrozumiałeś, ja nie mam tej ładowarki, zamierzałem ją kupić, ale przeczytałem
na forach, że najlepsza i najtańsza jest od motoroli ;]

W takim razie możesz zaopatrzyc się w tę od Motoroli. Faktycznie niedroga, a z tego co się słyszy- sprawdzona.

Dnia 13.09.2008 o 18:38, maciek999 napisał:

A co sądzisz o Philipsach SHE9500? Cena 50 zł, 70 z dostawą.

To jest konkurencja dla Epek przez Ciebie podanych. Ciężko powiedziac co lepsze, podobna półka, a różnica w dźwięku pewnie niezbyt zauważalna. Zdaje się największą różnicą jest to, że Philipsy nie izolują, w przeciwieństwie do Ep.

A ja dzisiaj kupiłem sobie TDK np 100. A kupiłem dlatego, że chciałem przekonac się do słuchawek z pałąkiem przez tył głowy. I muszę przyznac, że całkiem ciekawy wynalazek. W przyszłości przymierzam się do kupna KOSS KSC 55...w przyszłości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy zestaw iPod Classic 80GB 6G + CREATIVE ZEN AURVANA byłby idealny? Cena jest dość spora (chyba z 800zł), więc szukam czegoś idealnego na kilka lat. Przeważnie słucham muzyki na komórce SE z serii walkman oraz Nokii N95. Mam też mp4 pentagrama, ale ten dotykowy wyświetlacz....

Nigdy nie miałem styczności z iPodami, ale skoro są tak popularne to powinny przynajmniej być bardzo dobre. I jeszcze jedno czy na takim iPodzie można zainstalować system operacyjny (tzn nie dla iPoda, ale dla komputera)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 20:30, BlackBomb napisał:

Mam pytanie. Czy zestaw iPod Classic 80GB 6G + CREATIVE ZEN AURVANA byłby idealny?

Idealny to on nie będzie. Ideałów (już) nie ma (w sprzedaży) ;)

Dnia 20.09.2008 o 20:30, BlackBomb napisał:

Nigdy nie miałem styczności z iPodami, ale skoro są tak popularne to powinny przynajmniej
być bardzo dobre.

Popularne nie zawsze znaczy dobre. Na prawdę, iPod jest dobrym gadżetem, ale w większości modeli dostaje baty od dużo tańszych konkurentów, bez loga Apple. Jeżeli potrzebny Ci jest odtwarzacz z tak wielkim dyskiem, myślę, że będzie to dobry wybór, ale na pewno można trafić lepiej rezygnując z tak wielkiego dysku.

Dnia 20.09.2008 o 20:30, BlackBomb napisał:

I jeszcze jedno czy na takim iPodzie można zainstalować system operacyjny
(tzn nie dla iPoda, ale dla komputera)?

? Chodzi o oprogramowanie do zgrywania plików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysk by się przydał ok 30GB (nie wiem ile zajęła by cała moja kolekcja w mp3, nigdy wszystkiego nie zgrywałem z płyt). Mógłbyś podać kilka modeli z mniejszym dyskiem, ale za to lepszą jakością? Co do systemu to chodzi mi o np Viste, żebym mógł używać iPoda jako zwykłego dysku twardego, gdyby mi padł ten w komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Nie da się tak, Ipoda można używać jedynie jako dysk przenośny, nie zastąpisz nim zwykłego dysku, Visty też nei wgrasz :>
Co do Ipoda, ja nie lubię tych dużych, sam mam nano i muszę przyznać że jakość dźwięku jest bardzo fajna, niestety nie mają one [ipody] ani mikrofony, ani radia, ale jeśli chcesz tylko słuchać muzyki i oglądac jakies tam filmiki, to myślę że będziesz zadowolony. No Ipody są cholernie wytrzymałe ;)

ps. po co Ci 80 gb w odtwarzaczu muzyki? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 21:20, BlackBomb napisał:

Dysk by się przydał ok 30GB (nie wiem ile zajęła by cała moja kolekcja w mp3, nigdy wszystkiego
nie zgrywałem z płyt). Mógłbyś podać kilka modeli z mniejszym dyskiem, ale za to lepszą jakością?

Kilka jest. Na przykład Cowon D2 (16 gb + 16 karta sdhc), czy Cowon iAudio i7 (tutaj co najwyżej 16gb), Sansa Fuze (8gb + sdhc), lub klasyki w stylu Rio Karma (ale to raczej odpada, bo po prostu już się nigdzie nie dostanie, bez polowania ;P).
PS. Nie sądzę żebyś znalazł odtwarzacz, który zdatny jest do pełnego zastąpienia dysku.
PPS. Ale jeżeli potrzebny Ci jest odtwarzacz z naprawdę dużym dyskiem to raczej zostaje tylko iPod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wezmę tego iPoda. Kolekcje płyt mam dużą i z każdym miesiącem robi się coraz większa, a chciałbym mieć wszystko na odtwarzaczu, żeby płyt nie zniszczyć (niektóre to klasyki). Co do Visty to tylko tak z ciekawości pytałem ;P W każdym razie dziękuję za pomoc w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie mi jakąś empetrójke do 120zł z minimum 2gb. Nie jestem audiofilem, więc nie potrzebuje fenomenalnej jakości dźwięku. Chciałbym, aby bateria długo trzymała, odtwarzacz był mały i nie sprawiał problemów. Jeśli jest jakiś model, który kosztuje trochę więcej np. 150zł a będzie dużo lepszy niż ten za 120 to napiszcie. Wole dołożyć te trzy dyszki i kupić coś dobrego niż zapłacić mniej i się denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 13:05, Szybki Konrad napisał:

Polecicie mi jakąś empetrójke do 120zł z minimum 2gb.

Sandisk Sansa Clip. 2gb kosztuje właśnie 120zł, a odtwarzacz jest jak najbardziej godny polecenia.

sir durin
Jak pisałem wyżej. A co "niedroga" znaczy dokładniej?

BlackBomb
No i powinieneś byc zadowolony. Jeżeli chodzi o tak duży dysk to chyba najrozsądniejsza propozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 19:20, sir durin napisał:

Tak mniej więcej do stówki

No to Clip 1gb. Na baterie trudno jest dostac obecnie jakikolwiek dobry odtwarzacz, a w segmencie do 100zł już na pewno jest to niemożliwe. Niestety rynek poszedł w stronę akumulatorów wbudowanych. Z modeli dobrych, a na baterie został iRiver t60, ale on kosztuje min. 150zł za 1gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 19:28, ko?nik napisał:

> Tak mniej więcej do stówki
No to Clip 1gb. Na baterie trudno jest dostac obecnie jakikolwiek dobry odtwarzacz, a
w segmencie do 100zł już na pewno jest to niemożliwe. Niestety rynek poszedł w stronę
akumulatorów wbudowanych. Z modeli dobrych, a na baterie został iRiver t60, ale on kosztuje
min. 150zł za 1gb.

Faktycznie nawet fajny ale chyba wybiorę wersję 2GB różowa kosztuje 110 złoty a to i tak ma być dla siostry więc kolor może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mogę napisać z perspektywy słonia?
to, co najbardziej może irytować, to zabrudzanie się okropne ekranu. przydaje się do niego taki fjuterał z materiału jak się okulary czyści, ale on drogi a samemu uszyć ciężko.
również obudowa kiepskiej jakości.
no i wcale nie najlepsza jakość dźwięku, mimo wysokiej ceny [choć i tak zadowalająca].
sam soft i możliwości touch''a są imo wystarczające i nie mają większych wad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie kupić odtwarzacz mp3 (nie jakieś cudo, wystarczy mi, żeby dało się ściągnąć na niego muze i se posłuchać w czasie jazdy xd). Moja kieszeń jest bardzo płytka (mam na MP3 100 zł - koszt przesyłki), więc wybrałem te dwa :
http://infobot.pl/r/MQj
http://infobot.pl/r/MQi
Jeden z tych odtwarzaczy ma pamięć 1GB a drugi 2GB i żeby nie ten szczegół to bym nie prosił o pomoc. Ceny obydwóch są praktycznie takie same, a wystawia je ten sam sklep. Coś mi tu nie pasuje, bo niby 1GB różnicy to dużo a cena zbyt podobna.
Wiem, ze nie ma czegoś takiego jak tani i dobry, więc wystarczy mi, że będzie tani i działający ;PP

Który byście wybrali i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 11:48, Snoopik napisał:

Jeden z tych odtwarzaczy ma pamięć 1GB a drugi 2GB i żeby nie ten szczegół to bym nie
prosił o pomoc. Ceny obydwóch są praktycznie takie same, a wystawia je ten sam sklep.
Coś mi tu nie pasuje, bo niby 1GB różnicy to dużo a cena zbyt podobna.
Wiem, ze nie ma czegoś takiego jak tani i dobry, więc wystarczy mi, że będzie tani i
działający ;PP

Który byście wybrali i dlaczego?


No cóż, to tak jak by się dziwić dlaczego telewizor Sony kosztuje tyle, a telewizor BlaBla o takich samych parametrach tyle. Creative zajmuje się dźwiękiem od baaardzo dawna, można by nawet rzec, że jest pionierem (rzecz jasna w konkretnych zastosowaniach), natomiast Pentagram to nowicjusz na tym polu.

Nie miałem do czynienia z tym Pentagramem, ale opinie, które znalazłem w necie są dalekie od entuzjazmu, tak więc pozostałbym przy Creativie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować