Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2008 o 12:16, Anjinsan napisał:

Nie miałem do czynienia z tym Pentagramem, ale opinie, które znalazłem w necie są dalekie
od entuzjazmu, tak więc pozostałbym przy Creativie.


Aha, to ja też postawię na Zen''a. Dzięki za wyrażenie swojej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 12:43, Snoopik napisał:

Aha, to ja też postawię na Zen''a. Dzięki za wyrażenie swojej opinii.

Czeeeekaj ;) Jeżeli jeszcze nie zamówiłeś to możesz zrewidować swój pogląd. Więc tak, Pentagram to jakiś chiński, słaby OEM. Nie ma się co nawet nad nim rozwodzic. Creative stone NIE MA wyświetlacza. Jeżeli najdzie cię ochota na zabawę EQ, przeglądanie folderów, tagów, podejrzenie co tam masz wgrane, czy coś takiego to spotka Cię niemiła niespodzianka. Poza tym jakośc dźwięku wątpliwa, może nie beznadziejna, ale średnia na pewno. A w segmencie najtańszych playerem naprawdę godnym polecenia jest SanDisk Sansa Clip. Wersja 1gb bez FM od 80 zł ( http://www.ceneo.pl/1206646 ),
a z FM ( http://www.ceneo.pl/942348 )
Zastanów się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no dzięki, nawet nie skapnąłem, że w Zenie wyświetlacza nie ma xD
Rzeczywiście ten, który ty mi przedstawiłeś nawet wygląda nieco ciekawiej i cena też leży w ramach moich możliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam produkty Creativa.
Mam swojego Music Voyagera odkąd tylko wyszły na rynek (ładnych parę lat)
I tylko raz po pożyczeniu go dziewczynie (co ona z nim robiła nie wiem) przestał się włączać.
Wymiana softu i bitwa toczy się dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 18:20, Snoopik napisał:

Nie no dzięki, nawet nie skapnąłem, że w Zenie wyświetlacza nie ma xD
Rzeczywiście ten, który ty mi przedstawiłeś nawet wygląda nieco ciekawiej i cena też
leży w ramach moich możliwości :)


Wiesz, kiedy mój Zen Stone był "w trasie" wieziony przez kuriera zastanawiałem się, jak to będzie.

Brak wyświetlacza naprawdę nie napawał optymizmem, a poruszanie się bez niego między utworami nie zapowiadało się różowo. Jak się jednak okazało, byłem w błędzie. Brak wyświetlacza prawie w ogóle mi nie przeszkadza - wystarczy sobie porobić dobrze foldery na pamięci, bo jest specjalny do tego przełącznik. Nic mi nie świeci, nic mi się nie rysuje, jest tylko jedno światełko - mi to odpowiada. I tak jak gdzieś chodzę, to częściej słucham MP3 przez telefon ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)
No, kto może przez fona słuchać ten może xD Ja mam SE k310i więc słuchanie z niego muzyki odpada.
A co do tego, że w ZEN można sobie porobić dobrze foldery, to jakoś nie napawa mnie to optymizmem :P Wolę mieć wyświetlacz, żeby wiedzieć czego słucham, bo przy tych 300-400 utworach nie zawsze można się skapnąć co obecnie leci, tym bardziej, że nie zamierzam cały czas trzymać tych samych utworów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden pod drugim, ale minęło dość sporo czasu ;PP
Właśnie dostarczono mi Sanse Clip 1GB. Nie widzi mi się ładowanie go tylko przez usb podłączone do komputera, gdyż w trasie nie będę miał laptopa ani nic w tym stylu. Czy da się jakoś inaczej ładować odtwarzacz? Są jakieś specjalne ładowarki? Tak żeby podłączać do gniazdka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 16:42, Snoopik napisał:

Tak żeby podłączać do gniazdka....

Oczywiście możliwości są. Jest na przykład ładowarka od Motoroli V3 (ładowarka zakończona jest wtykiem mini USB, więc może obsłużyć każdy odtwarzacz). Jest też przykładowo ładowarka uniwersalna (znajdź na allegro ŁADOWARKA PENTAGRAM DO MP3) do której podłączasz ten kabelek dołączony do Clipa. Chociaż ta druga propozycja nie zawsze się sprawdza, czasami wymaga zaklejenia taśmą klejącą dwóch środkowych pinów (takich kresek złotych we wtyczce). Ja mam jakąś ładowarkę od wygranego niegdyś Grundiga (coś jak ten Pentagram) i działa bez problemów. Ale chyba najlepszą opcją jest jednak Motorola.
PS. I jak tam Clip? Dobry zakup? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)
Dobry? W moim mniemaniu nawet więcej niż dobry. Jakość dźwięku jest super. Gdy patrzyłem na rysunku jak wygląda myślałem, ze będzie dość spory, a to maleństwo ma zaledwie 55 x 34 x 16 mm (dla mnie to spory plus, ponieważ przed zamówieniem zapomniałem sprawdzić jaką ma wielkość). Z początku komp mi go nie wykrywał, ale w miarę szybko rozwiązałem problem.
A co do ładowarki to pójdę jutro i kupię tą do motoroli V3. Thx za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 17:27, Snoopik napisał:

>(...)
Jakość dźwięku jest super.

A słuchasz na czym? Na dołączonych słuchawkach? Bo to dosyc słabe stocki, lepiej trochę zainwestowac w coś lepszego. Ale to można po jakimś czasie. Zapewniam poczujesz różnicę ;)

Dnia 02.10.2008 o 17:27, Snoopik napisał:

Gdy patrzyłem na rysunku jak wygląda myślałem, ze będzie dość spory, a to maleństwo

Prawda. Na zdjęciach dystrybutora ciężko dostrzec wielkośc realną. Mi też wydawał się playerem sporym, a okazał się maleństwem. Pierwsze wrażenie po wyjęciu go z pudełka to "kurczę, małe to strasznie". Świetnie to wygląda, a i wykonane nieźle (chociaż lekko się hold rusza, ale to nic wielkiego). Poza tym klips, rzecz przydatna przy sporcie, podczas biegu nie ''majta'' się w kieszeni, można pograc w kosza itp. A można go też ściągnąc, wtedy lepiej leży w kieszeni.

Dnia 02.10.2008 o 17:27, Snoopik napisał:

Z początku komp mi go nie wykrywał, ale w miarę szybko rozwiązałem problem.

Tak, jest z tym problem, bo trzeba odtwarzacz ustawic w trybie MSC. Najprościej jest chyba nacisnąc środkowy przycisk i przesunąc hold w trakcie podłączania do komputera, a dopiero po odłączeniu ustawić w format podłączenia do USB. Ale skoro problem rozwiązałeś to niech ta porada zostanie dla potomnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 18:26, ko?nik napisał:

A słuchasz na czym? Na dołączonych słuchawkach?

nie, słucham na Beyerdynamic DTX 20 (miałem w domu tylko to, ale na pewno lepsze niż ten "szajs" co dołączyli xD

Dnia 02.10.2008 o 18:26, ko?nik napisał:

Poza tym klips, rzecz przydatna przy sporcie, podczas biegu nie ''majta'' się w kieszeni,

to akurat i dla mnie pasuje, ponieważ często lubię trochę pobiegać po lesie

Dnia 02.10.2008 o 18:26, ko?nik napisał:

Najprościej jest chyba nacisnąc środkowy przycisk i przesunąc hold w trakcie podłączania do komputera,

Tą właśnie informacje wykorzystałem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 19:37, Gall historyk napisał:

I w związku z tym pytanie opłaca się?Tzn czy nie lepiej wybrać odtwarzacza na baterię
miast takiego z ładowarką?

To zależy do Twoich preferencji. Jedni są za playerami z akumulatorem, inni za wymiennymi bateriami. Ale prawda jest taka, że rynek poszedł w stronę aku wbudowanych. Z dobrych modeli bateryjnych został jeszcze iRiver t60. W takiej cenie możesz zobaczyc wymienionego przeze mnie iRivera, albo Sansę Clip. A co do podanego przez Ciebie Soniaka to pewnie typowa budżetówka Sony. Czyli nie spodziewaj się zbyt wiele.

Baluk25
Wyrzuć, wypluj, spal, zapomnij ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 19:43, Baluk25 napisał:

A ja mam pytanie: Czy mp3 4gb firmy MOORE, to dobra mp3? Bo się zastanawiam nad jej kupnem,
bo całkiem mi się podoba.


Nigdy o takim czymś nie słyszałem, ale z tego, co widzę na Allegro, to produkt raczej wątłej jakości. Jeżeli chcesz kupić coś dobrego, co starczy na co najmniej 2 lata polecam Creative ZEN - ten model 4GB, można uzupełnić kartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jedyne co po tym modelu się spodziewam to to żeby działał wiele lat i żeby działał dobrze nic więcej:)A takie wymagania ten model chyba spełnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 11:57, maciek999 napisał:

Jakie słuchawki polecacie do Creative Zen? Obecnie mam te, które był dołączone do zestawu.
Jeżeli wymieniać, to na jakie?

Bardzo dobre opinie zbierają te, sam sobie kupię:
http://merlin.pl/Sluchawki-Creative-EP-630-douszne-extra-hi-fi/browse/produc t/208,436533.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować