Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Ja nie zamierzam nikogo przekonywać.
Zeny maja to do siebie, że są wadliwe.
Łatwo się toto psuje.
A soft jest najsłabszym punktem tego odtwarzacza.
Wersje 4gb miałem od listopada ''07
po tym jak wejściówka usb zdechła, soft coraz częściej się zacinał, ja zmieniłem odtwarzacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:22, Lasca napisał:

Ja nie zamierzam nikogo przekonywać.
Zeny maja to do siebie, że są wadliwe.
Łatwo się toto psuje.
A soft jest najsłabszym punktem tego odtwarzacza.
Wersje 4gb miałem od listopada ''07
po tym jak wejściówka usb zdechła, soft coraz częściej się zacinał, ja zmieniłem odtwarzacz.

Premiera Xi-Fi była w 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 18:32, nightfaler napisał:

Szukam taniego (do 200 zł) odtwarzacza mp3/mp4, ponieważ stary, sony walkman utopił sie
w błocie, jestem otwarty na wszystkie propozycje. Myślałem o : Creative Zen Mozaic,
czy jak mu to, ale poczekam

Ja mam Sanse Clip 2GB za 120 PLN i jestem w niej zakochany. Bardzo dobry dzwięk i ergonomia/wygoda. Przerzuciłem się z Ipoda 4GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 22:18, byverter napisał:

> Ja nie zamierzam nikogo przekonywać.
> Zeny maja to do siebie, że są wadliwe.
> Łatwo się toto psuje.
> A soft jest najsłabszym punktem tego odtwarzacza.
> Wersje 4gb miałem od listopada ''07
> po tym jak wejściówka usb zdechła, soft coraz częściej się zacinał, ja zmieniłem
odtwarzacz.
>
Premiera Xi-Fi była w 2008


Ale o czym Ty mowisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję jakiegoś odtwarzacza mp3/mp4 z najwyższej półki, chodzi mi o doskonałą jakość dźwięku i styl oraz łatwość obsługi (drag&drop?). Co sądzicie o Creative Zen X-FI?

Chodzi mi dokładnie o ten model:

http://www.komputronik.pl/MP3_/_Video__odtwarzacze/Creative_ZEN_X_Fi_8GB/pelny,id,57935/

Czy jest ktoś kto go może posiada i chciałby się podzielić wrażeniami? Liczę na dużo odpowiedzi. Z tego co czytam recenzję i skanuje Youtube''a to całkiem fajny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mozna wyczytac na roznych forach internetowych, jesli chodzi o jakosc dzwieku/filmow jednym z lepszych odtwarzaczy jest Cowon D2
http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=15972
Czy jest lepszy od prezentowanego przez Ciebie X-Fi? Nie wiem. Nie posiadam zadnego z tych modeli. Mysle jednak, ze niezaleznie od tego czy kupisz X-Fi czy D2 to sie nie zawiedziesz :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clix 2? iRiver E10? A może coś z Cowonów? Ja raczej bym Creative zostawił szukając ''najwyższej półki''...chyba, że tylko i wyłącznie cenowej ;) Ale jeżeli po przeczytaniu recenzji (tylko fachowych, a nie jakichś pseudo rodem z pism komputerowych) czujesz, że jest to odtwarzacz bardzo dobry to czemu nie? I pamiętaj, nie wszystko złoto co się świeci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotrek K. i ko?nik dzięki za odpowiedzi. Szukam głównie sprzętu Creative ponieważ jeśli chodzi o audio to zawsze wszystko kupowałem tej firmy; słuchawki + mik, mały odtwarzacz mp3. Wszystko zawsze było doskonałej jakości, bez najmniejszych oporów współpracowało z każdym komputerem. Jeśli firma spełniła oczekiwania to poco szukać innej ^^ Odnośnie topowych modeli różnych marek: szukałem czegoś z ipodów, sansy i innych. Ciężko znaleźć coś co przykuwa uwagę, lubię jak sprzęt ładnie wygląda xDD Mp3/4 to wg mnie bardzo osobista zabawka :P

PS. Mam jeszcze takie pytanie jak to jest ze słuchawkami w stylu Creative EP-830? Chodzi mi o ten taki śmieszny kształt końcówek .. nigdy takich nie używałem:

http://images.europe.creative.com/iss/images/artwork/A5_RGB/EP830_c.jpg

Dobrze się je nosi? Nie boli głowa itp?? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 22:57, nightfaler napisał:

czy w ebooku jest możliwość lektora ?


ale co to dokładnie znaczy? :)

jeśli chodzi o syntezę mowy - tak, żeby plik TXT był czytany - to nie ma obecnie takiego odtwarzacza, który by to potrafił, nawet Twój windows miałby z tym problem (słynny Microsoft Sam ;) )

ale możesz kupić sobie program typu Expressivo i sam "robić" audiobooki (darmowa opcja to darmowa nakładka na Microsoft Sam, ale wtedy "mowa" będzie wyraźnie sztuczna i da się w ten sposób odczytać tylko tekst po angielsku)

zaś audiobook w formacie MP3 już wszystko odtworzy...

[edit]

program o którym mowa znajdziesz tutaj (koszt to 79zł):
http://www.expressivo.com/pl/

zaś jeśli chcesz robić "porządne" audiobooki dla iPodów (mówiąc iPody mam na myśli iPody, nie "ogólnie odtwarzacze"), to instrukcja jest tutaj:
http://blog.khron.net/2008/12/25/audiobook_rozdzialy_ipod_iphone/

instrukcję obsługi Expressivo znajdziesz w samym programie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w oko wpadły mi:
- VEDIA A10
- BELLWOOD BMP-183


PS: Sorry że jeden post za drugim ale mam tak zwalony net że nie zdążyłem edytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze Sandisk Clip, odtwarzacz Bellwood sobie raczej podaruj - o ile Vedia czy Sandisk to mocny middle-end, o tyle Bellwood to zwyczajny low-end...

[edit] Zen Stone jeszcze (wersja "plus" ma wyświetlacz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Co sądzicie o odtwarzaczu Vedia V39? Zastanawiam się nad tym urzadzeniem. Przekonuje mnie długa zywotność akumulatorka. W podobnej cenie u konkurencji czas ten jest dwa-trzy razy krótszy. Co myslicie? Może ktos posiada ten playerek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 19:47, HumanGhost napisał:

Co sądzicie o odtwarzaczu Vedia V39?


kiedyś - kiedy wyszedł - był naprawdę niezłym odtwarzaczem, ba, do dziś opinie na jego temat są przynajmniej "ciepłe" (zwłaszcza na temat brzmienia)

do poczytania (patrz na daty, dziś ma to głównie wartość archiwalną):
http://blog.khron.net/2008/02/23/vedia_v39_vp_srs_200_recenzja/
http://blog.khron.net/2007/07/27/vtec_pro_v39_recenzja_review/

jednakże odtwarzacz ten ma także pewne wady, przykładowo:
- firmware nie doczekał się żadnego porządnego uaktualnienia (poprawki błędów i niedociągnięć) i nie doczeka się już
- equalizer i efekty są średnio użyteczne, trzeba uważać żeby nie popsuć "przy ich pomocy" dźwięku
- wyświetlacz dotykowy działa jak działa (a jeśli ktoś używał już iPoda Touch lub iPhone''a, to równie dobrze może powiedzieć że właściwie nie działa)
- gniazdko słuchawkowe potrafi się odłamać od PCB (podobnie jak to kiedyś było np. w Zenach Micro)

poza tym "stare" egzemplarze miały gorszy wyświetlacz niż "nowe" (widać to pod pierwszym linkiem, który dałem powyżej)

... nic mi teraz nie przychodzi do głowy, jak masz pytania, to pisz (najlepiej cytuj żebym nie przegapił)

[edit] żeby uprzedzic ewentualne pytanie - w podobnej cenie (i o podobnych możliwośiach) i tak nie znajdziesz nic znacznie lepszego...

jedyne co pozostaje to zainteresować się odtwarzaczami sony - ale nie wiem którymi modealmi konkretnie, bo akurat odtwarzaczy sony nie śledzę, po prostu widzę że na moim forum coraz więcej osób wypowiada się o nich w bardzo pozytywny sposób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Tak sobie śledze różne fora i dyskusje na temat playerków i dochodze do wniosku, że za pareset złotych nie kupie nic co nie miałoby jakiejś wkurzającej wady. Albo idiotycznie słaba bateria, albo dźwięk słaby albo zbyt delikatna konstrukcja, albo problemy z ustawieniami/blokowaniem klawiszy/ekranem ogólnie. Normalnie ręce mi opadły jak poczytałem parę recenzji.
Za pareset złotych nie kupię nic z czego byłbym w pełni zadowolony. A ja tak nie chcę.

Edit: Ja ogólnie bardzo narzekam przy zakupach, zrzędzę i smęcę. Ale dzięki temu kupuję coś z czego jestem zadowolony. Dlatego po przyjrzeniu się rynkowi wybór playerka spędza mi sen z powiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 17:24, HumanGhost napisał:

nie kupię nic z czego byłbym w pełni zadowolony


powiedzmy to szczerze - od jakiegoś czasu nie pojawiło się na rynku odtwarzaczy nic, o czym można by powiedzieć, że jest naprawdę dobre... i wcale nie chodzi o to, że oczekiwania ludzi rosną z czasem, po prostu firmy produkujące odtwarzacze przyjęły strategię "niska cena, ładne pudełko i dobra reklama to dźwignia handlu" w miejsce starej strategii "zróbmy coś dobrego i niech wygra jakością"... nawet iriver nie produkuje już nic godnego uwagi :(

ostatni ciekawy odtwarzacz to iriver e10 - ale niestety nigdy nie dało się go oficjalnie kupić w Polsce, tylko w USA, Australii i Skandynawii... do niedawna dało się go dostać na allegro (obecnie jest zdaje się ostatnia aukcja - jakiś czas temu przestał być produkowany)

w formie ciekawostki: http://blog.khron.net/2008/02/13/iriver_e10_recenzja/

Dnia 29.01.2009 o 17:24, HumanGhost napisał:

wybór playerka spędza mi sen z powiek.


zawsze można kupić sobie "kawałek historii" :)

Rio Karma, iRiver iFP, iRiver H100/H300 etc. jeśli trafisz na zadbany egzemplarz, to będzie działał latami (jak moja Karma - działa już trzeci rok) a generalnie - biorąc pod uwagę dźwięk i użyteczność - nie ma się do czego przyczepić*...

dlatego albo musisz przemyśleć kwestię wyboru odtwarzacza, albo kupić cokolwiek masywnego (masywnego w znaczniu: że się samo nie rozsypie) i uznać że jest ok...

___
*) ok, ZAWSZE da się do czegoś przyczepić, inaczej ludzie nie byli by ludźmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować