Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2010 o 20:54, Blackhand napisał:

Sprawdź, czy jest jakaś nowa wersja firmaware''u dla Twojego odtwarzacza. W przypadku
Zen Stone Plus (wersja bez głośniczka) pierwszym, co trzeba było zrobić po wyjęciu odtwarzacza
z pudełka, było właśnie zainstalowanie nowego firmware''u, bez tego odtwarzacz ładował
się bez końca. Być może w przypadku Twojego playera Creative też coś skopał.

Rozwiązaniem okazało się kupienie oryginalnej ładowarki od Creativa, właśnie o nazwie ZEN. Całe szczęście dzisiaj promocje w MM i kupiłem takie "cudo" za 60zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 01:20, Ambroo napisał:

To sporo ; o

Nieoryginalna kosztuje w granicach kilku złotych, Creative sporo sobie liczy ;/

z tym, że mam dwie nieoryginalne i efekty opisałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 16:50, Budyn napisał:

Mam pytanko, da się w Sansie Clip+ zablokować klawisze?


W starym Clipie klawisze blokuje się tym samym "klawiszem" którym się go włącza - przeciąga się go do dołu do pozycji "hold".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem iPod shuffle''a (4GB -300zł)... nie wiem czy warto? Szczerze mówiąc zależny mi na ratach 0 % w Euro AGD RTV:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 18:12, qq_MoaR napisał:

Zastanawiam się nad kupnem iPod shuffle''a (4GB -300zł)... nie wiem czy warto? Szczerze
mówiąc zależny mi na ratach 0 % w Euro AGD RTV:-)

Szufla to odtwarzacz dźwiękowo dobry. Sam ostatnio doradzałem znajomej, z tym, że używany sprzęt. Jeżeli zależy Ci na odtwarzaczu małym, z niezłym dźwiękiem to możesz poważnie go brac pod uwagę. W cenie niższej dostaniesz Sansę Clip o podobnych gabarytach, z tym, że ta ma wyświetlacz, Szufla nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zgubiłem swoją empetrójkę, czas najwyższy, żeby zdobyć następcę...
Szukam MP3:
-do 100zł
-z wyświetlaczem czy bez-raczej bez różnicy, choć raczej wolałbym z.
-pojemność 2gb powinna wystarczyć
-najlepiej dobrej firmy...

Jakieś propozycje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Sansę Clip+. Była taka opcja, że można było oprócz zgłaszania/ściszania wybrać czy ma być normalnie/czy głośno. Wczoraj wgrywając muzykę wyskoczyło mi że jest nowy firmware, wiec nie czekając uaktualniłem. Nowością jest opcja Replay Gain, z tego co wyczytałem wyrównuje poziom głośności plików. Nawet przy wyłączonej opcji wszystko gra cholernie cicho! Na dodatek nigdzie nie mogę teraz znaleźć do ustawienia normalnie/głośno, chyba tą opcję wyłączyli. Ma ktośpomysł co uczynić z tym fantem żeby grało głośno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 18:28, Ambroo napisał:

Ma ktośpomysł co uczynić z tym fantem żeby grało głośno?


Podejrzewam że to problem-bliźniak nowego updata do Fuze''a. Z tego co pamiętam wystarczy wybrać inny region zaraz po przywróceniu domyślnych ustawień (bodajże USA ale nie zdziwiłbym się gdyby okazało się że takiego w ogóle Clip nie zna :P). Nie przywróci to imo lepiej rozwiązanej sprawy wyboru głośności (nieco inny balans pomiędzy normal a high), ale też jest spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mój obecny Zen Nano Plus 1GB zaczyna odmawiać posłuszeństwa mam zamiar zastąpić go jakimś nowym modelem odtwarzacza. Czy ktoś mógłby polecić jakiś dobry model podobny klasą do tego? Chodzi mi o zwykły, czarno-biały wyświetlacz, 2GB pamięci, radio zupełnie niepotrzebne, tylko dobra jakość dźwięku, tak w cenie do 200-300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie zdanie ma reszta osób z tego tematu, ale ja osobiście polecam Sansę Clip+
Dobry, tani odtwarzacz ze slotem kart pamięci microSD i microSDHC ( czyli nawet do dodatkowych 32GB pamięci ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś wgrywać Rockboxa do Fuze''a, dokładnie - do wersji 8GB (v1)? "Pobawiłbym się" tym, ale kiedyś na stronie projektu była notka, że wersja z taką pojemnością nie jest do końca obsługiwana (można sobie odtwarzacz zamienić w "cegłę"). Niby teraz tej notki nie ma, ale wiecie, "przezorny zawsze ubezpieczony" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,zamierzam sobie kupic jakis w miare dobry odtwarzacz lecz niestety nie jestem za bardzo "obcykany" w tym temacie i nie mam pojecia co kupic.Chce przeznaczyc do 250zl na ten zakup interesuje mnie tylko dobra jakosc i w miare funkcjonalnosc i minialne 4gb pamieci.Myslalem o czyms takim ale kompletnie nie znam tej marki wiec wole nie ryzykowac w ciemno mozecie mi cos o tym powiedziec? http://allegro.pl/item987953893_mp3_mp4_odtwarzacz_dotykowy_4_8_gb_hit_sezonu.html Co polecacie itp?Prosze o w miare szybka i wyczerpujaca odpowiedz z gory dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tej aukcji najsmieszniejsze jest zdanie:

Gwarantujemy ze zaspokoi wymagania każdego z kupujących pod względem jakosci wykonania, dwięku i wyglądu.

Jesli interesuje Cie jakosc to zainteresuj sie: Sansa Clip, Sansa Clip+ lub Sansa Fuze (od najtanszego do najdrozszego). Wpisz w wyszukiwarke w tym temacie dana nazwe, a znajdziesz sporo postow zachwalajacych te grajki. Sam mam Fuze''a i wiem, ze jak mi padnie to kupuje jeszcze raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 18:58, Piotrek_K napisał:

(...)



Ok,decyduje sie na sanse,jeszcze tylko sie zastanawiam ktora:P.Powiedz mi tylko czym sie rozni zwykly clip od clip+?A jakie sluchawki moglbys mi doradzic?Zastanawiam sie nad: Vedia SRS-200 i Koss KSC-75.Ktos korzysta z tych drugich sluchawek?Zastanawia mnie ich rozmiar czy np bez problemu zmiescily by sie w kieszeni?moje watpliwosci budzi rowniez ich trwalosc...potrzebne mi sa dosyc solidne sluchafony i nie chcial bym ich wymieniac po miesiacu.Szukam rowniez jakis zamiennikow dla nich napewno nie chce takich ktore wklada sie gleboko do uszu bo mnie od nich potem glowa boli,typ wlasnie tych koss KSC niewielkich rozmiarow ale oczywiscie dobrej jakosci.Z gory dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to z tego co sie kiedys interesowalem to Clip+ to taki Clip i troche wiecej ;)). Ma przede wszystkim dodany slot na karte sd, oraz mozliwosc sluchania muzyki podzielonej na foldery (wczesniej robil to tylko przez poprawnie otagowane pliki).

Tu moze bedzie cos wiecej: http://en.wikipedia.org/wiki/SanDisk_Sansa

Co do sluchawek to nie pomoge. Od dawien dawna korzystam z phillipsow pchelek: wczesniej She-9500, a teraz She-9503 bodajze. Ale slyszalem same pochlebne opinie co do Kossow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KOSSY kolego do kieszeni raczej w bojówkach, ew. w baggy. Nie mówię, że jakieś wielkie, ale mają drucik, same też najmniejsze nie są. Ale grają ładnie, z Clipem zgrywają się na wysokim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że muzyki, której słucham, znacząco przybywa i 1GB pamięci nie jest już w stanie zaspokoić moich potrzeb (choć jeszcze parę lat temu była to kolosalna przestrzeń ;>). Rozpatruję zakup nowego odtwarzacza mp3. Minimalnie 4GB i nie sądzę nawet, by było potrzebne więcej. Obserwuję aktualnie to urządzonko:
http://allegro.pl/item1022078056_odtwarzacz_mp3_4gb_radio_fm_m04_gratis_za_20zl.html
Na przestrzeni ok. 4 lat miałem już trzy bardzo podobne empetrójki (włączając tą, którą posiadam teraz). Mają to do siebie, że są dosyć tanie, ale przy tym niezbyt solidnie wykonane - przy niedbałości można łatwo doprowadzić do uszkodzenia przycisku. Tyle wiem z własnego doświadczenia. Nie stanowi ten malkontent dla mnie zbyt wielkiego problemu, gdyż zamierzam przeczulić się na ostrożność i szanować sprzęt, ponadto posiadam przyzwoite etui, a częstej eksploatacji nie planuję. Może ktoś mi coś jeszcze doradzi a propo tego odtwarzacza?
Dodam, że obsługa zmiennej transmisji bitów VBR w plikach mp3 to absolutna konieczność. Jeżeli urządzenie nie poradzi sobie z takim formatem, to będzie dla mnie praktycznie bezużyteczne.

Czekam na Wasze opinie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować