Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2013 o 22:09, Daelor napisał:

Ipod to nie telefon.

Cofam to. :D Zwyczajnie nie nadążyłem za technologią - mylą mi się wszystkie elektroniczne klocki z nazwą zaczynającą się na "aj". ;P

Dnia 04.05.2013 o 22:09, Daelor napisał:

A nosić odtwarzacza i telefonu osobno by mi się nie chciało ;]

Mi by się chciało. Takie rozgraniczenie ma swoje zalety. Prosty przykład: potrzebujesz tylko muzyki - bierzesz tylko player. Analogicznie z telefonem.
Inny przykład: osobna bateria na konwersacje, osobna na słuchanie muzyki. Nie trzeba stale męczyć jednego akumulatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 22:03, Kardithron napisał:

...
Uspokajam - od tamtego czasu zakupiłem micro SDHC 32 GB firmy SanDisk (nie pamiętam za
dobrze klasy szybkości transferu, ale bodaj 10). W moim Clipie sprawdza się bez zarzutu.
:)
...


Dobrze wiedzieć, bo aku w moim Fuze zdycha już i właśnie Clip+ zamierzałem kupić, dopóki nie zobaczyłem tamtego posta. No ale jak jest spoko, to dobrze, będę wiedział, że w razie czego mogę spokojnie kupić Clip+ :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sporo dal, zeby moc kupic sobie nowego Fuze''a. Niestety, tego starenkiego dostac sie nie da, a Fuze+ to straszny niewypal (z brakiem fizycznych przyciskow na czele).

Pozostaje wiec pewnie Clip+ :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jakbym miał kupować drugi raz, to bym się szarpnął na Fuze''a. A po przeczytaniu recenzji Fuze+ miałem wrażenie, że to "coś" powinno nazywać się raczej Fuze-, bo jest pod każdym praktycznie względem gorsze. Więc zostaje tylko Clip+ :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierze, ze dzwiekowo jest super (bo z tego co wiem to ten sam chip). Jednak chcialbym cos z wiekszym wyswietlaczem i... (jednak ;) ) kolkiem. Apple''a nie chce, wiec dla mnie najlepszym zamiennikiem starego Fuze''a bylby... nowy egzemplarz Fuze ;)


>>> Blackhand
Tja... strasznie zepsuli Fuze''a. Czekam moze, ze zrobia Fuze++ i poprawia wszystkie bledy. jak nie. Coz - Clip+ ;). Bo jedyna ciekawa alternatywa to np. Cowon i8, ale tutaj znow brak fizycznych przyciskow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hejka, słuchajcie potrzebuje jakieś MP3 ktore będzie służyło do biegania, cena jakoś tak najwyżej do 150zł, oczekuje niezlej jakości dźwieku i hmm może poręczności. z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 20:48, filip1-1 napisał:

hejka, słuchajcie potrzebuje jakieś MP3 ktore będzie służyło do biegania, cena jakoś
tak najwyżej do 150zł, oczekuje niezlej jakości dźwieku i hmm może poręczności. z góry
dzięki

Zbyt oryginalny nie będę.

http://allegro.pl/sandisk-sansa-clip-4gb-odtwarzacz-mp3-microsd-i3229280342.html

Bardzo mały i lekki, pojemny (możliwość umieszczenia karty SD/SDHC), z przyzwoitym akumulatorem, łatwy w obsłudze, z możliwością wgrania dodatkowego opragramowania - Rockboxa, jakość dźwięku raczej bez zarzutu. Ten odtwarzacz to wszystko, co potrzebne fanom muzyki przenośnej.

Używam od lat. Przy bieganiu sprawdza się świetnie z uwagi na wspomniane niewielkie rozmiary i wagę. Polecam.

EDIT: Nie wiem, jak dużo masz muzyki, ale w uber konfiguracji player pomieści grubo ponad 30 GB plików (zakładając, że kupi się wersję z 8 GB pamięci wewnętrznej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 20:54, Kardithron napisał:

> hejka, słuchajcie potrzebuje jakieś MP3 ktore będzie służyło do biegania, cena jakoś

> tak najwyżej do 150zł, oczekuje niezlej jakości dźwieku i hmm może poręczności.
z góry
> dzięki
Zbyt oryginalny nie będę.

http://allegro.pl/sandisk-sansa-clip-4gb-odtwarzacz-mp3-microsd-i3229280342.html

Bardzo mały i lekki, pojemny (możliwość umieszczenia karty SD/SDHC), z przyzwoitym akumulatorem,
łatwy w obsłudze, z możliwością wgrania dodatkowego opragramowania - Rockboxa, jakość
dźwięku raczej bez zarzutu. Ten odtwarzacz to wszystko, co potrzebne fanom muzyki przenośnej.

Używam od lat. Przy bieganiu sprawdza się świetnie z uwagi na wspomniane niewielkie rozmiary
i wagę. Polecam.

EDIT: Nie wiem, jak dużo masz muzyki, ale w uber konfiguracji player pomieści grubo ponad
30 GB plików (zakładając, że kupi się wersję z 8 GB pamięci wewnętrznej).

dzięki wielkie ;) calkiem fajny :) odłożę kase i kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 20:36, Piotrek_K napisał:

Wierze, ze dzwiekowo jest super (bo z tego co wiem to ten sam chip). Jednak chcialbym
cos z wiekszym wyswietlaczem i... (jednak ;) ) kolkiem.


Nie ma się co krępować, dla mnie to kółko to po prostu przebłysk geniuszu :D. Proste i funkcjonalne zarazem, czego chcieć więcej :).

Dnia 06.05.2013 o 20:36, Piotrek_K napisał:



Bo jedyna ciekawa alternatywa to np. Cowon i8, ale tutaj
znow brak fizycznych przyciskow


Ja podobnie, w życiu nie przekonam się do czegoś, co nie ma fizycznych przycisków (w kwestii playera, choć telefony dotykowe też potrafią dać mi w kość), jak tu po omacku w kieszeni np. przeskoczyć do następnego utworu... Albo regulacja głośności... Tu chyba muszą być klasyczne przyciski albo potencjometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo tu posiadaczy Fuze''a, więc może ktoś pomoże. Nie mogę zainstalować Rockboxa. Jeśli dobrze rozumiem instrukcję, powinienem podpiąć odtwarzacz, ściągnąć firmware, odpalić instalację, odpiąć odtwarzacz [przyciskiem eject lub bezpiecznym usuwaniem] i instalka się dokończy. Niestety nic takiego się nie dzieje. Podpinam, niby się instaluje, ale po odpięciu Fuze''a od kompa nic się nie dzieje. Po zrestartowaniu nadal mam stare oprogramowanie. Coś robię źle? Ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy juz kupiles, ale zdecydowanie warto. chyba najlepszy odtwarzacz jesli chodzi o cena/jakosc.
nie czytalem poprzednich postow, ale jezeli zalezy Ci na jakosci, masz dobre słuchawki, to trzeba bedzie czegos lepszego. z lepszym procesorem dzwieku i wzmacniaczem, np. (ale bede oryginalny) ipod classic/touch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 19:28, Fimbulvinter napisał:

Sansa Clip problem. Odtwarzacz upadł i przycisk power się wcisnął na amen. Wie ktoś jak
go uwypuklić z powrotem?


Bawiłem się już w lutowanie bebechów Clipa+, więc to powinno być banalne. Powinno podziałać zwykłe otworzenie plastikowej obudowy i przywrócenie pierwotnej pozycji przyciskowi. Jak wklepiesz w Google hasło "jak rozebrać sansa clip" i pochodne, to wyskoczy wiele wątków jak bez szkód otworzyć urządzonko... Ja osobiście używam dwóch bardzo malutkich śrubokrętów i jest ok. Porysowałem równo, co prawda, no ale działa? Działa ;) Jakbym bardziej ostrożny był, to straty można było zminimalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś może głośniki do playera i jest w stanie coś doradzić? Szukam czegoś do mojego Clipa+. Zależy mi przede wszystkim na jakości wykonania, mobilności i niewielkim poborze energii. Jakość dźwięku jest sprawą drugorzędną (w granicach rozsądku). Cena... może coś koło 50 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak się sprawy mają w temacie odtwarzaczy? Moja Sansa Fuze chyba za długo już nie pociągnie, więc pora na przesiadkę. Widzę, że prócz Clipa pojawił się Clip Zip, tak samo dobry? Czy może coś innego teraz przoduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal posucha i marzy mi sie wlasnie Fuze 2 (a nie ten syf Fuze+ z dotykowym czyms). Ale jako, ze Clip/Clip+ mi srednio lezal (mikroskopijny wyswietlaaaacz!!) to przesiadlem sie na Sansa Clip Sport:

Jakosc dzwieku nadal tak dobra jak w Fuze (nawet chyba glosniejszy Sport jest i z wieksza moca na wyjsciu) i ogolnie czuc, ze to Sansa. Ale co z tego skoro sporo rzeczy mi mniej pasuje - ergonomia slabsza (brak przycisku wl/wyl), menu czasami dziwne (czemu nie ma mozliwosci oceny piosenki i zrobienia z niej playlisty?!), do tego jest klips, ktory sprawia, ze mptrojka jest grubsza (tak, wiem, ze nazywa sie CLIP, ale moglby byc chociaz odczepiany). I ... i bym go nie kupil, gdybym zobaczyl jakaskolwiek lepsza alternatywe, a moja Fuzka nadal zyla ;). A wiec - jest to najlepszy odtwarzacz obecnie. Apple moga sie schowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja niedawno właśnie kupiłem znowu Clipa+ w wersji 8GB, załadowałem znowu szybko Rockboxa i rozpływam się nad stosunkiem jakości dźwięku do ceny. Mały wyświetlacz dla mnie jest tylko plusem, playerek w najbardziej zawalonej kieszeni mieści się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Jak to jest z ładowarką do Clip+? Wystarczy typowa ładowarka od smartfona? Obecnie mam Xperie Tipo i zastanawiam się, czy ładowarka od tego telefonu też przypasowałaby do mojej wysłużonej Sansy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować