Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Zwykle słuchawki dołączane do odtwarzaczy wyróżniają się mizerną jakością, więc i tak większosc kupuje inne. W sumie dobre słuchwaki nie kosztują dużo i wadą odtwarzacza to na pewno nie jest.

Co do Manty to chyba jednak zrezygnuje. Wole jednak nie brać noname.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 19:04, Lady Vader napisał:

to musi dodatkowo wywalić kasę na słuchawki:)


no wiem... ale i tak jako jedyny iriver dodaje słuchawki, których nie trzeba odrazu wymieniać... najpierw dodawał słuchawki Sennheiser MX300 lub MX400, teraz Cresyn MP-RG208E

jeżeli chcesz tanie a dobre słuchawki tak do ~40zło,to polecam Sennheiser MX350 (lub MX300, ale one mają 32ohm więc grają ciszej),,, ale w sumie lepiej wydać te ~80zło na Creative EP-630

... ja tam zawsze mam w koszt odtwarzacza mam wliczoną cenę nowych słuchawek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już rozmawiacie o słuchawkach, to trzeba uważać na podróbki, które zalały serwisy aukcyjne(np. Allegro). Większość słuchawek(najczęściej Creative''a) sprzedawanych w wersji OEM, czyli w woreczku a nie w oryginalnym opakowaniu za połowe ceny sklepowej, niczym nie różnią się od tanich "chińskich shitów" - nie dajcie się oszukać! Muszę zaznaczyć, że obecnie w moim odtwarzaczu posiadam takie tanie słuchawki dodawane do odtwarzacza i spełniają one moje oczekiwania(podobno każdy tak mówi, dopóki nie usłyszy muzyki na droższych), jednak planuje je wymienić na coś innego. Głównym kryterium będzie dbałość o mój słuch, nie chcę słyszeć szumów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te podróbki to głównie słuchawki:
- Creative (EP-630)
- Audio-Technica (ATH-EC7, ATH-CK5)
- SONY (MDR-EX51, MDR-EX71, X9 - ten ostatni model wogóle nie istnieje,,,)
- Sennheiser (MX500, CX300)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zainteresował mnie ten odtwarzacz, który tutaj wymieniłeś - iAudio G3 512 MB. Z różnych opisów i opinii wnioskuję, że jest całkiem niezły. Choć cena trochę wysoka, jak dla mnie. Ale chyba warto się przyjrzeć bliżej. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Creative MuVo TX FM 256 MB. Mieściłem tam 80 piosenek i byłem zadowolony. Na jakość się nie uskarżałem: mp3 miałem z bitrate''m 128 albo 256 (nie pamiętam), a słuchawki standartowe. Było dobrze, może dlatego, że nigdy nie próbowałem słuchać na lepszych słuchawkach :). MP3 fajna sprawa, wszędzie zabierzesz, wszędzie zmieścisz, w razie czego podłączasz do głośników od kompa i masz surround :D. Ale jak ukradną (tak jak w moim przypadku), to nie jest wesoło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem Creative MuVo Mix 512 mb za 135 zł. Czy się opłaca ? I czy takie cudeńko można podłączyć pod głośniki ? Bo wiem, że niektórych się nie da =p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 09:29, WorldWar3PL napisał:

Zastanawiam się nad kupnem Creative MuVo Mix 512 mb za 135 zł. Czy się opłaca ? I czy takie
cudeńko można podłączyć pod głośniki ? Bo wiem, że niektórych się nie da =p


Można to podłączyć pod głośniki, bo coś takiego to słabsza wersja TX FM, czyli bez radia ;). Wiem, bo mój kumpel taki miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 08:14, HumanGhost napisał:

Ale chyba warto się przyjrzeć bliżej. :-)


zawsze warto wiedzieć więcej niż mniej :) poczytaj sobie na ten temat:

http://forum.mp3store.pl/index.php?showforum=82 <- podforum o G3 i G2* (G2 to okrojona wersja G3)
http://forum.mp3store.pl/index.php?showforum=94 <- firmware (ogólnie)
http://forum.mp3store.pl/index.php?showforum=135 <- cały dział iAUDIO

___
* G2 nie ma radia, nie nagrywa bezpośrednio do MP3 a tylko do ADPCM WAV, ma USB1,1 (zamiast USB2,0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 09:29, WorldWar3PL napisał:

Bo wiem, że niektórych się nie da =p


głośniki podłączyć się da do w szystkiego, do czego da się podłączyć słuchawki... tak po prostu :P

... odpinasz słuchawki i w to miejsce podłączasz kabelek głośników albo kabelek idący do wzmacniacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 10:03, KHRoN napisał:

zawsze warto wiedzieć więcej niż mniej :) poczytaj sobie na ten temat:


Wiem, wiem. Już przeglądałem sobie trochę. Ale jeszcze popatrze. Musze powiedzieć, że większość opinii jest dość pochlebna i warto się blizej zainteresować tym odtwarzaczem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 21:31, MastAlol napisał:

Kumpel coś mi ostatnio mówi że odtwarzacze firmy ARCHOS ( http://www.archos.com/?country=global&lang=en
), są lepsze nawet od iPodów. Wiecie coś na ten temat?


archos to bardzo dobra firma :) jeżeli chodzi o oglądanie filmów, to ponoć nie mają sobie równych - nie wiem jak z samym dźwiękiem... nie znam też szczegółów, bo nigdy nie miałem...

znajomy pracujący w sklepie z odtwarzaczami mógłby powiedzieć więcej na ten temat ;] ja tylko pamiętam jeszcze że są drogie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak możesz to spytaj jak u nich z dźwiękiem bo to mnie najbardziej interesuje. I co wg niego jest najlepsze na rynku do słuchania muzyki, cena nie gra roli :P Chce po prostu wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepsza jest Rio Karma (sam posiadam po wielu odtwarzaczach, które miałem wcześniej ;] jako jedyny odtwarzacz na świecie odtwarza kolejne utwory bez przerw między nimi - jak CD-Audio, odtwarza formaty MP3, WMA, OGG i FLAC - ostatni bezstratny, ma 55mW na kanał dla 16 Ohm - czyli jak wzmacniacze słuchawkowe :) ), iriver H100 (albo H300), iPod Video oraz iAUDIO X5... trzy ostatnie mają "alternatywny" firmware Rockbox - http://www.rockbox.org

(Karma, H100, H300 są nieprodukowane od roku...)

dobre były ponoć jeszcze odtwarzacze Creative Juckebox, ale są od lat nieprodukowane... niezłe (ponoć) są też najnowsze SONY MD, ale wymagają wzmacniacza słuchawkowego (są relatywnie ciche)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh wkurze się zaraz. W tym cholernym miescie (Płock) nic nie ma. Same noname''y. Zero jakiegoś markowego sprzętu. A jak już jest to jeden model i na tym kończy sie wybór. Gdzie ja mieszkam...
Chyab sie zacznę zastanawiać nad kupnem odtwarzacza na Allegro. Bo z tego co widze to iRiver mozna kupić za niezłą ceną z radiem - wersja amerykańska. To sam jesli chodzi o iAudio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować