Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2006 o 14:30, HumanGhost napisał:

Ehh wkurze się zaraz. W tym cholernym miescie (Płock) nic nie ma. Same noname''y. Zero jakiegoś markowego sprzętu.

Wprawdzie jest takie powiedzenie, że jak jesteś biedny to kupuj coś porządnego, ale ja przy takich małych gadżetach specjalnie nie zwracam na to uwagi. Kupiłem ten swój noname 3 tygodnie temu i na razie nie żałuję. Ma wszystkie potrzebne mi funcje, wszystkie działają prawidłowo a czasem nawet mnie przyjemnie zaskakuje.
Np. w moim poprzednim (Creative), gdy padła bateria, to musiałem od nowa ustalać w którym miejscu przerwałem odsłuchiwanie. Tymczasem ten pamięta miejsce i mogę jechać dalej od punktu, w którym przerwałem.
Więc nie zawsze noname jest złe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 17:04, A-cis napisał:

Więc nie zawsze noname jest złe :-)


Na pewno. Ale mam uż tyle przygód z przeróżnym sprzetem noname, że wolę jednak kupić coś markowego. Ale nie tylko dla samej marki. Chodzi o solidność wykonania, jakość itd. Bo nie kazdy markowy sprzęt można okreslić jako dobrej jakości i solidny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze, że Komputronik sprowadził wersje iRiver T10 z radiem. Tylko, że cena zawrotna. Trochę przeginają z tymi cenami. Na przykład T30 1GB u mnie na mieście kosztuje ponad 200 złotych taniej. A jak się przyjrzeć cenom w Empiku to aż głowa moze rozboleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze gdzieś znajdziesz to polecam 256 mb Creative MuVo TX FM :)

Może małe hdd ale przynajmniej ssie mało prądu ale jego dyktafon/radio są po prostu MASTERSKIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 13:24, HumanGhost napisał:

A jak się przyjrzeć cenom w [...] to aż głowa moze rozboleć.


trzeba po prostu wiedzieć gdzie kupować :) jaka cena cię interesuje i czy chcesz gwarancję czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 15:03, Sephirath napisał:

Może małe hdd ale przynajmniej ssie mało prądu ale jego dyktafon/radio są po prostu MASTERSKIE
:)


przykro mi to mówić, ale bzdury gadasz :]

MuVo TX FM nie ma HDD (dysku twardego) tylko pamięć flash, a po drugie jakość radia i dyktafonu jest wyjątkowo zła (w porównaniu do innych odtwarzaczy)

zwłaszcza dyktafonu - odtwarzacz ma mało czuły, niskiej jakości mikrofon... a format do jakiego zapisuje dźwięk (czyli ADPCM WAV) dodatkowo wpływa na degradację i tak już niskiej jakości dźwięku (zniekształcając go i wprowadzając dodatkowy szum)


najlepsze dyktafony mają odtwarzacze iriver z serii T (T10, T20, T30), odtwarzacz oraz iriver H10 Jr. i U10 - sprawdziłem, próbki niestety już nie istnieją - rozległe próby przeprowadzałem rok temu, a wtedy nie wiedziałem że pliki z rapidshare są systematycznie usuwane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie,czy dobrym wyborem było kupienie MP# Creative MuVo StarAcademy??

Ma

-256 RAM
-Cyfrowy Dyktafon
-LCD podświetlane na niebiesko
-Funkcje tworzenia folderów
-Pamięć Flash


A cena to 89 złotych.Jak dla mnie,tanio.Mam je już 3 miechy i jestem z niego baardzo zadowolony.A co wy o nim myslicie?Może ktoś z forumowiczów go ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 00:07, NyGgA MiLy napisał:

Jak myslicie,czy dobrym wyborem było kupienie MP# Creative MuVo StarAcademy?


jeżeli argumentem jest cena - tak, jak najbardziej (lepsze to niż jakiś no-name w każdym razie ;] )
jeżeli jakość - nie, ale wtedy będziesz musiał wydać około 200-250zło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 00:19, KHRoN napisał:

> Jak myslicie,czy dobrym wyborem było kupienie MP# Creative MuVo StarAcademy?

jeżeli argumentem jest cena - tak, jak najbardziej (lepsze to niż jakiś no-name w każdym razie
;] )
jeżeli jakość - nie, ale wtedy będziesz musiał wydać około 200-250zło



Chodzi o to,że moja MP''3 została przeceniona z 200 złotych.A z wytrzymałością i trwałościa jest bardzo dobrze.Spadła mi na kafelki,podnoszę i słucham muzyki dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 00:28, NyGgA MiLy napisał:

Chodzi o to,że moja MP''3 została przeceniona z 200 złotych


nie chodziło mi o to że każdy odtwarzacz za 200zło gra dobrze, tylko o to, że za około 250zło można na allegro dostać 512MB odtwarzacze iriver czy iAUDIO... nie mówiąc już od Sandiskach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 23:21, KHRoN napisał:

> Może małe hdd ale przynajmniej ssie mało prądu ale jego dyktafon/radio są po prostu MASTERSKIE

> :)

przykro mi to mówić, ale bzdury gadasz :]

MuVo TX FM nie ma HDD (dysku twardego) tylko pamięć flash, a po drugie jakość radia i dyktafonu
jest wyjątkowo zła (w porównaniu do innych odtwarzaczy)

zwłaszcza dyktafonu - odtwarzacz ma mało czuły, niskiej jakości mikrofon... a format do jakiego
zapisuje dźwięk (czyli ADPCM WAV) dodatkowo wpływa na degradację i tak już niskiej jakości
dźwięku (zniekształcając go i wprowadzając dodatkowy szum)


najlepsze dyktafony mają odtwarzacze iriver z serii T (T10, T20, T30), odtwarzacz oraz iriver
H10 Jr. i U10 - sprawdziłem, próbki niestety już nie istnieją - rozległe próby przeprowadzałem
rok temu, a wtedy nie wiedziałem że pliki z rapidshare są systematycznie usuwane :(



Fakt, pamięć flash - masz rację. Dyktafon mnie jeszcze nigdy nie zawiódł a ściąga przyjemnie do 5 metrów. Radio jest fajniuteńkie i wręcz w cudownej jakości zapisuje z niego. A i sam odtwarzacz ma niesamowicie spro funkcji (także związanych z equalizerem). No i najwazniejsze - jest dziś taki tani że makabra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 09:03, Sephirath napisał:

ściąga przyjemnie do 5 metrów


ważne że ty widzisz dla niego użytek ;)

Dnia 09.09.2006 o 09:03, Sephirath napisał:

wręcz w cudownej jakości zapisuje z niego


ale tu nie mogę się zgodzić... ADPCM WAV to żadna jakość, zwłaszcza jeżeli nagrasz muzykę której potem chcesz posłuchać... -_-''

Dnia 09.09.2006 o 09:03, Sephirath napisał:

spro funkcji [...] związanych z equalizerem


ponownie - nie ma... ma EQ z kiepsko dobranymi częstotliwościami, który jest wyskalowany w nie wiadomo jakiej jednostce...

nie mówiąc już że nie ma żadnych "dopalaczy" typu SRS WOW, Xtreme3D, BBE etc.

Dnia 09.09.2006 o 09:03, Sephirath napisał:

No i najwazniejsze - jest dziś taki tani że makabra :)


jeżeli myślisz o 80 zło to potwierdzam, jeżeli o 200zło to wolę dozbierać 50 i kupić coś naprawdę porządnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi niedawno mignął za 99.99 złotych... A sam pamiętam jak za niego dawałem 300 kilka =_=.

Może jakiś genialny nie jest, ale sprawuje się dzielnie już kilka lat. A EQ może nieprofesjonalne, ale przynajmniej działa ;)

Co do dyktafonu - rozmowy, wywiady itp nagrywa nieźle, aczkolwiek jak chciałem coś przegrać w stylu głośniki komputerowe+dyktafon = masakra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 23:17, KHRoN napisał:

trzeba po prostu wiedzieć gdzie kupować :) jaka cena cię interesuje i czy chcesz gwarancję czy nie?


Cena to w granicach 250-350 złotych. Co do gwarancji to przydałaby się, przynajmniej taka rękojmia na 12 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 11:51, HumanGhost napisał:

Cena to w granicach 250-350 złotych. Co do gwarancji to przydałaby się, przynajmniej taka rękojmia
na 12 miesięcy.


przypominam że kupując w MP3store na allegro, dostajesz to samo co w sklepie (nówka, dwa lata gwarancji) tylko taniej:
http://www.allegro.pl/item124546031_iriver_t30_1gb_gwarancja_2_lata_oferta_ograniczona.html
http://www.allegro.pl/item125549804__mp3store_iriver_t30_512mb_ostatki_gwarancja_2l.html

na allegro jest sporo odtwarzaczy z USA, ale one mają gwarancję realizowaną tylko w USA... więc ich nawet nie wymieniam, sam je możesz znaleźć jeżeli chcesz...

na tego sprzedawcę nikt nigdy u mnie na forum nie narzekał: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=4472

ten gość też powinien być dobry (ma T10 FM i rok gwarancji): http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=366436
daje roczną gwarancję (w sensie gwarancja jest w USA, ale odsyłasz mu odtwarzacz na adres w Polsce i sam wszystko załatwia)

a na koniec możesz zainteresować się ofertą sprowadzenia czegoś z USA: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=9155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ave!

Widzę, że tu od groma specjalistów mamy, więc pozwolę sobie zapytać...
Ostatnio myślałem trochę nad zakupem .mp3. Przejrzałem CHIP Komputer Test, pomyślałem... Zajrzałem na www.mp3store.pl...

Interesuje mnie urządzonko odtwarzające .mp3 i .wma (może jeszcze .wav, reszta rozszerzeń zbędna), z 1 GB pamięci. Radio i dyktafon: najlepiej albo i jedno i drugie, albo nic. Znalazłem taki oto:

http://www.mp3store.pl/odtwarzaczemp3,odtwarzaczeflash,creativemuvotxse(1gb),2005580944284112310.htm

Zaskakująco tani! Niestety... ma dyktafon, radia nie ;) .
Myślałem także nad jednym Sandiskiem z owego CHIPa.

http://www.sandisk.com/Products/Item(1205)-SDMX3-1024-Sansa_m240_1GB_MP3_Player.aspx

I co, jakieś pomysły? Oczywiście, cena... Jakby się dało: do 300-400 zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 12:29, MonkOfWar napisał:

I co, jakieś pomysły? Oczywiście, cena... Jakby się dało: do 300-400 zł. :)


popatrz trzy posty wyżej? ;]

iriver T10/T20/T30 (MP3, WMA, OGG + doskonały dyktafon, poza T30 jest też wersja z radiem)
Sandisk e200 (do sandiska e200 niedługo powinien wyjść firmware Rockbox http://www.rockbox.org )
odtwarzacze iAUDIO (iAUDIO 5, G3 etc.) grają MP3, WMA, OGG i WAV, mają dyktafon i radio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem.
Raz, że mam obawy co do kupowania na Allegro (i proszę mi tu nie pisać, że user (jest) friendly, że bezpiecznie, że Płatności Allegro itd..
Dwa, że iRiver T10 mi się nie podoba (to wykrzywienie i ogólnie stylistyka).
T30 prędzej, ale: a) gdzież jest ta wersja z Radiem?! b) ten czerwony kolorek... średnio mi się podoba, ale w ostateczności ;) ...

Kolejna sprawa: nie siedzę w temacie, więc nie jestem pewien... Ale w CHIPie napisano nt. .mp3 Sandisku coś takiego: "Drugie ustawienie, MTP, umożliwia natomiast kopiowanie utwrów chronionych mechanizmami DMR". W tamtym Creative''ie, który wskaząłem poprzednio: było zaznaczone, że odczytuje WMA i WMA DMR. A jak się dowiedzieć, co np. z T10, który ma wpisane tylko "WMA".

Ależ to pomieszane ;P !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować