Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Ja jestem zadowolony z Sansy E130, kolega też ma i mu sie podoba. Tania i prosta w użyciu. I ciągnie mało z baterii. Jednak nie radze Apple iPod. No, jeżeli już to iPod Nano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 22:04, mallard napisał:

Jednak nie radze Apple iPod. No, jeżeli już to iPod Nano.


a czemu? tak po prostu czy z konkretnego powodu? :)

teraz wyszła nowa seria iPodów - iPod 5.5G, iPod Nano 2, iPod Shuffle 2... już nie na czipach PortalPlayer i z nowym firmwarem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby dać jakąś piosenkę do iPoda trzeba specjalnego programu. W dodatku akumulator ładuje mu się przez port USB. Jednak iPod ma świetną jakość grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 15:00, mallard napisał:

Aby dać jakąś piosenkę do iPoda trzeba specjalnego programu.


managera po prostu, iTunes... (albo dowolnego innego programu, bodajże nawet winamp to już umie O_o ) ale nie jest to nic, co uniemożliwiałoby normalne użytkowanie :) zwłaszcza wersji dyskowych - nawet 20GB/30GB (nie mówię już o 60GB/80GB ;] ) muzyki nie zmienia się zbyt często, nie uważasz? ;)

Dnia 20.09.2006 o 15:00, mallard napisał:

W dodatku akumulator ładuje mu się przez port USB.


to co? :) wystarczy kupić na allegro ładowarkę USB za 10 zło i już ładuje się z gniazdka... albo "firmwową"... za 110zło ;]

Dnia 20.09.2006 o 15:00, mallard napisał:

Jednak iPod ma świetną jakość grania.


świetną jakość dźwięku albo świetne brzmienie... świetną jakość grania to ma Rasiak ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się! Tylko jak np. jesteś z iPodem na plaży i się rozładuje, to co zrobisz? Polecisz do kafejki ładować? Daj spokój! Chyba, że masz laptopa. Ale laptop na plaży to raczej kiepski pomysł. To samo z nagrywaniem. A świetne brzmienie to ma perkusja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 15:28, mallard napisał:

Tylko jak np. jesteś z iPodem na plaży i się rozładuje, to co zrobisz?


a jak ci się komórka na plaży rozładuje, to co zrobisz? :)

podpowiem ci co bym zrobił ja - naładował sobie wcześniej odtwarzacz, on może grać 12h non-stop a nie siedziałbym dłużej na plaży (nawet wliczając dojście i powrót) :)

Dnia 20.09.2006 o 15:28, mallard napisał:

To samo z nagrywaniem.


e? od kiedy iPody mają możliwość nagrywania bez dodatkowych akcesoriów? :)

ok, racja, ponoć Nano 2 może nagrywać, ale czekam aż ktoś to potwierdzi albo zaprzeczy... ;] niby tu pisze:
http://www.ilounge.com/index.php/ipod/review/apple-computer-ipod-nano-second-generation-2-4-8gb/

"new recording abilities"

ale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 16:36, mallard napisał:

Wiesz, wśród komórek nie ma wyboru, czy moga być baterie czy akumulator.


bo w tym przypadku wybór nie ma większego sensu... jakby był sens, to byłby i wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 17:14, mallard napisał:

jest sens.


podaj mi jeden model telefonu komórkowego, który mogę dostać w salonie a jest na baterie AA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 15:43, KHRoN napisał:

ok, racja, ponoć Nano 2 może nagrywać, ale czekam aż ktoś to potwierdzi albo zaprzeczy... ;]
niby tu pisze:
http://www.ilounge.com/index.php/ipod/review/apple-computer-ipod-nano-second-generation-2-4-8gb/

"new recording abilities"

ale :)


chodzi o możliwość nagrywania przez zewnętrzną przystawkę z mikrofonem, jak np iTalk Griffina. Poprzednie nano nie miały możliwości. Sam iPod oczywiście mikrofonu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Dziś przyjrzałem się dokładniej empetrójkom wymienionym na www.mp3store.pl i znalazłem jeszcze takie:
-droższy od tego, który podawałem o 30 złociszy, acz również Creative, i to z Radyjem: http://www.mp3store.pl/odtwarzaczemp3,odtwarzaczeflash,creativezennanoplusgray(1gb),2006570228450171625.htm
http://www.mp3store.pl/odtwarzaczemp3,odtwarzaczeflash,omegamp4fs1fm(1gb),2006190195005001021.htm <-dziwny NoName, tani, pojemny, kolorowy, mp4... Eee...?
- http://www.mp3store.pl/odtwarzaczemp3,odtwarzaczeflash,sandiskc140(1gb),2006300474908222405.htm to z kolei straszna taniocha, acz i chyba dobry.

Kurcze, to naprawdę jest dziwne! Są dwa odtwarzacze Creative''a różniące się tylko tym, czy jest radio, czy też nie-i dwukrotnością ceny! O co w tym chodzi... To jest nielogiczne! Ten Nano np. odpowiada właściwie "zdolnościom" podobnego za ponad 600 zł. "Ocb?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 15:00, mallard napisał:

Aby dać jakąś piosenkę do iPoda trzeba specjalnego programu. W dodatku akumulator ładuje mu
się przez port USB.

Akumulator jak najbardziej można ładować także z gniazdka. Do iPoda dostępne jest małe urządzonko z wtyczką do prądu (swoją drogą wymienną - rewelacyjny pomysł dla osób podróżujących) i gniazdkiem USB z drugiej strony. http://a248.e.akamai.net/7/248/2041/1114/store.apple.com/Catalog/US/Images/ma592_125.jpg

Co do specjalnego programu - owszem, na standardzie jest to iTunes ale akurat program jest rewelacyjny. A jeśli ktoś go nie lubi lub nie chce to są dostępne programiki które pozwalają ominąć iTunes i przerzucać muzykę np z poziomu Winampa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 19:08, mallard napisał:

Proszę. Od razu z przetwornikiem.


nie, nie chodzi mi o granat (czyli zewnętrzny pojemnik na baterie), tylko model, gdzie baterię AA wkłada się DO TELEFONU... i gdzie jest głównym źródłem zasilania, a nie sposobem na naładowanie wbudowanego akumulatorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 19:33, Destro napisał:

Akumulator jak najbardziej można ładować także z gniazdka. Do iPoda dostępne jest małe urządzonko
z wtyczką do prądu (swoją drogą wymienną - rewelacyjny pomysł dla osób podróżujących) i gniazdkiem
USB z drugiej trony.


jest to tak zwana "ładowarka USB" - do kupienia za 10zło na allegro ;]
http://www.allegro.pl/search.php?string=%C5%82adowarka+usb&sourceid=Mozilla-search

Dnia 20.09.2006 o 19:33, Destro napisał:

A jeśli ktoś go nie lubi lub nie chce to są dostępne programiki które pozwalają
ominąć iTunes i przerzucać muzykę np z poziomu Winampa.


jest dużo, nie znam ich na pamięć, ale są co najmniej trzy godne polecenia (i masa takich, które "są")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o model całkiem na baterie, bo takie to są zabawki. Chodziło mi o jak najszybsze doprowadzenie telefonu do stanu użytku. Wystarczy tylko włożyć baterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 19:08, mallard napisał:

Proszę. Od razu z przetwornikiem.


BTW wiesz że takim samym sposobem (granatem) możesz naładować odtwarzacz, jak na plaży "skończy ci się akumulatorek"...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 19:23, MonkOfWar napisał:

dziwny NoName, tani, pojemny, kolorowy, mp4... Eee...?


one mają zniknąć z oferty MP3store''u (przynajmniej miały O_o )

Dnia 20.09.2006 o 19:23, MonkOfWar napisał:

to z kolei straszna taniocha, acz i chyba dobry.


jak na swoją cenę nawet bardzo :)

Dnia 20.09.2006 o 19:23, MonkOfWar napisał:

Kurcze, to naprawdę jest dziwne! Są dwa odtwarzacze Creative''a różniące się tylko tym, czy
jest radio, czy też nie-i dwukrotnością ceny! O co w tym chodzi... To jest nielogiczne!


ceny nie są logiczne, nie zależą np. od możliwości odtwarzacza... ceny są ustalane na bazie cen które dyktuje dystrybutor, a dystrybutorowi dyktuje ceny producent... producentowi wolno wszystko, a na każdym szczeblu musi jeszcze jakaś marża dojść

poza tym czasem się zdarza, że jakiś sklep ma "starą partię" - odtwarzacze są sprowadzane z fabryk z korei, chin etc. czasem się zdarza tak, że przyjdzie partia odtwarzaczy za 500zło sztuka, a za pół roku za 350zło sztuka - jak się przez pół roku te za 500zło nie sprzedadzą, to przecież nie da się obniżyć ich ceny nie tracąc na tym, nie?

a w tym czasie "nowa" partia kosztuje 350zło, więc się nie opłaca kupować starej...

Dnia 20.09.2006 o 19:23, MonkOfWar napisał:

Ten Nano np. odpowiada właściwie "zdolnościom" podobnego za ponad 600 zł. "Ocb?"


nano? e... może jak zainstalujesz rockbox... ;]

sporo osób przesiadło się z nano na irivera (notabene tańszego od nano) i uważa że po zmianie jest lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować