Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

do tak długich i złożonych linków używaj serwisów typu http://tnij.org :)

Dnia 06.12.2006 o 20:23, Fumiko napisał:

Aha: ładuje się kiedy jest podłączony do portu USB


jak każdy odtwarzacz z wbudowanym akumulatorkiem :) ale ten odtwarzacz - jak większość otwarzaczy sony - gra tylko pliki ATRAC3/ATRAC3plus (konwertuje pliki MP3/WMA do ATRAC-u w czasie kopiowania na odtwarzacz) i zmusza do używania programu SonicStage jako managera (program ten nie jest szczytem ergonomii i wygody :/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 20:46, KHRoN napisał:

do tak długich i złożonych linków używaj serwisów typu http://tnij.org :)


Dziękuję. Nie wiedziałam.

Dnia 06.12.2006 o 20:46, KHRoN napisał:

zmusza do używania programu SonicStage jako managera (program ten nie jest
szczytem ergonomii i wygody :/ )


Widywałam gorsze (nokia audio manager)... A jakość dźwięku mi osobiście bardzo odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 20:49, Fumiko napisał:

Widywałam gorsze (nokia audio manager)...


wiem, wiem :) tym bardziej że można użyć małego a sprytnego programu (który nosi się na odtwarzaczu bo ma parę MB) zamiast SS... ale nie pamiętam jak się ten program nazywał ani czy z tym konkretnie modelem da się go używać - raczej tylko z tymi, które potrafią pliki MP3 bez konwersji odtwarzać - getz to opisywał kiedyś na forum :)

Dnia 06.12.2006 o 20:49, Fumiko napisał:

A jakość dźwięku mi osobiście bardzo odpowiada.


nic nie mówię :) ATRAC to całkiem skuteczny format kompresji, zwłaszcza po ostatnim uaktualnieniu kodeków... ale wciąż nie jest to tak dobre rozwiązanie, jak możliwość samodzielnego wyboru kodeka - np. w przypadku plików MP3 słychać różnicę, jeżeli użyjesz kodeka Blade, LAME albo FhG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 20:43, pan m. napisał:

Tak,ale Creative to dobra firma(chyba najlepsza)jeśli chodzi o MP3.Dlatego są droższe.


Wolne żarty. ;-)
Kiedyś to może Creative było świetną firmą i miała świetny sprzęt, ale teraz poszli w masówkę i jakość ich odtwarzaczy dramatycznie spadła. Juz lepiej znacznie jest w przypadku iAudio, iRiver czy MPiO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mp3 creativa 512 i nie narzekam. Ale w przyszłości mam zamiar kupić i polecam jakikolwiek odtwarzacz mp3, który ma możliwość nadawania na falach radiowych. W ten sposób można zaoszczędzić na radiu do samochodu:) Kupić zwykłego kaseciaka i bez obawy, że ktoś go nam ukradnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 14:14, Larry Laffer napisał:

polecam jakikolwiek odtwarzacz mp3, który ma możliwość nadawania na falach radiowych


na jakiej podstawie polecasz "jakikolwiek odtwarzacz z możliwością nadawania na falach radiowych"? O_o sam fakt nadawania na falach radiowych nie mówi nic o jakości tego nadawania czy dźwięku z odtwarzacza w ogóle...

nie prościej jest kupić sam nadajnik? cena od 50zł, podłącza się toto do dowolnego odtwarzacza zamiast słuchawek i nastawia wybraną częstotliwość... jest to jednak lepsze rozwiązanie niż "jakiś tam odtwarzacz"...

Dnia 07.12.2006 o 14:14, Larry Laffer napisał:

Kupić zwykłego kaseciaka i bez obawy, że ktoś go nam ukradnie.


a wiesz że w 90% przypadków, radio ma line-in? albo na przednim panelu oznaczone jako "CD-IN" albo z tyłu - np. w postaci luźnych kabelków... i to jest NAJLEPSZE rozwiązanie - z tyłu podłączasz kabel zgodnie z oznaczeniami na radiu, z przodu robisz wtyczkę mini-jack (taką jak każde słuchawki mają) i podłączasz toto do odtwarzacza...

... i masz jakość o wiele wyższą niż via "adaptor kasetowy" czy "nadajnik radiowy"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 15:58, KHRoN napisał:

na jakiej podstawie polecasz "jakikolwiek odtwarzacz z możliwością nadawania na falach radiowych"?
O_o sam fakt nadawania na falach radiowych nie mówi nic o jakości tego nadawania czy dźwięku
z odtwarzacza w ogóle...


Wiesz, nie znam się na elektronice i tych sporawach. Zobaczyłem reklame takiego odtwarzacza i pomyślałęm, że to będzie dobre rozwiązanie, nie zastanawiałem sie nad jakością i wogóle:)

Dnia 07.12.2006 o 15:58, KHRoN napisał:

nie prościej jest kupić sam nadajnik? cena od 50zł, podłącza się toto do dowolnego odtwarzacza
zamiast słuchawek i nastawia wybraną częstotliwość... jest to jednak lepsze rozwiązanie niż
"jakiś tam odtwarzacz"...


Wiesz gdzie można to to kupić? Bo bardzo mi na tym zależy, nie chcę się rozstawać z moją mp3, bo jest całkiem przyzwoita.

Dnia 07.12.2006 o 15:58, KHRoN napisał:

a wiesz że w 90% przypadków, radio ma line-in? albo na przednim panelu oznaczone jako "CD-IN"
albo z tyłu - np. w postaci luźnych kabelków... i to jest NAJLEPSZE rozwiązanie - z tyłu podłączasz
kabel zgodnie z oznaczeniami na radiu, z przodu robisz wtyczkę mini-jack (taką jak każde słuchawki
mają) i podłączasz toto do odtwarzacza...


No ja niestety spotkałem się tylko z tymi 10% co niemają line in, a grzebanie przy kablach i montowanie tam czegoś to nie na moją głowę.

Dnia 07.12.2006 o 15:58, KHRoN napisał:

... i masz jakość o wiele wyższą niż via "adaptor kasetowy" czy "nadajnik radiowy"...


Czyli co najbardziej polecasz? Kupić nadajnik, czy radijo z line in''em? Odrazu odrzucam możliwość motania po kablach, bo jestem w tym zielony :) No i właśnie: czu jest jakaś ładowarka samochodowa do mp3? W sumie mam akumulatorki, ale pewnei nieźle by ten nadajnik je zjadał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 16:32, Larry Laffer napisał:

Wiesz gdzie można to to kupić?


wpisz na allegro "transmiter" albo "transmiter FM"

Dnia 07.12.2006 o 16:32, Larry Laffer napisał:

No ja niestety spotkałem się tylko z tymi 10% co niemają line in, a grzebanie przy kablach
i montowanie tam czegoś to nie na moją głowę.


najprawdopodobniej ma line-in "gdzieś z tyłu" - musiał by ktoś obeznany z danym modelem powiedzieć co i jak dokładnie...

Dnia 07.12.2006 o 16:32, Larry Laffer napisał:

Czyli co najbardziej polecasz?


1) line-in
2) transmiter
3) kaseta (adapter kasetowy)

Dnia 07.12.2006 o 16:32, Larry Laffer napisał:

odrzucam możliwość motania po kablach


od tego są różne warsztaty...

Dnia 07.12.2006 o 16:32, Larry Laffer napisał:

jest jakaś ładowarka samochodowa do mp3?


o jakim odtwarzaczu mówimy? albo o czym (o transmiterze)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 16:41, KHRoN napisał:

wpisz na allegro "transmiter" albo "transmiter FM"


No, ok poszukam.

Dnia 07.12.2006 o 16:41, KHRoN napisał:

> odrzucam możliwość motania po kablach

od tego są różne warsztaty...


Niechcę jeszcze komuś za to płacić, bo z tego co zaobserwowałem to nie jest to nibyu trunde ale nia na moja głowę.

Dnia 07.12.2006 o 16:41, KHRoN napisał:

> jest jakaś ładowarka samochodowa do mp3?

o jakim odtwarzaczu mówimy? albo o czym (o transmiterze)?


Chodzi mi o to, że jak podłacze mp3 do tego ttransmitera to pewnie będzie baterie zjadał szybko i chodzi mi o jakąś ładowarkę do mp3, albo do transmitera jeżeli takowa istnieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 16:52, Larry Laffer napisał:

Niechcę jeszcze komuś za to płacić, bo z tego co zaobserwowałem to nie jest to nibyu trunde
ale nia na moja głowę.


można coś wiedzieć albo nie... nie wiesz czy i jak jak podłączyć line-in, więc ktoś może to zrobić za ciebie... wszystko co wiesz albo umiesz "nie jest trudne" (bo wtedy jest wręcz oczywiste)...

"trudne" mogą być tylko zadania manualne - typu "trafić lutownicą w dobre miejsce" albo "podbijać piłkę głową przez pięć minut" czy też "podnieść 50kg jedną ręką"

Dnia 07.12.2006 o 16:52, Larry Laffer napisał:

jak podłacze mp3 do tego ttransmitera to pewnie będzie baterie zjadał szybko


a dlaczego? będzie "zżerał" ją tak samo, jak podczas słuchania na słuchawkach...

Dnia 07.12.2006 o 16:52, Larry Laffer napisał:

i chodzi mi o jakąś ładowarkę do mp3, albo do transmitera jeżeli takowa istnieje...


model! o jakim konkretnym modelu mówimy? bo jeżeli odtwarzacz jest na baterie (nie ważne jakie) to nie ma możliwości podpięcia do niego ładowarki... a jeżeli ma wbudowany akumulatorek, to nie każdy może na raz grać i się ładować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 14:10, WorldWar3PL napisał:

Sandisk m240 - Co sądzicie o tym odtwarzaczu w porównaniu do konkurencji? Czy warto ?


w tej cenie, pojemności, możliwościach i w porównaniu do Creative''a - warto :)
radio da się odblokować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 14:10, WorldWar3PL napisał:

Sandisk m240 - Co sądzicie o tym odtwarzaczu w porównaniu do konkurencji? Czy warto ?

Jestem z tego odtwarzacza niezwykle zadowolony :) Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 14:10, WorldWar3PL napisał:

Sandisk m240 - Co sądzicie o tym odtwarzaczu w porównaniu do konkurencji? Czy warto ?

A ile kosztuje? I jaka pojemnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 15:20, WorldWar3PL napisał:

Razem z wysyłką ~150 zł za model 1 GB :-)

Dalbys jego zdjecie (jesli to nie problem oczywiscie)?
P.S. A jest 512?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam odtwarzacza o conajmniej 1GB pamięci, najlepiej z dyktafonem i do ok 250 zł... Możecie mi coś polecić?
Będę wdzięczna za wszystkie sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować