Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Sennheiser CX400 to będzie chyba najsensowniejszy wybór. Zresztą tej firmy byle jakich słuchawek nie kupisz bo wszystkie są dobre. Możesz jeszcze ewentualnie Creative EP635, grają podobnie ale sądzę że i tak CX400 są lepsze. Creative''y mają za to smycz połączoną ze słuchawkami co ułatwia korzystanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 21:45, 143872 napisał:

Sennheiser CX400

W pierwszej chwili wystraszyłem się ceny ale potem zajrzałem na allegro i znalazłem ofertę za 55 złoty a te Creative też fajne tylko szkoda że białe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 22:20, sir durin napisał:

W pierwszej chwili wystraszyłem się ceny ale potem zajrzałem na allegro i znalazłem ofertę
za 55 złoty a te Creative też fajne tylko szkoda że białe

No to bierz CX400, ja bym się nie wachał :) A po ile je widziałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser złych rzeczy na pewno nie robi. Myślę, że opłaca zainwestować się w sprzęt tego producenta.
Senheiser z tego co wiem to robi jedne z najlepszych słuchawki dla graczy, ale też ta firma się ceni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - uszkodziła mi się mp3ka. Miałem tam ważne dane, które chciałbym odzyskać to raz. Dwa to to, że chyba wiem jak naprawić usterkę - muszę wgrać nowy firmware, ale jest problem - komputer nie widzi w ogóle odtwarzacza. No może poza jednym małym komunikatem. MP3 natomiast pokazuje połączenie z komputerem, ale nie może zastartować....

PS. Nie mam już gwarancji ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj korzystam z playera Creative ZEN - wszystko jest bardzo fajne, ładnie wygląda, ładnie gra etc. Problemy zauważone do tej pory:
- w jaki sposób można tą maszynkę zmusić, by w trybie Repeat All przechodziła do następnego folderu, a nie wracała do początku obecnego - dotyczy to szczególnie korzystania z karty pamięci,
- jakie oprogramowania wykorzystywać do konwertowania filmów - bug softu Creative''a, czy co to nie jest, który odłącza player przy pełnej baterii nie pozwala na dodanie większych plików video bez wcześniejszego rozładowania playera.
Jeśli uda się jakość obejść powyższe problemy, to będzie to świetny ''grajek''. Szkoda, że wraz ze zwiększeniem opcji gdzieś zaginęła opcja ''idiotenplayera'', która tak ceniłem w Creative Nano Plus - włączam player i po kolei leci mi wszystko co tam mam. Teraz trzeba się bawić z playlistami i tagami, trochę to zaburza przyjemność korzystania z urządzenia, choć z czasem można sie przyzwyczaić do tych kilku minut czasu na to potrzebnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 12:25, Graffis napisał:

- w jaki sposób można tą maszynkę zmusić, by w trybie Repeat All przechodziła do następnego
folderu, a nie wracała do początku obecnego - dotyczy to szczególnie korzystania z karty
pamięci,

Jeśli odtwarzamy muze z karty pamięci nie da się słuchać muzy ze wszystkich folderów ,tylko z wybranego .Wogóle możliwości odtwarzania muzyki z pamięci są bardzo ograniczone ,co jest dla mnie niezrozumiałe .Musisz chyba "powyjmować" muzę z katalogów i wkleić ja na kartę

Dnia 21.08.2008 o 12:25, Graffis napisał:

- jakie oprogramowania wykorzystywać do konwertowania filmów - bug softu Creative''a,
czy co to nie jest, który odłącza player przy pełnej baterii nie pozwala na dodanie większych
plików video bez wcześniejszego rozładowania playera.

Dziwne ,nie spotkałem się z tym .Mam soft ,który był dołączany na płycie i wszystko gra .Może spróbuj zrobić update playera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 12:41, jackass napisał:

Wogóle możliwości odtwarzania muzyki z pamięci są bardzo ograniczone ,co jest dla mnie niezrozumiałe .

To dość oczywiste - im ciężej korzysta się z taniej i wygodniejszej karty pamięci tym łatwiej kupującego przekonać, że 2GB pamięci wbudowanej to mało ;) Ja do tej pory miałem 512MB w Nano Plus i jakoś z tym żyłem, teraz będę żył 10GB (2 wbudowane + 8 na SD) i zmienianie folderów jak tylko mi się skończą wcale mi tego nie zakłóci ;]

Dnia 21.08.2008 o 12:41, jackass napisał:

Dziwne ,nie spotkałem się z tym .Mam soft ,który był dołączany na płycie i wszystko gra
.Może spróbuj zrobić update playera .

Jest to problem z konkretnymi seriami playerów i to problem istniejący od lat. Niestety Creative wciąż się za to nie zabrał. Niekorzystanie z softu Creativve (bardzo słabego swoją drogą) w niektórych wypadkach poprawia sytuację, stąd trwają moje poszukiwania alternatywnych metod konwersji plików video.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy słuchawki, douszne np Creative będą działac w Nokii 5310? Niby wygląda wejście tak samo (minijack), ale pytam dla pewności czy to aby kompatybilne?

I czym się kierować przy wyborze słuchawek (dousznych) poza firmą? Bo mam tu w danych technicznych impedancję, stosunek sygnału do szumu, pasmo przenoszenia... Czym się kierować itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście to polecam apple nano ipod 3G gdyż sam byłem tego posiadaczem i jest naprawde warto. jest wytrzymały, idealnie słuchać muze z głośników i nawet mozna sobie sciągnąć kilka gier na niego jak komus sie nudzi ;p polecam ten sprzęt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam mp3/4 firm iRiver i Cowon iAudio:) Praktycznie większość modeli - na pewno każdy niezależnie od posiadanej gotówki znalazłby sobie jakiś model.


ps. co do słuchawek to zdecydowanie AKG:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 15:25, Lost Paradise napisał:

ps. co do słuchawek to zdecydowanie AKG:)


Dlaczego? Teraz takie wybicie tych całych Creative''ów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 15:27, Vaxinar napisał:

> ps. co do słuchawek to zdecydowanie AKG:)

Dlaczego? Teraz takie wybicie tych całych Creative''ów?


Creative to marka znana (czy lubiana? z tym to różnie)ale ja zdecydowanie wolę sprzęty bardziej audiofilskich firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze będę polecał iRiver - kosztują trochę więcej, ale wiadomo, że płaci się za doskonałe brzmienie i solidność sprzętu.
Z Creativem nie miałem złych doświadczeń, całkiem przyjemny sprzęt... ale to jednak nie ten poziom brzmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 15:37, Laid back napisał:

Ja zawsze będę polecał iRiver - kosztują trochę więcej, ale wiadomo, że płaci się za
doskonałe brzmienie i solidność sprzętu.
Z Creativem nie miałem złych doświadczeń, całkiem przyjemny sprzęt... ale to jednak nie
ten poziom brzmienia :)


A jak już mamy firmę, to czym kierować się przy wyborze modelu, orientujesz się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 15:53, Vaxinar napisał:

A jak już mamy firmę, to czym kierować się przy wyborze modelu, orientujesz się?


Własnymi potrzebami :) Brzmi banalnie, ale to się do tego sprowadza. Sprawdzasz ile kasy możesz wydać, czy na pewno potrzebne Ci mp4, ile pamięci potrzebujesz, czy twoja empetrójka ma mieć radio, jakie zasilanie itd.
Generalnie najważniejszy jest przecież dźwięk- liczy się Twój gust, więc dobrze by było jakbyś posłuchał przed zakupem - każdy ma swoje uszy i inaczej odbiera dźwięk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się, bo źle się wyraziłem.

Wcześniej pisałem o słuchawkach i teraz też pytałem o słuchawki, same słuchawki. :) Czym się kierować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować