Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2008 o 20:38, ko?nik napisał:

...

Znów odwiedziłem sklep "dla idiotów" ;) i tym razem miałem okazję porównać własnoręcznie Fuze i V19 (przy moich poprzednich "odwiedzinach" Vedii nie mieli) i znów jestem w rozterce (a już prawie byłem zdecydowany na Vedię :)). V19 coś tandetnie się prezentuje, ma joystick (nie przepadam za takim rozwiązaniem) i obudowę z plastiku zbierającego odciski. Z kolei za nim przemawia wyposażenie (słuchawki, ładowarka) i wejście LineIn (dla mnie przydatne) - nie orientujesz się, jak jest z jakością dźwięku nagrywanego tym sposobem?

Dnia 04.11.2008 o 20:38, ko?nik napisał:

> BTW, czytałem na jakimś forum, że w Fuze pojawiają się "zamulenia" odtwarzacza podczas
wgrywania nań plików
Nie do końca zrozumiałem. Podczas wrzucania, czyli w trakcie podłączenia do odtwarzacza
do komputera? Czy dopiero potem? Bo jeżeli ta druga opcja to standardowe odświeżanie
bazy danych.


Ta druga opcja, podobno jest to szczególnie uciążliwe, gdy korzysta się z karty pamięci (ponoć może to trwać nawet kilka minut) i nawet dodanie lub usunięcie jednego pliku to powoduje (choć jeśli z Vedią jest podobnie, to nie potraktowałbym tego jako wady). Podobno też, gdy pliki są odczytywane z karty, to mogą się pojawiać "przycięcia" w trakcie odtwarzania i dłuższe pauzy pomiędzy utworami.
Nie orientujesz się, jak V19 i Fuze preparują sobie listę odtwarzania? Jestem dość konserwatywny i sortowanie inne niż po nazwach plików niezbyt (delikatnie mówiąc :)) mi się podoba. Czy oba odtwarzacze radzą sobie z podfolderami (lubię w taki sposób porządkować pliki :)) i czy można je przeglądać z poziomu odtwarzacza i kasować pliki bez konieczności podłączania do PC? Czy na standardowych słuchawkach Fuze (w razie jego zakupu raczej nie przewiduję ich wymiany, przynajmniej nie od razu) "daje radę" czy będzie grał gorzej od V19?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 21:40, Blackhand napisał:

Nie orientujesz się, jak V19 i Fuze preparują sobie listę odtwarzania?

W Fuzie jest kilka sposobow. Po nazwie pliku albo po tagach (czyli lista artystow, gatunkow, albumow). Do tego jedna playlista ulubionych piosenek oraz piosenek o najwyzszej ocenie (piosenke mozna ocenic od 1 do 5 gwiazdek, piosenke ocenia sie z poziomu odtwarzacza). Jesli rowniez playlista z ostatnio dodanymi piosenkami.

Dnia 05.11.2008 o 21:40, Blackhand napisał:

Czy oba odtwarzacze radzą sobie z podfolderami (lubię w taki sposób porządkować pliki
:)) i czy można je przeglądać z poziomu odtwarzacza i kasować pliki bez konieczności podłączania do PC

Nie da rady :/. W Fuzie wszystko pliki sa wrzucone do wirtualnego jednego folderu. Nie ma mozliwosci przegladania folderow. Mozna za to kasowac pliki bez wlaczania kompa. Ale to zapewne kazdy odtwarzacz potrafi ;)...

Dnia 05.11.2008 o 21:40, Blackhand napisał:

? Czy na standardowych słuchawkach Fuze (w razie jego zakupu raczej
nie przewiduję ich wymiany, przynajmniej nie od razu) "daje radę"

Nie wiem. Sluchawki oddalem komus innemu ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 18:36, Piotrek K. napisał:

...
W Fuzie jest kilka sposobow. Po nazwie pliku albo po tagach (czyli lista artystow, gatunkow,
albumow).

Aha. Czy wybór sposobu zależy od użytkownika (jakaś opcja w menu?) czy też sposób sortowania dobiera odtwarzacz wg własnego widzimisię?

Dnia 06.11.2008 o 18:36, Piotrek K. napisał:

...
Nie da rady :/. W Fuzie wszystko pliki sa wrzucone do wirtualnego jednego folderu. Nie
ma mozliwosci przegladania folderow. Mozna za to kasowac pliki bez wlaczania kompa. Ale
to zapewne kazdy odtwarzacz potrafi ;)...


To niefajnie, bo mój poprzedni odtwarzacz pozwalał na ręczne przeglądanie folderów (a nie był to jakiś cud - http://www.s1mp3.org/pl/ :D). A choć "widzi" pliki powrzucane do podfolderów, czy też wszystkie muszą być w jednym folderze?

Dnia 06.11.2008 o 18:36, Piotrek K. napisał:

...
Nie wiem. Sluchawki oddalem komus innemu ;)...

To jakich używasz :)? Może byłbyś w stanie polecić coś niezbyt drogiego a zarazem nie grającego na nerwach ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 20:27, Blackhand napisał:

Aha. Czy wybór sposobu zależy od użytkownika (jakaś opcja w menu?)

Po prostu w menu ''Music'' masz mozliwosc wybrania playlisty, ktora Ci sie podoba :) - zdjecie ponizej ;)

>A choć "widzi" pliki powrzucane do podfolderów, czy też wszystkie muszą być w jednym folderze?
Jak najbardziej. Zwazywszy jednak na to, ze, na moja intuicje ;), pliki sortowane sa od razu w odniesieniu do tagow, mozna by je pewnie wrzucic do jednego folderu a i tak wszystko byloby poukladane ;);P

Dnia 06.11.2008 o 20:27, Blackhand napisał:

Może byłbyś w stanie polecić coś niezbyt drogiego a zarazem nie grającego na nerwach ;)?

Mialem kilka rodzajow sluchawek, ktore byly nawet fajne. Mialem jakies Creativy z palakiem wokol szyi (HQ-60 ?), do tego Creative''y Ep-630. Obecnie korzystam z Phillipsow She-9500 i jestem z nich bardzo zadowolony, bo graja bardzo ladnie ;)

20081108084608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie odtwarzacz plików MP3, ale nie wiem, jaki wybrać. Pamięć - ok. 200 piosenek, więcej nie potrzeba.
Głównie używałbym go podczas biegania, dlatego zwracam się do Was z prośbą o podpowiedzenie mi, jaką MP3-kę kupić i jakie słuchawki do niej dołączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 10:14, xbit71 napisał:

Mam zamiar kupić sobie odtwarzacz plików MP3, ale nie wiem, jaki wybrać. Pamięć - ok.
200 piosenek, więcej nie potrzeba.
Głównie używałbym go podczas biegania, dlatego zwracam się do Was z prośbą o podpowiedzenie
mi, jaką MP3-kę kupić i jakie słuchawki do niej dołączyć.


Jak do biegania, to uważam, że najlepszy wybór to kupno MP3 marki Creative. Np. ZEN Stone. Jest bardzo mały i akurat spełnia wymóg 200 piosenek. Trzeba pamiętać, że Stone nie ma wyświetlacza ;-) ( chyba, że ZEN Stone plus, ktory wyświetlacz posiada) Dokupując do ZEN-a opaskę na ramie, masz w pełni zestaw do treningów( biegów). Co do słuchawek to Ci już nie doradzę.

Linki :

http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=213&subcategory=744&product=16581
(opaska)

http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=213&subcategory=214&product=16696

(ZEN Stone plus)

Orientuje się ktoś ile kosztuje Creative ZEN 2gb w Saturnie lun Media Markcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 17:15, Ryan Kam napisał:

Orientuje się ktoś ile kosztuje Creative ZEN 2gb w Saturnie lun Media Markcie ?

Tak się składa, że ostatnio w Saturnie byłem i na ten odtwarzacz patrzyłem, ale skłamałbym, podając cenę. Po prostu nie pamiętam... Myślę, że mogło to być około 160 złotych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 10:14, xbit71 napisał:

Mam zamiar kupić sobie odtwarzacz plików MP3, ale nie wiem, jaki wybrać. Pamięć - ok.
200 piosenek, więcej nie potrzeba.
Głównie używałbym go podczas biegania, dlatego zwracam się do Was z prośbą o podpowiedzenie
mi, jaką MP3-kę kupić i jakie słuchawki do niej dołączyć.

Poszukaj Sansę Clip, poczytaj recki na forum Mp3store.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, warto dodać, że (przynajmniej Stone Plus) po wyjęciu z pudełka bezwzględnie wymaga aktualizacji firmware''u, inaczej można sobie ładować akumulator w nieskończoność. Ot, taki "miły" feature, którym się (nie wiedzieć czemu ;)) Creative jakoś nie chwali ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie od mojej siostry. Ona potrzebuje odtwarzacza (najlepiej mp4). I teraz pytanie jaki dobry, ale tani odtwarzacz możecie polecić? Najlepiej jakbyście dali jakąś tabelkę z dobrymi odtwarzaczami ze stopniową ceną, albo poprostu wymieńcie:) Proszę o pomoc, ja się na tym nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada(ł) ktoś Creative Zen Micro? Zamierzam kupić, i jak że 6GB to dla mnie w sam raz, to wybieram chyba go ;) Parę pytań mam:
-Duży jest? Na zdjęciach wydaje się duży, ale jak rozrysowałem na kartce rozmiary to nawet mały.
-Jak długo trzyma bateria?
-No i kwestia softu. Na czym polega update (który jest potrzebny do tego by odtwarzacz działał jak Dysk Wymienny, mam rację?)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 18:17, W.S.A.D napisał:

A ja mam takie pytanie od mojej siostry. Ona potrzebuje odtwarzacza (najlepiej mp4).
I teraz pytanie jaki dobry, ale tani odtwarzacz możecie polecić? Najlepiej jakbyście
dali jakąś tabelkę z dobrymi odtwarzaczami ze stopniową ceną, albo poprostu wymieńcie:)
Proszę o pomoc, ja się na tym nie znam.

Za ok. 200 zł można kupić Creative Zen 2gb, mam go (a właściwie to wersję 4gb) i nie narzekam. Warto też spojrzeć na coś firmy Lark (tanie i nienajgorsze:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 19:55, kitek0101 napisał:

Lark (tanie i nienajgorsze:)).

Ke? Skoro tak mówisz to znaczy, że wiesz co to za odtwarzacze, prawda? W takim razie musimy znac dwie różne ''firmy'' Lark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 20:18, ko?nik napisał:

> Lark (tanie i nienajgorsze:)).
Ke? Skoro tak mówisz to znaczy, że wiesz co to za odtwarzacze, prawda? W takim razie
musimy znac dwie różne ''firmy'' Lark.

Mój brat korzystał z Larka przez ponad 1,5 roku, a to niemało jak na dość tani odtwarzacz. Moja kuzynka miała playera z tej firmy, ale jej mama zepsuła go, stając na nim ;). Mimo to Lark wymienił odtwarzacz na inny (a to było przecież uszkodzenie mechaniczne, nie z winy producenta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 20:21, kitek0101 napisał:

Mój brat korzystał z Larka przez ponad 1,5 roku, a to niemało jak na dość tani odtwarzacz.

Wytrzymałośc wytrzymałością, a ja bym nie ryzykował kupna chińszczyzny OEM. Po pierwsze nie wiadomo skąd ten sprzęt, a po drugie...dźwięk to półka niska ;) W segmencie tanich odtwarzaczy góruje SanDisk...może zaczynam brzmiec jak fan SanDiska, ale tak jest, bo Clip i Fuze zawojowały rynek tanich odtwarzaczy. Coś tam jeszcze Samsung robi znośnego (ale tutaj tylko słyszałem, że t-10 daje radę) i iRiver ze swoim t-60 (ostatnim bodaj godnym uwagi playerem na baterie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnio cierpię na brak odtwarzacza, chciałbym prosić brać forumową o poradę ^^ Potrzebuję czegoś wygodnego, dosyć przejrzystego no i dobrej jakości ^^ Pojemność od 2gb w górę byłaby miła xD A już w ogóle najpiękniej by było, gdyby cena mieściła się do 300zł. Zna ktoś takie cudo? (najlepiej odtwarzacz mp3, choć nad mp4 mogę się zastanowić xD) ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problemik :) Szukam maszyny przede wszystkim "(a nawet starczy tylko to) grającej. Dżwięk ma być hiper mocną stoną... poza tym może nie mieć nawet wyświetlacza. Lecz miło by było gdyby był:
-o jakiejś ludzkiej pojemności (min. 1GB)
-najlepiej mały
- mp3, a nie jakieś super-combo z grami, dotykowym panelem i czytnikiem myśli
- (raczej żeby posiadał) wbudowaną baterię.
Z góry dzięki, cena nie gra roli (no dobra... poniżej 200zł), "no-name" proszę nie podawać... ja szukam dżwięku a nie oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>> DDK oraz Bartek 93

W cenie do 300zl bezkonkurencyjna jesli chodzi o jakosc dzwieku jest... Sansa Clip, lub nieco bardziej ''wypasiona'' Sansa Fuze. Cokolwiek z tej dwojki kupicie bedzie dobrze. Tylko jeszcze jakies sluchawki do tego by sie przydly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 20:55, ko?nik napisał:

> Mój brat korzystał z Larka przez ponad 1,5 roku, a to niemało jak na dość tani odtwarzacz.

Wytrzymałośc wytrzymałością, a ja bym nie ryzykował kupna chińszczyzny OEM. Po pierwsze
nie wiadomo skąd ten sprzęt, a po drugie...dźwięk to półka niska ;) W segmencie tanich
odtwarzaczy góruje SanDisk...może zaczynam brzmiec jak fan SanDiska, ale tak jest, bo
Clip i Fuze zawojowały rynek tanich odtwarzaczy. Coś tam jeszcze Samsung robi znośnego
(ale tutaj tylko słyszałem, że t-10 daje radę) i iRiver ze swoim t-60 (ostatnim bodaj
godnym uwagi playerem na baterie).

No nie przesadzałbym z tym "nie wiadomo skąd ten sprzęt"... No, ale ja, w każdym razie, nie brałbym Larka. Najlepiej chyba Creative (nie jest to sprzęt idealny, ale na pewno godny polecenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym sobie sprawić odtwarzacz mp3 i nie wiem co wybrać - na początku myślałem nad Creative Zen Stone Plus, ale naczytałem się wielu opinii, że bateria słaba(2 - 3h wtf?), że jakiś tandetny plastik i się rysuje, że kłopotliwa nawigacja... Więc Zen Stone+ sobie odpuściłem.
Interesowałby mnie sprzęt w granicach 200 zł z dobrym dźwiękiem i mocną baterią. Proszę o jakieś fajne propozycje.

PS. Buszując po sieci w poszukiwaniu mp3 znalazłem Creative Zen Mozaic i Laberg Njoy (oba w wersji 2GB) Co o nich myślicie? Czy za podobne pieniądze dostanę coś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować