Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Pozwól, że pozawracam Ci jeszcze głowę - gdzie kupowałeś swojego Fuze? Jeśli w jakimś sklepie internetowym, to czy mógłbyś mi podać jego adres? Ewentualnie adres jakiegoś solidnego (czyt.: takiego, w którym nie będzie problemów z gwarancją i który nie zniknie po np. miesiącu od zakupu) sklepu internetowego, gdzie mógłbym kupić ten odtwarzacz za w miarę rozsądną cenę (widać do mojego miasta cywilizacja jeszcze nie dotarła - jest klient, ma pieniądze, nie ma towaru - jak za komuny :/, nawet w sklepie "dla idiotów" mają tylko jeden egzemplarz - na wystawie :/)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 18:34, Benqiu napisał:

Witam. Chciałbym sobie sprawić odtwarzacz mp3 i nie wiem co wybrać - na początku myślałem
nad Creative Zen Stone Plus, ale naczytałem się wielu opinii, że bateria słaba(2 - 3h
wtf?), że jakiś tandetny plastik i się rysuje, że kłopotliwa nawigacja... Więc Zen Stone+
sobie odpuściłem.
Interesowałby mnie sprzęt w granicach 200 zł z dobrym dźwiękiem i mocną baterią. Proszę
o jakieś fajne propozycje.

PS. Buszując po sieci w poszukiwaniu mp3 znalazłem Creative Zen Mozaic i Laberg Njoy
(oba w wersji 2GB) Co o nich myślicie? Czy za podobne pieniądze dostanę coś lepszego?

Sansa Fuze - ok. 25 h baterii, bdb. jakosc dxwięku. Ja kupiłem 4GB za 220 zł, ale teraz jest za jakieś 250zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 13:29, kitek0101 napisał:

No nie przesadzałbym z tym "nie wiadomo skąd ten sprzęt"...

Właśnie nie wiadomo. Bo Lark swojej fabryki nie ma. Odkupuje od innych chińskich fabryk jakiś odtwarzacz, nie produkuje go. Stąd ''nie wiadomo skąd'', zwykły OEM.

Dnia 15.11.2008 o 13:29, kitek0101 napisał:

Najlepiej chyba Creative (nie jest to sprzęt idealny, ale na pewno godny polecenia)

Stosunek tego co prezentuje do ceny jest...a zresztą, po prostu zwykle nie warto.

PS. Może pokusiłbym się o zrobienie jakiejś przynajmniej poglądowej listy polecanych odtwarzaczy, którą by się potem podpięło na górę tematu? Bo pytania lecą cały czas takie same, niestety. Nikt się nie wysili na przeczytanie ostatnich kilku postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No problem :)

Ja swojego Fuze''a kupilem w sklepie:
http://www.hihawa.pl//produkty/Odtwarzacze%20MP4/SanDisk%20Sansa%20Fuze%20 4%20GB%20Czarny-20.html
Tyle, ze ja kupowalem przez allegro.

Moge rowniez polecic sklep Agito.pl:
http://www.agito.pl/odtwarzacze-przenosne/sandisk-sansa-fuze-4gb-fm-czarny.362.333 119.html
Do tej pory sie nie zawiodlem na tym sklepie, wiec mysle, ze warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :). A który sklep mocniej polecasz ;)(z tego, co widzę, to wersję 4GB mają oba w tej samej cenie, w Agito pozostałe wersje - 2GB i 8GB - są jakieś dziwnie drogie, wysyłkę też mają jakieś 10 zł doższą :?)? Znaczy chodzi mi o kwestię reklamacji (jeśli takie miały miejsce) i samą wysyłkę (brałeś coś z Hihawy z wysyłką przez PP? A może nie warto ryzykować :)?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 18:55, Dawid17 napisał:

Powiedz - jesteś z Fuze''a zadowolony?

Jak najbardziej, Przy sluchawkach Philips She-9500 dzwiek jest po prostu super. Do tego zadnych problemow z zawieszaniem sie, niska cena, odtwarzacz jest malutki i do tego ladny. Dobry wyswietlacz. Zyc nie umierac :)

Dnia 15.11.2008 o 18:55, Dawid17 napisał:

Jak go ładujesz?

Tutaj niestety jedno male niedociagniecie ;/. Nie ma ladowarki sieciowej. Zostaje jedynie ladowanie przez usb. Choc w dobie wszechobecnej komputeryzacji dostep do kompa nie jest jakis strasznie problematyczny ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 19:06, Blackhand napisał:

Dzięki :). A który sklep mocniej polecasz ;)

Wiecej razy korzystalem z Agito (kilkukrotnie), wiec moj glos idzie na Agito, ale... hihawa do tej pory nie ma zadnego negatywnego komentarza. Wybor nalezy do Ciebie ;)...

Dnia 15.11.2008 o 19:06, Blackhand napisał:

Znaczy chodzi mi o kwestię reklamacji (jeśli takie miały miejsce)

Odpukac, do tej pory nigdy nie musialem reklamowac sprzetu kupionego przez neta.

>i samą wysyłkę (brałeś coś z Hihawy z wysyłką przez PP? A może nie warto ryzykować :)?)
Przez PP? Bron Cie panie Boze ;). Z hihawy przy zaplacie z gory masz gratis kuriera. Czy naprawde jest sie nad czym zastanawiac ;P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno pójść. Jeżeli nie to wystarczy zakleic dwa środkowe piny na wyjściu ładowarki. A najbezpieczniej kupic ładowarkę od motoroli chociażby V3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 21:24, Piotrek K. napisał:

>>> koźnik

koźnik ;P

Dnia 15.11.2008 o 21:24, Piotrek K. napisał:

Tyle, ze akurat ta ladowarka to tylko z Clipem dziala ;). Fuze nie ma microusb, wiec trzeba sobie inaczej radzic
;)...

Sorry, mój błąd, przyzwyczajenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 18:38, ko?nik napisał:

> Najlepiej chyba Creative (nie jest to sprzęt idealny, ale na pewno godny polecenia)

Stosunek tego co prezentuje do ceny jest...a zresztą, po prostu zwykle nie warto.

Że co?! Niekiedy tak jest, ale spójrz na Zena i pokaż mi coś o podobnych możliwościach i lepszej cenie. Nie warto kupować np. iPodów. Natomiast sprzęt Creative jest porządny, prosty w obsłudze, cenowo "średni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 15:19, kitek0101 napisał:

Że co?!

Że to. Tańszy od Zana jest Fuze. ''Z niejednego pieca chleb się jadło'', więc coś tam się sprawdzało. Creative to zwykły średniak, mający opinię i poważanie głównie wśród tych, którzy nie widzą nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 19:37, ko?nik napisał:

> Że co?!
Że to. Tańszy od Zana jest Fuze. ''Z niejednego pieca chleb się jadło'', więc coś tam
się sprawdzało. Creative to zwykły średniak, mający opinię i poważanie głównie wśród
tych, którzy nie widzą nic innego.

No jest tańszy. Tyle, że ma wyświetlacz o 6/10 cala (a to sporo!) mniejszy i pewnie mniej kolorów. Pamięć można rozszerzać za pomocą kart MicroSD; ok, ale wolę SD - popularniejsze, nie potrzeba adaptera. Fuze ma też minimalnie gorszą baterię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tak małych wyświetlaczach ogromnych różnic w wyświetlaniu filmów nie będzie. Oba są małe. Karty kartami, mi by nie sprawiało większej trudności zaopatrzenie się w microSD, tym bardziej, że jest to forma popularniejsza chociażby w telefonach komórkowych . Co do baterii- sugerowanie się opisem producenta co do 1h jest po prostu śmieszne, wiadomym jest, że te dane zawsze są przekręcone. Ponadto cena Fuze jest niższa a dźwięk gorszy nie jest. Nie ma co się sprzeczac, ale w cenie Zena do gry włącza się jeszcze przykładowo Sony i lubiane przez wielu Meizu m6 (ja jakoś bez przekonania, nawet nie bawiłem się tym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 21:08, ko?nik napisał:

Przy tak małych wyświetlaczach ogromnych różnic w wyświetlaniu filmów nie będzie. Oba
są małe. Karty kartami, mi by nie sprawiało większej trudności zaopatrzenie się w microSD,
tym bardziej, że jest to forma popularniejsza chociażby w telefonach komórkowych . Co
do baterii- sugerowanie się opisem producenta co do 1h jest po prostu śmieszne, wiadomym
jest, że te dane zawsze są przekręcone. Ponadto cena Fuze jest niższa a dźwięk gorszy
nie jest. Nie ma co się sprzeczac, ale w cenie Zena do gry włącza się jeszcze przykładowo
Sony i lubiane przez wielu Meizu m6 (ja jakoś bez przekonania, nawet nie bawiłem się
tym).

No nie wiem. W dodatku wyświetlacz Fuze ma mniejszą rozdzielczość. Co do Sony to na pewno się nie zgodzę, przecież ceny mają śmieszne. Zobacz choćby to: http://www.ceneo.pl/Odtwarzacze_mp3;004c324+ssony+m230+n400.htm , gdzie tu jakiś odtawarzacz lepszy i tańszy od Zena..? MEIZU M6 za bardzo nie znam, ale nie sądzę, żeby jakościowo było lepsze od odtwarzaczy Creative''a.
A tak poza tym, ja nie uważam, że Zen jest cudowny, idealny itp. itd., ale nie znajdzie się nic lepszego przy takiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 14:37, kitek0101 napisał:

No nie wiem. W dodatku wyświetlacz Fuze ma mniejszą rozdzielczość.

Jeżeli ktoś wybiera playera do filmów to weźmie coś z wyświetlaczem conajmniej +3'' i nie będzie się bawił w Fuze, czy Zena.

Dnia 17.11.2008 o 14:37, kitek0101 napisał:

Co do Sony to na pewno się nie zgodzę, przecież ceny mają śmieszne.

http://www.ceneo.pl/1440196 ?

Dnia 17.11.2008 o 14:37, kitek0101 napisał:

MEIZU M6 za bardzo nie znam, ale nie sądzę, żeby jakościowo było lepsze od odtwarzaczy Creative''a.

No tak, ja wiele rzeczy ''nie sądzę''...A Meizu to solidny sprzęt i według opinii Creative po prostu wymięka. No i ''ma duży wyświetlacz''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 15:10, ko?nik napisał:

> No nie wiem. W dodatku wyświetlacz Fuze ma mniejszą rozdzielczość.
Jeżeli ktoś wybiera playera do filmów to weźmie coś z wyświetlaczem conajmniej +3'' i
nie będzie się bawił w Fuze, czy Zena.

A ile jest odtwarzaczy z wyświetlacze, +3 za trochę ponad 300 zł..?

Dnia 17.11.2008 o 15:10, ko?nik napisał:

> Co do Sony to na pewno się nie zgodzę, przecież ceny mają śmieszne.
http://www.ceneo.pl/1440196 ?

Heh, to jest droższe i ma mniejsze możliwości... Jedynym plusem jest lepsza bateria.

Dnia 17.11.2008 o 15:10, ko?nik napisał:

> MEIZU M6 za bardzo nie znam, ale nie sądzę, żeby jakościowo było lepsze od odtwarzaczy
Creative''a.
No tak, ja wiele rzeczy ''nie sądzę''...A Meizu to solidny sprzęt i według opinii Creative
po prostu wymięka. No i ''ma duży wyświetlacz''

Nie wiem. Kłócić się nie będę, bo jak już pisałem nie kojarzę tego playera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować