Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Też wolę dołożyć trochę kasy i kupić coś pewnej firmy, o której wiem, że nie bedzie zadnych problemów, np. w przypadku kontaktu czy gwarancji.
Nie kupie pamięci noname tylko, np. Geil albo Patriot. Tak samo odtwarzacz mp3. wolałbym kupić coś Z Creative, MPio czy Samsunga niż jakiś noname. Zastanawiam się teraz tez nad SanDiskiem. Na przykład coś takiego: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29162 - ktoś wie co to ma znaczyć ta blokada radia w europejskiej wersji? Da się to jednak uruchomić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 13:30, HumanGhost napisał:

Też wolę dołożyć trochę kasy i kupić coś pewnej firmy, o której wiem, że nie bedzie zadnych
problemów, np. w przypadku kontaktu czy gwarancji.
Nie kupie pamięci noname tylko, np. Geil albo Patriot. Tak samo odtwarzacz mp3. wolałbym kupić
coś Z Creative, MPio czy Samsunga niż jakiś noname. Zastanawiam się teraz tez nad SanDiskiem.
Na przykład coś takiego: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29162 - ktoś wie co to ma
znaczyć ta blokada radia w europejskiej wersji? Da się to jednak uruchomić?


SanDisk całkeim fajny, jednak ja jakbym coś kupował, to bardziej coś z Sony (jakoś jeszcze żadnej wpadki z Sony nie miałem). A co do tej blokady radia, to prawdopodobnie da się to zdjąć, ale będzie miało to związek ze zmainą oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 13:30, HumanGhost napisał:

co to ma znaczyć ta blokada radia w europejskiej wersji? Da się to jednak uruchomić?


znaczy to, że gdyby radio było normalnie w pudełkowej wersji dostępne, to do ceny odtwarzacza dodany byłby koszt podatku od radia ;) więc żeby obniżyć cenę robi się dwie rzeczy:

- nie montuje radia - http://www.khron.pl/iriver_t10_pure_fm
- blokuje radio via firmware (więc można je odblokować) - http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=5924

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 13:34, T4KEDA napisał:

bardziej coś z Sony


sony za to uwiązuje cię do formatu ATRAC3/ATRAC3plus i managera SonicStage - jest trochę zawodny i nie-do-końca-wygodny... choć wiele osób nie ma z tym problemu :)

w sumie to nowe odtwarzacze sony potrafią też odtwarzać format MP3 a najnowsze nawet WMA (stare konwertowały wszystko automatycznie do ATRAC3 albo ATRAC3plus)

no i kwestia blokady głośności - wszystkie odtwarzacze sony mają 1.5mW na kanał, odtwarzacze flash creative 6-8mW na kanał, a odtwarzacze iriver i iAUDIO conajmniej 15mW na kanał (starsze iAUDIO 12mW na kanał) :]

inna sprawa że nie ma co przesadzać, a głośność zależy też od impedancji i skuteczności słuchawek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam MP3 Sansun A208 512MB /RADIO FM / DYKTAFON Jakość za rozsądną cenę. Nie jestem przywiązany do znanych firm i nie lubię płacić za coś 100 zł więcej, bo nazywa się Sony, kingston a oferuje dokładnie to samo.

Na allegro nówka kosztuje 160 zł. Polecam http://www.ada.com.pl/opisy/mp3/sansun/A208512MB.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 14:17, palpatine napisał:

nie lubię płacić za coś 100 zł więcej, bo nazywa się Sony, kingston a oferuje dokładnie to samo.


nieprawda, nie zawsze "płacisz więcej za to samo" :)

"odtwarzacze z allegro" nie mają szczególnej jakości dźwięku, nie są masywne, nie mają dwuletniej gwarancj, nie grają długo na jednej baterii, nie obsługują DRM WMA (tych kupionych przez internet) ani OGG Vorbis, nie mają "dopalaczy" dźwięku typu SRS WOW, BBE, Xtreme3D (nie każdy to lubi, ale i nikt nie każe tego używać ;) ) i co najgorsze nie mają najczęściej żadnego wsparcia ze strony producenta/dystrybutora (fora, instrukcje po polsku albo instrukcje wogóle, uaktualnienia firmware''u, serwis) i w przypadku "awarii" użytkownik pozostawiony jest sam sobie...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Odtwarzacz_MP4/MTV
http://en.wikipedia.org/wiki/S1_MP3_Player

Dnia 11.08.2006 o 14:17, palpatine napisał:


toto poważnie odtwarza OGG Vorbis...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 13:39, KHRoN napisał:

> bardziej coś z Sony

sony za to uwiązuje cię do formatu ATRAC3/ATRAC3plus i managera SonicStage - jest trochę zawodny
i nie-do-końca-wygodny... choć wiele osób nie ma z tym problemu :)

w sumie to nowe odtwarzacze sony potrafią też odtwarzać format MP3 a najnowsze nawet WMA (stare
konwertowały wszystko automatycznie do ATRAC3 albo ATRAC3plus)

no i kwestia blokady głośności - wszystkie odtwarzacze sony mają 1.5mW na kanał, odtwarzacze
flash creative 6-8mW na kanał, a odtwarzacze iriver i iAUDIO conajmniej 15mW na kanał (starsze
iAUDIO 12mW na kanał) :]

inna sprawa że nie ma co przesadzać, a głośność zależy też od impedancji i skuteczności słuchawek
:)



Ja mam Discmana Sony, zakupionego przed 3laty i do tej pory dobrze mi służy, odtwarza MP3, WAV nie sprawdzałem, a ATRACa tylko jeśli komuś chce się czekać ponad 3h na nagranie płyty. A jak jest z Flashami Sony to dokładnie się nie wtajemniczałem, bo obecnie nie potrzebuję, poza tym do Sony można mieć zaufanie, a jeśli był narzucony jeden format odtwarzania to trochę głupio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 17:42, T4KEDA napisał:

Ja mam Discmana Sony


ja miałem D-NE301, służy (koledze) do dziś... odtwarza CD-Audio, MP3 i ATRAC3/ATRAC3plus

Dnia 11.08.2006 o 17:42, T4KEDA napisał:

WAV nie sprawdzałem


ależ on odtwarza pliki WAV (16-bit, 44.1kHz, stereo)... w postaci plików CDA (CD-Audio) :)

Dnia 11.08.2006 o 17:42, T4KEDA napisał:

ATRACa tylko jeśli komuś chce się czekać ponad 3h na nagranie płyty


nie nagrywały się te płyty szybko, ale aż tyle też nie musiałem czekać O_o

Dnia 11.08.2006 o 17:42, T4KEDA napisał:

jeśli był narzucony jeden format odtwarzania to trochę głupio.


no wiem, te wszystkie tanie odtwarzacze flash (które można kupić choćby w mediamarkcie, np. ten okrągły, wybaczcie ale model mi wyleciał z głowy) tak maja...

do odtwarzaczy HDD wyszedł ostatnio nowy firmware dodający obsługę MP3 i WMA i zupełnie niedawno AAC (ale nie z iTunes)... więc z odtwarzaczami HDD by SONY nie jest tak źle, bo i moc wyjścia słucjawkowego można im odblokować :) (niby z 1.5mW na kanał do 5mW na kanał, ale zawsze to coś :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 21:43, T4KEDA napisał:


Mój to model D-NE511, a jeśli miałbym zmieniać to na coś w tym stylu:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17867 -droższy ale lepiej wyglądający
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28432


no i zapomniałem jeszcze
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28875 -fajny bajer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pshaw! Najniższa cena prawie 500 zł. Ludzie, przecież to jest gadżet! Nie dam za tego typu urządzenie więcej jak 200 - 250 zł. Po co więcej?!
I w ramach tej ceny są odtwarzacze, które spełniają wszystkie potrzebne warunki łącznie z radiem :-)
Nie dajmy się zwariować. Poza tym coraz więcej telefonów komórkowych ma odtwarzacze i niebawem to będzie standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 21:54, A-cis napisał:

Pshaw! Najniższa cena prawie 500 zł. Ludzie, przecież to jest gadżet! Nie dam za tego typu
urządzenie więcej jak 200 - 250 zł. Po co więcej?!


Żeby cieszyć się niezawodnym sprzętem i dobrą jakością dźwięku, i żeby wytrzymał dłużej niż rok.

Dnia 11.08.2006 o 21:54, A-cis napisał:

I w ramach tej ceny są odtwarzacze, które spełniają wszystkie potrzebne warunki łącznie z radiem
:-)
Nie dajmy się zwariować. Poza tym coraz więcej telefonów komórkowych ma odtwarzacze i niebawem
to będzie standard.


Ów telefony najtańsze nie są. Czy rzeczywiście niebawem (przydałoby się bardziej precyzyjne sformułowanie) będzie to standard to nie jestem tak do końca pewien, nie każdy szuka "zabawki", niektórzy po prostu szukają telefonu komórkowego do dzwonienia i wysyłania sms''ów/mms''ów, reszta to już jest zbędny gadżet przez który cena idzie w górę.
Lepiej jest kupic normalny telefon komórkowy, bez zbędnych dodatków, odtwarzacz MP3-wedle gustu, i jak ktoś naprawdę potrzebuję to jeszcze jakąś zwykła cyfrówkę (też wedle gustu).

Poza tym jest to temat "Porada. Jaki odtwarzacz MP3 i czy warto :]".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 21:54, A-cis napisał:

przecież to jest gadżet!


jaką masz komórkę? :)

Dnia 11.08.2006 o 21:54, A-cis napisał:

Po co więcej?!


żeby uszu sobie nie zepsuć i żeby czerpać przyjemność ze słuchania pięknej, dynamicznej muzyki a nie "jakichś dźwięków płynących z odtwarzacza"? :)

Dnia 11.08.2006 o 21:54, A-cis napisał:

coraz więcej telefonów komórkowych ma odtwarzacze i niebawem to będzie standard.


jakość nie jest w standardzie, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 21:54, A-cis napisał:

Pshaw! Najniższa cena prawie 500 zł. Ludzie, przecież to jest gadżet! Nie dam za tego typu
urządzenie więcej jak 200 - 250 zł. Po co więcej?!

za 3 000 złotych kupisz sprawnego malucha. po co płacić 120 000 za Audi TT?
za 10 złotych kupisz myszkę do komputera. po co płacić 300 złotych za Logitech G7 Cordless Laser Mouse?
za 50 złotych można kupić "adidasy" na stadionie. po co płacić 400 za buty nike?
za 2000 złotych kupisz laptopa. po co płacić 5500 za laptopa apple?

takich pytań możesz sobie mnożyć. jeśli mimo to nie jesteś w stanie pojąć jak ktoś może świadomie preferować odtwarzacz iPod albo Sony nad chiński klon o nazwie xPod to cóź. najwyraźniej nie miałeś z tymi droższymi odtwarzaczami wiele do czynienia albo nie jesteś w stanie zauważyć różnic które są dla innych zauważalne.

Dnia 11.08.2006 o 21:54, A-cis napisał:

Nie dajmy się zwariować. Poza tym coraz więcej telefonów komórkowych ma odtwarzacze i niebawem
to będzie standard.

nikt się nie dał tu zwariować poza tobą. każdy ma prawo do wyboru i kupowania takich produktów jakie mu odpowiadają. jeden woli malucha a inny preferuje kupno porshe. jeśli ktoś dał się tu zwariować to właśnie ty, żyjąc w przekonaniu że najtańszy produkt którego specyfikacja spełnia minimalne wymagania jest szczytem tego co potrzebuje każdy i wydawanie grosza więcej jest bezsensem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a ja sobie dziś kupiłem iPoda Nano 1gb i musze wam powiedzieć że lepszego dźwięku to jeszcze nie slyszałem :) To poprostu miód na moje styrane uszy (co za zdanie :P)
Wart swojej ceny jest w 100% dopiero dziś go kupiłem i nie poznałem wszystkich opcji których jest multum! Co dopiero będzie jak wszysko obczaje. Jednym słowem POLECAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 22:24, Ciastuś napisał:

za 3 000 złotych kupisz sprawnego malucha. po co płacić 120 000 za Audi TT?

Jeśli chcę się rozkoszować dobrą muzyką stereo, to kupuję sobie wieżę i słucham w domu. To jest odpowiednik Audi.
A jeśli chcę tylko posłuchać muzyki na spacerze, to IMHO wystarczy zwykły odtwarzacz. I to nie jest to samo co maluch za 3 000 złotych tylko np. Opel Corsa (na miejskie potrzeby bardzo dobry).
No, chyba że masz filharmoniczne ucho i prosty dźwięk je razi.
A ja osobiście, odtwarzacza używam do słuchania plików tekstowych (skecze, powieści), i tą rolę w zupełności spełnia odtwarzacz nawet za 100 zł :-)

===> KHRoN
Wcale nie mam komórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 22:24, Ciastuś napisał:

za 2000 złotych kupisz laptopa. po co płacić 5500 za laptopa apple?

no tu żeś przegiął, appla nawet za 1000 bym nie wziął ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 01:22, A-cis napisał:

Wcale nie mam komórki.


chodziło mi o to, że sporo osób kupuje komórkę za 1000 złotych tylko dlatego że miga na kolorkowo... a na odtwarzacz nie da więcej niż 100zło, pomimo że to na słuch potem idzie...

co do stereo w domu - ok, racja... ale spróbuj wziąść stereo na spacer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 02:20, SwenG napisał:

> za 2000 złotych kupisz laptopa. po co płacić 5500 za laptopa apple?
no tu żeś przegiął, appla nawet za 1000 bym nie wziął ;P


przesadzasz... ;] (bierz za ten 1000! ja ci dam 1200 - 200zło dla ciebie za fatygę :] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 02:22, KHRoN napisał:

> Wcale nie mam komórki.

chodziło mi o to, że sporo osób kupuje komórkę za 1000 złotych tylko dlatego że miga na kolorkowo...
a na odtwarzacz nie da więcej niż 100zło, pomimo że to na słuch potem idzie...

Hmm, czy ja wiem ? Żeby mieć przyjemność ze słuchania to trzeba wyeliminować dźwięki z zewnątrz a przy odtwarzaczu przenośnym tego nie robię, jest to zbyt niebezpieczne (choćby przechodzenie przez jezdnię), zresztą słuchawki douszne nawet super jakości nie dadzą ci separacji, jedynie co możesz zrobić to zwiększyć głośność no i to może wpływać na słuch. Tak czy inaczej mp3-ki nie nadają się do odsłuchu to po prostu gadżet, gdzie pokazanie się z droższym poprawia samopoczucie noszącego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować