Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Chciałbym kupić dobry odtwarzacz do oglądania filmów w podróży oraz do puszczania ich na TV(choć ta opcja nie jest konieczna), zależałoby mi jednak na conajmniej 4 calowym ekranie i cenie do max 400zł. Czy może mi ktoś cos poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 20:57, oskiiq napisał:

hmm


Przecież widać, że to jakiś crap od Żółtków... Taniej wyjdzie, jak pójdziesz na jakiś bazar i kupisz coś podobnego, przynajmniej na przesyłce zaoszczędzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 21:14, Mohair napisał:

> hmm

Przecież widać, że to jakiś crap od Żółtków... Taniej wyjdzie, jak pójdziesz na jakiś
bazar i kupisz coś podobnego, przynajmniej na przesyłce zaoszczędzisz...

Z tego co wiem, to od tych samych żółtków co produkują dla Apple - i do tego na tych samych podzespołach :P. Pełno na necie hurtowych ofert wprost od podwykonawców Apple :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie napisać, a tutaj zdaje się jest najbardziej odpowiedni temat.

Mam problem z słuchawkami dołączonymi do mojego MP3 (zawsze miałem z tymi pierwszymi problem...), a mianowicie jakieś kabelki się w nich "popsuły". Co dokładnie się dzieje? Muszę je ustawiać "u nasady" złącza mini jack, by grały tak jak należy.

Pierwsze pytanie. Czy da się je wymienić na gwarancję? Gwarancję mam na 24 miesiące
Drugie pytanie. Czy da się je jakoś zlutować, czy kabelki w środku są tak małe, że to raczej nie możliwe?
Trzecie pytanie. Ile kosztują jakieś słuchawki? (nie mówię tutaj o kwocie powyżej 50 zł, bo to dla mnie głupota tyle wydawać na słuchafonym skoro i tak mp3 korzystam tylko na jakiś wyjazdach, autobusach, spacerach czy innych wyjściach z domu)
Czwarte pytanie (nieco innego hm... kalibru). Mam słuchawki z k700i. Wydaje mi się, że są dobrej jakośći (na złą jakość muzyki słuchanej z telefony za ich pomocą nie narzekałem), czy jest jakaś przejściówka dzięki której będę mógł je podłączyć do swej mp3?

Co do trzeciego i czwartego pytania, prosiłbym o jakieś linki jeśli łaska. Niestey jestem zielony jak moja koszulka czy książka z matematyki w tej dziedzinie.

Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 13:28, PAPISHON napisał:

...
Pierwsze pytanie. Czy da się je wymienić na gwarancję? Gwarancję mam na 24 miesiące

Raczej nie - prawdopodobnie usłyszysz, że uszkodzenie wystąpiło z winy użytkownika, zazwyczaj gwarancja czegoś takiego nie obejmuje.

Dnia 26.10.2009 o 13:28, PAPISHON napisał:

Drugie pytanie. Czy da się je jakoś zlutować, czy kabelki w środku są tak małe, że to
raczej nie możliwe?

Pewnie, że się da. Tylko oryginalnego jacka będziesz musiał odciąć i przylutować nowego (do nabycia w sklepach "dla elektroników" w cenie ~50 groszy).

Dnia 26.10.2009 o 13:28, PAPISHON napisał:

Trzecie pytanie. Ile kosztują jakieś słuchawki? (nie mówię tutaj o kwocie powyżej 50
zł, bo to dla mnie głupota tyle wydawać na słuchafonym skoro i tak mp3 korzystam tylko
na jakiś wyjazdach, autobusach, spacerach czy innych wyjściach z domu)

Hm, słuchawki mogą kosztować tyle, ile jesteś gotów na nie wydać - od groszy (widziałem kiedyś takie za 5 zł w kiosku Ruchu :)) po naprawdę konkretne kwoty (500-600 zł za co bardziej wypasione Sennheisery to nie jest jeszcze dolna granica tego, co można wydać na słuchawki).

Dnia 26.10.2009 o 13:28, PAPISHON napisał:

Czwarte pytanie (nieco innego hm... kalibru). Mam słuchawki z k700i. Wydaje mi się, że
są dobrej jakośći (na złą jakość muzyki słuchanej z telefony za ich pomocą nie narzekałem),
czy jest jakaś przejściówka dzięki której będę mógł je podłączyć do swej mp3?

Nie wiem czy istnieje taka przejściówka (jak rozumiem, słuchawki zamiast standardowego jacka mają jakieś nietypowe złącze), na pewno istnieją przejściówki z jacka na złącze "telefonowe", ale czy istnieją w drugą stronę... Cóż, nie mam pojęcia (radzę poszperać po Allegro :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wszystko już wiem, byłem w MM i w punkcie obsługi klienta powiedzieli mi, że raczej będzie to z pwodou użytkownika, ale może dałoby się zrobić coś niby, że wada "wrodzona". Ale raczej nie chce mi się bawić w te przepychanki, popróbuję lutować (to trudne nie jest), a jak nie to widziałem w MM słuchawki Creativa za 45 i raczej się na nie skuszę... raczej napewno. Miałem już z nimi styczność i działały całkiem dobrze ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 21:43, PAPISHON napisał:

Heh :D Skleiłem taśmą sobie narazie nasadę jacka i... działa wyśmienicie. Cóż prowizorka
jednak jest dobra, ale i tak muszę kupić te Creativy :P


A jakich słuchawek konkretnie szukasz?
Doradzimy, doradzimy.
Jakiej muzyki słuchasz, jaki masz sprzęt grający.
Ile kasy możesz przeznaczyć?

Ja muszę się pochwalić, że zakupiłem 4GB Ipoda Nano 1Gen, jutro/pojutrze przyjdzie, opiszę jego działanie ;D

BoycottMW2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PENTAGRAM Vanquish R POCKET
http://allegro.pl/item832060118_pentagram_mp3_vanquish_r_pocket_4gb_czarny.html

PENTAGRAM VANQUISH R SKIT
http://allegro.pl/item840226352_mp3_2gb_pentagram_vanquish_r_skit_kolor_czarny.html

Miał ktoś może jakiś kontakt z którymś z tych odtwarzaczy? Można powiedzieć że życie zmusiło mnie w końcu do zakupu mp3, a ograniczone fundusze (<130 zł wliczając w to ewentualną przesyłkę) ograniczają też wybór. Co prawda cudów nie oczekuję, słoń nadepnął mi na ucho więc jakaś szczególna jakość dźwięku nie jest potrzebna, bardziej zależy mi żeby nie kupić jakiegoś bubla który rozpadnie się po miesiącu albo z kompletnie schrzanioną nawigacją i menu. Jak na razie w oczy rzuciły mi się te dwa modele i nie wiem na którego ostatecznie się zdecydować. Co prawda wersja Pocket w tej cenie będzie miała 4 GB, a Skit tylko 2, ale drugi model kusi dość długą pracą na baterii (25h!!! - nawet jeśli to gruba przesada, to i tak wyjdzie ponad 2 razy dłużej niż na Pocket) i lepszym wyświetlaczem (choć z niego raczej rzadko będę korzystał). W zasadzie decydujące znaczenie będzie miała w tym wypadku wygoda obsługi, a to wychodzi dopiero po pewnym czasie używania odtwarzacza, dlatego piszę właśnie tutaj. :P Może ktoś ma któryś z tych modeli i może coś powiedzieć na temat ich użytkowania, czy zmiana piosenek, katalogów i ogólnie nawigacja nie sprawia jakichś większych trudności, jak sprawują się opcje typu losowe odtwarzanie itp, no i czy nie ma jakichś irytujących baboli. Ewentualnie czy ktoś ma jakieś inne propozycje odtwarzaczy w tej cenie. W grę wchodzi jedyny słuszny kolor - czarny, :D ewentualnie jakiś inny ciemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś odtwarzacza. Właśnie, jakiegoś, bo nie siedzę w empetrójkach i nie mam zielonego pojęcia na jakie modele zwracać uwagę. Mogę przeznaczyć max 200zł. Znalazłoby się coś sensownego za tą cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak po przejrzeniu opinii w necie trochę zniechęciłem się to tych modeli. :P Teraz najlepszym wyborem wydaje się być SanDisk Clip 2GB-> http://allegro.pl/item845728724_promocja_sandisk_clip_2gb_odtwarzacz_mp3_mikrofon.html
Ma ktoś może na jago temat jakieś opinie bądź zastrzeżenia? Po podłączeniu słuchawek odnosi się wrażenie że ktoś nie do końca ten aspekt przemyślał, ale myślę że jakoś to przeboleję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 14:55, Blackhand napisał:

Podobno to świetny odtwarzacz :). Ja mam Fuze''a (który jest ponoć następcą Clipa) i
jestem naprawdę zadowolony :).


Właśnie im więcej czytam na jego temat, tym coraz bardziej mi się podoba, ale... no właśnie, są 2 "ale" :P Po pierwsze, model który znalazłem nie ma radia FM, które może nie jest mi w tej chwili jakoś szczególnie potrzebne, ale jednak mimo wszystko lepiej żeby było niż gdyby miało go nie być - w przyszłości może się przydać, a na pewno nie będzie przeszkadzać. Poza tym sprzęt nie jest oryginalnym opakowaniu, więc trochę powątpiewam w jego nowość. Wygląda na to że będę musiał dołożyć kilkanaście złotych i nieznacznie przekroczyć mój nieprzekraczalny budżet :P.
Drugie "ale" boli już trochę bardziej - brak obsługi katalogów, a właśnie na tym chciałem opierać nawigację. Mógłbym spróbować obejść to robiąc jakieś playlisty (po tagach jakoś nie wyobrażam sobie odsłuchiwania muzyki), ale i tu pojawiają się schody - korzystam z Linuksa więc siłą rzeczy nie mam WMP, a to właśnie on jest polecany do ich tworzenia. Nie wiem w jaki dokładnie sposób WMP tworzy te listy, ale podobno listy stworzone przez inne programy nie zawsze działają. Poza tym jeśli listę wystarczy tylko wrzucić na odtwarzacz jako zwykły plik, to powinienem sobie poradzić, bo m3u nie są jakoś szczególnie skomplikowane, dość łatwo je edytować nawet edytorem tekstu. Gorzej jeśli potrzebne jest do tego jakieś dodatkowe oprogramowanie, które na Linuksie nie zadziała. :D Jak to jest rozwiązane w Fuze? Z tego co wiem on też nie obsługuje katalogów więc rozwiązania nie powinny się różnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Fuzie na pewno sa katalogi. Sam mam tego playerka i wszystko smiga jak nalezy :) update - aha, oblsluga katalogow pojawila sie w jednym z kolejnym update'ow FW. Nie zdziw sie jednak jesli na poczatku by tej opcji nie bylo ;)

W Clipie nie wiem - musze sie spytac znajomego, ale to dopiero w poniedzialek. Daj tylko znac czy mam sprawdzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 15:56, rob006 napisał:

Jak to jest rozwiązane w
Fuze? Z tego co wiem on też nie obsługuje katalogów więc rozwiązania nie powinny się
różnić.


W Fuze jest obsługa katalogów, jest również radio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 16:03, Piotrek_K napisał:

W Clipie nie wiem - musze sie spytac znajomego, ale to dopiero w poniedzialek. Daj tylko
znac czy mam sprawdzic :)


Nie, do poniedziałku to już pewnie zamówię sprzęt więc będzie po fakcie. :P Bardziej mi zależy na informacji jak wygląda obsługa playlist m3u, jak je się wrzuca i jak działają, bo gdyby z tym nie było problemów to jakoś przeżyję brak katalogów. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jest do kupienia odświeżona wersja Clipa- Clip+. Ta w przeciwieństwie do starszej wersji obsługuje katalogi i resztę oraz ma już wejście na karty microSD(SDHC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować