Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

kupilem za 160 zlotych uzywany odtwarzacz iriver e100 8gb w idealnym stanie ze wszystkimi dodatkami (ladowarka samochodowa, kabel usb, plyta ze sterownikami, opaska z klipsem na ramie, sluchawkami). uwazacie ze to dobra cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 13:45, MamDowna napisał:

kupilem za 160 zlotych uzywany odtwarzacz iriver e100 8gb w idealnym stanie ze wszystkimi
dodatkami (ladowarka samochodowa, kabel usb, plyta ze sterownikami, opaska z klipsem
na ramie, sluchawkami). uwazacie ze to dobra cena ?

Cena dobra. Też go mam i dałem kilka miesięcy temu 100 więcej ;] tylko z kabelkiem, płytą i słuchawkami. Nie wiem tylko czy to tylko mój jest wadliwy, ale po ekspozycji na wilgotne i zimne powietrze (czyt. tak jak dzisiaj) ekran robi się biały i bardzo mnie to wkurza :/. Życzę Ci żeby to było tylko u mnie ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o, super ze napisales. moglbys mi polecic jakies sluchawki do tego odtwarzacza ? najbardziej zalezy mi na tym by podczas biegania nie wypadaly z uszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 13:48, MamDowna napisał:

o, super ze napisales. moglbys mi polecic jakies sluchawki do tego odtwarzacza ? najbardziej
zalezy mi na tym by podczas biegania nie wypadaly z uszu

Ja nie używam żadnych mikrusów :P, ale jak podasz budżet, to coś znajdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 01:40, Ambroo napisał:

Bardo fajny, dzięki za pomoc, zastanowię się nad tym modelem :)
A oprócz tego mógłbyś jeszcze coś poradzić?

Możesz zobaczyć też Pentagram Volt. Ma co najmniej 2GB, wejście na kartę i bateria trzyma do 70h. Cena ok. 140zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 14:34, MamDowna napisał:

juz mialem takie tdk i wypadaly;p
czy istnieja podobne sluchawki tyle ze maja jeszcze takie klipsy ?

Mam Soundmagic PL- 12 i dzięki dobrym gumkom (w trzech rozmiarach) nie wypadają z uszu. Poprzednio miałem Creative EP 630, też miały trzy rozmiary gumek, ale używając najmniejszych ciągle musiałem poprawiać ułożenie słuchawek w uchu. W Soundmagic nie ma tego problemu, dobrze się układają i wytłumiają zewnętrzne hałasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko. jak te soundmagici dzialaja ? dobra jakosc dzwieku ? szczerze mowiac, gdyby baterioa w telefonie nie rozladowywala mi sie tak szybko uzywalbym wlasnie telefonu do sluchania muzyki (lg kp500);p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 14:52, MamDowna napisał:

jeszcze jedno pytanko. jak te soundmagici dzialaja ? dobra jakosc dzwieku ? szczerze
mowiac, gdyby baterioa w telefonie nie rozladowywala mi sie tak szybko uzywalbym wlasnie
telefonu do sluchania muzyki (lg kp500);p

Poprzeglądałem różne fora w poszukiwaniu słuchawek dla Fuze zamiast EP 630, w przystępnej cenie. Powtarzały się bardzo często dobre opinie o Soundmagic. Grają czysto, ale musisz dobrać do swojego gustu, jeśli lubisz basy ,to PL- 11, neutralne PL- 12, a PL - 18 dla lubiących mało basu i dużo tonów wysokich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 15:01, MamDowna napisał:

hm... muzyka to: jazz, soul, r''n''b, pop z lat osiemdziesiatych, funk, rock. pl12 chyba
beda najlepsze ?

Jeśli nie lubisz zalewającego wszystko basu, to jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kurcze teraz mam problem :) Nie wiem co brać, Sansa Clip czy Pentagram Volt. Ten drugi na pewno przeważa baterią prawie 6 krotnie! W Sansie podoba mi się klips, bo często podczas ćwiczeń nie mam gdzie zaczepić :) Są może jakieś klipsy/opaski do zaczepienia tego Pentagrama? Kolejnym Plusem na rzec Volta jest wejście na karty microSD. Kurcze, sam już nie wiem :) Może ktoś doradzi albo powie ak z jakością dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad kupnem kolejnego MP3 ( miałem Zena Micro 5 GB, ale naprawiałem go multum razy, a naprawdę przyjemne to nie jest, a i też pieniądzochłonne, obecnie używam MuVo V100, ale to nie jest to ) i zastanawiam się nad iRiverem E100 8 GB i iPodem Nano 4G 16 GB. Różnica w cenie to jakieś 110 zł na korzyść iRivera, ale jednak ma mniejszą pamięć. Co lepiej wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 16:18, Ambroo napisał:

To kurcze teraz mam problem :) Nie wiem co brać, Sansa Clip czy Pentagram Volt. Ten drugi
na pewno przeważa baterią prawie 6 krotnie! W Sansie podoba mi się klips, bo często podczas
ćwiczeń nie mam gdzie zaczepić :) Są może jakieś klipsy/opaski do zaczepienia tego Pentagrama?
Kolejnym Plusem na rzec Volta jest wejście na karty microSD. Kurcze, sam już nie wiem
:) Może ktoś doradzi albo powie ak z jakością dźwięku.

Jest jeszcze Clip+, droższy od Volta o jakieś 40zł, ale ciągle ma klipsa i już ma wejście na karty. Nie przebije jednak Volta baterią. Pentagrama nie miałem, mam Sansę Fuze, która ma taki sam dzwięk jak Clip(+), czyli ciepły. Ogólnie podoba mi się. Kupiłem Fuze, a nie Clipa, ponieważ nie było jeszcze wtedy Volta ani Clipa+ z wejściem na karty, na których mi zależało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak bardzo mi na tych kartach nie zależy, owszem dodatkowy plus ale mało znaczący przy wyborze. Tak naprawdę klips kontra bateria :) No i nie wiem jak z jakością dźwięku, gdzie lepiej. Ponowie pytanie, wie ktoś czy do Volta są opaski/klipsy do zaczepienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zorientuj się, czy z tą baterią to nie bełkot marketingowy :). Ja na swoim Fuze przeprowadziłem mały eksperyment i wynik był zaskakujący, zamiast deklarowanych 25h "wyciągnął" ponad 30 (stockowe słuchawki, 50% głośności, "bajery" takie jak equalizer wyłączone, plik mp3 128kbps ~4 min odtwarzany w kółko). Możliwe, że Clip też jest w stanie działać dłużej, niż deklaruje producent (a Pentagram może zawyżać wartość). Najlepiej poszperaj po forach "specjalistycznych" (np. forum.mp3store.pl), tam ludzie zazwyczaj bezlitośnie obdzierają produkty z marketingowego bełkotu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając opinie na Ceneo, o Clipie pisali że nie jest to 15h a ~13h, natomiast o Pentagramie ktoś napisał że nei wie czy trzyma te 70h, bo jeszcze się nie rozładowała a słucha d tygodnia po 6h dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 21:14, Ambroo napisał:

Czytając opinie na Ceneo, o Clipie pisali że nie jest to 15h a ~13h, natomiast o Pentagramie
ktoś napisał że nei wie czy trzyma te 70h, bo jeszcze się nie rozładowała a słucha d
tygodnia po 6h dziennie.


Mi ostatnio Clip trzymał grubo ponad 16 godzin, przy ustawieniu głośności ok 90% i dość rzadkim korzystaniu z wyświetlacza. Ogólnie nie zauważyłem żeby trzymał poniżej 15 godzin, a nawet jeśli, to raczej nie wiele mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować