Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2010 o 21:35, Ambroo napisał:

A mógłbyś ogólnie coś powiedzieć o Clipie ? ;> Polecasz, odradzas i dlaczego :] Byłbym
wdzięczny.


Wrażenia mam głównie pozytywne. Najbardziej boli brak obsługi katalogów, choć da się bez tego żyć (poza tym w Clipie+ katalogi już są, więc jak chcesz możesz wydać kilka złotych więcej i mieć jeden problem z głowy). Playlisty ich nie rekompensują, działają strasznie powoli i ogólnie mulą playera. Poza tym nie korzystam z WMP i a playlisty tworzone przez inne programy nie zawsze są obsługiwane, lub są obsługiwane dziwnie. Ogólnie trzeba się przyzwyczaić do nawigacji po tagach, bo to jedyna słuszna metoda. Oprócz tego zastrzeżeń nie mam, dźwięk jak najbardziej w porządku (choć ja się nie znam :P), świetny wyświetlacz, wygodna nawigacja, niewielkie rozmiary, całkiem praktyczny klips, który (podobno - ja jeszcze tego nie robiłem :P) można odczepić (choć sensu w tym większego nie widzę). Wyjście słuchawkowe, które początkowo wydawało mi się umieszczone bezsensownie, nie tylko nie przeszkadza, ale też pomaga zorientować się w jakiej pozycji jest player, gdy np "macamy" go przez bluzę chcąc zmienić piosenkę, nie wyciągając go z kieszeni itp. Dołączone słuchawki wydają mi sie za duże i niewygodne, choć ja pchełek nigdy nie lubiłem. Ale grają całkiem ok (choć przypominam że się nie znam :P). Czas pracy baterii jak dla mnie trochę nietrafiony - muzyki słucham głównie w pracy, czyli 8h + po pół godziny na dojście i powrót. W efekcie bateria pada zwykle 2-3 godziny przed końcem zmiany drugiego dnia. Ale to tylko moja skrajnie subiektywna opinia :P. Razem z playerem zamówiłem sobie ładowarkę sieciową USB - ładowanie trwa ok 3 godziny, gdy ładujemy za pośrednictwem kompa trwa to trochę dłużej (do 4 godzin). Sprzęt zamawiałem na Allegro, kosztował mnie ok 125 zł + przesyłka. Wersja 2 GB, z radiem FM (działa - tylko tyle mogę o nim powiedzieć, do tej pory jakoś nie korzystałem z tej funkcji). Sprzęt przyszedł oryginalnie zapakowany, z naładowaną baterią i najnowszym softem, no i gwarancją.
Ogólnie nie żałuję zakupu, całkiem niezły sprzęt za niewielką cenę. Ma trochę bajerów typu tworzenie własnej playlisty czy ocenienie piosenek, ale do tej pory nie korzystałem z tego jakoś szczególnie, więc się nie wypowiem. Boli tylko brak obsługi katalogów... ale da się bez tego żyć ;)
Jak masz jakieś pytania to wal, odpowiem w miarę możliwości ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 22:27, rob006 napisał:


Wrażenia mam głównie pozytywne. Najbardziej boli brak obsługi katalogów, choć da się


Aktualizowałeś firmware do Clipa? Od kilku miesięcy Clip, Fuze ma obsługę katalogów, flac-ów, ogg i innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego Clip i Pentagram Volt są w bardzo podobnej cenie, mimo że ten drugi ma 5-krotnie lepszą baterię, czytnik kart i transmiter FM oO Czy to przez firmę, czy jakość, czy jak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 23:05, ISAMU napisał:

Aktualizowałeś firmware do Clipa? Od kilku miesięcy Clip, Fuze ma obsługę katalogów,
flac-ów, ogg i innych rzeczy.


Playerka kupiłem jakiś miesiąc temu, od razu ściągnąłem program do aktualizacji softu ze strony producenta, ale ten nie znalazł żadnego nowszego oprogramowania, niż to które już miałem zainstalowane. Myślę że gdyby player obsługiwał katalogi, to bym zauważył, a nie zauważyłem. :P Poza tym słyszałem że obsługa katalogów dotknęła tylko nowszą wersję Clipa, ja mam niestety starszą.

@Ambroo
Nigdy nie miałem Pentagrama w rękach, więc ci nie powiem. W moim wypadku przy zakupie głównym rywalem Clipa też był jakiś model Pentagrama, ale ostatecznie zdecydowałem się na Clipa, głównie dlatego że narzekań na Pentagrama było całkiem sporo, a Clipa wychwalano pod niebiosa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale która to starsza a która nowsza? Podejrzewam że ta ze slotem na karty nowsza ta? Mi się podoba w takim razie ta starsza z kółkiem ;)

Aha faktycznie, w trzecim linku jest przy tym ze slotem napisane `New!` :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, od dziś jestem posiadaczem Sansy Clip 2GB :) Naprawdę fajny playerek, a jaki mały i lekki :D I ten kips, świetna sprawa. Na początku było trudno mi się przestawić, bo na SonyEriccson W610i dźwięk był świetny, ale bardziej zbasowany, tutaj taki czystszy nieco bardzie ostrzejszy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ładowaniem mojej "empetrójki".
Mianowicie mam odtwarzacz creative ZenV 1GB. Używam ładowarki USB. Gdy podłączam wyłączone mp3, automatycznie włącza mi się i nie ładuje sie... nie wiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

otrzymalem dzisiaj ten player... czlowieku to cud techniki^^ po raz pierwszy spotkalem sie z takim odtwarzaniem muzyki^^ sluchawki jakie narazie mam to te firmowe od irivera i i tak swietnie brzmi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 20:35, MamDowna napisał:

otrzymalem dzisiaj ten player... czlowieku to cud techniki^^ po raz pierwszy spotkalem
sie z takim odtwarzaniem muzyki^^ sluchawki jakie narazie mam to te firmowe od irivera
i i tak swietnie brzmi:)

No to widocznie tylko ja mam tyle pecha ;]. Ale to by potwierdzało całe moje dotychczasowe życie ;]. Sprawdź na mrozie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 20:39, MamDowna napisał:

wystawilem gnoja i dziala bezproblemowo. kupowales uzywany ?;p

Ale wystaw go i wtedy uruchom, a nie uruchomionego.
Tak, kupowałem używkę - tygodniową, co potwierdził paragon. W sumie mógłbym go wysłać na naprawę, ale z czego ja wtedy będę uszy łechtał ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy jest jakaś nowa wersja firmaware''u dla Twojego odtwarzacza. W przypadku Zen Stone Plus (wersja bez głośniczka) pierwszym, co trzeba było zrobić po wyjęciu odtwarzacza z pudełka, było właśnie zainstalowanie nowego firmware''u, bez tego odtwarzacz ładował się bez końca. Być może w przypadku Twojego playera Creative też coś skopał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować