Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Sansa Clip lub Clip+, wystarczy pogrzebać trochę w tym temacie, by znaleźć "paru" zadowolonych nabywców :). Ewentualnie jakiś iriver. W ogóle, radzę szukać u wyspecjalizowanych producentów, produkty tych, co oferują "groch, mydło i powidło" zwykle nie są wysokiej jakości, raczej zwykłą masówką (dużo, tanio i byle jak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 18:48, filip29 napisał:

Szukam jakiegoś mp3 z dużą ilością pamięci

W tym przypadku powinien zadowolić Cię model Sansa Clip+ o pojemności wewnętrznej do 8 GB i slocie na karty microSD/microSDHC do 16 GB. Daje to łącznie 24 GB pojemności, więc chyba nie ma co narzekać.
http://znam.to/recenzje/10489/SanDisk-Sansa-Clip-Plus-4-GB
http://www.allegro.pl/item1138051509_sansa_clip_8gb_radio_fm_slot_microsdhc_sandisk.html

Dnia 07.07.2010 o 18:48, filip29 napisał:

dobrą jakością dźwięku

Bez żadnego zarzutu.

Pytaj w razie czego. Jestem posiadaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 19:30, Kardithron napisał:

Karta microSDHC 8 GB doszła do mnie. Ok, włożyłem ją do slotu, ale co dalej? Komputer
nie widzi tej pamięci.

Włożyłeś kartę do Clipa i włączyłeś go? Prawdopodobnie Clip musi sobie tą kartę sformatować i dopiero wtedy powinna być już wykrywana przez komputer. Przynajmniej tak to robiłem z Fuze i nie było żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2010 o 16:59, Kardithron napisał:

> dobrą jakością dźwięku
Bez żadnego zarzutu.

Pytaj w razie czego. Jestem posiadaczem.


Ja właśnie jestem zrozpaczony ową jakością dźwięku. Może nie tyle jakością, ale głośnością. Dlaczego jest taka cicha? I przy porównaniu z moją poprzednią mp3 Vedia A7 całkowicie wymięka jeżeli chodzi o dźwięk, różnica na korzyść Vedi jest olbrzymia, jestem głeboko rozczarowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra problem rozwiązany, okazało się, że trzeba po prostu wybrać inną strefę świata niż Europę... Nie wiem co to za kretynizm, ale teraz dźwięk jest jak najbardziej zadowalający, chociaż myślę, że dalej z moją Vedią przegrywa trochę. Ale wybagradza to klipsem i sensownym systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie przypominam sobie, by mój Fuze formatował kartę :). Po prostu wyłączyłem playera, włożyłem kartę, włączyłem playera i już :). Od razu po podłączeniu do PC mogłem przerzucać pliki na kartę, bez żadnego czary-mary.

Ja bym na miejscu Kardithrona sprawdził, czy jego komp nie wykrywa przypadkiem Clipa+ z kartą jako dwa dyski wymienne, tak jak to jest z Fuzem :). Albo czy nie ma odtwarzacza ustawionego w jakiś dziwny tryb USB (MSC - jedyny słuszny ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 21:28, Blackhand napisał:

Hm, nie przypominam sobie, by mój Fuze formatował kartę :). Po prostu wyłączyłem playera,
włożyłem kartę, włączyłem playera i już :). Od razu po podłączeniu do PC mogłem przerzucać
pliki na kartę, bez żadnego czary-mary.

Wiem, że nie jest to formatowanie jak dysku itp. tylko dla przykładu tak napisałem. Wkładam nową kartę, player sobie odświeża bazę danych i przy okazji robi odpowiednie katalogi na tej karcie. O to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może i wstyd się do tego przyznać, ale cóż... Karta nie była włożona poprawnie. Byłem pewien, że jej mały tylny fragment ma wystawiać ze slotu.
Teraz wszystko jest w porządku. Jestem szczęśliwym posiadaczem Sansy Clip+ o łącznej pojemności ok. 11 GB na muzykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 18:59, tomoliop napisał:

Dobra problem rozwiązany, okazało się, że trzeba po prostu wybrać inną strefę świata
niż Europę...

Rozumiem Cię doskonale. Mnie to na początku przeraziło nie na żarty. :P
Nie zapomnij o zaktualizowaniu firmware:
http://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/4303/session/L3NpZC9vMUQtNUo1aw%3D%3D/sno/0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozglądam się za nowym odtwarzaczem MP3, bo mój Philips GoGear SA2645/02 4GB przestaje mi wystarczać. Zależy mi na dużej pamięci, dobrej jakości dźwięku, możliwości odtwarzania muzyki po katalogach (a nie tylko tagach typu artysta, album itp.) - lubię robić sobie nieotagowane składanki. Przydatna byłaby też funkcja automatycznego wyłączania po określonym czasie. Widziałem, że polecaliście tutaj SanDiska. Ja znalazłem jeszcze Pentagram Vanquish Volt 8 GB również z wejściem na karty. Co o nim myślicie, jest tu może jakiś użytkownik? W jednej z recenzji na Merlinie pojawiła się opinia, że działa bardzo krótko, kiedy korzysta z karty a także idzie mu to bardzo wolno. Nie wiem, czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugi post, ale znalazłem jeszcze coś takiego jak Vedia A10. Specyfikacja wygląda interesująco, jednakże to polski produkt. Nie wiadomo, czy nie badziew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili poważny problem. Słuchałem krótkiego utworu mp3, pod koniec BUM - odtwarzacz się zawiesił. Stoi teraz na tym utworze, na jego ostatniej sekundzie, nie reaguje na ŻADEN przycisk. Próbowałem go podłączyć pod komputer - to również nic nie dało. Stoi i stoi. Bateria prawie pełna.
Na czym może polegać problem?

Dodam, że ów utwór muzyczny znajduje się na karcie pamięci. Mogę ją spróbować wyjąć, ale wolę tego nie zrobić, póki nie utwierdzicie mnie w przekonaniu, że jest to dobry pomysł.

Odtwarzacz nie był nigdy narażany na żadne poważniejsze i mniej poważne uszkodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie karty nie ma znaczenia zapewne. Po prostu zawiecha. Jaki to odtwarzacz? Każdy da się jakoś zdestartowac, czasami małym guziczkiem z napisem ''restart'' (domyślam się, że takiego nie masz :)), bądź kombinacją przycisków. Więc powiedz co masz, lub poszukaj w necie wskazówek na temat restartowania.
Na górze strony zobaczyłem, że masz Clipa. W starym Clipie restartem było przytrzymanie wciśniętego holdu/włącznika i środkowego przycisku przez odpowiednią ilośc sekund w końcu się restartował. Polecam poszukac.
EDIT2: Spróbuj najpierw potrzymac sam włącznik przez jakieś 15 sekund, a jeżeli nie skutkuje to trzymaj środkowy przycisk i włącznik przez taki czas. Coś zadziała, na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 19:20, ko-nik napisał:

Wyjęcie karty nie ma znaczenia zapewne. Po prostu zawiecha. Jaki to odtwarzacz?

No tak, taki głupek jak ja nawet nie podał nazwy odtwarzacza. :P Sansa Clip+.

Dnia 13.08.2010 o 19:20, ko-nik napisał:

EDIT2: Spróbuj najpierw potrzymac sam włącznik przez jakieś 15 sekund

Wyciągnąłeś mnie z bagna tą radą - zadziałało! :) Dzięki wielkie. Mam nadzieję, że podobne problemy nie będą się powtarzać (przynajmniej za często).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś ogólnie jak się sprawa ma odnośnie wytrzymałości baterii sansy clip+. Czy jest również wytrzymała co w wersji bez plusa bo mi panowie z serwisu zabrali mojego clipa i już rok mija jak się zebrać nie mogę na kupno nowego mp3 Playera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować