Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Co z tą branżą? - Diablo dobry biznes

149 postów w tym temacie

Łukasz Berliński

Diablo III wymagać będzie stałego dostępu do Internetu, nie będzie wspierać modów, a za przedmioty będziemy płacić prawdziwą gotówką. A mimo utyskiwań fanów na forach, miliony graczy i tak pójdą do sklepów. Jak to się dzieje? O tym i nie tylko w dzisiejszym "Co z tą branżą?".

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Co z tą branżą? - Diablo dobry biznes" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie nie wiem czemu ludzie tak rzucili sie na te aukcje... Ja jakos nie widze roznicy miedzy kupowaniem tych gratow po allegro e-bayach itp jak to bylo z diablo 2.. a ah blizza.. proz jednej.. sam tez bede mogl ZAROBIC i to legalnie.. Wiec skonczcie z tym placzem dla zasady i przemyslcie sprawe ^^ przecierz kazdy z tych itemow komus wydropi to nie beda unikalne itemy tylko z ah...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem płaczu o aukcje. Blizzard od zawsze lubił rozleniwiać graczy (Wotlk, Cata). Dzięki wbudowanemu w grę AH, użytkownicy nie będą musieli już używać ALT+TAB, odpalać przeglądarki i męczyć się z poszukiwaniem przedmiotów na allegro/ebay. Ale co tam, haters gonna hate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jakoś mnie nie rażą takie aukcje. Blizz robi po to po, aby na tej szarej strefie samemu wydoić ile się da kasy i pomysł nie jest zły. Pewnie zarobią na tym co swoje. Z drugiej strony, jeśli jako gracz będę mógł coś zarobić ... teraz dopiero się zacznie farmienie :-))) A DIII to tylko początek. Kasa spłynie z następnych dwóch Starcraftów, dodatków do WoWa... choć mnie najbardziej ciekawi czym będzie Titan tak naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xeoo - chyba zartujesz. Handlowanie itemami przez graczy nadal bedzie nielegalne bo to jest wlasnosc blizza.
W tym problem. Chca itemow za kase ? To czemu nie zrobia AH gdzie kazdy bedzie mogl wystawic item za $$$ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzać takie nowinki może dziś każdy, tylko według graczy nie może tego zrobić Blizzard.

Kompletnie się z tym nie zgadzam. Jest dokładnie odwrotnie - wg. graczy tylko Blizzard może to zrobić i tylko Blizzardowi ujdzie to na sucho. Tylko Blizzard może plunąć graczom w twarz, poprawić kopem w tyłek, napomknąć "to dla waszego dobra, no !", a gracze ochoczo przyklasną i pobiegną grzecznie do sklepów kiedy dowolny tytuł tego dewelopera wyjdzie. Chcesz się załozyć, że D 3 sprzeda się w milionach :) ?

Mejste nie wiem jakie fora czytałeś i skąd wyciągnąłeś ten masowy "hejt" na Blizza, bo ja mam odczucia wręcz przeciwne - głosy krytyki były ciche i nieliczne. Natomiast wielu się upierało, że Blizz nic takiego nie robi: stałe połączenie ? - luzik, kto nie ma dziś netu, chyba tylko jacyś jaskiniowcy. Singiel tylko przez net ? - luzik, kto w to w ogole gra w singla, jak Diablo to tylko multi. Brak modów ? - luzik, do Diablo 2 nie było dobrych modow i mało kto w nie grał. Dom aukcyjny ? - No i co w tym takiego złego..., etc.

Przypomnij sobie analogiczną sytuację z UBI(kacją) - Driver i Dust na PC wymagały stałego podpięcia do sieci podczas gry w singla. Na Ubi(kacji) nie zostawiono suchej nitki ! W obu przypadakach wydawca się z tych zabezpieczeń wycofał - w Driverze ten system złagodzono, w Dust wyłaczono całkowicie.

A to co wprowadza Blizz to nie są żadne jak to nazywasz "nowinki". To kolejna forma nieprzyjaznego userowi DRMu, w wydaniu Blizza wyjątkowo nieprzyjemna. I niesmaczna - bo żeby tak zasłużony, wręcz kultowy deweloper wprowadzał taki szajs, to skandal nad skandale. Naprawdę przykro się robi jak człowiek pomysli, że nawet Blizzard upadł tak nisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie pomysł z ah jest świetny:) po co mam szukać czegoś na allegro jak mogę to sobie znaleźć na ah:)
Komuś może się nie podobać przymus ciągłego połączenia z internetem... kto teraz nie ma internetu?? jak nie ma to sobie cracka ściągnie albo coś... zawsze komuś coś się nie podoba... ale gdy dochodzi do premiery to pierwsi ustawiają się w kolejkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Stały dostęp do internetu jeszcze nie teraz. I powinien być również jakoś usprawiedliwiony. Obecnie nie jest a co za tym idzie - unikam gier które go wymagają. Proste - zwyczajnie ich nie kupuję.
2. AH w D3 to akurat dobry pomysł. Przedmiotami obracano na lewo. Blizzard rozpoznał proceder i się nim "zaopiekował". Dobry ruch.
3. Diablo 3 pozwala na swobodne przejście z singla do multi swoją postacią. Więc tutaj idzie usprawiedliwić brak modów i stały dostęp do internetu... dla ludzi którzy chcą grać w multi.

W skrócie - jak na razie nie jest to gra którą mam zamiar kupować. Do tego cena jak zwykle będzie 2x wyższa niż inne gry. Co za tym idzie - wolę kupić 2 dobre gry innego producenta.

To by było na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 12:26, Lordpilot napisał:

<ciach>


Ale przecież w artykule napisałem o tym, że D3 sprzeda się w milionach, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Przejrzyj sobie serwisy internetowe z 1 sierpnia br. kiedy to Blizz ujawnił opisywane przez mnie "ficzery". Zobacz jak większość mediów lamentowała, że Blizz dopuścił się czegoś takiego. Gdyby to było Ubi, jak wspomniałeś - ok, przyzwyczaili nas do tego. Ale że Blizzard?!

Pewnie, to nie są nowinki, co do tego masz absolutną rację, ale spójrz na to z innej strony. Skoro nawet legendarny Blizzard dopuszcza się czegoś takiego i jeszcze większość graczy mu i tak przyklaśnie, to i inni wydawcy będą mieli podkładkę dla swoich działań. Właśnie w tym wypatrywałbym największego niepokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile razy by się nie tłumaczyło, zawsze się znajdzie "snafca" taki jak Majeste, który wie lepiej. To, że Diablo III będzie wymagać stałego dostępu do sieci było już wiadome od czasu premiery StarCrafta II czyli od ponad roku. Co do podzielenia StarCrafta II na trzy części autor nie zauważa, że poprzednie gry Blizzarda jeszcze zanim współpracował z Activision też były podzielone. WoW wyszedł w 4 częściach, WarCraft II w dwóch, Diablo II i WarCraft III też w dwóch, ale o tym, broń Boże!, słowem się nie wspomni, wszakże "podzielenie" StarCrafta II na trzy części to rewelacyjny pomysł na biznes. Dodatkowo autor manipuluje faktami. O tym, że będzie można handlować przedmiotami za prawdziwą gotówkę to wspomina, bo pasuje do teorii jaki to ten Blizzard jest zły i nie dobry. Ale o tym, że będzie można też handlować w Diablo III za darmo korzystając ze złota w grze ani słowa. I wbrew temu co twierdzi Majeste - Blizzard to jakość sama w sobie, a nie żadna legenda. Chciałbym, aby wszystkie gry dowolnego producenta były tak dopracowane po ich wypuszczeniu na rynek jak te od Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm z ta kasa to jest tak ze chetny i tak kupi w ten czy inny sposob... dlatego wiec Blizz postawnowil to wykozystac... bo gracze moga legalnie teraz kupowac itemy (a nie ukradkiem typu..wejdz na ten serwer o tej godzinie i spotkamy sie tu i tam) dlatego wiec dlaczego nie wprowadzic np. jakiejs niewielkiej prowizji od kazdego sprzedanego itemu ^^ ludzie daja kase... ktos otrzymuje item i wszyscy sa happy w tym blizz ktory od transakcji bierze sobie iles % wartosci...

dlatego tez nie widze przeszkod jak ktos tak chce robic... bo w ostatecznosci to od osoby zalezy czy dany item kupi za realna kase czy nie ^^ (chociaz juz to widze jak chinczycy zaraz zaczna zalewac rynek aukcjami xD bo tam to niektore firmy zajmuje sie farmieniem zlota np. w wow...tak wiec teaz bedzie farmienie itemow i wystawianie na aukcji za real money ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje świetnego artykułu.
Mnie martwi jeszcze jedna sprawa. Ciekawe, czy Blizzard wykorzysta wspomniany serwis aukcyjny do wypuszczania na "rynek" własnych, unikatowych przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu ma martwić?
Stałe połączenie internetowe było już obecne w wydanym po latach Starcraft 2.
Dom aukcyjny w którym płacimy prawdziwymi pieniędzmi to bardzo dobry pomysł.
Nie każdy loot będzie nam w grze potrzebny a znajdą się tacy którzy za to zapłacą.
Nie wykorzystanie go będzie moim zdaniem czystą głupotą, bo to jest łatwy pieniądz.
To nie mój problem, że tacy się znajdą, a ja na tym będę mógł skorzystać - Ja nie widzę tu nic złego.
A na koniec, o wsparcie modów się nie martwię, bo na pewno Blizzard o to zadba sam. Spokojna rozczochrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 12:43, Wojman napisał:

<ciach>


Mejste, nie Majeste :) Do Waszej wysokości mi trochę brakuje :)

Rozdzielenie na części głównej gry, która wcześniej stanowiła jedną całość jak w przypadku S2, a wydawanie rozszerzeń np. do WoWa to co innego. A co do zakupów robionych za pomocą złota zdobytego w grze - ile godzin trzeba będzie poświęcić na zebranie odpowiedniej ilości złota by kupić naprawdę wypasiony przedmiot? Nie "taniej" wyjdzie zapłacić realną gotówką? To będzie dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 12:53, Ekonochrist napisał:

Co tu ma martwić?
Stałe połączenie internetowe było już obecne w wydanym po latach Starcraft 2.


Bzdura SC2 nie wymagał stałego połączenia z internetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować