Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Dzwonki na telefon

22 postów w tym temacie

Czasy, gdy telefony posiadały nieograniczoną ilość dzwonków pod warunkiem, że brzmiały ''ring ring'' już dawno za nami. Większość z nas posiada ulubiony utwór w formie dzwonka. Jakie zatem ciekawe dzwonki posiadacie Wy?

Czasami idziemy o krok dalej i przypisujemy daną ''melodyjkę'' dla pewnych grup osób. Stąd też moje kolejne pytanie. Czy posiadacie spersonalizowane dzwonki w telefonie? Inny do rodziców, znajomych, dziewczyny/chłopaka, szefa?

Ja, póki co, mam trzy:
Louis Armstrong - A kiss to build a dream on - do narzeczonej
Texas Ranger Theme Song - tata ;)
real tune - do pozostałych

Ps. Szukałem podobnego tematu, ale znalazłem tylko jakieś z motywami, grami, tapetami, itp.
Uprzedzając pseudomodków - temat ogólny o telefonach komórkowych znajdziecie pod:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=474&u=12056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden, defaultowy charakterystyczny brzęczek Nokii do wszystkich. Nie widzę powodu by się pieprzyć z takimi duperelami a i nie ma nic bardziej wku...rzającego niż ludzie mający za dzwonek ustawiony "Jesteś szalona" czy inne umcyki i to BARDZO głośno. Normalnie jakby można było to powinno się takich ludzi izolować od społeczeństwa. ;-) Już o hołocie która nie potrafi wyłączyć dzwonka / piszczącej klawiatury w kościele [ mnie to nie wadzi bo tam nie chodzę ] czy kinie nie wspomnę. Jak już wrzucam sobie jakąś mp3kę to ustawiam ją sobie na budzik, nigdy na dzwonek. Jaką? A to zależy od nastroju, wiele by tego było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie słychać refren "Enter Sandman" Metalliki (dla wszystkich). Jedynym sensownym dzwonkiem, który miałem w telefonie od zawsze jest "Classic phone", ale jest on (przynajmniej dla mnie) na tyle wkurzający, że ustawiłem go na dźwięk budzika ;-) Samo ustawienie fragmentu jednej z ulubionych piosenek jest średnim pomysłem, gdyż szybko może się on przejeść, ale nie chce mi się zmieniać dzwonka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam ustawione The Bridge of Khazad-Dum Howarda Shore''a, czyli utwór z soundtracku Władcy Pierścieni. Można powiedzieć, że motyw przewodni (początek, czyli tyle ile zdąży się odtworzyć). Wcześniej miałem kilka innych bo zmieniam raz na jakiś czas (raz na rok albo rzadziej). Ale żadne "śmieszne" dzwonki, bo są raczej żenujące.

A na budzik do szkoły Blue is the colour, czyli hymn Chelsea Londyn, na inne okazje Tenacious D - Beelzeboss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do wszystkich kontaktów mam najnowszy kawałek Davida Guety,wcześniej miałem "I Need A Dollar" Aloe Blacka. A na budzik mam taki wkurzający dzwonek,że od razu wstaje z łóżka i go wyłączam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już któryś rok z kolei używam "When The Levee Breaks" jako domyślny dzwonek na wszystkie połączenia przychodzące. Nigdy nie odbieram przed zakończeniem wstępu na perkusji :)
http://www.youtube.com/watch?v=WbrjRKB586s

Dźwięki budzika natomiast zmieniam systematycznie. Unikam używania w tym celu swoich ulubionych kawałków, bo potem nie mogę ich słuchać. Ściągam sobie różne dźwięki z www.zedge.net - masa darmowych dzwonków, tapet i motywów na telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że kiedyś myślałem podobnie i również miałem jeden dzwonek do wszystkich. Jako że posiadany obecnie aparat (wysłużona nokia e51) wytrzymuje mi max 1 dzień po pełnym ładowaniu, nie zawsze mogę go mieć przy sobie. Posiadanie kilku dzwonków pozwala ocenić, że tak powiem priorytet danego połączenia. Wiadomo, że jak jesteś zajęty, a słyszysz melodię ustawioną dla znajomych, możesz sobie pozwolić na nie odebranie i oddzwonienie w późniejszym czasie. Co innego, gdy dzwoni np. szef... Na ulicy, czy w np. w autobusie i tak częściej orientuję się, że mam połączenie, czując wibrę w kieszeni, niż od dźwięku dzwonka.

W pełni zgadzam się z Tobą co do głośnego ustawiania jakiś naprawdę obciachowych piosenek. Gdy jechałem bodajże 2 lata temu pociągiem z Poznania do Kołobrzegu, był z nami w przedziale chłopak, który jako sygnał SMSa (!) miał ustawiony jakiś beznadziejny utwór zaczynający się od słów "hey what a perfect day". Nosz ku***ca mogła trafić, jak przez niemal całą drogę tak sobie sms''ował...

Równie wielkim obciachem jest dla mnie widok nastolatków idących ulicą i słuchających głośno piosenek z komórki. Nieraz widząc ich miny podczas słuchania autorytetów a''la Peja, ciężko mi powstrzymać się przed parsknięciem śmiechem (pomijam tutaj kwestię gustu muzycznego, chodzi o samo zachowanie). Ale to już chyba odejście od tematu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mój "zaawansowany technicznie" W200i nie pozwala na jakieś szczególne wybryki, zawsze mam ustawiony jeden dzwonek od wszystkich. W tym momencie jest to Pain zespołu Three Days Grace (a dokładniej kilkunastosekundowy fragment po "czołówce"), w kolejce czeka Riot (ale chyba nigdy z niego nie skorzystam, jest strasznie "zawałowy" :)) i parę innych (Home, Break, Animal I Have Become, I Hate Everything About You). Wcześniej miałem ustawione fragmenty różnych utworów Rise Against (Ready to Fall, Prayer of Refugee, Behind Closed Doors), The Offspring (Lightning Rod, The Noose), Linkin Park (Bleed It Out, Given Up), Dragonforce (Through the Fire and Flames - solówki :)) i paru innych (Chumbawumba - I Get Knocked Down, Tanie Dranie :), Phantom Planet - Dropped, Teddybears Sthlm Mad Cobra - Cobrastyle).
Do tego robiłem sobie schematy (Themes Creator) z własnymi dzwonkami - a to Star Trek TNG, a to Dawn of War (Nekroni, Orki i Chaos), a to Portal, a to Patapon :). Do znalezionych w Internecie tematów też "podpinałem" różne "własne" dzwonk, już bez wycinek i montażu - Fallout 2 - My Chrysalis Highwayman, Doom - At Doom''s Gate, Intermission from Doom, Hiding the Secrets (te koniecznie w formacie MIDI :)), Serious Sam TSE - Jingle Bells (to z gry, z wiadomymi sfx w tle :)), Ghost Smoke - Ghost Master (z menu głównego, ewentualnie któryś Ghost Action - Bateman''s Lair, Paranoia Unleashed).
Na budzik długo miałem ustawiony Hell March z Red Alerta, potem równie długo utwór z intra Total Annihilation, potem dość krótko Riot (Three Days Grace), który błyskawicznie stawiał mnie na równe nogi, obecnie mam ustawioną piosenkę z czołówki Baranka Shauna (angielską wersję językową).
Generalnie wkurzają mnie "dowcipne" dzwonki typu "Ten dzwonek jest do (_!_)" albo "Szybko, odbierz telefon, będziesz ojcem! Krowa się cieli." jak również wszelkie "hity", którymi akurat katują nas stacje radiowe. Domyślnych dzwonków też nie lubię (bardzo "zabawne" jest jak np. w autobusie odzywa się nagle kilka telefonów z tym samym dzwonkiem a kilkanaście osób zaczyna grzebać po kieszeniach/torebkach), szczególny uraz mam do tego http://www.youtube.com/watch?v=BlCRQ1zXNKM (źle mi się kojarzy, mniejsza o szczegóły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie poszukuję dzwonka z odgłosem zbliżającego się Predatora do ofiary to takie mruczenie z filmu nieraz po zabiciu kogoś Predator wydawał taki specyficzny dźwięk idealny na sms, macie może coś takiego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować