Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PlayStation Vita bez blokady regionalnej!

21 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2011 o 11:53, 1t4chi napisał:

hmmm czyli konsolkę będzie można mieć już po 17 grudnia w polsce :) ciekawe czy konsola
w Japonii będzie mieć język angielski

Japońska PSP ma angielskie menu (PS3 ma nawet polskie), więc z Vitą będzie pewnie podobnie.

A co do blokady, byłby to idiotyczny pomysł i cieszę się, że Sony nie idzie tu w ślady Nintendo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to miała być jakaś blokada, że takie newsy się teraz pojawiają? Myślałem, że to tylko Nintendo jest w stanie wpaść na tak poronione pomysły. I to w dodatku w przypadku handhelda na kartridże...

Sony wiele można zarzucić, ale naprawdę gigantyczny plus dla nich, że zarówno PS3, PSP jak i teraz PSV będą import-friendly. Świetna wiadomość szczególnie dla osób grających w japońskie dziwadła (jak ja).

Tymczasem Nintendo straciło potencjalnego nabywcę 3DS decydując się na taką a nie inną konstrukcję konsoli. O ile tego nie naprawią jakimś nowszym modelem, to nie sądzę abym rozważał zakup tego potworka. Na pewno nie w Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 14:09, MrGregorA napisał:

Teraz módlmy się o dolara za 1,98zł jak było we wrześniu 2008 ;p

Ja to się modlę o funta za ponad 6zł ^^ będzie warto do Polski przyjechać :D Zakupię sobie na Wyspach PSV :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze! Po to konsola przenośna jest przenośną, żeby móc ją sobie zabrać dokąd się tylko chce i móc wyposażyć ją w nowy soft w razie potrzeby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć. Poza tym chciałbym aby PSV posiadało firmware niedający się złamać piratom. Ale to marzenie jest odleglejsze niż dojście do garnca ze złotem na końcu tęczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 12:09, Argael napisał:

> hmmm czyli konsolkę będzie można mieć już po 17 grudnia w polsce :) ciekawe czy
konsola
> w Japonii będzie mieć język angielski
Japońska PSP ma angielskie menu (PS3 ma nawet polskie), więc z Vitą będzie pewnie podobnie.

A co do blokady, byłby to idiotyczny pomysł i cieszę się, że Sony nie idzie tu w ślady
Nintendo.


A przypadkiem języka polskiego nie dodali w którymś updacie? Może lepiej poczekać niż tak na żywioł iść, poza tym pewnie importy będą w absurdalnej cenie i nie wiadomo jak z gwarancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 14:34, KingShaq32 napisał:

Ja to się modlę o funta za ponad 6zł ^^ będzie warto do Polski przyjechać :D Zakupię
sobie na Wyspach PSV :D


Taak, pewnie żeby Polacy z głodu poumierali (teraz nawet żywność liczą w obcej walucie). Bądźmy braćmy i życzmy dobrze złotówce, chyba że komuś na rękę by Polacy żyli w nędzy, ale takich się nazywa zdrajcami i wysyła na nich egzekutorów AK :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 17:38, maniekk napisał:

A przypadkiem języka polskiego nie dodali w którymś updacie? Może lepiej poczekać niż
tak na żywioł iść, poza tym pewnie importy będą w absurdalnej cenie i nie wiadomo jak
z gwarancją.

Możliwe, ja swoje PS3 kupiłem dopiero w grudniu 2009.
A "iść na żywioł" i kupować w Europie japońskiej wersji rzeczywiście raczej nie ma sensu, cena na pewno będzie bandycka (zwłaszcza przy obecnym kursie jena), a gwarancja tylko na terenie Japonii. W dodatku trzeba pamiętać, że na japońskich konsolach "kółko" oznacza potwierdzenie, a "krzyżyk" anulowanie. Z tego co mi wiadomo, w zachodnich konsolach jest odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 19:39, thiefi napisał:

>

Nie życzę nikomu życia w biedzie, chcę, żeby było coś takiego, jak z frankiem ostatnio było. Zresztą wystarczy, jak F podskoczy jeszcze o 10-20 gr to będę szczęśliwy :) później, po moim powrocie na stałe (i sprzedaży funtów) chcę silnej złotówki :) Nie chciałem też nikogo obrazić, po prostu postawcie się na moim miejscu - liczę na jak największy zysk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 20:53, Argael napisał:

W dodatku trzeba pamiętać, że na japońskich konsolach "kółko" oznacza
potwierdzenie, a "krzyżyk" anulowanie. Z tego co mi wiadomo, w zachodnich konsolach jest
odwrotnie.


Tyczy się to tylko gier Japońskich na europejskich i amerykańskich konsolach. Sama konsola nie ma tej odwrotności. Ja się już przyzwyczaiłem grać na Japońskich ustawieniach. Szczerze, jest łatwiej niż z tym krzyżykiem :P Gwarancję zawsze możesz schować do kieszeni i iść po prostu do Serwisu Sony, który za opłatą ci naprawi konsolę. Bo wątpię, żeby po 2 latach coś ci się zepsuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2011 o 02:54, vegost napisał:

> W dodatku trzeba pamiętać, że na japońskich konsolach "kółko" oznacza
> potwierdzenie, a "krzyżyk" anulowanie. Z tego co mi wiadomo, w zachodnich konsolach
jest
> odwrotnie.

Tyczy się to tylko gier Japońskich na europejskich i amerykańskich konsolach. Sama konsola
nie ma tej odwrotności. Ja się już przyzwyczaiłem grać na Japońskich ustawieniach. Szczerze,
jest łatwiej niż z tym krzyżykiem :P Gwarancję zawsze możesz schować do kieszeni i iść
po prostu do Serwisu Sony, który za opłatą ci naprawi konsolę. Bo wątpię, żeby po 2 latach
coś ci się zepsuło.

Jak gram w amerykańskie gry na japońskiej PS3 to czasem mam tak, że w jakimś menu na ekranie widzę: "wciśnij X", a muszę wcisnąć kółko, żeby zaakceptować wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować