Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3 - co znajdzie się w nowej grze CD Projekt RED?

191 postów w tym temacie

Ode mnie krotka piłka: trzecia część Wiedźmina powinna od początku być zapowiedziana na konsole. Ja nie dam sobie po raz kolejny wcisnąć ściemy o "ekskluzywności" tytułu, bo już teraz było to wszystko co najmniej zabawne, kiedy to mówiono, że jest tot tytuł jedynie przeznaczony na PC, a wystarczyło kilka tygodni odczekać po premierze i nie wiadomo skąd pojawiła się wersja na X360. Bitch, please...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym żeby zostało dodane takie coś jak w Saints Row The Third czyli po skończeniu gry poprostu grać dalej na własną rękę bez ścigania Letho itp poprostu żebyśmy podrużowali po krainach mogli sie wybrać na południe czy gdzie chcemy albo nawet założyć rodzine z Triss czy coś takiego
fajnie by było
bardzo fajne było by też jakby spotkał reszte swoich kompanów czyli no wiedzminów z pierwszej części to by było bardzo fajne
mam nadzieje że odpowiednie osoby to zobaczą
wiedźmin 2 to bardzo udana gra
Gothic i Wiedźmin to piękne serie nie grałem w lepsze gry od nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym żeby zostało dodane takie coś jak w Saints Row The Third czyli po skończeniu gry poprostu grać dalej na własną rękę bez ścigania Letho itp poprostu żebyśmy podrużowali po krainach mogli sie wybrać na południe czy gdzie chcemy albo nawet założyć rodzine z Triss czy coś takiego
fajnie by było
bardzo fajne było by też jakby spotkał reszte swoich kompanów czyli no wiedzminów z pierwszej części to by było bardzo fajne
mam nadzieje że odpowiednie osoby to zobaczą
wiedźmin 2 to bardzo udana gra
Gothic i Wiedźmin to piękne serie nie grałem w lepsze gry od nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 19:25, MrMieszk0 napisał:

Konie w wiedźminie 3 to moje fantazje :)

A nagie, czy w siodle?

Wiedźmin 3...ja muszę pierw podejść do części pierwszej i drugiej. Ale spokojnie, mamy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wieśmak 3 musi być długi, mieć darmowe DLC, mieć fajny system walki i fabułę oraz niezłe zakończenie sugerujące część 4, ale z większym "pieprznięciem" niż w 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja W3 widzę tak:
1. prolog: Geralt trafia do małego miasteczka na Północy gdzie są też Triss, Zoltan i Jaskier, tam dowiaduję się o rozpoczętej już wielkiej wojnie Północ - Południe, musi dokonać ważnego wyboru: albo udaje się do obozu wojsk Królestw Północnych (z Zoltanem i Jaskrem - na miejscu spotyka Rocha ) albo wyrusza na przeszpiegi do Nilfgardu (z Triss - na miejscu spotyka Iorvetha).
2. akt1: w zależności jakiego wyboru dokonaliśmy: w obozie północnym wykrywamy spisek zdrajców ale nie zapobiegamy zamachowi na dowódców wojsk północnych i ostatecznie stajemy na czele armii, która stanie do wielkiej bitwy z nilfgaardem; gdy wybraliśmy podróż na południe trafiamy do Nilfgaardu gdzie też dowiadujemy się o spisku i próbie zamachu na dowódców wojsk Północy a jednocześnie Geralt dokonuje sieczki wśród wojsk wroga i przedostaje się do swoich.
3. akt 2: wielka bitwa, w pierwszej drodze stajemy do niej jako dowódca wojsk Północy, w drugiej z nielicznym oddziałem bierzemy udział w bitwie i mamy za zadanie dokonać zamachu (bądź porwania ) samego cesarza Emhyra.
4. akt3: trafiamy do Nilfgardu ale w zależności od wcześniejszych wyborów:
a) gdy dowodziliśmy armią i wygraliśmy bitwę trafiamy na negocjacje pokojowe, które kończą się jatką, Geralt musi złapać lub zabić Emhyra
b) dowodziliśmy i przegraliśmy - przedostajemy się w celu zamachu na Emhyra
c) sabotowaliśmy wynik bitwy i wygrała Północ a my dokonaliśmy porwania Cesarza, udajemy sie na negocjacje, zabijamy syna cesarza i wszystkich wichrzycieli
d) sabotowaliśmy wynik bitwy ale nie udało nam się porwać cesarza, wracamy do nilfgaardu i przeprowadzamy kolejny zamach - tym razem zabijamy Emhyra
5. epilog: zostaje zawarty pokój i wracamy do Temerii z Triss i Jenefer, dokonujemy wyboru z którą z nich będziemy dalej bądź wybieramy samotną drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 09:13, Luki1133 napisał:

ja W3 widzę tak:


Taa, tylko gdzie w tym wszystkim jest miejsce na ściganie Dzikiego Gonu? W1 i W2 ewidentnie wskazują na to, że ten temat będzie rozwijany. Prawdopodobnie pojawi się Ciri - bo to przecież jej Czerwoni Jeźdźcy pragną (no chyba, że Geralt rozprawi się z elfią zarazą sam). Poza tym Geralt jako dowódca bitwy? Czego jak czego ale wiedźminów na 100% nie uczono strategii bitewnej. Pseudo-dowódca siekanki na moście to chyba szczyt jego możliwości w pracy zespołowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. stwor na zawolanie ( np. za pomocą rogu - mozna by go po jakiejs walce dostawac )
2. gdzieś w 2 akcie rozstaj dróg pomiędzy Triss a Yenefer , coś jak w W2
3. motyw wojny z nilfgardem i wielka misja związana z cesarzem
4. lepsze dodatki na wersje PC ( np.trójwymiarowy medalion a nie tylko płaskorzeżba jak a mrocznej edycji , no i mapa z przemierzoną drogą w całej sadze wiedżmina - gry. no i spiss najlepszych akcesoriów )
5. jak już ktoss o tym wspomnial możliwossc pokierowania grupą
6. kontynuacja motywu dzikiego gonu
7. spotkanie z wiedżminami z 1 częsci ( mogli by np. być na ledwo zywi, a Geralt mogl by sie mscic za ich smierc )
8. starcie z potęrznym magiem
9 bardziej zrużnicowany świat potworów

I TAK WIDZĘ WIEDŹMINA 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oto moje sugestie:
- no na pewno kontynuacja pewnych wątków W2 (wojna, geralt odzyskuje pamięć całkowicie itd)
-dobrze by było gdyby pokusili się na bardziej otwarty świat (np. mozna wrócic do jakiejs lokacji bez pojawiania się loadingu jak to było np. w AC II ale tam akurat były lokacje autentyczne)
- jak już większy świat to dobrze byłoby wprowadzić konie, bydlo , trzoda chlewna itd
- więcej questów , chociaż bardzeij ide na jakość niż na ilosć to we W2 było troche za mało przynajmniej dla mnie
- kolejna sprawa to rozbudowanie alchemii , czemu geralt ma sie sztywno trzymać przepisów ? (wiem , książka ale i tak wiele elementów w niej zostało złamane głównie w w2) np. pewne ziele dodane do standardowych składników dodawałoby lub odejmowałoby pewne zdolnosći. Picie eliksirów przed walką bym zatrzymał , dla mnie było to super.
- udoskonalenie grafiki na swoim silniku(podejrzewam że go troche zmodyfikują - to raczej pewne)
-system walki nie miałbym nic przeciwko gdyby był podobny tzn. zręcnościowy ale równiez potrzebne sa zmiany np. by bloki były bardziej efektywne.
- bardziej intuicyjne menu (coś na kształt W1)
-a co do fabuły kto powiedział że Geralt musi być przeciw cesarzowi ? niech gra da wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Wiedźmin 3 ma się dobrze wpisywać w tradycję literacką Sapkowskiego to wypadałoby, żeby był totalnie spierd.... poprzez tzw. "łamanie konwencji". Czyli proponuję coś w stylu; niechaj Geralt tym razem zemrze nie na widłach a w wychodku na wskutek eksplozji podziemnych złóż metanu przed finałową rozgrywką/walką. To nie pasuje do herosa? Cóż, byłoby bardzo w stylu Sapkowskiego (facet totalnie nie umie pisać zakończeń). Patos zostałby złamany bezwzględnie i bezlitośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako główną lokacje - Nilfgaard i mile bym widział kilka epizodów w Kaer Morhen. Kontynuowanie wątków Ciri, Yennefer oraz Dzikiego Gonu. Miło by było,gdybyśmy spotkali na drodze jakiegoś wiedźmina z szkoły wilka (najbardziej bym chciał zobaczyć Lamberta). A pod względem rozgrywki - koniecznie dodać funkcję zapisu podczas walki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co ja bym dodał do "Wiedźmina 3":
1. Więcej możliwości "zdobywania" kobiet, bo w 2 strasznie tego mało było... i żeby były nieco dłuższe stosunki seksualne oraz żeby Geralt był goły, bo jak się można chędożyć w majtasach to ja nie rozumiem.
2. Więcej aktów, żeby gra była długa.
3. Możliwość zabijania wszystkiego w grze(np. zabijamy przechadzającego się obywatela i wtedy dopada nas straż i potem możemy zapłacić grzywnę lub bić się ze strażnikami)
4. Większe mapki.
5. Chciałbym, żeby zadania były tak rozłożone, że gdy np. wykonamy 1 misję dowiadujemy się np. 3 kolejnych, dziwnych rzeczy, co miało by wprowadzać nastrój tajemniczości i niezdecydowania.
6. Więcej questów typu zlecenia.
7. Więcej zadań, gdzie trzeba pomyśleć, śledztw(np. zajebiste zadanko z baronem Kiboltem i hrabią w 2 było).
8. Więcej bossów, bo 3 bossy w 2 to śmiech na sali.
9. Jazda na koniu.
10. Więcej krwi. Większa ilość ciosów kończących, np. Geralt wbija miecz w czaszkę nekkera i potem ją rozpiernicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 swoją drogą...DZIWI JEDNAK, ŻE DO TEJ PORY NIE MA ŻĄDNEGO WIĘKSZEGO DODATKU DO W 2...why? Gdyby taki np. gniotowaty Dragon Age 2 był choć w połowie tak udany jak W 2 byłoby już do niego z 10 dodatków...a u nas prawie nic...why?...trochę to zaskakuje...

Wracając do W 3...widziałbym przede wszystkim: długość gry + kilka/kilkanaście godzin oraz lokacja-miasto (takie dla którego Flotsam - w sensie wielkości - mogłoby być jakimś przedmurzem - po prostu miasto z prawdziwego zdarzenia)...przydałoby się też więcej zleceń, jakieś ciekawsze mini-gierki, a do tego "karty z paniami" (po co to wyrzucono z dwójki - na rzecz banalnych filmików? - nie wiadomo)...poza wszystkim W 2 to gra na najlepszym poziomie...obecnie najlepszy CRPG...zatem byleby nie zepsuć panowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 22:02, Smuga napisał:

1. Yennefer - czarodziejka musi się pojawić. Wyobrażam to sobie tak, że Geralt i ktoś
(postać zależy od save''u z W2, bądź wyboru na początku gry) ruszają na ratunek Yen.
Oczywiście, jako, że Geralt utoczył w ostatnim czasie troszkę krwi królewskim, jego droga
do Yen nie będzie łatwa ;d. Gdzieś tak w połowie gry Yennefer zostanie ocalona (gracz
może dokonać wyboru pomiędzy nią a np. Triss) i przywróci Wiedźminowi pamięć. Tutaj Geralt
dowie się o Ciri i fabuła jakoś się potoczy :d. Można by też wprowadzić postać Alvina
z W1.

2. W Wiedźminie 3 musi być duuuużo więcej wiedźmińskiej roboty, zleceń!!!

3. Silnik - bez zmian, W2 jest piękny <33!

4. Gra powinna się kończyć, że za wszystkim stoi ważna persona (za wydarzeniami z całej
serii) - a Geralt w ostatecznym rozrachunku staje z nią do walki :).
W zależności od dokonanych wyborów (zakończenie):
- Geralt wyrusza na szlak,
- Ślub Geralt i ... (Yennefer, Triss ?),
- Geralt ginie,
- Geralt się budzi na wyspie jabłoni <coolface>.

I W3 powinien być ostatnią grą traktującą o Białym Wilku :). Później może coś o innym
wiedźminie? Albo rpg w Wiedźmińskim świecie? Bo ileż to Geralt może mieć niesamowitych
przygód? Nie miałby już z kim walczyć, zabrakłoby ważnych, złych person pociągających
za sznurki :P.

Przecież Alvina zabijałeś na końcu Wiedźmina pierwszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak...

1. Silnik może być, choć bym zmienił nie które rzeczy jak uniki, skoki, skradanie się.
Męczy to strasznie, że nie mogę samemu gdzieś wskoczyć, nie jak w Assasinie, że skaczę po dachach, ale żeby nie było efektu przyklejenia do ziemi.

2. Fabuła, misje, wybory z "jedynki", do niej wciąż wracam nawet teraz, do "dwójki już nie za bardzo, chyba że chcę trochę pomachać mieczem nic więcej. "Dwójka" była strasznie krótka, wydawało mi się, że będzie więcej biegania i zabijania potworów, zlecenia bardziej rozbudowane.

3. NILFGAARD, NILFGAARD i jeszcze raz NILFGAARD!
Temeria > Vergen | Loc Muinne > ...
To wszystko wskazuje, że idziemy na południe, do czarnych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli o mnie chodzi to ja chcialbym zwiedzic kilka duzych miast napewno Wyzima ale moze tez byc Oxenfurt lub Cintra , wazne dla mnie jescze jest by bylo co w 1 ze jesli jesz jedzenie to ci hp zwraca sie lub pijesz to jestes nawalony a nie jak w 2 ze wszystko to to rupiecie conajwyzej do sprzedazy i co najwazniejsze BARDZIEJ ODDALONA KAMERA I WIECEJ MOZLIWOSCI CO DO TEGO najlepiej jak w 1 , 3 kamery do wyboru kto co lubi , to wszystko dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po 1:początek W3 musi przypasować sie do końca W2

2.W2 jest swietną rozrywką lecz koniec był dla mnie rozczarowaniem dlatego też przeczytajcie 1 zasade

3.grafika jest spoko w W2 i mi to nie przeszkadza

4.przydało by sie więcej qestów z jakimis bossami

5.wcisnąc gdzies postacie z W1

6.wiecej opcij do wyboru odpowiedzi

7.dla mnie jak prawie kazdemu nie podobało by sie praca w grópie gdyż gerlat nie miał by akcij

8. i ostatnie dodanie IV lub nawet V aktu bo w W2 były za krótkie a zwłaszcza III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spodobało Mi się 5 koncepcji, z czego utworzyłem własną dodając swoje pomysły.
Co chciałbym oby się pojawiło lub zmieniło:

1. Pojawienie się koni - jak pisze kolega "tego mi brakuje od pierwszej części (koń pojawiał się tylko w cutscenie, gdy ciągnął wóz) ... Nie wyobrażam sobie wojny z Nilfgaardem bez elitarnej pancernej jazdy cesarskiej"

2. Więcej płci pięknej i interakcji z nimi związanych. Ten sam kolega pisze: "Spotkania osób takich jak np. Fringilla Vigo czy Francesca Findabair. Zwłaszcza ta pierwsza pani mogłaby dodać grze dodatkowej pikanterii. ;) To też dobre pole do popisu dla artystów"
Wprowadziłbym więcej osób nie koniecznie znacząco wpływających na ogólną fabułę, np wystarczy aby w danej lokalizacji coś zmieniała swoją obecnością. Np pomagając w czymś, dostarczając jakichś informacji i pikantnej scenki. To było by interesujące, co więcej wielu graczy jest podobnego zdania...
Tu kolejny cytat z opinii gracza: " Chyba jedyna gra z męską postacią bez portek to Grand Theft Auto IV ... jak gram kilkanaście lat podobnej sceny nie widziałem:) "
Oraz jeszcze jeden:
"Jednak jest jedna rzecz chciałbym by w W3 zobaczy , a dokładnie karty ( z Wiedźmina 1) , które dostawało się za przespanie z kimś ... "
Co więcej fajnie by było gdyby dało się odtworzyć filmik z tej karty, lub np gdyby niektóre bohaterki miały kilka kart.

3. System walki... "chciałbym zobaczyć coś w stylu Risen - aktualnie chyba w ciągu ostatnich 3-4 lat najlepszy system walki ma w RPG, pełna kontrola, 32 różne ciosy które można składać w combo, a tutaj co ? Turlanie się po lokacji i zadawanie 2 ciosów i tak w kółko? Pozdro."
Coś w tym jest. Fajnie by było gdyby tych ciosów było więcej i gdybyśmy mogli zadać cios nie tylko w tułów, np. gdy przeciwnik zasłania sie tarczą to zadajemy cios w nogi po czym leżący przeciwnik otrzymuje cios kuty w brzuch i kończy swój żywot. Do tego mogło by być zbliżenie kamery. Może coś podobnego do Assassin Creed, lub do filmików z walki, np gdyby bochater w walce z bosami mógł poczuć się jak w filmku, np podczas walki występuje zmiana kamer, spowolnienie itp.
Lub chociaż filmiki interaktywne. Gdzie w przypadku pomyłki naciśniętych klawiszy Geralt obrywa w widowiskowy sposób.
Znalazłem również komentarz odnośnie eliksirów w walce:
"przywrócenie możliwości picia eliksirów w trakcie walki"
uważam że powinno być tak jak w książce, eliksiry powinno się PIĆ PRZED WALKĄ

4. Miejsce akcji i mapa.
Tu są różne pomysły, niektórzy proponują Nilfgaard, Ja bym wolał ogólnie cały świat ogromny, żeby dało się go przemieszczać konno. Mapa raczej otwarta, jednak nie tak jak w Gothicu. Mogło by być tak jak w poprzednich wersjach, z tym że np w czas oczekiwania na załadowanie się kolejnej mapy był mega dłuuuuuuuuuugi

5. Potwory, zlecenia dla wiedzminów.
- Jak już wiadomo potwory są nieodstępną częścią opowieści o Wiedzminie.
Kolega z góry: "(Liczę na)Pojawienie się potworów, które były już wcześniej. Trochę to
dziwne, że nagle zniknęły kikimory czy nawet wilki a ze znanych kreatur pojawiły się w
drugiej części jedynie topielce i utopce. W ogóle było dość mało rodzajów potworów w
stosunku do pierwszej części."

- "Zlecenia na większe potwory, jak w 1 części. To miało klimat - wiedźmin to łowca
potworów, więc te łowy miały sens. Wiem, że klimat dwójki nie sprzyjał tego typu
zleceniom ale i tak byłoby miło zobaczyć taki akcent."
"Więcej różnorakich zleceń na potwory"
"W Wiedźminie 3 musi być duuuużo więcej wiedźmińskiej roboty, zleceń!!!"
I moje jest takie zdanie aby było więcej potworów

Ktoś również słusznie zauważył że zniknęły zwykłe zwierzęta, mogły by być chociaż za dnia

6. Wykorzystanie zapisów gry z poprzednich części.
Jak piszą gracze:
"Fajnie jakby Geralt jednak trafiając do innego miejsca nie stawał się nagle znowu mięczakiem i musiał levelować od początku. Proponuję wolniejszy rozwój ale za to start z wyższego poziomu" To daje małe możliwości rozwoju postaci !!!!
Moim zdaniem nie musi być dokładnie tak. Ale fajnie by było jak save i postać wcześniejsza była wykorzystana. Wracając, ile razy można zapominać tego czego się nauczyło...?

7 Intreface:
Szczególnie chodzi o panele ekwipunku
"Trochę bardziej przejrzyste panele ekwipunku niż w 2, ale jednak z większym polotem niż w 1 (wiem, to trudne do spełnienia ale przecież puszczamy wodze fantazji).
To właściwie tyle, bo reszta to tylko więcej i lepiej tego co już było :)"

8. Opowieść o Białym Wilku
"Tak, to powinien być już ostatni rozdział opowieści. Nie miałbym nic przeciwko jakiemuś dodatkowi porządnemu ale nic więcej. Może teraz o jakiejś innej postaci? Zagrać w rodzimą wersję Opowieści Barda nie byłoby źle :)"

"Yennefer - czarodziejka musi się pojawić. Wyobrażam to sobie tak, że Geralt i ktoś
> (postać zależy od save''u z W2, bądź wyboru na początku gry) ruszają na ratunek Yen.
> Oczywiście, jako, że Geralt utoczył w ostatnim czasie troszkę krwi królewskim, jego droga
> do Yen nie będzie łatwa ;d. Gdzieś tak w połowie gry Yennefer zostanie ocalona (gracz
> może dokonać wyboru pomiędzy nią a np. Triss) i przywróci Wiedźminowi pamięć. Tutaj Geralt
> dowie się o Ciri i fabuła jakoś się potoczy :d. Można by też wprowadzić postać Alvina
> z W1. "

"I W3 powinien być ostatnią grą traktującą o Białym Wilku :). Później może coś o innym
wiedźminie? Albo rpg w Wiedźmińskim świecie? Bo ileż to Geralt może mieć niesamowitych
> przygód? Nie miałby już z kim walczyć, zabrakłoby ważnych, złych person pociągających
> za sznurki :P. "

No więc co do fabuły to mam zbyt wiele pomysłów, przytoczyłem przykłady powyższe.
Chociaż mam pomysł co do kolejnych :)

Tak trochę wybiegam w przyszłość 4 dedykował bym dla Ciri, wielkiej wojowniczki (i bardzo seksownej :) o ogromnej mocy magicznej którą straciła przez głupotę i stara się odzyskać. Całość akcji może się rozpocząć od wejścia do wieży, i wykorzystać książkę Pani Jeziora. Epilog dla nie wtajemniczonych pokazać walkę i naukę wykorzystywania cofania się w czasie np o parę sekund lub o wizje przyszłości. Można również wzbogacić treść o obfitsze sceny łóżkowe z królem. Po czym Ciri udaje się uciec i po krótkim zobrazowaniu wydarzeń rozpoczyna się historia właściwa np od wizji. Cirilla widzi we śnie jak Geralt zostaje ugodzony 3 zębem. Można wplątać w to chłopca Jare, który po wojnie postanowił wrócić do nauki i zostać magiem, będzie pomagał odzyskać moc Cirilli...
pomysły CD RED
...Na koniec Cirilla bierze ślub i zachodzi w ciążę... tak się rozpoczyna piąta część xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. NIECH W3 WYJDZIE NA PS3!!!
2. Chciałbym spotkać więcej postaci z ksiąrzkowych przygód Białego Wilka : napewno Yennefer, Ciri też była by miłym dodatkiem ale także Dijkstre albo Vattiera de Rideaux czy samego cesarz Emhyrs var Emreisa
3.Miło by było gdyby ta odsłona była dużo dłuższa, świat byłby otwarty a my moglibyśmy podróżować do dowolnych lokacji lokacji
4. Fajnym smaczkiem byłaby możliwość odwiedzenia Kehr Mohren.
A na koniec żeby EK było tak samo bogate i tanie jak w przypadku 2 części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować