Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3 - co znajdzie się w nowej grze CD Projekt RED?

191 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2011 o 15:34, Vojtas napisał:

Bzdura. W W2 walka nie polega na ciągłym turlaniu się, Jest mnóstwo metod eliminacji
przeciwników. Jeśli non stop się turlasz i tylko Quen rzucasz, to znaczy, że po prostu
nie radzisz sobie z walką. No ale najpierw trzeba mieć grę, by móc się poprawić.


Turlanie się jest jednym z bardziej efektywnych sposobów, głównie ze względu na ślamazarność animacji. A raczej fakt, że nie ma możliwości przerwania ciosu i rozpoczęcia nowego. Innymi słowy, gra ma styl walki jak ze slasherów, ale mechanikę zadawania ciosów - jak z cRPG. A to moim zdaniem sporo psuje. Wolałem system z jedynki, bo tu była zgodność: był szybki, owszem, zręcznościowy - jak najbardziej. Ale jednocześnie miałeś dużą kontrolę nad zmianami w ciosach, mogłeś przerywać jeden i zaczynać kolejny. Tak więc tutaj system był spójny, a w dwójce, moim zdaniem, nie jest.

Dnia 22.09.2011 o 15:34, Vojtas napisał:

Seria od samego początku jest action RPG. W jedynce bardziej to przypominało Quick Time
Events. Nie, QTE nie pochodzi z konsol, a z automatów.


Patrz wyżej.

Dnia 22.09.2011 o 15:34, Vojtas napisał:

ROTFL. Widzę, że nadal postrzegasz świat elektronicznej rozrywki przez pryzmat swoich
antykonsolowych fobii. Jeśli porównujesz Wieśka do ME, to właściwie nie ma, o czym dyskutować.
Licznik bullshitu, jak Ty to mawiasz, właśnie przekroczył dopuszczalne normy.


Dużo się naplułeś, a cały ten akapit to tona...niczego. Nie dałeś żadnych argumentów. Wiedźmin 2 ma wiele wspólnego z ME2. System dialogów - to raz. Mniej otwarte lokacje - dwa. Spore nastawienie na akcję - trzy. Ale jeśli z kolei Ty tego nie dostrzegasz, to cóż, faktycznie nie ma o czym gadać...

Natomiast co do konsolowości, to znamiennym jest, że cały interface okazuje się duuużo wygodniejszy po podpięciu pada X360. I tak, owszem, wiem, bo próbowałem. Po jakiejś 1-2 h gry na myszy podpiąłem pada - różnica jest ogromna.

Dnia 22.09.2011 o 15:34, Vojtas napisał:

Owszem, choćby dlatego, że nie można ocenić fabuły, która jest fundamentem tej gry, na
podstawie samego prologu i aktu I.


Ale o czym my gadamy? Bo mi się zdawało, że mówimy o MECHANICE, a nie o fabule. A akurat do oceny mechaniki poznanie fabuły niewiele wnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w 3 cześci miłoby było spotkać Ciri ( z tego co pamietam w W2 była mała wzmianka o niej ;] )... ulokować się w obozie Driad... być świadkiem kiedy to dziurawią strzałami nachalnych chłopów xP....
a zeby tak zmierzyć się z badass'em typu Bonhart ; >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 23:47, Vojtas napisał:

>> Wyjątkiem jest tu bruxa, która w W2 pojawia się tylko w jednym zadaniu.
> O, gdzie? Bo poza możliwością kupienia książek traktujących o nich to nie przypominam

> sobie brux w W2.

Akt II, ścieżka Vernona, quest z żołnierzem, który się zesrał w gacie.


A od kiedy zamordowane kobiety które nie zostały pokąsane zmieniają się w wampiry?
Poza tym to był podstęp tego demona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

importowanie sejvów w Wiedźminie 3 chyba też będzie na 100% ? bo jak to wgl byłoby że zabiłem osobę X a pojawia się ona ....

ja uważam, że w trójce Geralt mógłby odpocząć, a my przejelibyśmy stery nad Letho lub innym wiedźminem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga co do artykułu: podobno pan Andrzej Sapkowski bardzo nie lubi, gdy się go nazywa "Sapkiem". W każdym razie ja go nie mam zamiaru tak nazywać, bo dla mnie to nie jest ziomek z podwórka, któremu mogę walić na "ty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2011 o 17:08, Headbangerr napisał:

Jedna uwaga co do artykułu: podobno pan Andrzej Sapkowski bardzo nie lubi, gdy się go
nazywa "Sapkiem". W każdym razie ja go nie mam zamiaru tak nazywać, bo dla mnie to nie
jest ziomek z podwórka, któremu mogę walić na "ty".

Znamy się ponad 15 lat, swoje wypiliśmy, choć ziomkami z podwórka nie jesteśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zmienić kilka rzeczy :

1. Dostęp do czarów tak jak to było w 1 (klawisze numeryczne 1-5)
2. Dłuższa gra. Tyle ile było w cz. 1 lub trochę dłuższe akty.
3. Więcej rodzajów przeciwników i podział na boss''ów i zwykłe potwory, a nie na jakieś mini boss''y
4. Więcej nawiązania do książek. Chodzi głównie o postacie, nawet gdyby były to pojedyncze rozmowy w aktach to i tak było by miło ich spotkać. Ciekaw było by też dodanie broni z książek (miecz od zoltana czy Ciri)
5. Ciekawsze QTE i jakieś mini-gry.
6. JAZDA KONNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! załamie się jak tego nie będzie. Nawet gdyby to miało byś uciekanie przed np. elfami i wciskanie QTE. to było by fajnie
7. Zamiast wymyślać nowe postacie i umieszczać ich w głównych wątkach korzystać ze wzorów z książek :) (chodzi mi tu o ,,drużynę,, Geralta z ostatnich części.
8. Głosu Yennefer użyczy Grażyna Wolszczak : ) w serialu mi pasowała jako Yen
9. Pokazania miejsc z książek: Oxenfurtu, Wyspa Thanedd
10. Ktoś w końcu dokopie Geraltowi tak że będzie się musiał podleczyć w świątyni lub u Driad (i znowu z nawiązaniem do książek ;) )

Pierwsze 10 rzeczy które bym chciał widzieć w 3 : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ja bym chciał hmm.. ? Dużo rzeczy. Najważniejsze, żeby była równie grywalna co 1 i 2 oraz by fabuła była znakomita i ciekawa. System walki mógłby być tym "z dwójki" tylko z innymi kombosami.
No to główne rzeczy reszta to większe lokacje, bardziej przestrzenny świat i żeby gra była o wiele dłuższa od "dwójki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej minigierek. Uwielbiałem grać w kościanego pokera w W1. Klimat powinien być też znacznie mroczniejszy, zamglone lasy, bagna, gotyckie zamki, lokacje w stylu skandynawskim. Gracz powinien za każdym możliwym razem stać w miejscu z otwartą buzią i patrzeć na lokację i klimat. Uważam, że decyzje fabularne też nie powinny się odbywać na zasadzie: ktoś zrobił coś złego i przeprasza - zabij go lub daruj mu życie. Co do fabuły - jej cel nie powinien być znany od razu. Ktoś nas prosi, np. o zdobycie artefaktu, po co? Zobaczysz jak go zdobędziesz. Również sam cel wędrówki powinien być czymś bardziej oryginalnym niż uratowanie świata... po raz kolejny... Czemu Geralt miałby nie stanąć po złej stronie?
Ucieszyłbym się, gdyby fabuła weszła w dreszczowce, ważniejszy wątek z np. wilkołakami, wampirami, ponura organowa muzyka w tle, odpowiednie filtry w grafice :)
To z grubsza tyle, pozdrawiam CDP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 02:10, ViCe_RoyS napisał:

Również sam cel wędrówki powinien być czymś bardziej oryginalnym
niż uratowanie świata... po raz kolejny...


A to Geralt ratował świat w W2?

Spoiler

Wydawało mi się, że po prostu próbował odzyskać swoje dobre imię. A nowy cel? Jest, i nie jest nim ochrona świata, jest nim Yen.


Dnia 24.09.2011 o 02:10, ViCe_RoyS napisał:

Czemu Geralt miałby nie stanąć po złej stronie?


W W2 nie ma jasno zdefiniowanego zła. Przecież możesz

Spoiler

sam stać się de facto królobójcą w ścieżce Roche''a i tym samym zrealizować plan Cesarza. Możesz również go oszczędzić, mają jednak świadomość, jakim jest skurwysynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 1 o Ciri nie powinni wspominać, bo ona jak w W2 mówią "odeszła na zawsze", co do NPC walczących z Geraltem to stanowczo nie, lepiej tego nie tykać jak sam Geralt mówił, pracuje sam. Yen ja to bym dał w późniejszych częściach. Transformacje Mimika, powinny zostać jednak sekretem. co do Triss i Yen, to Triss już wcześnie była w "bliskich stosunkach" z Geraltem i Yen nie sprawiała, aż tak zazdrosnej (jako czarodziejka mogła wiele żeczy). Brakuje mi w grze wampirów takich jak był Regins, a jak jestem już przy fabule z książki to chce nawiązań WIĘCEJ :P.Potwory no mogli by dodać więcej. No i na koniec optymizacja silnika, mi się cięła na ultra a mam dobry komputer, na minimalnych też mi się cięła, ale na bardzo dobrych (poziom niżej niż ultra [ale oczywiście modyfikowałem grafikę] chodziła płynnie tylko przy Flotsam nie zawsze regenerowała mi na czas szubienice i podłoge w karczmie. No i oczywiście DŁUŻSZA FABUŁA A NIE TYLKO 3 AKTY ;\ I TRUDNIEJSZY POZIOM NORMALNY :P. Ja chcę mieć 7 aktów co najmniej. Ale się rozpisałem i to w sposób troche nie czytelny, ale dla chcącego nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 12:04, Palpatine_II napisał:

Spoiler

Ale to Roch zabił Demawenda, a wiedźmin nie przyłożył ręki. Tylko pozostawił ich.



Na jedno wychodzi.

PS Oznaczaj spoilery. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ale to Roch zabił Demawenda, a wiedźmin nie przyłożył ręki. Tylko pozostawił

Dnia 24.09.2011 o 13:08, Vojtas napisał:

ich.



Na jedno wychodzi.

PS Oznaczaj spoilery. :>


:p, zapomniałem o oznaczeniu.;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 13:52, Palpatine_II napisał:

Spoiler

Ale to Roch zabił Demawenda, a wiedźmin nie przyłożył ręki. Tylko pozostawił
> ich.



Spoiler

No tak. Ale napisałem de facto, to zależy od Geralta-gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 15:03, Vojtas napisał:

>

Spoiler

Ale to Roch zabił Demawenda, a wiedźmin nie przyłożył ręki. Tylko pozostawił

> > ich.



Spoiler

No tak. Ale napisałem de facto, to zależy od Geralta-gracza.



Tylko, że to jest specyficzny tytuł. Twoja ręka nie jest ubrudzona krwią, to nie jesteś jej sprawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>

Spoiler

No tak. Ale napisałem de facto, to zależy od Geralta-gracza.

Dnia 24.09.2011 o 20:03, Palpatine_II napisał:

Tylko, że to jest specyficzny tytuł. Twoja ręka nie jest ubrudzona krwią, to nie jesteś
jej sprawcą.


Nie jest, ale on również ponosi za to odpowiedzialność - jeśli spróbujesz obu tych wariantów, to posłuchaj uważnie się dialogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować