Zaloguj się, aby obserwować  
SupremeOrangeMaster

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar [M]

1863 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2007 o 15:08, T34 napisał:

Jeżeli chodzi o samą gre, to jest naprawdę bardzo dobra. Z tym że nastawionaraczej na eksplorację
świata, tak więc jeżeli jesteś fanem PVP, to pozostaje tylko "monsterplay". IMO nieprzychule
opinie o LOTRO wyrażają głownie fani PVP. Tutaj nie opłaca się bezmyślnie tłuc moby, bo największy
XP zbiera się za questy, co dla mnie jest akurat wielkim atutem tej gry. Generalnie LOTRO bierze
to co najciekawsze z WOW i Everquest, a więc najlepszych MMO. Jak już gdzieś wspominałem na
serwerach RP, mozna zauważyc że jest to gra mmoRPg, czego niestety np w WOWie
brakuje...


No i to mi chodziło. Jak mówisz "exploracja świata" to super. Bardzo lubię Świat pana Tolkiena dlatego chyba mi się spodoba. Ja grając w WoW nie mogłem się nacieszyć podziwianiem świata, dłużej zwiedzałem niż walczyłem, więc tym bardziej jestem zadowolony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2007 o 15:23, Galadin napisał:

No i to mi chodziło. Jak mówisz "exploracja świata" to super. Bardzo lubię Świat pana Tolkiena
dlatego chyba mi się spodoba. Ja grając w WoW nie mogłem się nacieszyć podziwianiem świata,
dłużej zwiedzałem niż walczyłem, więc tym bardziej jestem zadowolony. :)


W taki razie nie zawiedziesz się i polecam serwer RP - ludzie dodają klimatu.
A i jeszcze jedno - można palić ziele, a nawet samemu sobie wyprodukować odpowiednie. W ksiązce to było na każdym kroku;) Jak masz zdolności muzyczne to możesz zaopatrzyć sie w instrumenty i samemu tworzyć własne kompozycje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie już gram tydzień na serwerze Evernight (czy jakoś tak, nie pamiętam xD). Zakupiłem pre-order packa za 10 zł i dostałem go 13 kwietnia. O dziwo w piątek działały już serwery, mimo iż miały ruszyć dopiero w sobotę o 9 rano. Nabiłem już Human huntera na lvl 20, mam profkę na woodsman''a (czyli crafty pod woodworker - robienie rzeczy z drewna, forester - ścinanie i obrabianie drewna, farmer - chyba wiadomo ;) Jak do tej pory cały czas robię questy, których jest tu pod dostatkiem :) Sama gra według mnie jest świetna, genialny gameplay, jak narazie nie spotkałem rzadnych "niemiłych"(żeby nie mówić inaczej:P) ludzi. Dużo questów których nie da się zrobić solo (najlepiej w 3-5 osób, healer najczęściej obowiązkowy). Narazie dostępne tylko tereny z początku książki (shire, bree, stary las, rivendell itd.), ale już w czerwcu będzie pierwsze darmowe rozszerzenie o wybrzeże (nazwy nie pamiętam:P). Niestety z tego co udało mi się dowiedzieć, wieksze rozszerzenia (Rohan, Gondor, Mordor) będą już jako płatne dodatki :( Ogółem gra mi się badzo przyjemnie, bardzo dużo ludzi jest i nie mam żadnych lagów. Polecam grę wszystkim lubiącym mmorpg''i, a szczególnie tym, którym WoW już się nudzi (bardzo dużo ludzi z WoW''a tutaj gra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 23:47, Ufo2 napisał:

Nabiłem już Human huntera na lvl 20, mam profkę
na woodsman''a (czyli crafty pod woodworker - robienie rzeczy z drewna, forester - ścinanie
i obrabianie drewna, farmer - chyba wiadomo ;)


Mógłbyś troszkę więcej opowiedzieć mi o craftingu? Nie wyobrażam sobie, jak w takim *hermetycznym* świecie w którym jest tyle pogórków, a wszystkie skały zostały rozmieszone z rozwagą może istnieć takie coś jak zawód *farmer!*. Czy cały proces zbierania materiałów jest skomplikowany? Tworzenie przedmiotów odbywa się u NPC, czy może przy odpowiednich stanowiskach?

Wybacz, że zadałem tak wiele pytań. Crafting to me drugie imię i nie wyobrażam sobię gry w mmo w którym nie istniał by rozbudowany crafting... W tym miesiącu mam zamiar kupić jakiś dobry produkcik na abonament. Zastanawiam się także nad WoW''em :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 07:49, KrisK91 napisał:

Wybacz, że zadałem tak wiele pytań. Crafting to me drugie imię i nie wyobrażam sobię gry w
mmo w którym nie istniał by rozbudowany crafting... W tym miesiącu mam zamiar kupić jakiś dobry
produkcik na abonament. Zastanawiam się także nad WoW''em :)


Jeśli naprawdę lubisz crafting, to polecam runescape xD A tak na serio, to uważam że w LOTRO jest lepiej zrobiony, bo masz tam zawód, który ma 3 skille, a nie tak jak w WoW''ie, że wybierasz 3 dowolne skille(trochę bez sensu). Zbieranie materiałów nie jest skomplikowane. Wszystko zależy od czego czym się zajmujesz, w przypadku bycia farmerem, wszystko można kupić u odpowiedniego suppliera. Tworzenie przedmiotów odbywa się przy odpowiednich stanowiskach. W przypadku kowala jest to forge, w przypadku farmera jest to pole, a w przypadku "stolarza" jest to workbench. Jak już wcześniej wspomniałem o materiałach, to większość profesji może kupić, ale np. taki drwal czy kowal musi iść w teren i poszukać odpowiednich rzeczy. Pościnać pniaki i wykopać trochę cyny czy miedzi. Wszystkie te miejscówki to losowe "itemy" porozrzucane po mapie, podobnie jak w WoWi''e. Ale oczywiście są sensownie porozrzucane, bo jak do tej pory nie znalazłem na środku pustyni kawałka drewna do ścięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 14:06, Tarno napisał:

sorry za glupie pytanie :P ale ile jest lvl ?


Max lvl to 50. Monster Play jest dostępny dla dobrych postaci od 40 a złymi się zaczyna na 50 (trzeba mieć 10 lvl dobrą, żeby móc zrobić złą :p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2007 o 11:58, Ufo2 napisał:

Jeśli naprawdę lubisz crafting, to polecam runescape xD A tak na serio, to uważam że w LOTRO
jest lepiej zrobiony, bo masz tam zawód, który ma 3 skille, a nie tak jak w WoW''ie, że wybierasz
3 dowolne skille(trochę bez sensu). Zbieranie materiałów nie jest skomplikowane. Wszystko
zależy od czego czym się zajmujesz, w przypadku bycia farmerem, wszystko można kupić u odpowiedniego
suppliera. Tworzenie przedmiotów odbywa się przy odpowiednich stanowiskach. W przypadku kowala
jest to forge, w przypadku farmera jest to pole, a w przypadku "stolarza" jest to workbench.
Jak już wcześniej wspomniałem o materiałach, to większość profesji może kupić, ale np. taki
drwal czy kowal musi iść w teren i poszukać odpowiednich rzeczy. Pościnać pniaki i wykopać
trochę cyny czy miedzi. Wszystkie te miejscówki to losowe "itemy" porozrzucane po mapie, podobnie
jak w WoWi''e. Ale oczywiście są sensownie porozrzucane, bo jak do tej pory nie znalazłem na


Powiedzmi gdzie są pola, z których można pozbierać coś do gotowania?
chyba ślepy jestem, bo nic niemoge znaleźć...

Dnia 22.04.2007 o 11:58, Ufo2 napisał:

środku pustyni kawałka drewna do ścięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2007 o 07:49, KrisK91 napisał:

Wybacz, że zadałem tak wiele pytań. Crafting to me drugie imię i nie wyobrażam sobię gry w
mmo w którym nie istniał by rozbudowany crafting... W tym miesiącu mam zamiar kupić jakiś dobry
produkcik na abonament. Zastanawiam się także nad WoW''em :)


Mocno rozbudowany crafting jest w Everquest II.
W LOTRO też jest nieźle i gra świeższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 20:22, T34 napisał:

Powiedzmi gdzie są pola, z których można pozbierać coś do gotowania?
chyba ślepy jestem, bo nic niemoge znaleźć...


Na wschód od staddle jest ich pod dostatkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 20:04, Tarno napisał:

btw. wie ktos moze kiedy bedzie ta gra dostepna w sklepach takich jak empik i saturn ??


Zakładam że od 24 kwietnia powinno być... Zależy jak bardzo się CDP postara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 20:43, Ryan Kam napisał:

na ta grę jest chyba abonament ?


Tak jest, niestety nie wiem ile wynosi, ale zakładam że porównywalny do WoW''owego.
(istnieje możliwość wieczystej subskrypcji za 100funtów lub 150euro, ale tylko jeśli miałej pre-order packa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde bele żle ;/

I juz po szpilaniu :((( Rodzice nie zgodza sęie na gre za ktroa trzeba placic co miesiać ;/

Czemu nie ma takich gier jak gw pod wzgledem abonamentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 20:41, Ufo2 napisał:

> Powiedzmi gdzie są pola, z których można pozbierać coś do gotowania?
> chyba ślepy jestem, bo nic niemoge znaleźć...

Na wschód od staddle jest ich pod dostatkiem..


Na polach hobbitów czy dalej? Biegałem po tych polach i nawet widziałem jak inni gracze sieja ale za cholere nic znaleźć nie mogłem... Na zachód od Bree kapuste znalazlem hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować