Zaloguj się, aby obserwować  
SupremeOrangeMaster

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar [M]

1863 postów w tym temacie

Zatem wszystko już wiadomo, LOTRO zadebiutuje jako F2P dnia 2 Listopada, zobaczymy jak to wpłynie na ilość graczy na serwerach, na chwilę obecną ciągle troszkę trudno znaleźć konkretną grupę osób na trudniejsze questy, sam wykupiłem sobie kilka miesięcy gry więc zobaczymy jaka będzie różnica pomiędzy darmowymi a opłaconymi kontami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Chodzi oto ze podobnao LotRO jest od jakiegos czasu darmowe...Super ale...
Wchodząc na strone dostaje tylko oknow z robieniem konta na trial. Mysle sobie jakis Jakis błąd i to ma byc to.Braciszkowie grają na inym koncie tak ze jestem zmuszony robic kolejne (2 sloty postacie) jednak po zrobieniu konta zawsze przy logowaniu pisze ze nie ma Konta o takim loginie... O co wkońcu chodzi z tą darmowoscią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 20:59, toxic3d napisał:

O co wkońcu chodzi z tą darmowoscią??


Rozumiałbym, gdyby trzeba było przeszukiwać cały wątek... Ale przecież w poście powyżej masz odpowiedź na swoje pytanie. :D

W Europie LotRO będzie darmowe dopiero od 2 listopada.

Co do informacji, że nie ma takiego konta, to problem leży w tym, że trial dostępny jest (a przynajmniej był, od paru miesięcy nie miałem styczności z LotRO) na serwerach amerykańskich, nie europejskich. Stworzenie konta trialowego oznacza zatem, że masz konto amerykańskie, które na serwerach europejskich zwyczajnie nie istnieje. Stąd też info, że nie można znaleźć konta o takim loginie. Działa to też w drugą stronę: tworząc konto europejskie, nie da się na nim zagrać w triala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 23:01, Ring5 napisał:

> O co wkońcu chodzi z tą darmowoscią??

Rozumiałbym, gdyby trzeba było przeszukiwać cały wątek... Ale przecież w poście powyżej
masz odpowiedź na swoje pytanie. :D

W Europie LotRO będzie darmowe dopiero od 2 listopada.

Co do informacji, że nie ma takiego konta, to problem leży w tym, że trial dostępny jest
(a przynajmniej był, od paru miesięcy nie miałem styczności z LotRO) na serwerach amerykańskich,
nie europejskich. Stworzenie konta trialowego oznacza zatem, że masz konto amerykańskie,
które na serwerach europejskich zwyczajnie nie istnieje. Stąd też info, że nie można
znaleźć konta o takim loginie. Działa to też w drugą stronę: tworząc konto europejskie,
nie da się na nim zagrać w triala.



Znalazłem juz odpowiedz na innym forum.Trzeba bylo znalezc taki troche "inny " kreator konta i juz gram w pełną wersję za darmo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 23:35, toxic3d napisał:

Znalazłem juz odpowiedz na innym forum.Trzeba bylo znalezc taki troche "inny " kreator
konta i juz gram w pełną wersję za darmo:)


Uważaj tylko, żeby nie zjadły Cię lagi... Moim zdaniem, granie na serwerach amerykańskich mija się z celem. Lag czasem bywa tak ogromny, że z zabawy nici. Najgorzej oczywiście będzie (zgodnie z prawem Murphy''ego) wtedy, kiedy najbardziej Ci będzie zależało na stabilności łącza, czyli podczas Fellowship questów i rajdów.

Ja jednak poczekam jeszcze te 3 dni. Wolę europejską wersję. Przynajmniej wiem, że tu mi się nic nie wiesza, nie laguje i nie rozłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 12:35, DambialkoX napisał:

Od 2 Listopada podobno LOTRO ma być darmowe. Czy LOTRO: SoA także ?


Eee? Nie rozumiem pytania. Shadows of Angmar to przecież właśnie JEST LotRO. Taki podtytuł nosi ta gra. Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar.

Chyba, że pytasz o któryś z dodatków: Mines of Moria lub Siege of Mirkwood. W tym przypadku odpowiedź brzmi NIE. Dodatki nie będą darmowe. Za darmo można pograć tylko i wyłącznie w podstawkę (czyli żeby wejść w posiadanie przedmiotów legendarnych, trzeba będzie kupić MoM).

Tu masz charakterystykę trzech rodzajów kont: Free Player (całkowicie za darmo), Premium Player (kiedyś miał wykupiony abonament lub aktualnie korzysta z Turbine Points) oraz VIP (czyli gracz z abonamentem): http://www.lotro.com/betasignup/vipchart.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JEST!

LotRO wreszcie darmowe w Europie!

Po całym dniu update''u, serwery właśnie ruszyły. Próbowałem zainstalować grę wcześniej (mam kolekcjonerkę SoA+MoM), ale z jakiegoś powodu zainstalowana gra nie chciała "rozmawiać" z serwerem, żeby ściągnąć łatki, więc ściągam całość z oficjalnej strony.

Dla osób zdziwionych brakiem opcji "login" na głównej stronie (jest tylko możliwość stworzenia nowego konta) - podając adres mailowy, przypisany do dawnego konta, nie musimy robić nic więcej (nawet podawać hasła!), gra sama rozpozna, że takie konto już istnieje i przeniesie nas na stronę, z której możemy ściągnąć klienta.

Do zobaczenia w Śródziemiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od premiery darmowego LotRO minęły już 2 dni, a jakoś nikt na gramie tym faktem się nie zainteresował. Szkoda, bo gra raczej zasługuje na choć drobną wzmiankę...

Przez te dwa dni zauważyłem, że rzeczywiście zmiana na F2P grze wyszła na dobre, przynajmniej na razie. Gram na Laurelinie (tam mam swoje dwie "stare" postaci) i widzę, że ludzi przybyło i to sporo. Początkowe lokacje nie świecą już pustkami, jak kiedyś, a to dobry znak, bo jeśli taka liczba nowych graczy zaczyna mniej więcej od tego samego miejsca, to znaczy, że na fellowship questy i rajdy będzie trochę chętnych. Może w końcu uda mi się znaleźć ekipę na smoczka? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 13:40, Sparco_64 napisał:

Ktoś może wie , którą opcją można zmienić pozycje ramek w UI? Dokładnie chodzi mi o ramkę
z mountem i ramkę z pt.


Wciśnij ctrl + \ i możesz dowolnie przesuwać praktycznie każdy element UI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z tą zmianą na F2P i z questami oraz lvlowaniem? Czy mamy te 3 początkowe i później jeśli nic się nie kupi w ItemShopie to w zasadzie koniec gry czy można dalej grać? Nie chce wydawać prawdziwych pieniędzy na grę ale jeśli jest to F2P to już tego nie rozumiem. A jeśli muszę odblokować content i kupować te QuestPacki to można to zrobić TYLKO za pomocą tych punktów ale zdobytych za deedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno pytanie:
Czy jeśli mam konto VIP (czyli wykupuję subskrypcję np. na 1 miesiąc) i mam np. zwiększoną ilość kasy w torbie, więcej toreb itp i np. gram monster-play, to po skończeniu tego miesiąca te odblokowane rzeczy dla tej postaci znikną? Czy po prostu na tej jednej konkretnej postaci zostaną już do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie (o questy) nie odpowiem, bo mam status Premium (miałem wykupioną subskrypcję kilka razy), poza tym miałem edycję kolekcjonerską SoA+MoM, więc z automatu wszystko do Lorien mam dostępne.

Jeśli idzie o dodatkowy content, to punkty Turbine dostępne są jedynie na 3 sposoby:
1) płatność gotówką za punkty;
2) wykupienie subskrypcji (otrzymujesz 500 pkt na miesiąc)
3) zbieranie za deedy.
To właśnie Turbine Points pozwalają na robienie zakupów w sklepie (w tym nabywanie Quest Packów). Można je zbierać z Deedów, ale życzę szczęścia, zdrowia i pomyślności. 1 deed = 5-10 TP, a to raczej niewiele.

Co do trzeciego pytania, TU -> http://www.codemasters.com/lotrocom/faq-uk.php?type=Free+to+Play masz potrzebne informacje:


What happens to my character slots when I downgrade from VIP to Premium?

If you downgrade from VIP to Premium you will lose access to 2 character slots. If all of the character slots are filled prior to the downgrade with characters, you will be prompted to pick which characters you would like access to when you log in after the downgrade takes effect. These characters will not be deleted, they will remain until additional character slots are purchased or you upgrade to VIP again. Any character slots gained through the purchase of Mines of Moria, the Adventurer''s Pack or directly from the store will remain accessible.


What happens to the Storage Space when I downgrade from VIP to Premium?

If you downgrade from VIP to Premium, only characters active while the account is VIP will have 5 bags. Any characters that you don''t log into, or characters created after you downgrade will have 3 bags.


What happens to the gold cap when I downgrade from VIP to Premium?

If you downgrade from VIP to Premium, the gold cap is permanently removed for any characters that you log into while you are VIP. Any characters that you don''t log into, or characters created after you downgrade will have the Premium cap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: gram sobie od niedawna krasnoludem, mam 8 lvl. Jako że w WoWie crafting był genialny, tu też spróbowałem. Ale:
1) jest jakiś dziwny, opcji od groma, ale zero rozdzielenia czy porad dla nowicjuszy
2) gdzie szukać złóż surowców? Ta "szukarka" nic nie pokazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 14:13, necron1501 napisał:

1) jest jakiś dziwny, opcji od groma, ale zero rozdzielenia czy porad dla nowicjuszy


A co konkretnie jest niejasne? Ogólnie crafting sprowadza się do kilku prostych czynności. Weźmy takiego np. Armsmana (płatnerz?). Ma trzy podklasy:
- Prospector: wyszukuje rudy metali i przerabia je na sztaby.
- Weaponsmith: ze sztabek wyrabia broń
- Woodworker: wyrabia broń z drewna (łuki itp)

I teraz krótkie wprowadzenie:
1) zbierasz rudę np. Copper i Tin.
2) biegniesz do najbliższej kuźni (Forge)
3) wchodzisz w panel craftingu i wybierasz Prospector
4) wykuwasz sztaby miedzi i cyny
5) łączysz sztaby miedzi i cyny, otrzymując sztaby brązu
6) otwierasz panel Weaponsmith
7) wykuwasz Bronze Blade
8) wykuwasz Bronze Axe

Gratuluję, właśnie wytworzyłeś swoją pierwszą broń.

Teraz parę słów o "doświadczeniu"... Każda czynność w kuźni daje Ci pewną ilość pkt doświadczenia. Np. wykucie sztaby miedzi daje 8 pkt. Gdy uzbierasz określoną ilość punktów, dostajesz quest. Wypełnienie go "awansuje" Cię na kolejny stopień wtajemniczenia w craftingu, a jednocześnie umożliwia osiągnięcie poziomu mistrzowskiego w stopniu, który właśnie "ukończyłeś". Na początku może to wydawać się skomplikowane, ale wierz mi - jest banalnie proste.

Więcej w temacie craftingu (zawody, "przepisy") znajdziesz tu: http://lotro-wiki.com/index.php/Crafting

Dnia 10.11.2010 o 14:13, necron1501 napisał:

2) gdzie szukać złóż surowców? Ta "szukarka" nic nie pokazuje.


Spokojnie, znajdzie. Pobiegaj po okolicy (koniecznie z włączoną umiejętnością wyszukiwania surowców!), w końcu coś się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2010 o 14:40, Ring5 napisał:

3) wchodzisz w panel craftingu i wybierasz Prospector


Jak się go włącza?

Dnia 10.11.2010 o 14:40, Ring5 napisał:

Więcej w temacie craftingu (zawody, "przepisy") znajdziesz tu: http://lotro-wiki.com/index.php/Crafting

> 2) gdzie szukać złóż surowców? Ta "szukarka" nic nie pokazuje.

Spokojnie, znajdzie. Pobiegaj po okolicy (koniecznie z włączoną umiejętnością wyszukiwania
surowców!), w końcu coś się znajdzie.


Cóż, trzeba więcej poszukać, tak czy siak, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować