Zaloguj się, aby obserwować  
SupremeOrangeMaster

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar [M]

1863 postów w tym temacie

Być może moje pytanie zabrzmi głupio, ale to mój pierwszy kontakt z tą grą. Mianowicie jak bardzo darmowa jest? Po przejściu na model F2P gracze, którzy nie lubią babrać się w mikropłatności dużo tracą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 12:37, Baknak napisał:

<Dziab>


To może ja odpowiem.

Zacznijmy od tego, że w grze istnieje - obok złota - bardzo istotna waluta o nazwie "Turbine Points". Otrzymuje się ją za zakup różnorakich pakietów (Mithril Edition jest doskonałym zakupem dla początkujących, zwłaszcza, że - o ile mi wiadomo - można go teraz dostać za trzydzieści złotych), można kupić bezpośrednio przez PayPala, komórkę, etc. oraz wreszcie - co najistotniejsze dla graczy f2p - za wykonywanie różnorakich deedsów. Istnieje też dość prosty, szybki i najwyraźniej legalny (Turbine o tym wie, ale nic w związku z tym nie robi) sposób nabicia sobie jakichś trzystu TP.

"Goła" gra daje Ci trzy sloty na postać, ogranicza pojemność kiesy do 2 sztuk złota (nie jest to tak mało jak mogłoby się wydawać, ale i tak szybko przebijesz tą granicę) i - co najbardziej boli - dostęp do questów w zaledwie paru regionach. Wykonując te dostępne odwiedzić możesz mapy startowe wszystkich czterech ras oraz Lone-Landsy. Zapewni Ci to jakieś, nie wiem, dwadzieścia godzin rozgrywki oraz trzydziesty któryś poziom doświadczenia. Potem miło byłoby przejść się do Evendimu, ale tu już wybiegam w przyszłość.

Co jednak istotniejsze, podczas tej gry nazbierasz pewnie dostatecznie dużo Turbine Pointów aby kupić sobie jeździectwo/ zdjąć capa golda i - co najważniejsze - odblokować Evendim. Potem możesz stworzyć kolejną postać do zbierania TP, albo tą główną levelować na mordowaniu tysięcy mobków i questach fabularnych.

Jeśli wydasz na tą grę choćby te dwa złote (nawet przez komórkę) to Twoje konto upgrade''owane jest do premium. Oprócz zakupionej waluty dostajesz dwa dodatkowe sloty na postaci, gold cap podnoszony jest do pięciu sztuk złota i - co chyba najważniejsze - możesz wystawiać rzeczy na AH.

Ja osobiście dawno, dawno temu (ostatnio wróciłem do gry :)) skusiłem się na Mithril Packa. Moim zdaniem warto. Dostajesz 2000 TP (dość dużo coby kupić chociażby questy w Isengardzie), kilka lokacji - Trollshaws (Rivendell + okolice), Eregion, Morię i Lothlorien, oraz bajeranckiego kunia który nijak ma się do warsteedów ale jest. Pamiętaj jednak, że w taki sposób kupujesz sobie wyłącznie dostęp do questów i deedsów - na instancje do Morii sobie nie pochodzisz.

Reasumując - jeśli zbudzisz w sobie koreańskiego nastolatka, to jesteś w stanie obejść się bez jakichkolwiek płatności. Jeśli nie... to cóż, polecam choćby zakup tego Mithrila - dużo przyjemniej będzie Ci się grało. :)

A - i jeśli nie potrzebujesz tam czegoś z Turbine Store "na zaraz" to warto poczekać. Regularnie pojawiają się promocje -50%, a w wypadku zakupów jakichś quest packów/ regionów to pozwala zaoszczędzić sporo pieniążków.

Kiedyś grałem jako Henrich na Nimrodelu, niedawno zaś stworzyłem sobie Berzula na Snowbournie. Aktualnie siedzę w polskiej gildii "Rycerze Natchnieni", ale przyznam się, że z lekka masówkowy charakter przeszkadza mi w delektowaniu się spokojem i elegancją LotRO. Jakoś po sesji ze znajomkami pewnie założymy własną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 13:04, Tajemnic napisał:

<ciachiachciach>


Edycja wygasła, a ja się zorientowałem, że się wygłupiłem ze slotami na postaci - bazowo masz chyba dwa, a po dokupieniu czegokolwiek - trzy, czy jakoś tak. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 13:36, NuuGGet napisał:

Ta gra to F2P? Cholera, na Hobbicie drugi raz byłem i mam niesamowitą ochotę zagrać w
coś w świecie LotR. :)


F2P, chociaż jeśli chcesz grać bez wydania choćby jednego grosza to musisz zbudzić swoje wewnętrzne, koreańskie dziecko.

Ściągnij sobie, pograj, a jak Ci się spodoba to polecam Mithril Edition które jest teraz chyba w przecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 13:04, Tajemnic napisał:

To może ja odpowiem.


Czekaj, czekaj... czym jest "Mithril Edition"? Czymś w stylu jakiegoś lepszego, bardziej bajeranckiego "starter packa" czy edycją zawierającą któreś z rozszerzeń? Już się w tym gubię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 15:07, Baknak napisał:

Czekaj, czekaj... czym jest "Mithril Edition"? Czymś w stylu jakiegoś lepszego, bardziej
bajeranckiego "starter packa" czy edycją zawierającą któreś z rozszerzeń? Już się w tym
gubię...


Początkowo Mithtil był taką edycją pudełkową wydawaną już po przejściu LotRO na F2P. Teraz kupuje się go zazwyczaj w formie kodu - wpisujesz go w panelu na swoim koncie Turbine i bach! Nagle dostajesz całe mnóstwo rzeczy.

Sprawdziłem teraz tego Starter Packa. Dodaje on trzy inne lokacje (Evendim, Northdowns i Misty Mountains), 1000 TP i chyba jeszcze jakieś pierdółki. Nie wiem w jakiej konkretnie cenie można go kupić, ale mam wrażenie, że Mithril Edition byłaby lepszym zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 15:19, Tajemnic napisał:

Początkowo Mithtil był taką edycją pudełkową wydawaną już po przejściu LotRO na F2P.
Teraz kupuje się go zazwyczaj w formie kodu - wpisujesz go w panelu na swoim koncie Turbine
i bach! Nagle dostajesz całe mnóstwo rzeczy.

Sprawdziłem teraz tego Starter Packa. Dodaje on trzy inne lokacje (Evendim, Northdowns
i Misty Mountains), 1000 TP i chyba jeszcze jakieś pierdółki. Nie wiem w jakiej konkretnie
cenie można go kupić, ale mam wrażenie, że Mithril Edition byłaby lepszym zakupem.


Cóż... spróbuję wpierw "czystej" gry bez żadnego dopłacania. Jeśli przejdzie moje rygorystyczne wymagania (choć sam świat Śródziemia już plusuje), to kto wie... może skuszę się na Mithril Edition czy coś innego. Dzięki za częściowe rozjaśnienie sytuacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam sie wrócić do gry(trzecie podejście). Nie wiem czy warto, grą umiera prawem zarzuconym odgórnie przez producentów. Wiem, grą ma im przynosić profity, lecz nie zachęcając nowych do grania to mała pula stałych graczy(kilkanaście tysięcy?). To nic nie wygrają.
Ja stanąłem na 35lvlu. Dobijam do 40tki, kupuje/farmie TP i pcham sie do Morii. Ponoć najlepsza koncepcja.
Grą ktos z was RK albo wardenem? Dokupilbym do nich dostęp. Da sie nimi jakoś dobrze solowac? Z tego co pamietam to warden był w stanie robić siebie pod tanka. Miałbym taka odskocznie z moim Minstrel w medium armorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 16:29, Niewiernus napisał:

Grą ktos z was RK albo wardenem?


Zanim utraciłem konto, miałem MoM i SoM. Grałem wtedy Wardenem i, jak wspominałem wcześniej w tym wątku, była to dla mnie postać wręcz stworzona do solowania. Z racji tego, że ma od groma gambitów (coś jak combos w mordobiciach) przywracających zdrowie, klasa ta jest w stanie spokojnie walczyć z przeważającymi liczebnie siłami wroga i nie martwić się o przetrwanie czy korzystanie z mikstu Athelas. Po prostu nie ma potrzeby. Gambity leczą nas na bieżąco, jednocześnie zadając obrażenia.

Obecnie zbieram TP na wykupienie MoM, po czym rozpocznę grę na nowo, właśnie Wardenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 20:34, Piotrbov napisał:

Myślę nad powrotem do gry. I która profesja jest ciekawa, dynamiczna, mocna, lecz trudna
do ogarnięcia?


Profesja czy klasa, bo to dwie różne rzeczy?

Jeśli chcesz trudną (według twórców), ale w miarę dynamiczną klasę, rzuć okiem na Rune-Keepera. W zależności od tego, jakich umiejętności będziesz używał, RK będzie albo coraz lepszy w walce, albo w leczeniu, więc dla każdego coś miłego - przyda się w Fellowshipie, ale i solo sobie poradzi. Inną ciekawą klasą drużynową jest Burglar, ale z tą klasą za wiele doświadczenia nie miałem, więc tu w szczegóły wdawać się nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Z dwójką/trójką znajomych troszkę sprzykrzyła nam się nasza obecna gildia. My byśmy chcieli się spokojnie bawić, trochę RPować, podowcipkować sobie i pogadać na czacie kinowym, a tam panuje taka typowa masówka nastawiona przede wszystkim na tłuczenie endgame''u.

Więc pytam się Was - czy ktoś może gra na Snowbournie i miałby ochotę na dołączenie/ wsparcie w tworzeniu czegoś takiego? Levelami się nie przejmujemy, dotychczasowymi doświadczeniami z LotRO też nie - ot, chcielibyśmy wynaleźć ludzi którzy grają w to MMO bo sama gra sprawia im przyjemność, a nie dla czynienia ze swej postaci mechanicznego monstrum.

Chciałbym trochę też poRPować - jakkolwiek na nikim nie byłoby to wymuszane, i odbywałoby się to poza czatem kinowym, to może znajdzie się ktoś zainteresowany taką zabawą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 17go stycznia jest mizliwosc nabycia za free Traveller''s Writ x5
Klikamy kup i wpisujemy kupon rabatowy TLLW75
Dzieki writom mozemy momentalnie przeniesc sie do NPCa u ktorego mamy do oddania quest.

Kupon mozna wykorzystac raz na konto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 22:48, Niewiernus napisał:

Oferta dalej aktualna? Pisałbym się, ale zapewne po dwunastym.


Sesja dobiega (miejmy nadzieję) końca, niedługo wracam do gry to i się poorientuję, ale raczej nic się nie zmieniło. Więc tak, jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić grę lord of the ring, czy trzeba zakupić samą grę, czy tylko ją ściągnąć a co z dodatkami? Czy trzeba kupować dodatki i gdzie bo nie mogę znaleźć informacji o LOTRO w internecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 15:03, Bosper napisał:

Zamierzam kupić grę lord of the ring, czy trzeba zakupić samą grę, czy tylko ją ściągnąć
a co z dodatkami? Czy trzeba kupować dodatki i gdzie bo nie mogę znaleźć informacji o
LOTRO w internecie?

http://www.lotro.com/en wszystko jest i masa informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 15:03, Bosper napisał:

Zamierzam kupić grę lord of the ring, czy trzeba zakupić samą grę, czy tylko ją ściągnąć


Ściągnąć. Gra jest Free-to-Play, z pewnymi ograniczeniami. Jako gracz F2P otrzymujesz nieograniczony dostęp jedynie do pierwszych trzech obszarów (wierz mi, to naprawdę sporo, wystarczy, by postać rozwinąć do około 30 poziomu doświadczenia i ładne parę godzinek to zajmie) i bodajże dwa sloty na postać. O innych możliwościach za chwilę.

Dnia 04.04.2013 o 15:03, Bosper napisał:

a co z dodatkami?


Tu masz dwie opcje. Możesz dodatki kupić za gotówkę (znajdziesz je w różnych miejscach - np. na stronie producenta, na keye.pl itp) lub w sklepie wewnątrz gry, wydając wirtualną gotówkę (tzw. Turbine Points - TP). I tu robi się ciekawie, bo TP otrzymujesz w grze za różne osiągnięcia (tzw. Deeds) - za zabicie określonej liczby przeciwników danego rodzaju, użycie konkretnej umiejętności X razy itp. Zwykle są to niewielkie ilości TP (5 czy 10), ale ziarnko do ziarnka... Z tego, co pamiętam, na pierwszych trzech obszarach, po wykonaniu wszystkich lub prawie wszystkich Deeds, można uzbierać około 800 TP jedną postacią. Dodatek do gry (np. Mines of Moria) to wydatek rzędu 2500 (i więcej, w zależności od tego, jak nowy jest) TP, czyli trochę grindu Cię czeka, jeśli nie chcesz kupować nic za gotówkę. Oczywiście co jakiś czas zdarzają się promocje, dzięki czemu różne rzeczy ze sklepu można kupić po znacznie niższych cenach (-40% np.)

Inną możliwością zdobycia TP (i odblokowania dostępu do większej ilości obszarów) jest wykupienie abonamentu. Wykupując abonament Twoje konto zmienia się w konto VIP, masz nieograniczony dostęp do wszystkich krain z wersji podstawowej (dodatki nadal musisz kupić osobno), do tego 500 TP na miesiąc i inne przywileje, np. większa liczba slotów na postaci. Gdy zdecydujesz się przestać płacić abonament (lub skończy Ci się okres pre-paid), Twoje konto zmienia się w konto Premium - tracisz nieograniczony dostęp do wszystkich obszarów, ale masz 3 (albo 5, już nie pamiętam) sloty na postaci, większy limit złota i parę innych bonusów.

Dnia 04.04.2013 o 15:03, Bosper napisał:

Czy trzeba kupować dodatki i gdzie


Obowiązku nie ma, ale naprawdę warto. Przede wszystkim kup Mines of Moria, bo daje dostęp do Legendarnych przedmiotów, które zdobywają XP i rozwijają się wraz z naszym bohaterem, dzięki czemu odblokowywane są kolejne ich "umiejętności".

Na zakończenie dodam, że na moim poprzednim koncie kupiłem Siege of Mirkwood (drugi dodatek) tylko za TP, czyli naprawdę się da. Niestety, nie przeniosłem konta na czas na serwery Turbine i szlag mi je trafił, musiałem zaczynać od nowa (w diabły poszły dwa dodatki i 2 wysokopoziomowe postaci). W tej chwili mam konto F2P, 2 postaci i około 1700 TP. Zebranie tego zabrało mi około 3 tygodni gry i rozwinięcie obu postaci do 30 poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować