Zaloguj się, aby obserwować  
SupremeOrangeMaster

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar [M]

1863 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2013 o 14:43, Maurycy_69 napisał:

jak dla mnie bez konia nawet w bree to byłaby męczarnia :)


Jak napisałem wcześniej - wszystko zależy od tego, jak kto gra i co uważa za priorytet. Dla mnie priorytetem było uzbieranie TPów na Wardena, a potem na MoM (tak, wiem, że to się dubluje, ale nie chciałem z Wardenem czekać, aż uzbieram na MoM). Grałem Championem i nie odczuwałem tak bardzo braku wierzchowca aż do Lone Lands. Ale wtedy po prostu użyłem dwudziestoczterogodzinnego dostępu do konika z zestawu startowego. To mi wystarczyło (akurat weekend był :P ).

Dnia 03.12.2013 o 14:43, Maurycy_69 napisał:

a teraz nawet powera ci nie zżera po nowym dodatku ;)


O. Nawet nie sprawdzałem patch notesów. Zająłem się TORem, potem AC IV, w LotRO dawno już nie grałem...

Dnia 03.12.2013 o 14:43, Maurycy_69 napisał:

Poza tym myślę, ze dla nowego gracza to frajda dosiąść konia.


Dlatego nadal twierdzę, że najlepszym rozwiązaniem (jeśli ktoś może sobie na to pozwolić) jest kupić pre-paida (60 złociszy bodajże, już nie pamiętam nawet) np. na keye.pl, skorzystać z subskrypcji ile się da, a potem zostać na Premium i cieszyć się tym, co odblokowaliśmy na subie, natomiast TPy trzymać na wykupienie dodatków. Z tego, co uzbiera się początkowo plus z TPów za suba spokojnie można MoM kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Się tak zastanawiam. Zamierzam wrócić do LOTRA ( tak! po raz kolejny ) i czy ten pack: The Lord of the Rings Online: Steely Dawn Starter Pack ( z Humble Bundle ) da się jakoś zaktywować na konto nie mając gry na Steamie? Czy można zrobić tak, że na chwilę zainstaluje na steamie grę, dodam kod i normalnie będę grał dalej nie steamowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez Steama nie próbowałem grać (brrr), ale po aktywacji dlc dostaje się klucz, który i tak trzeba wpisać stronie LoTRO, więc pewnie się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 20:51, Kadaj napisał:

Bez Steama nie próbowałem grać (brrr), ale po aktywacji dlc dostaje się klucz, który
i tak trzeba wpisać stronie LoTRO, więc pewnie się da.


Jakoś mnie zawsze Steam odrzuca. Może dam mu szansę.

Ale dlaczego brrr na myśl o graniu nie przez Steam''a?

Edit. Do posta poniżej. No, ale jednak włączas Steam'a by włączyc grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>i normalnie będę grał dalej nie steamowo?

Ale nawet mając grę na Steamie grasz "niesteamowo". Z poziomu Steama odpalasz tylko launcher LotRO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 20:52, Piotrbov napisał:

Ale dlaczego brrr na myśl o graniu nie przez Steam''a?

Gabe bogiem, Steam nałogiem. :D

Nie no, lubię te dodatkowe duperele jak liczenie czasu gry czy wygodne robienie screenshotów. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 20:32, Piotrbov napisał:

Czy można zrobić tak, że na chwilę
zainstaluje na steamie grę, dodam kod i normalnie będę grał dalej nie steamowo?

tak, możesz tak zrobić. nawet nei musisz do konca jej instalować. tu masz instrukcję jak wydobyć ze steam ten klucz
http://lotronline.pl/forum/ogolna-dyskusja/the-steely-dawn-pack-za-4-7$/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 21:06, Kadaj napisał:

Nie no, lubię te dodatkowe duperele jak liczenie czasu gry czy wygodne robienie screenshotów.

więc polecam program xfire :) liczy czas gier (nie tylko tych dostępnych w steam), masz robienie screenów, filmików, komunikator itp.
przykładowo mój profil
http://classic.xfire.com/profile/maurycy69/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 14:12, Maurycy_69 napisał:

więc polecam program xfire :)

Po co mam zaśmiecać system dodatkowym programem, skoro Steam się w tym zadaniu sprawdza? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 16:00, Kadaj napisał:

> więc polecam program xfire :)
Po co mam zaśmiecać system dodatkowym programem, skoro Steam się w tym zadaniu sprawdza?
^^

steam zlicza ci czas gier tylko tych które wspiera, xfire niemalże wszystkich, również np przeglądarkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci sposób na darmowe TP.
Działa w 100%, osobiście zrobiony przez mnie.

Sposób polega na zrobieniu questa "A little extra never hurts - Part 1" na każdym serwerze.
Nagrodą na wykonanie są 10 TP.
Quest ten jest możliwy do zrobienia tylko raz na dany serwer.

Zakładając (na moim przykładzie), że wszyscy grający zrobili ten quest na aktualnie granej postaci, uznajmy, że pomijamy dany serwer, na którym jest ta postać.
Serwerów jest 29, minus ww. aktualnie "używany" serwer, co daje nam 28x 10 TP.

Właśnie skończyłem wszystkie serwery, zatem podam najszybszy sposób na zrobienie tegoż:
- za każdym razem (czy tam serwerem ;) ) wybieramy rasę człowieka lub Hobbita oraz klasę Lore-Mastera
- w tutorialu na każdym przeciwniku (Strider oraz pięciu złodziejaszków) używamy skilla Burning Embers (wszyscy padają na jeden strzał)
- po skończeniu tutoriala pomijamy intro
- po pojawieniu się w Archet śmigamy na luzie (żadne mobki nas nie atakują) do chatki Hunting Lodge (lewy górny róg na mapie)
- w środku rozmawiamy z postacią Jon Brackenbrook, robimy Part 1 questa i pomijamy Part 2 (decline)
- cieszymy się dodatkowymi 10 TP :)
- wylogowujemy się i usuwamy postać żeby nie zajmowała miejsca


Cała operacja na każdym serwerze zrobiona w ww. sposób (wejście do gry=>stworzenie postaci=>tutorial=>bieg do chatki=>quest=>wylogowanie=>usunięcie postaci) zajęło mi 10 minut, oczywiście razy 28 serwerów.

W skrócie: poświęcając w sumie 4 godziny i 40 minut dostajesz 280 TP za darmola.

Dzięki temu sposobowi jestem o duży krok bliżej do wykupienia wspólnego skarbca, dzięki któremu będę mógł robić trik z przenoszeniem przedmiotów reputacji, o którym jakiś czas temu wspominał Ring5 (szacun przy okazji).
Łiii! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 16:45, Cygi napisał:

Dzięki temu sposobowi jestem o duży krok bliżej do wykupienia wspólnego skarbca


Szczerze mówiąc, ja bym olał wspólny skarbiec. Bardziej Ci się przyda dom ze skrzynią, która również może służyć do przenoszenia przedmiotów między postaciami. Pamiętaj też, że nie tylko reputacja daje TP, ale także zestawy obrazów, które są do kupienia przy okazji "festynów".

Swoją drogą, chyba wkrótce wrócę do LotRO. Dawno nie grałem (od sierpnia/września jakoś), chyba dobrze by było pozbierać trochę błyskotek dla innych postaci i może w końcu wykupić RoR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 17:19, Ring5 napisał:

> Dzięki temu sposobowi jestem o duży krok bliżej do wykupienia wspólnego skarbca

Szczerze mówiąc, ja bym olał wspólny skarbiec. Bardziej Ci się przyda dom ze skrzynią,
która również może służyć do przenoszenia przedmiotów między postaciami. Pamiętaj też,
że nie tylko reputacja daje TP, ale także zestawy obrazów, które są do kupienia przy
okazji "festynów".

Swoją drogą, chyba wkrótce wrócę do LotRO. Dawno nie grałem (od sierpnia/września jakoś),
chyba dobrze by było pozbierać trochę błyskotek dla innych postaci i może w końcu wykupić
RoR.


Mam podobnie, mija czas a sentyment do gry stale pozostaje i to mocny... znów pewnie za jakiś czas wrócę pobiegać moim elfem albo krasnalem..:)
Dla mnie gra ma Mocny Klimat Śródziemia i przyjemnie się w nią gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem LotRO (m.in. żeby dodać Steely Dawn Starter Pack z bundla) i czuję się lekko zagubiony. Nie ogarniam nowego systemu Class Traits (co to za drzewka, jak rany? Czemu nie mogę wybrać tych umiejętności, które uważałem za naprawdę przydatne? O_o), gra działa O WIELE wolniej (12-15 fps w Bree? Serio? W grze mającej kilka lat, na sprzęcie, który spokojnie udźwignął AC IV?), część umiejętności w ogóle zniknęła mi ze skill barów... Odnoszę wrażenie, że muszę się gry uczyć od nowa.

Jedyne, co na razie mi się spodobało, to ostrzejsze ikonki umiejętności. W końcu widać, co przedstawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 17:19, Ring5 napisał:

Szczerze mówiąc, ja bym olał wspólny skarbiec. Bardziej Ci się przyda dom ze skrzynią,
która również może służyć do przenoszenia przedmiotów między postaciami.


Nie sądzę, żebym przy każdej nowej postaci miał ochotę za każdym razem grindować do 15 lvl, żeby kupić dom. ;)

Tym bardziej, że na aktualnej postaci nie mam swojego domu w ogóle, tylko używam kinshipowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 21:08, Cygi napisał:

Nie sądzę, żebym przy każdej nowej postaci miał ochotę za każdym razem grindować do 15
lvl, żeby kupić dom. ;)


O_o

Eee... ale... dom jest wspólny dla danego serwera. Jeśli wykupisz go jedną postacią, to należy on do niej, ale korzystać z niego może każda Twoja postać na tym serwerze. To znacznie ułatwia przekazywanie przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, mea culpa, nie wiedziałem. ;]

Ale zanim rzucę się na zakup domu, dwa pytania:

1. Kiedy już mam wykupiony ten dom, to czy w nowo stworzonej postaci skill szybkiej podróży do domu jest aktywny od razu?

2. Skrzynia domowa na 30 slotów jest dostępna do kupienia po zakupie domu - kupuje się ją za walutę w grze czy TP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 23:27, Cygi napisał:

1. Kiedy już mam wykupiony ten dom, to czy w nowo stworzonej postaci skill szybkiej podróży
do domu jest aktywny od razu?


Nie. Każda nowa postać musi przejść przez Intro (czyli tutorial). Trwa to jakieś 6-7 poziomów i dopiero wtedy trafiamy do "normalnego" świata gry (początek ma miejsce w osobnej instancji i nie mamy dostępu do systemu szybkiej podróży). Natomiast po zakończeniu wprowadzenia każda postać dostaje możliwość podróży do domku.

Dnia 07.12.2013 o 23:27, Cygi napisał:

2. Skrzynia domowa na 30 slotów jest dostępna do kupienia po zakupie domu - kupuje się
ją za walutę w grze czy TP?


Jeśli nic w grze się nie zmieniło, jest ona dostępna za normalne złoto. Można ją powiększyć (o 100%) za pomocą Mithrilu. Zresztą to kolejny argument za tym, by choć na miesiąc wykupić subskrypcję - nie masz wtedy ograniczenia złota, więc możesz kupić większy dom, w którym można wykupić skrzynię z 60 slotami (z możliwością powiększenia do 120 za 100 Mithrilu).

Dlatego właśnie uważam, że wygodniej jest kupić dom, niż odblokować wspólny skarbiec. Nie musisz na to wydawać TP a nowe postaci mają do niego dostęp w tym samym momencie, co i do skarbca. No i jest to wygodniejsze - mając dom, masz skill szybkiego powrotu do niego. Ze skarbcami nie zawsze tak jest (chyba, że grasz Wardenem, który ma obłędne ilości lokacji dostępnych do "teleportacji").

Jedyne, czego mi w domu brakuje (i mam nadzieję, że Turbine w końcu się na to zdecyduje), to "warsztaty" (czyli Forge/Oven/Workbench). Gdyby była możliwość postawienia ich w domu (lub na zewnątrz, nie ma problemu), gra byłaby znacznie przyjaźniejsza dla użytkownika. Ganianie od skrzyni do skarbca, a potem do Crafting Hallu, zajmuje dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Steely Dawn Starter Pack z bundla i odrobinie grindu oraz craftingu, w końcu kupiłem dziś Riders of Rohan. Wprawdzie teraz na koncie mam 4 TP, ale nic to, Baśka. Teraz muszę tylko w miarę szybko wbić jakieś 4-5 poziomów (żeby do 70-71 dobić) i ruszam do Rohanu. Na razie biegam po Enedwaith, robię Epic Quests na XP booście z SDSP. Każdy quest to jakieś 20k XP (z boostem), więc trochę mi to, niestety, zajmie :( Mówi się trudno. Ważne, że w końcu uda mi się zobaczyć Rohan (tak, jeszcze tam nie byłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować