Zaloguj się, aby obserwować  
SupremeOrangeMaster

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar [M]

1863 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2013 o 20:46, Cygi napisał:

- czy kupić jeden rejon i żyłować na kolejny, itd.?


Prędzej szlag Cię trafi. No, chyba, że lubisz grind, a bez tego się nie obejdzie. A w tym przypadku grindu będzie od groma. Jasne, jest to możliwe, ale będziesz po kilka razy przechodził początek gry, co może szybko skończyć się znudzeniem i odinstalowaniem. Ok, niby można czekać też na promocje (czasem się trafiają), wtedy masz niektóre rejony z 25-50% zniżką, ale trzeba mieć szczęście, żeby trafić na właściwy.

Nie wiem, czy lepszym pomysłem nie byłoby uzbieranie TP na Mines of Moria, robienie skirmishów od 30 (lub okolic) poziomu do około 45-47, kiedy możesz ruszyć w kierunku Morii. Po Morii możesz wrócić do początkowych obszarów (tak do 40-45 poziomu) i robić grind żeby zbierać Reputation Items. Następnie tworzysz nową postać, wysyłasz jej te przedmioty, postać nabija reputację (od Neutral do Kindred zgarniasz 50 TP), po czym ją kasujesz i tworzysz nową. Najszybciej Rep Items zbiera się na Kurhanach, szczególnie Barrow of Taradan, gdzie jest od groma pajączków oraz w Haudh Iarchith, gdzie zanim zrobisz pełną rundkę, mobki zdążą już zrobić respawn. To jeden sposób.

Drugi sposób (również grind), to wybór Explorera jako profesji. Dzięki temu zbierasz zarówno drewno, jak i rudy. Towar wrzucasz na aukcję (jako f2p możesz chyba mieć 5 aukcji jednocześnie), a za zebraną kasę kupujesz Reputation Items i robisz to samo, co wyżej - tworzysz nową postać, maksujesz reputację, kasujesz.

A najlepszym byłoby kupienie tego: http://www.keye.pl/games/product/id/43/Lord-of-the-Rings-Online-Prepaid-60-dni, dzięki czemu spokojnie uzbierasz TP na Morię i dobijesz do 65 poziomu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 21:35, Ring5 napisał:

Prędzej szlag Cię trafi. No, chyba, że lubisz grind.


Grind mi nie straszny. :)
Aktualnie powoli kończę deedy w Lone-Lands i, o dziwo, nieźle się przy tym bawię.

Dnia 08.12.2013 o 21:35, Ring5 napisał:

(Moria i Rep Items)


Wolałbym zaliczać zawartość gry w miarę kolejności wydawania obszarów przez deweloperów, także przeskok na Morię nie wchodzi w rachubę. ;)
Trik z Rep Items jest bardzo przydatny, także będzie zapamiętany.

Dnia 08.12.2013 o 21:35, Ring5 napisał:

(Pre-paid 60 dni)


Jedyne na co bym chciał wydać prawdziwe pieniądze w tej grze to ten tzw. Lifetime Subscribe, ale podobno wyłączyli ten wariant do odwołania.
Inne warianty dla mnie nie wchodzą w rachubę. ;)


A ogólnie mój główny cel w LotRO to wykupienie wszystkich Quest Packów i Expansion Packów by móc rozpocząć grę na nowo Wardenem.
Ponieważ aktualnie grając Championem fabułę olewam, to jadąc w przyszłości Wardenem będę smakować grę w 101%.
Aha, dodatkowo, zanim zacznę grać włóczniarzem, planuję jeszcze uzbierać wystarczającą ilość TP, żeby potem przy graniu Wardenem dopakować się wszystkimi paczkami Tomes of (Vitality/Might, itd.).
Wiem, że Warden sam w sobie jest bardzo mocną postacią, ale chcę mieć po prostu większy luz podczas sesyjek.

W każdym razie, na to wszystko aktualnie potrzebuję 25 230 TP.
Może do 2015 roku podołam wyzwaniu. ;P

Oczywiście z ewentualnymi promocjami będzie taniej, z drugiej strony do czasu uzbierania tylu TP, to wyjdą kolejne dodatki.
Powodzenia Cygi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 22:49, Cygi napisał:

Aktualnie powoli kończę deedy w Lone-Lands i, o dziwo, nieźle się przy tym bawię.


Niestety, jeśli nie masz kolejnych obszarów, to i Deedów nie możesz robić. A grind się zacznie, gdy na wersję podstawową deeda trzeba utłuc 120 (lub więcej) przeciwników, natomiast wersja zaawansowana wymaga 240. Wtedy musisz mieć naprawdę sporą przewagę poziomową, żeby to jakoś szło.

Dnia 08.12.2013 o 22:49, Cygi napisał:

Wolałbym zaliczać zawartość gry w miarę kolejności wydawania obszarów przez deweloperów,
także przeskok na Morię nie wchodzi w rachubę. ;)


Oczywiście żyjemy w wolnym kraju, ale tak naprawdę to nie bardzo ma to sens z fabularnego punktu widzenia. 95% questów to i tak zwykłe "idź z A do B, ubij 10 szczurów i przynieś mi ich ogony". Nie wiem, czy warto sobie tym zawracać głowę. A Epic Quests możesz robić i bez wykupienia danego obszaru. Natomiast, jak napisałem wcześniej, potrzebujesz go wykupić, jeśli interesują Cię Deeds.

Dnia 08.12.2013 o 22:49, Cygi napisał:

Trik z Rep Items jest bardzo przydatny, także będzie zapamiętany.


Bardzo przydatny. Sam z niego troszkę korzystam. Oprócz maina (lvl 66 Warden) i alta (lvl 42 Champ), mam też postać na 7 poziomie (tuż po intro), która służy mi za dodatkowy plecak i zbiera repa z przedmiotów od maina. Nie za dużo i nie za często, tylko wtedy, gdy potrzebuję na coś TP i kilku mi brakuje, więc na razie ma wymaksowane tylko repy z Bree, Mathom Society i lubi się z Iron Garrison Miners.

Dnia 08.12.2013 o 22:49, Cygi napisał:

Jedyne na co bym chciał wydać prawdziwe pieniądze w tej grze to ten tzw. Lifetime Subscribe,
ale podobno wyłączyli ten wariant do odwołania.


Nie tyle do odwołania, co właściwie na zawsze. Nie sądzę, by do tego wrócili, jest to dla nich nieopłacalne. A dwumiesięczny sub daje naprawdę sporo korzyści. Nie musisz wydawać kasy na odblokowywanie niektórych rzeczy (gold cap, Riding, no i oczywiście obszary z podstawki), poza tym dostajesz 2x500 TP. Ale ok, temat suba zostawiamy.

Dnia 08.12.2013 o 22:49, Cygi napisał:

W każdym razie, na to wszystko aktualnie potrzebuję 25 230 TP.


No to... będzie ciężko. Uzbieraj oba komplety map (potrzebujesz do tego wszystkich 4 festiwali, ja znowu przegapiłem letni... :/ ), grinduj rep items, bo bez tego nici. Powiem tak - nowe konto stworzyłem rok temu. Od tego czasu nie gram non-stop, ale w sumie parę miesięcy z grą spędziłem, w tym 2 z subem. Przez ten czas zebrałem około 6k TP (jakieś 600 poszło na Wardena, 2495 na Mines of Moria i, wczoraj, 2495 na Riders of Rohan). Z tych 6k TP, 1500 pochodziło z suba*, 500 ze SDSP, reszta z grindu i repu. Ominąłem kompletnie Mirkwood (bodajże 900 TP), Rise of Isengard (2495 TP) i na razie nie mam szans na HD (4k+ TP). Czyli w ciągu roku uzbierałem (bez subów i innych bonusów) raptem 3k+ TP. Pozostaje życzyć wytrwałości ;)

* - z suba powinno być 1000, ale nie dostałem TP za drugi miesiąc suba, a akurat miałem przerwę w grze, więc zgłosiłem to po przerwie (powinienem je dostać w lipcu, zgłosiłem się we wrześniu). Miły pan z serwisu dał mi brakujące 500 TP za suba, plus drugie 500 w ramach "przeprosin", że wcześniej tego nie załatwiono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 07:58, Ring5 napisał:

Niestety, jeśli nie masz kolejnych obszarów, to i Deedów nie możesz robić.


Pisząc wcześniej, że grind mi nie starszny, miałem na myśli, że mogę bezboleśnie żyłować te cztery pierwsze rejony nową postacią. :)

Dnia 09.12.2013 o 07:58, Ring5 napisał:

Pozostaje życzyć wytrwałości ;)


Dzięki, przyda się. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupić dom możesz swoją drogą, bo robisz to za gold wirtualny, a shared storage za TP. Więc jedno nie wyklucza drugiego. Ja ze skrzynek w domku osobiście nie korzystam bo nigdy nie chce mi się mapować w te i z powrotem. Dużo wygodniejsze jest shared storage które możesz w każdym banku w śródziemiu otworzyć. Ja sobie odblokowałem wszystkie sloty (130) i wychodzi to dużo taniej niż odblokowanie slotów w domku w skrzynce. Zdaję się że w domku na rozszerzenie skrzynki o 15 slotów musisz wydać 100 mithril coinów czyli 850TP! Shared storage odblokowujesz za dużo mniej TP.
Więc domek tak czy inaczej możesz sobie kupić i miec 30slotów a za TP kupić shared storage. taka moja rada. Chociaż szczerze mówiąc jak grasz jedną postacią to nie ma to większego sensu tak właściwie ale to już temat dla innej dyskusji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 11:03, Maurycy_69 napisał:

Chociaż szczerze mówiąc jak grasz jedną postacią to nie ma to większego sensu


Dokładnie, dlatego zasugerowałem kupno domu, a nie shared storage. Kolejne postaci mają służyć głównie do grindu (i do trzepania REP), więc storage się raczej średnio przyda, a w przypadku oszczędzania na dodatki i upgrade postaci, każdy TP jest na wagę złota ;)

@Cygi

Jeśli rzeczywiście chcesz grindować kolejnymi postaciami te same rejony, zdecydowanie polecam robienie wszystkich Explorerami i zbieranie surowców. To naprawdę może się opłacić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 22:21, Ring5 napisał:

Trzeba było sobie riding odpuścić, jeśli grasz f2p, jest mało przydatny.

Ja sobie nie wyobrażam podróżowania bez konia, przecież samo Bree-land to całkiem spory obszar.

Dnia 01.12.2013 o 22:21, Ring5 napisał:

Pierwszą rzeczą, na jaką wydałem kasę na nowym koncie był Warden.

Mnie akurat klasy melee zupełnie nie interesują, poza tym dobrze się bawię grają swoja aktualną, więc nie potrzebuję nowych.

Dnia 01.12.2013 o 22:21, Ring5 napisał:

Nie chciałem czekać,
aż uciułam na MoM

MoM jest wysokolevelowe, zanim będę mógł robić te questy minie pewnie rok-dwa (o ile w ogóle gra mi się wcześniej nie znudzi). Nie lepiej wziąć jakiegoś quest packa dla niższych poziomów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 17:13, Kadaj napisał:

Ja sobie nie wyobrażam podróżowania bez konia, przecież samo Bree-land to całkiem spory
obszar.


Jak pisałem wcześniej, wszystko jest kwestią osobistych preferencji - mnie było szkoda TP na wierzchowca, a poza paroma sytuacjami, przez większość czasu nie musimy pokonywać większych odległości. Z Bree na Kurhany spokojnie można przebiec.

Dnia 09.12.2013 o 17:13, Kadaj napisał:

Mnie akurat klasy melee zupełnie nie interesują, poza tym dobrze się bawię grają swoja
aktualną, więc nie potrzebuję nowych.


A nie, to akurat był przykład. Chociaż inna sprawa, że jeśli grasz solo, to praktycznie ranged nie istnieje, bo 99% przeciwników zdąży do Ciebie podbiec zanim ich ubijesz.

Dnia 09.12.2013 o 17:13, Kadaj napisał:

MoM jest wysokolevelowe


Średniolevelowe już teraz. Wszystko zależy od tego, ile czasu poświęcasz na grę. Grając godzinę - dwie dziennie, w ciągu miesiąca spokojnie dobijasz do 50-60. A podejrzewam, że nawet szybciej.

Dnia 09.12.2013 o 17:13, Kadaj napisał:

Nie lepiej wziąć jakiegoś quest packa dla niższych poziomów?


I znowu - wszystko zależy od osobistych preferencji. Jeżeli nie grasz za dużo i chcesz mieć po prostu coś, co będzie służyło za odmianę od innych tytułów, to pewnie tak. Ale jeżeli chcesz grać poważniej, to TP z grindu nie wystarczy na to, by jedną postacią odblokować wszystkie krainy w podstawce. Musiałbyś mieć co najmniej 2 postaci i grać nimi na przemian: najpierw przechodzisz całość jedną postacią, zbierasz TP i odblokowujesz nowy obszar. Tworzysz nową postać, znowu grind, odblokowujesz może 2 obszary, wracasz do pierwszej postaci, przechodzisz nowe obszary, odblokowujesz kolejne... Grindfest niesamowity. Ewentualnie pozostaje Ci to, co napisałem wyżej o Reputation Items i ich zbieraniu (co też w sumie sprowadza się do grindu, ale przynajmniej tylko jedną postacią ;) ).

Ja, niestety, mam bardzo słabą silną wolę i po kilku dniach takiego grindu (akurat wolne miałem) złamałem się i kupiłem pre-paida. Dzięki temu dziś mój Warden jest na 66 poziomie, mam MoM i RoR, i zaczynam zbierać na HD. Te 60 złociszy na 2 miechy suba to jedyne pieniądze, jakie zainwestowałem w grę.

Inna sprawa, że gdybym nie był głupi i nie przegapił transferu z Codemasters do Turbine, to w tej chwili miałbym już i RoR, i HD... Ale to już osobna historia, choć do dziś mam ochotę za to ugryźć się w tyłek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 18:39, Ring5 napisał:

Chociaż inna sprawa, że jeśli grasz solo, to praktycznie
ranged nie istnieje, bo 99% przeciwników zdąży do Ciebie podbiec zanim ich ubijesz.

Akurat Lore-master z miśkiem spisuje się póki co na tyle dobrze, ze nic nie dobiega. ^^

Dnia 09.12.2013 o 18:39, Ring5 napisał:

Średniolevelowe już teraz.

No ok, ale z punktu widzenia mojej postaci (19) to jest wysoki level. xD

Dnia 09.12.2013 o 18:39, Ring5 napisał:

Grając
godzinę - dwie dziennie, w ciągu miesiąca spokojnie dobijasz do 50-60. A podejrzewam,
że nawet szybciej.

Średnio godzinę-dwie w tygodniu. Czasem nawet mniej, więc rok jak nic. ;p

I podstawowe pytanie: czy jeśli nie kupię do czasu MoM żadnego quest packa, to będę mógł swobodnie levelować wykonując tylko questy, bez żadnego grindu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 18:58, Kadaj napisał:

I podstawowe pytanie: czy jeśli nie kupię do czasu MoM żadnego quest packa, to będę mógł
swobodnie levelować wykonując tylko questy, bez żadnego grindu?


Epic Questy - tak. Pozostałe questy będą niedostępne, bo zamiast przycisku "Accept" będą miały "Unlock" a kliknięcie na nim przeniesie Cię do odpowiedniej strony Turbine Store.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 20:03, Ring5 napisał:

Epic Questy - tak.

Erm... I to wystarczy na 50 level?

Nie wydaje mi się, patrząc ile ich było do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 20:25, Kadaj napisał:

Erm... I to wystarczy na 50 level?


Teoretycznie tak. W praktyce będziesz musiał się wspomagać Skirmishami zapewne. Bez XP boostów, na jeden poziom doświadczenia potrzeba jakieś 30-50 questów ("białych", czyli na Twoim poziomie), tymczasem zwykle Epic Questów na poziom jest kilka-kilkanaście. Nie będzie to grind jako taki, bo Skirmishów trochę jest do wyboru, ale też nie będzie to płynne levelowanie.

Chodziło mi raczej o to, że brak wykupionych kolejnych obszarów nie przeszkodzi Ci w robieniu Epic Questów, bo są one dostępne dla wszystkich. Nie wiem tylko, szczerze mówiąc, jak to wygląda z Morią i legendarkami, bo te akurat są częścią contentu z MoM i być może nie będą dostępne dla darmowego konta bez wykupionego dodatku. Może zatem się okazać, że dobijesz do 50 poziomu i utkniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 17:13, Kadaj napisał:

Nie lepiej wziąć jakiegoś quest packa dla niższych
poziomów?


Ja nikomu do portfela nie zaglądam, ale moim zdaniem jeżeli ktoś już chce pograć w takie np. lotro i wie że będzie grał dłuższą chwilę, to warto wydać parę złotych i kupić za real kasę jakąś paczkę krainek. Ostatnio w humble bundle za 4$ w tej paczce było chyba parę krainek (nie zwróciłem uwagi na to specjalnej bo kupiłem to tylko ze względu na 500TP będących w pakiecie).
często bywają też przeceny w zagranicznych serwisach. jakiś czas temu kupowałem na dziewczyny konto "mithril edition" na gamestop.com za 19$ (była przecena 50%) gdzie było dużo krainek m. in. trollshaws, misty mountans, moria quest pack i lorien a do tego chyba z 500TP

trzeba się rozglądać tylko :) na steamie też bywają 50% przeceny na takie packi


A przy okazji przypadkiem znalazłem ładnie rozrysowanie która krainka na który lvl jest i ile kosztuje turbinek
http://www.lotro.com/en/lotro-store-quest-packs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 00:11, Maurycy_69 napisał:

Ostatnio w humble bundle za 4$ w tej paczce było chyba parę krainek


Tylko Evendim, niestety :( Ale lepsze to, niż nic, trochę questów do około 40 poziomu tam się znajdzie, jest też sporo Deeds, no i oczywiście osobne Rep Items (dla Wardens of Annuminas), które można farmić na Angmarimach.

Dnia 10.12.2013 o 00:11, Maurycy_69 napisał:

A przy okazji przypadkiem znalazłem ładnie rozrysowanie która krainka na który lvl jest
i ile kosztuje turbinek


To do tego dorzucę jeszcze, ile gdzie można zarobić: https://www.lotro.com/forums/showthread.php?&postid=5116516

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Chciałbym skasować jednego ze swoich bohaterów tylko nie wiem, czy po jego skasowaniu znikną wszystkie rzeczy które są do niego przypisane?
Ogólnie chodzi o to, że mam troszkę rzeczy które są rzeczami ozdobnymi w moim domu i teraz nie wiem czy jak skasuję dzielnego chłopa czy te rzeczy też znikną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 13:31, Malcollm napisał:

Mam pytanie.
Chciałbym skasować jednego ze swoich bohaterów tylko nie wiem, czy po jego skasowaniu
znikną wszystkie rzeczy które są do niego przypisane?
Ogólnie chodzi o to, że mam troszkę rzeczy które są rzeczami ozdobnymi w moim domu i
teraz nie wiem czy jak skasuję dzielnego chłopa czy te rzeczy też znikną?

najprawdopodobniej tak, a po co chcesz go kasować jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2013 o 09:03, Maurycy_69 napisał:

> Mam pytanie.
> Chciałbym skasować jednego ze swoich bohaterów tylko nie wiem, czy po jego skasowaniu

> znikną wszystkie rzeczy które są do niego przypisane?
> Ogólnie chodzi o to, że mam troszkę rzeczy które są rzeczami ozdobnymi w moim domu
i
> teraz nie wiem czy jak skasuję dzielnego chłopa czy te rzeczy też znikną?
najprawdopodobniej tak, a po co chcesz go kasować jeśli można wiedzieć?


Ano postanowiłem, że zrobię sobie taką samą klasę od początku.
Grę mam kupioną zaraz po premierze, grałem z większymi bądź mniejszymi przerwami, i wyszkoliłem sobie niezłego Huntera, ma on sporo fajnych rzeczy pozbieranych z instancji jako ozdoby do mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2013 o 15:23, Malcollm napisał:

Ano postanowiłem, że zrobię sobie taką samą klasę od początku.


Ok, ale nawet jeśli chcesz robić nową postać, czemu kasować starą? Skoro grę kupiłeś, to masz 5 slotów na postaci, to chyba wystarczy, by stworzyć nową? Ewentualnie zawsze możesz dokupić jeden slot. A ryzykować utratę wszystkiego... ja bym się chyba nie zdecydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas ładowania gry wyskoczył ekran z olbrzymim napisem "14 dni VIP za darmo! Wypróbuj zanim się zdecydujesz! Zatrzymaj benefity konta Premium po zakończeniu okresu próbnego!".

Szczególnie to ostatnie mnie zainteresowało.

A na stronie Turbine Games gdzie zmieniasz rodzaj konta wychodzi na jaw trik, że masz cztery opcje do wyboru:
- trial + płacisz za miesiąc
- za trzy
- za sześć
- za cały rok
- wprowadzasz kod z game card

Ładny mi darmowy trial. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 22:00, Cygi napisał:

Ładny mi darmowy trial. :D


Tez sie nacialem :( mialem nadzieje, ze uda mi sie odblokowac w ten sposob questy z Dunland, wiec sie rzucilem od razu sprawdzic, o co biega. Ta. Jasne... ok, gdybym nie mial Premiuma, to moze bym na miesiac wzial. Ale oferty najlepszej nie maja (15 dolcow za miesiac to troche sporo biorac pod uwage fakt, ze na keye.pl za 6 dych kupuje sie prepaida na 60 dni), wiec raczej odpuszcze.

Natomiast jesli ktos ma 5k TP luzem, to Gift of the Valar moze byc dla niego ciekawa oferta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować