Zaloguj się, aby obserwować  
SupremeOrangeMaster

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar [M]

1863 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2009 o 00:00, Astropath napisał:

> ...

Ok, póki co mistrelem strzelam z nut i zabijam przeciwników. Te bonusy, które dostaję
z tych umiejętności idą tylko dla mnie, czy dla całej drużyny?
I kolejna rzecz... gra na instrumentach. Czy jest opcja by zapisywać swoje nagrania i
później puszczać je drużynie? Playback znaczy się :)

Bonusy - to zależy. Aury działają na wszystkich, i generalnie ''zielone'' skille działają na drużynę lub są buffami/healami. Potem dostajesz tryb/umiejętność warsong, wtedy zadajesz większe obrażenia, ale leczysz gorzej.
Co muzyki - jest komenda /playmusic (albo samo /play... juz nie pamietam, dawno nie gralem). W katalogu gry (tym w moich dokumentach) jest folder music tam mozna wrzucac pliki formatu abc. Jest to sposob zapisu muzyki za pomoca liter, a nie nut, albo jakos tak. W kazdym razie w sieci jest masa utworow znanych, ktore mozesz potem odgrywac, albo oczywiscie tworzyc wlasne.
Z tego co wiem, nie ma mozliwosci zapisu tworzonej muzyki ''na zywo''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:Help:, Po zalogowaniu się i wybraniu serwera, gra się normnalnie ładuje, np. loading character data, po tym wyskakuje błąd lotroclient Wystąpił problem z aplikacją lotroclient i zostanie ona zamknięta. bla bla bla, pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem wreszcie w LOTRO. Co prawda po pierwszych 5 poziomach człowiekiem-guardianem za bardzo się nie powinienem wypowiadać, ale mam kilka uwag co do tej gry.
Grafika owszem piękna, uzbrojenie na postaci wygląda porządnie, nie to że przesadnie wielkie jak w WoW. Ale cała oprawa graficzna jakoś strasznie męczy oczy, strasznie wszystko świeci i błyszczy nawet po zmniejszeniu tych opcji oświetlenia itd. Bardzo podobała mi się woda, nie jest to kisiel tylko prawdziwa czysta woda pod którą widać np. dno rzeki czy jeziora, żadna tam niebiesko-zielona plama. Chociaż zauważyłem troszkę niedociągnięć graficznych które mogli dopracować, jak chociażby brzegi rzek, jezior, albo drzewa przy ziemi - wyglądają na siłę wbite niż na żyjące-rosnące.
Mówiono że atutem gry jest muzyka - szkoda tylko że przez całe 5 poziomów gry człowiekiem szlag mnie trafiał, mam głos na maksa, opcje dźwiękowe na maksa, ale muzyczkę ledwie co słychać, chyba że taką akurat w tej początkowej krainie zrobili, nic ciekawego.
Podoba mi się walka, nie jest jakoś statyczna, postać całkiem zgrabnie wykonuje swoje uderzenia. Jednak animacja poruszania się postacią jest taka sobie, postać wydaje się ociężała, mam wrażenie jakby miała uwiązane nogi, to nie jest tak płynne jak w WoW.
Kolejna rzecz to interfejs - jak dla mnie jest tragiczny, strasznie mało czytelny, zła kolorystyka czcionek i tła, miniaturowe obrazki skillów. Trochę jest to męczące.
Gram pod Windows XP, mam quada 3200 MHz, podkręconego stabilnie HD 4830 i występują u mnie wredne ścinki, tzn gra chodzi super płynnie, ale regularnie co jakiś czas mam mikrosekundowy framedrop, tak jakby w trakcie oglądanego filmu podczas szybkiego ruchu kamery wyciąć jedną klatkę. Jest to bardzo nieprzyjemne, jeszcze posprawdzam inne ustawienia graficzne.
To czego mi najbardziej do tej pory w tej grze brakuje to...tętnienie życiem - jakoś strasznie pustawo jest, nudno, raz na długi czas spotkam jakiegoś gracza.
Generalnie jestem bardziej rozczarowany niż zadowolony, uważam że gra się dużo fajniej niż w Conana, Warhammera i setki innych mmo, ale włączając WoW od razu byłem przykuty do ekranu, czego o LOTRO nie mogę powiedzieć mimo że jestem ogromnym fanem Tolkiena i strasznie spodobały mi się takie smaczki na początku gry jak znane nazwiska pewnych hobbitów (Baggins Sackville itp) co przywoływało miłe wspomnienia z książek i filmów. :) No jeszcze mam sporo dni triala także ciągle gry nie skreślam, zobaczę jak to się rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przez pierwsze 5-7 lvl jesteś w tzw. introduction (chyba, że zrobiłeś skipa), czyli obszarze stanowiącym tutorial do gry. Dopiero po zrobieniu finałowego questa wyjdziesz do prawdziwie otwartego świata (w przypadku ludzi jest są to okolice Bree) i tam z pewnością spotkasz wielu graczy (zależnie oczywiście od servera, na moim jest przyzwoita liczba osób w większości obszarów). W

Co do interfejsu to możesz albo zainstalować sobie program zrobiony przez graczy aby zmienić wygląd-jest tego sporo. Aby zmienić ustawienie poszczególnych elementów wystarczy wcisnąć CTRL i \ żeby spokojnie poprzestawiać wedle uznania.

Generalnie życzę powodzenia, gra jest naprawdę bardzo dobra jeżeli chodzi o PvE, z biegiem czasu pojawi się coraz więcej questów grupowych i instance (dungeon).

Pozdrawiam


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 08:47, Szzkot napisał:

Generalnie życzę powodzenia, gra jest naprawdę bardzo dobra jeżeli chodzi o PvE, z biegiem
czasu pojawi się coraz więcej questów grupowych i instance (dungeon).


Przeszedłem dzisiaj to Introduction - bardzo ciekawie zrobione wprowadzenie. Teraz po tej akcji krainy wyglądają tak jak sobie wyobrażałem Śródziemie - nie za ponuro ale też nie widać w nich radości i szczęścia.

Denerwują mnie zwłaszcza obrazki przedmiotów, nie da się po obrazkach poznać co to jest, trzeba poczekać aż pojawi się informacja tekstowa. Acha i jeszcze jedna wredna rzecz - szkoda że świat nie jest płynnie wczytywany, tzn nie ma ekranu ładowania lokacji, ale często jest tak że sobie idę i nagle wyskakuje las albo góra niedaleko przede mną, tak sztywno, nie płynnie. I załamania grafiki też występują, co jak co ale mogli to dopracować przy tak ładnej grafice ogólnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 22:53, Galadin napisał:

strasznie pustawo jest, nudno, raz na długi czas spotkam jakiegoś gracza.


Niestety, ale spora ilość graczy siedzi aktualnie w Morii. Będziesz musiał sie jakoś przemęczyć, opuścisz kilka questów grupowych, dobijesz do tego 50 lvl i gnaj do Morii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 09:55, Galadin napisał:

> Generalnie życzę powodzenia, gra jest naprawdę bardzo dobra jeżeli chodzi o PvE,
z biegiem
> czasu pojawi się coraz więcej questów grupowych i instance (dungeon).

Przeszedłem dzisiaj to Introduction - bardzo ciekawie zrobione wprowadzenie. Teraz po
tej akcji krainy wyglądają tak jak sobie wyobrażałem Śródziemie - nie za ponuro ale też
nie widać w nich radości i szczęścia.

Denerwują mnie zwłaszcza obrazki przedmiotów, nie da się po obrazkach poznać co to jest,
trzeba poczekać aż pojawi się informacja tekstowa. Acha i jeszcze jedna wredna rzecz
- szkoda że świat nie jest płynnie wczytywany, tzn nie ma ekranu ładowania lokacji, ale
często jest tak że sobie idę i nagle wyskakuje las albo góra niedaleko przede mną, tak
sztywno, nie płynnie. I załamania grafiki też występują, co jak co ale mogli to dopracować
przy tak ładnej grafice ogólnej.


Cóż z przedmiotami tak to już jest, generalnie jeżeli jest jakiś chłam to faktycznie jest to podobne zupełnie do niczego, natomiast większość broni, zbrój czy innych użytecznych przedmiotów ma ikony całkiem czytelne.

Co do grafiki to dziwna sprawa, bo generalnie gra jest dosyć dobrze zoptymalizowana i tnie się zazwyczaj w miejscach gdzie są duże skupiska graczy np. Bree town. Spróbuj pokombinować coś w opcjach graficznych, jest tam masa tego. Ja mam ustawiony dość długi okres wczytywania samej gry natomiast później chodzi już płynnie.

Zmieniając temat, na jakim serwerze grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 12:27, Szzkot napisał:

Zmieniając temat, na jakim serwerze grasz?


Gram na Snowbourn, ale konto trial jak na razie tylko. Zobaczę czy się wciągnę jeszcze bardziej. :) Zawsze gram na serwerach EN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 12:33, Galadin napisał:

> Zmieniając temat, na jakim serwerze grasz?

Gram na Snowbourn, ale konto trial jak na razie tylko. Zobaczę czy się wciągnę jeszcze
bardziej. :) Zawsze gram na serwerach EN.


Jakby co zapraszam na Laurelin:)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - generalnie myślę ostatnio o postukaniu trochę w jakieś mmo, ale niestety nie mogę rzec, że mój sprzęt jest mocny. Lineage II właśnie się ładnie patchuje na global (choć i tak nie zabawię tam pewnie długo), a tymczasem przyszedł mi do głowy LotRO. Jak widzę, minimalne wymagania to 1.8 ghz, 512 mb ram i raczej gorsza karta graficzna - i wszystkie te wymagania spełniam, z tymże jak to wygląda w realu? Bo np LII potrzebuje ponoć niesamowitego pc do udźwignięcia, a słyszałem o osobniku, który grał na "rozbudowanej komórce". LotRO zarzyna sprzęt czy faktycznie jest lajtowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 21:06, paraGaladh napisał:

Pytanko - generalnie myślę ostatnio o postukaniu trochę w jakieś mmo, ale niestety nie
mogę rzec, że mój sprzęt jest mocny. Lineage II właśnie się ładnie patchuje na global
(choć i tak nie zabawię tam pewnie długo), a tymczasem przyszedł mi do głowy LotRO. Jak
widzę, minimalne wymagania to 1.8 ghz, 512 mb ram i raczej gorsza karta graficzna - i
wszystkie te wymagania spełniam, z tymże jak to wygląda w realu? Bo np LII potrzebuje
ponoć niesamowitego pc do udźwignięcia, a słyszałem o osobniku, który grał na "rozbudowanej
komórce". LotRO zarzyna sprzęt czy faktycznie jest lajtowo?


Pytanie Jaki masz dokładnie komputer? Ja swojego czasu grałem na procesorze jednordzeniowym i 1GB RAM i gra chodziła płynnie na detalach medium, które niestety nie oddają pełni uroków tej gry. Z drugiej strony to było dosyć dawno temu i od tamtego czasu było wiele patchy i updatów, daltego najlepiej sprawdzić wymagania minimalen nie Shadow of Angmar ale Mines of Moria.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 14:29, Bambadil napisał:

Takie pytanie mam ;) Czy żeby móc zagrać teraz w LotRO muszę mieć również Mines of Moria
czy starczy, że posiadam tylko Shadow of Angmar ?


Z tego co się orientuję to możesz grać na samym SoA ale bez możliwości wejścia do Morii i dalej. Pytanie czy jest sens, bo na początek grudnia zapowiedziany jest nowy dodatek Siege of Mirkwood i można już teraz zamówić triple pack zawierający wszystkie części gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w LOTRO lubię od czasu do czasu zagrać. Irytuje mnie tylko to "denne" PvP. Może teraz z nowym PUDEŁKOWYM dodatkiem wyjdzie jakiś nowy tryb który mnie zadowoli. Moja gildia jest tak samo jak ja chętna by do tej gry wprowadzić trochę rozrywki związanej z "oklepywaniem" się nawzajem, bo na razie oferowane tryby są uciążliwe i nużące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 15:56, Daronn_Darker napisał:

Ja w LOTRO lubię od czasu do czasu zagrać. Irytuje mnie tylko to "denne" PvP. Może teraz
z nowym PUDEŁKOWYM dodatkiem wyjdzie jakiś nowy tryb który mnie zadowoli. Moja gildia
jest tak samo jak ja chętna by do tej gry wprowadzić trochę rozrywki związanej z "oklepywaniem"
się nawzajem, bo na razie oferowane tryby są uciążliwe i nużące.


Fakt, PvP w LOTRO jest tylko dodatkiem, też liczę że coś zmienią ale na kolejny pudełkowy dodatek przyjdzie nam czekać przynajmniej do przyszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 15:56, Daronn_Darker napisał:

Ja w LOTRO lubię od czasu do czasu zagrać. Irytuje mnie tylko to "denne" PvP. Może teraz
z nowym PUDEŁKOWYM dodatkiem wyjdzie jakiś nowy tryb który mnie zadowoli. Moja gildia
jest tak samo jak ja chętna by do tej gry wprowadzić trochę rozrywki związanej z "oklepywaniem"
się nawzajem, bo na razie oferowane tryby są uciążliwe i nużące.

czy ja wiem.. na etten jest całkiem przyjemnie :) o ile ma się zgraną ekipę, można spędzić miło wiele godzin na wspólnym tłuczeniu creepów :D

Szzkot

Dnia 20.10.2009 o 15:56, Daronn_Darker napisał:

[..]na kolejny pudełkowy dodatek przyjdzie nam czekać przynajmniej do przyszłego roku.

SoM ma wyjść 1go grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim serwerze plaga są klasy "ukrywające się" z nimi takiej zabawy nie ma. Burnglar nagle wyskoczy gdzieś zza krzaka i posprzątane;p

Dnia 21.10.2009 o 10:40, Maurycy_69 napisał:

Szzkot
> [..]na kolejny pudełkowy dodatek przyjdzie nam czekać przynajmniej do przyszłego
roku.
SoM ma wyjść 1go grudnia :)

Chodziło mi o PUDEŁKOWY dodatke (sprostowanie- SoM tez będzie w takiej wersji[pudełkowa], ale mnie się rozchodzi o kolejny dodatek też już zapowiedziany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2009 o 12:07, Daronn_Darker napisał:

Chodziło mi o PUDEŁKOWY dodatke (sprostowanie- SoM tez będzie w takiej wersji[pudełkowa],
ale mnie się rozchodzi o kolejny dodatek też już zapowiedziany)



Hmm, z tego co się orientuję SoM będzie tylko w wersji do ściągnięcia, ale muszę to jeszcze raz sprawdzić. A jeżeli chodzi o następny dodatek to masz na myśli Rohan? Nie wiedziałem, że jest już zapowiedziany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować