Zaloguj się, aby obserwować  
SupremeOrangeMaster

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar [M]

1863 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2012 o 11:15, Daronn_Darker napisał:

W Empiku i na Amazonie już szukałem. Na tym drugim jest edycja kolekcjonerska, ale taka
rozszerzona podstawka+MoM.


To właśnie to. EK MoM, o której pisałem, zawiera również podstawkę Shadows of Angmar.

Dnia 07.01.2012 o 11:15, Daronn_Darker napisał:

Miałem jednak nadzieję, że nie będę mógł kupić to w Polsce.


Chyba że będziesz mógł? ;)

Dnia 07.01.2012 o 11:15, Daronn_Darker napisał:

Szkoda że SoM i RoI są tylko w wersji elektronicznej.


Też żałuję, bo też liczyłem na to, że może jakaś kolekcjonerka wyjdzie. Z drugiej strony, po kilku tygodniach grania, jeśli pobawisz się trochę w grind i zbieranie Turbine Points (czy jak to się teraz nazywa), spokojnie możesz kupić wszystkie dodatki właśnie za te punkty, nie wydając na to ani grosza. Ja tak sobie kupiłem Siege of Mirkwood. Bardzo miły gest ze strony twórców/wydawcy.

Dnia 07.01.2012 o 11:15, Daronn_Darker napisał:

To wykorzystam sytuacje i jeszcze jedno pytanie. Można sobie dożywotnie ustawić konto
VIP, czy muszę kupować corocznie?


Z tego, co wiem, jakiś czas temu była możliwość wykupienia dożywotniej subskrypcji. Kosztowało to chyba 299 dolców (ale mogę zmyślać, naprawdę nie pamiętam). Znalazłem taki wątek na ich forum: http://forums.lotro.com/showthread.php?376226-Lifetime-Membership-Available <= wynika z tego, że nie ma planów przywrócenia dożywotniej subskrypcji.

Dnia 07.01.2012 o 11:15, Daronn_Darker napisał:

Dzięki za pomoc.


Zawsze do usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 07.01.2012 o 11:26, Ring5 napisał:

> Miałem jednak nadzieję, że nie będę mógł kupić to w Polsce.

Chyba że będziesz mógł? ;)

Wybacz, miało być:"Miałem jednak nadzieję, że będę mógł kupić to w Polsce"

Dnia 07.01.2012 o 11:26, Ring5 napisał:

Też żałuję, bo też liczyłem na to, że może jakaś kolekcjonerka wyjdzie. Z drugiej strony,
po kilku tygodniach grania, jeśli pobawisz się trochę w grind i zbieranie Turbine Points
(czy jak to się teraz nazywa), spokojnie możesz kupić wszystkie dodatki właśnie
za te punkty, nie wydając na to ani grosza. Ja tak sobie kupiłem Siege of Mirkwood. Bardzo
miły gest ze strony twórców/wydawcy.


Słyszałem o tym, ale to chyba czasochłonne i nie jestem pewny czy będzie mi się taka zabawa podobać. Grind zawsze mnie odstraszał.

Dnia 07.01.2012 o 11:26, Ring5 napisał:

Z tego, co wiem, jakiś czas temu była możliwość wykupienia dożywotniej subskrypcji. Kosztowało
to chyba 299 dolców (ale mogę zmyślać, naprawdę nie pamiętam). Znalazłem taki wątek na
ich forum: http://forums.lotro.com/showthread.php?376226-Lifetime-Membership-Available
<= wynika z tego, że nie ma planów przywrócenia dożywotniej subskrypcji.


Szkoda, ale z drugiej strony nie zbawi mnie te kilka dolarów corocznie. (Pomimo, że jestem tylko biednym studentem;P)
Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skirmish to niezła zabawa, ale samotnie jakoś słabo wypada. Gram na snowburn bodaj serwer się nazywa, tam kilka lat temu zaczynałem jako hunter. Wydaje mi się, że serwer jest strasznie wyludniony. Polecicie mi jakiś z dobrą populacją? Nie musi być polskich graczy, choć nie będę narzekać. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 00:00, Daronn_Darker napisał:

Skirmish to niezła zabawa, ale samotnie jakoś słabo wypada.


Bo Skirmishe przewidziane są głównie dla drużyn, wtedy nabierają kolorów. Solo są monotonne i dają raczej niewielkie nagrody (w porównaniu z Fellowshipowymi wersjami).

Dnia 11.01.2012 o 00:00, Daronn_Darker napisał:

Polecicie mi jakiś z dobrą populacją? Nie musi być polskich graczy, choć nie będę narzekać. ^^


Wprawdzie w LotRO nie grałem już dość długo, ale odkąd pamiętam, zawsze trzymałem się serwera Laurelin - społeczność była dość przyjazna (np. często ktoś coś rozdawał za darmo), no i trochę ludu było, ze znalezieniem ekipy rzadko był problem. Zaznaczam jednak, że było to ładne parę miesięcy temu i wiele mogło się od tego czasu zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Dobra to jeszcze trochę pomęczę. Grałem na Snowburnie i mam tam 33 lvl Huntera. Teraz zrobię postać na Laurelin i sprawdzę jak tam z community. Teraz pytanie. Kto jest przydatny dla drużyny? Zastanawiam się między Guardian`em, Wardenem, a Championem. Możesz pokrótce zalety i wady wypisać? Będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 11:49, Daronn_Darker napisał:

Kto jest przydatny dla drużyny?


Co jest smaczniejsze, jabłka czy pomarańcze? :) Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie, właściwie jest to nierealne. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jaka klasa będzie potrzebna. W jednej drużynie nie będą mieli tanka (bo akurat nikogo na odpowiednim poziomie nie ma w pobliżu), w innej - healera.

Spróbuję jednak odpowiedzieć na to pytanie w trochę pokrętny sposób - nie kto jest bardziej przydatny, ale kogo najczęściej się szuka. Spora część graczy raczej omija klasy "trudniejsze" (a więc, w ich mniemaniu, nudne), czyli klasy wsparcia. Nie wiem czemu, wiele osób uważa, że skoro jakaś postać specjalizuje się np. w leczeniu, to nadaje się tylko do drużyny, a w pojedynkę nie da się nią grać. Bzdura kompletna. Ale dzięki właśnie takiemu podejściu, healerów czy też postaci zajmujących się buffami (czyli "ulepszaniem" drużyny) jest stosunkowo mało.

Jeśli zatem nie chcesz mieć większych problemów ze znalezieniem ekipy, polecałbym skupić się np. na leczeniu, dzięki czemu to raczej Ciebie będą szukali, niż Ty będziesz musiał szukać. Rzadko kiedy widuje się informację "healer LFG", znacznie częściej jest to "tank LFG" bądź "DPS LFG".

Dnia 11.01.2012 o 11:49, Daronn_Darker napisał:

Zastanawiam się między Guardian`em, Wardenem, a Championem. Możesz pokrótce
zalety i wady wypisać? Będę wdzięczny.


Guardian to typowy tank - od groma HP, potężny pancerz, możliwość wyboru między bronią jednoręczną+tarczą (zestaw typowo tankowy, jako że niektóre tarcze potrafią mieć więcej Armor niż cała reszta Twojego ekwipunku razem wzięta) lub, jeśli wolisz, bronią dwuręczną, która zwykle wymiata. Moja pierwsza postać, którą doprowadziłem bodajże do 62 poziomu, robiąc 95% questów solo. Czasem musiałem się trochę postarać, ale nawet questy Small Fellowship dawało się robić.

Warden to taka hybryda. Z jednej strony nadaje się na tanka z racjji sporego pancerza, ale dzięki oszczepowi zadaje obłędne wręcz obrażenia. Moim zdaniem jest to klasa przegięta maksymalnie, dająca graczowi ogromną przewagę, szczególnie gdy nauczymy się już gambitów (takie combosy) leczących. Wtedy naprawdę mało kto jest w stanie nam podskoczyć, questy drużynowe robimy sami bez mrugnięcia okiem, bo jednym ciosem zadajemy obrażenia i sami siebie leczymy. Klasa trochę trudna do opanowania ze względu na specyfikę jej głównych umiejętności, czyli wspomnianych gambitów (trzeba zapamiętywać kolejność wyprowadzania ciosów), ale gdy to się uda (a wiele wysiłku to nie wymaga), gra staje się wręcz banalnie prosta. Pokonanie przeciwnika kilkakrotnie przewyższającego na HP to dla Wardena chleb powszedni. Walka z całymi grupami wrogów również. Z racji tego, że gra robi się łatwa, Warden czasem może troszkę "przynudzać", bo wyzwania zbyt wielkiego w grze tą klasą nie ma. Ale i tak to klasa którą doprowadziłem do lvl cap jako pierwszą. I naprawdę nie żałuję.

Wreszcie Champion - typowy DPS. Nastawiony na maksymalizację obrażeń, ale zdecydowanie delikatniejszy od pozostałych. Nie wytrzyma takiej ilości obrażeń, jak Guardian czy Warden, ale za to szybciej pozbywa się wrogów. W sumie o tej klasie mogę powiedzieć najmniej, bo prawie nią nie grałem (chyba do 15 poziomu czy jakoś tak doprowadziłem Championa)

Jeśli planujesz grać przede wszystkim sam, to z tych trzech raczej polecałbym Wardena. Naprawdę ciężko będzie znaleźć quest, z którym sobie nie poradzisz. Nawet, jeśli nie od razu, to po 1-2 levelach spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Wardena. Bo tak jak mówisz będę mógł biegać solo, ale z drugiej strony też i do drużyny się przydam. Co do klas wsparcia, z Wow`a mam niesmak co do leczenia, cały flame zawsze spadał na healera, rzadziej na tanka. Postaram się dobić jakiś konkretny lvl i pochodzić na insty. Jakie są opłacalne dla wardena crafty? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 14:30, Daronn_Darker napisał:

Jakie są opłacalne dla wardena crafty?


Ja się bawiłem w Woodworking, ale niestety LotRO cierpi na tę samą przypadłość, która dotyka 95% MMO - crafting tak naprawdę służy ewentualnemu nabiciu kasy, bo sprzętu z tego porządnego nie będzie. Przez całą grę chyba tylko raz korzystałem z wytworzonej przez siebie broni, resztę czasu spędziłem biegając ze sprzętem z dropów. Na dodatek przy wyższych poziomach zaawansowania, do craftingu potrzebne są przedmioty wytworzone przez inne profesje, a że nie wszystkim chce się wrzucać swoje "wypociny" do Auction House, to czasem może się okazać, że danego przedmiotu nie wytworzymy, bo nie mamy jakiegoś duperelka, produkowanego np. przez płatnerza.

Najlepiej zatem jest stworzyć kilka postaci o różnych profesjach i wtedy będziemy mogli robić wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 15:47, Ring5 napisał:

> Jakie są opłacalne dla wardena crafty?

Ja się bawiłem w Woodworking, ale niestety LotRO cierpi na tę samą przypadłość, która
dotyka 95% MMO - crafting tak naprawdę służy ewentualnemu nabiciu kasy, bo sprzętu z
tego porządnego nie będzie.

dziwne rzeczy opowiadasz.. :P ja na każdym alcie co 10 leveli robiłem sobie komplet zbroi i broni i zawsze były wiele lepsze niż te z questów czy dropu.

Dnia 11.01.2012 o 15:47, Ring5 napisał:

Na dodatek przy wyższych poziomach zaawansowania, do craftingu potrzebne są przedmioty wytworzone
przez inne profesje

kolejna nowość :P podaj przykład gdzie nie wbijesz jakiegoś poziomu craftu bez itemów od innej profesji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 17:52, Maurycy_69 napisał:

dziwne rzeczy opowiadasz.. :P ja na każdym alcie co 10 leveli robiłem sobie komplet zbroi
i broni i zawsze były wiele lepsze niż te z questów czy dropu.


Czyli widocznie miałem szczęście do dropów, bo praktycznie przez całą grę craftowałem rzeczy tylko i wyłącznie na sprzedaż.

Dnia 03.02.2012 o 17:52, Maurycy_69 napisał:

kolejna nowość :P podaj przykład gdzie nie wbijesz jakiegoś poziomu craftu bez itemów
od innej profesji


Nic takiego nie napisałem. Napisałem, że na wyższych poziomach craftingu potrzebne są przedmioty od innych profesji. Nic nie wspomniałem o tym, że bez nich nie wbije się poziomu. Przykłady? Proszę bardzo. Woodworker do niektórych przedmiotów potrzebuje "blaszek" od Metalsmitha. Na przykład: by stworzyć Ornate Lebethron Staff ( http://lorebook.lotro.com/wiki/Recipe:Ornate_Lebethron_Staff ), potrzebujemy Reinforced Lebethron Brace ( http://lorebook.lotro.com/wiki/Item:Reinforced_Lebethron_Brace ), do produkcji którego wymagane są Dwarf Steel Plates ( http://lorebook.lotro.com/wiki/Item:Heavy_Dwarf-steel_Plate), produkowane właśnie przez Metalsmitha. Jak zatem widać, nie jest to żadna nowość, tylko Twoja nadinterpretacja moich słów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 18:21, Ring5 napisał:

Czyli widocznie miałem szczęście do dropów, bo praktycznie przez całą grę craftowałem
rzeczy tylko i wyłącznie na sprzedaż.

albo nie wiedziałeś że są lepsze z craftu :P :D

Dnia 03.02.2012 o 18:21, Ring5 napisał:

Nic takiego nie napisałem. Napisałem, że na wyższych poziomach craftingu potrzebne są
przedmioty od innych profesji

ah no to źle zrozumiałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 18:23, Maurycy_69 napisał:

albo nie wiedziałeś że są lepsze z craftu :P :D


Bo żaden nigdy nie był lepszy od tego, co akurat na sobie nosiłem. Przynajmniej w przypadku Guardiana, bo Wardenowi rzeczywiście czasem robiłem oszczepy, ponieważ te raczej rzadko były dropami. Ale tak było tylko do czasu wejścia do Morii i ukończenia questa odblokowującego przedmioty Legendarne.

Swoją drogą, jak to wygląda teraz? Jest coś lepszego od First Age Legendary Items?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 18:31, Ring5 napisał:

Swoją drogą, jak to wygląda teraz? Jest coś lepszego od First Age Legendary Items?

a skąd! :) na 75lvl nie widziałem na moim serwerze jeszcze ani jednej 1st age, ale na innych serwerach już ktoś tam ma. na dzień dzisiejszy wszyscy biegają z 2nd age na 75lvl.

BTW ja pierwsze co ubieram zawsze nie z craftu to właśnie legendarki i set moriowy ;) a do tej pory na craftowalnych lecę. biżuteria też z craftu zwykle, dopiero w endgame można wydropić coś lepszego niż craft. wiem że nie każdemu chce się co ileś leveli robić nową bron, armor i biżuterię (i nie każdy ma takie możliwości) i leci na tych z dropu (tymbardziej że na niższych levelach to nie ma większego znaczenia) ale ja doszedłem do wniosku że po to maksowałem wszystkie crafty żeby z tego korzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przez całą swoją drogę Guardianem do bodajże 46 lvla zawsze nosiłem rzeczy z crafta(poza krótkim okresem na rzeczy z Great Barrows). Cały zestaw zbroji na mój lvl wycraftowany z criticali i staty miał dużo lepsze niż przeciętny rare drop czy quest reward.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 10:53, Zb4wiciel napisał:

Ja przez całą swoją drogę Guardianem do bodajże 46 lvla zawsze nosiłem rzeczy z crafta(poza
krótkim okresem na rzeczy z Great Barrows). Cały zestaw zbroji na mój lvl wycraftowany
z criticali i staty miał dużo lepsze niż przeciętny rare drop czy quest reward.

no to o czym mówiłem :) a co nie grasz już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 16:58, Maurycy_69 napisał:

no to o czym mówiłem :) a co nie grasz już?


Odpowiedź dopiero teraz, bo w dniu posta gram.pl nie chciał współpracować, a potem zapomniałem :P

tymczasowo przerzuciłem się na TORa...w Maju pewnie na TERA Online się skuszę...a czy do LotRO kiedyś powrócę..się zobaczy. W międzyczasie jeszcze dużo singleplayerów do przejścia (chociażby Fallout: New Vegas Ultimate Edition, który w końcu wyszedł, jak i pewnie na Metal Gear Solid Collection się skuszę...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka. Chciałbym pograć z kumplem, ale nie wiem czy jest taka możliwość. To znaczy chciałbym z nim przechodzić misje np kampanie czy ktoś już próbował to zrobić i może powiedzieć czy się da. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 19:57, Avril1 napisał:

siemka. Chciałbym pograć z kumplem, ale nie wiem czy jest taka możliwość. To znaczy chciałbym
z nim przechodzić misje np kampanie czy ktoś już próbował to zrobić i może powiedzieć
czy się da. Bardzo proszę o pomoc.

Witaj
Gry takie jak Lord of the Rings Online, zaliczają się do gatunku gier MMORPG (Massively Multiplayer Online Role Playing Game). Ideą i największą zaletą tych gier jest to, że gra się w grupie, te gry są do tego stworzone.
Więc odpowiadając na Twoje pytanie, tak da się, a nawet lepiej robić zadania i zdobywać kolejne poziomy w grupie.
Oczywiście można to robić również w pojedynkę, ale jeżeli macie chęci i możliwość gry razem to jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 19:57, Avril1 napisał:

siemka. Chciałbym pograć z kumplem, ale nie wiem czy jest taka możliwość.


Żaden problem, przecież od tego jest właśnie MMO. Najważniejsza rzecz, to byście stworzyli postaci na tym samym serwerze. Potem tylko musicie wzajemnie dodać się do listy "przyjaciół" i spokojnie możecie razem hulać po Śródmieś... eee... Śródziemiu. :)

EDYTKA: Drugi raz dzisiaj zostaję uprzedzony o minutę w udzieleniu odpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować