Zaloguj się, aby obserwować  
SupremeOrangeMaster

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar [M]

1863 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2012 o 12:53, Maurycy_69 napisał:

no layery działają ale i tak jest tłok jak dla mnie.


Zanim dotrę do tego tłoku, minie pewnie kilka miesięcy... :D Na razie zbieram mozolnie TP na quest packi... Potem trzeba będzie uzbierać na Morię. Cholera, nie mogę przeboleć utraty konta. Nie mogli sami wszystkich przenieść? Tyle bonusów z eventsów mi szlag trafił. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 12:58, Ring5 napisał:

Zanim dotrę do tego tłoku, minie pewnie kilka miesięcy... :D Na razie zbieram mozolnie
TP na quest packi... Potem trzeba będzie uzbierać na Morię. Cholera, nie mogę przeboleć
utraty konta. Nie mogli sami wszystkich przenieść? Tyle bonusów z eventsów mi szlag trafił.
:(

no najgorzej mieli ci którzy przegapili a mieli lifetime :P bo jak mniemam ty nie miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 12:59, Maurycy_69 napisał:

no najgorzej mieli ci którzy przegapili a mieli lifetime :P bo jak mniemam ty nie miałeś?


Nie. Wprawdzie miałem MoM i SoM wykupione, ale nawet nie tego mi szkoda (choć trochę kasy poszło na zieloną trawkę). Najbardziej szkoda mi przedmiotów z różnych eventów, ozdób domu, płaszczy itp. Trochę tego się przez 3 lata uzbierało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedzieć, że zainspirowaliście mnie Panowie do powrotu do LOTRO. Z rok czasu już chyba nie grałem, nawet Isengard kupiłem, ale...nie zagrałem ani minuty. Trzeba będzie odświeżyć kotleta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 10:09, Szzkot napisał:

Musze powiedzieć, że zainspirowaliście mnie Panowie do powrotu do LOTRO.


:D

Ja mam takie fazy - gram "namiętnie" przez kilka tygodni czy miesięcy, a potem nagle mi przechodzi i przestawiam się na coś innego, kompletnie olewając LotRO przez pewien czas. Po czym, z dnia na dzień (jak miało to miejsce w ubiegłym tygodniu) stwierdzam, że brakuje mi biegania wśród Kurhanów i ponownie rzucam się w wir Wojny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 12:46, Janek_Izdebski napisał:

Mam do sprzedania premierową kolekcjonerkę z pełną, nienaruszoną zawartością (kod
i abonament nie były aktywowane). Jest ktoś zainteresowany? :)


Ok, a mowa jest o europejskiej wersji (Codemasters) czy już nowej? Bo stare kody z edycji europejskich są już nieaktualne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 23:06, Ring5 napisał:

Ok, a mowa jest o europejskiej wersji (Codemasters) czy już nowej? Bo stare
kody z edycji europejskich są już nieaktualne...

Pochodzą z czasu premiery, więc pewnie nieaktualne, ale może support je uzna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 00:13, Janek_Izdebski napisał:

Pochodzą z czasu premiery, więc pewnie nieaktualne, ale może support je uzna? :)


Jeśli z czasu premiery, to trzymaj je dla wartości "sentymentalnej", bo materialnej nie mają żadnej. Wszystkie kody (niezależnie od tego, czy mowa o game cards czy o starterach) z czasów "europejskich" są nieaktualne i support z nimi nic nie zrobi. Jeszcze kilka miesięcy temu, gdy trwało przenoszenie kont, kody by działały. Teraz nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 19:22, Ring5 napisał:

Jeśli z czasu premiery, to trzymaj je dla wartości "sentymentalnej", bo
materialnej nie mają żadnej. Wszystkie kody (niezależnie od tego, czy mowa o game cards
czy o starterach) z czasów "europejskich" są nieaktualne i support z nimi nic nie zrobi. Jeszcze kilka
miesięcy temu, gdy trwało przenoszenie kont, kody by działały. Teraz nie ma szans.

Mimo to, oferta jest aktualna... Może są tutaj kolekcjonerzy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 22:42, Janek_Izdebski napisał:

Mimo to, oferta jest aktualna... Może są tutaj kolekcjonerzy? :)

Witam. Odezwij się proszę na mojego maila, adres na moim gramsajcie.


W grudniu co tydzień będzie jakaś wyprzedaż. Teraz:

November 30th – December 2nd
30% off Tomes of Vitality
30% off Tomes of Mount Endurance
50% off Rapid Crafting Boosts

Więcej info:
http://www.lotro.com/wintersale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2012 o 08:28, Maurycy_69 napisał:

W grudniu co tydzień będzie jakaś wyprzedaż. Teraz:


Liczę na jakieś obniżki quest packów...

Cały dzień dziś spędziłem mozolnie robiąc questy w Shire (najgorsze jest ich wyszukiwanie, bo minimapka nie uwzględnia ich, jeśli poziom postaci jest za wysoki (a mam akurat Guardiana na 30 lvl). W sumie zebrałem już ponad 420 TP, ale do quest packa Trollshaws "trochę" brakuje (kosztuje 595). A może raczej się skuszę na subka, będę mógł wykorzystać TP na kupno jakiegoś dodatku (MoM mile widziany ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 18:48, Ring5 napisał:

Cały dzień dziś spędziłem mozolnie robiąc questy w Shire (najgorsze jest ich wyszukiwanie,
bo minimapka nie uwzględnia ich, jeśli poziom postaci jest za wysoki (a mam akurat Guardiana
na 30 lvl).


Wystarczy zaznaczyc opcje w UI settings "show trivial quest icons in radar" i beda sie wyswietlac na minimapie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 19:41, Maurycy_69 napisał:

Wystarczy zaznaczyc opcje w UI settings "show trivial quest icons in radar" i beda sie
wyswietlac na minimapie :)


O, i tego mi brakowało. Szukałem w filtrach minimapki, ale nic nie było. Dzięki.

Kolejny etap - Ered Luin... Grindfest niesamowity, ale co zrobić, gapowe trzeba płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2012 o 19:47, Ring5 napisał:

Kolejny etap - Ered Luin... Grindfest niesamowity, ale co zrobić, gapowe trzeba płacić...

No widzisz i szkoda ze nie grasz na snowbourn bo tez mam guarda 30lvl bysmy polatali razem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 19:55, Maurycy_69 napisał:

No widzisz i szkoda ze nie grasz na snowbourn bo tez mam guarda 30lvl bysmy polatali
razem :P


Grindfestu Ci się zachciewa? :D Ja teraz na potęgę zbieram TP, więc niewykluczone, że odżałuję ten tydzień z hakiem levelowania i stworzę postać (lub dwie) na Snowbournie. :) Poza Guardem rozważam jakiegoś DPSa wyszkolonego na Historiana (Guarda mam Explorera, więc surowców mam od groma).

Tak naprawdę, to najchętniej zagrałbym Wardenem, bo dla mnie to postać idealna do solowania. Sporo umiejętności przywracających Morale, dzięki czemu jest w stanie w pojedynkę walczyć z 3-4 przeciwnikami i wyjść z tego prawie bez szwanku. Tylko, niestety, trochę kosztuje (795 TP) :/ Miałem Wardena gdzieś w okolicach 62-63 poziomu (wtedy 65 to był max) i grało mi się nim świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doprowadziwszy guarda do 33 poziomu (czyli mniej więcej max tego, co można osiągnąć w Lone Lands na F2P bez kupowania Quest Packs), stworzyłem kolejną postać - Lore-mastera (dając tej klasie kolejną szansę). I po raz drugi przekonałem się, że to zdecydowanie nie jest postać dla mnie. Dobiłem do 14 poziomu i odpuściłem. Gra mi się nią słabo i tyle. Uzbierałem w sumie 830 TP, do MoM brakuje jeszcze 1600, ale nie odpuszczę i w końcu kupię MoM tylko za TP :D Natomiast rozważam wykupienie suba od stycznia.

W związku z powyższym, przeniosłem się na Snowbourn, gdzie stworzyłem nową postać (kurdupl...eee... krasnoluda - Championa). Teraz tam pobawię się w grindowanie deedsów :) Jeszcze nie wiem, jaką profesją się zająć, więc pewnie wezmę na początek Explorera, żeby mieć możliwość zbierania wszystkich surowców, a potem się zdecyduje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update za nami, a ja odnoszę wrażenie, że coraz mniej podoba mi się kierunek, w jakim Turbine prowadzi LotRO. Dwie największe i najważniejsze zmiany w mechanice gry, jakie dziś wprowadzono, to auto-loot w całym Śródziemiu (a nie, jak do tej pory, tylko w Rohanie) i automatyczne podróżowanie. Zacznijmy od tego pierwszego...

O ile jestem w stanie zrozumieć wprowadzenie systemu automatycznego grabienia zwłok przeciwników w Rohanie, gdzie (podobno, bo sam jeszcze tam nie byłem) sporo jeździ się (i walczy) konno, o tyle wprowadzenie czegoś takiego w całym Śródziemiu, szczególnie w przypadku początkujących postaci, zupełnie do mnie nie przemawia. Bo niby czemu ma to służyć? Oczywistą odpowiedzią jest "ułatwieniu i przyspieszeniu rozgrywki". Serio? To może wprowadźmy też system automatycznego prowadzenia walki, to też ułatwi i przyspieszy rozgrywkę. Wstawi się postać na 40 poziomie gdzieś w dziczy Lone Lands i niech sobie automatycznie tłucze hordy Wargów czy Goblinów, a my w tym czasie obejrzymy w tle jakiś film. Ponadto odnoszę wrażenie, że w jakimś stopniu oszukuje to trochę grę, bo zyskujemy sloty na "darmowe" 50 przedmiotów.

Drugim nowym elementem jest automatyczne podróżowanie. Osiągamy pewien etap, kończymy jakiś quest i wyskakuje nam powiadomienie, że możemy się "magicznie" przenieść w odpowiednie miejsce. Mnie przed chwilą gra poinformowała, że czas ruszyć w kierunku Lone Lands. Ok, super, ale ja naprawdę tylko tak głupio wyglądam, jestem w stanie i bez tego sobie poradzić! Zdecydowanie wolałbym, by o tym, gdzie trafię, decydowały questy, które w naturalny sposób zaprowadzą mnie we właściwe dla mojego poziomu (i zaawansowania fabularnego) miejsce, a nie wyskakujące powiadomienie "Masz poziom XX, czas zwiedzić obszar YY, czy chcesz się tam przenieść?". Nijak to nie pasuje do świata Władcy Pierścieni ani do tego, co gra prezentowała dotychczas.

Jak tak dalej pójdzie,w kolejnych update''ach otrzymamy, wzorem Fate i Torchlight, zwierzątko, które będzie za nas ganiało sprzedać zbędny złom oraz Palantir, dzięki któremu będziemy mogli skontaktować się z odpowiednim Trainerem i nauczyć się nowych umiejętności po uzyskaniu kolejnego poziomu. Zamiast tego wszystkiego zdecydowanie wolałbym, by twórcy zaimplementowali jakiś system, ratujący nas przed śmiercią w przypadku utraty połączenia z serwerem podczas walki. Ot, chociażby to, by nasza postać, przez owe 25 sekund, potrzebne do wylogowania, była w stanie sama powalczyć, a nie stała jak debil, przyjmując na klatę cios za ciosem. Podkreślam, że chodzi jedynie o moment, w którym utracimy połączenie, a nie wprowadzenie funkcji "auto-fire"...

No nic, z ewolucją walczyć się nie da (choć akurat nie wiem, czy mamy tu do czynienia z krokiem naprzód), pozostaje się tylko z nowym systemem pogodzić i chwilowo skupić się na zimowym festiwalu. Czas zacząć odrabiać zaległości po utracie konta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to z auto-lootem biegło się regularnie podczas gry solo, pewnie można to jakoś zmienić w ustawieniach. Co do drugiej kwestii to niestety pauperyzacja gier następuje. Niby to łatiej, ale gdzie tu zabawa i wyzwanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 10:47, Szzkot napisał:

Z tego co pamiętam to z auto-lootem biegło się regularnie podczas gry solo


Autoloot poza Rohanem wprowadzono dopiero teraz. Sama mechanika została wprowadzona wraz z premierą dodatku Riders of Rohan, ale do tej pory nie funkcjonowała poza terenem Rohanu. Obecnie występuje w całym Śródziemiu (nawet we Frostbluff). Jak napisałem wcześniej - niby jest to ułatwienie, ale tak naprawdę to bardziej rozprasza i stanowi szansę na utratę cennego lootu, niż w jakikolwiek sposób ułatwia zabawę.

Odnoszę wrażenie, że twórcy wprowadzają zmiany (co samo w sobie się chwali), ale niekoniecznie tam, gdzie trzeba. Np. stary system craftingu, wymagający unikatowych przedmiotów od "imiennych" (Signature) potworów, nadal częściowo występuje w grze, choć w "przepisach" na przedmioty owe unikatowe części (np. Iornaith''s Head) zastąpiono Shardami. Czemu, w takim razie, przeciwnicy nadal te przedmioty dropią? Albo wywalić to w diabły, albo umożliwić jakieś ich wykorzystanie (chociażby jako trofeów). Kolejną zmianą, jaką bym wprowadził, tym razem zamiast drastycznego "przemeblowania" w Bree, jest zmiana lokalizacji domów. W tej chwili praktycznie wszystkie osiedla umieszczone są dość daleko od miast (w przypadku Bree jest to posunięte do granic absurdu), podczas gdy takie np. Skirmish Camps znajdują się tuż za murami. Obłęd. Biorąc pod uwagę godzinny cooldown umiejętności przenoszących do naszego domu, zdecydowanie wolałbym, by znajdował się on bliżej miasta.

A skoro już mowa o domach i osiedlach, czy tak trudno by było zrobić gdzieś w okolicy centrum craftingu? Czemu nie umożliwić na odpowiednio wysokim poziomie zaawansowania postawienia w pobliżu domu (jako np. Large Yard) "warsztatu" odpowiadającego naszej głównej profesji? Naprawdę wolałbym mieć surowce w skrzyni w domu, przed który wychodziłbym przekuć trochę rudy w sztaby, niż ganiać z banku do najbliższego crafting hall i z powrotem.

Ale to tylko takie marzenia ściętej głowy. Twórcy z tego i tak nic nie wprowadzą, zamiast tego otrzymamy kolejne funkcje robiące z nas zbędny dodatek do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować