Zaloguj się, aby obserwować  
SupremeOrangeMaster

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar [M]

1863 postów w tym temacie

Dawno nikt tu nic nie pisał, wypadałoby odświeżyć temat... A zatem - pytanko:

Orientuje się ktoś, czy zakupy w LotRO Store mają jakiś wpływ na status konta? Konkretnie chodzi mi o zakup dodatku (Mines of Moria) za TP - konto pozostanie Free, czy zmieni się w Premium? Ok, wiem, że to może głupie pytanie, ale trochę się waham, czy kupować pre-paida i rozwijać dalej postać, czy na razie dać sobie spokój i skupić się na zdobyciu brakujących do dodatku TP.

EDYTKA:

A skoro już zadajemy pytania - czy wiadomo, jak wygląda kwestia dodawania pre-paidów do kont F2P? Jakiś czas temu czytałem, że wiele osób ma problemy, jeśli dodają pre-paida do konta darmowego, system nie chce przyjąć kodów, trzeba się kontaktować bezpośrednio z Turbine, co trochę trwa itp. Zmieniło się coś w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 23:47, Ring5 napisał:

Orientuje się ktoś, czy zakupy w LotRO Store mają jakiś wpływ na status konta? Konkretnie
chodzi mi o zakup dodatku (Mines of Moria) za TP - konto pozostanie Free, czy zmieni
się w Premium? Ok, wiem, że to może głupie pytanie, ale trochę się waham, czy kupować
pre-paida i rozwijać dalej postać, czy na razie dać sobie spokój i skupić się na zdobyciu
brakujących do dodatku TP.

obawiam się, że upgrade konta następuje tylko po wykupieniu subskrypcji. Ale nie jestem pewien, tak na logikę mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2013 o 12:26, Maurycy_69 napisał:

obawiam się, że upgrade konta następuje tylko po wykupieniu subskrypcji. Ale nie jestem
pewien, tak na logikę mi się wydaje.


No to przysłowiowa dupa zbita, bo Turbine ewidentnie nie chce moich pieniędzy. Próbowałem wykupić dziś suba za pomocą PayPal, za każdym razem transakcja jest odrzucana (przez Turbine) z błędem "Failed to resume purchase". Paypala autoryzowałem, dane wszystkie uzupełniłem, środki na karcie są, więc nie powinno być problemów. Jakoś nie mam ochoty wydawać kasę na dzwonienie do Stanów. Teraz zastanawiam się, czy jest sens kupować pre-paida, bo jeśli i tu będzie jakiś zonk, to kasa wywalona w błoto :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi cokolwiek powiedziec bo ostatnio kupowalem prepaida jak jeszcze free to play nie bylo. Ja tam bym zaryzykowal bo i tak nie masz innej opcji skoro paypal ci nie dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się, choć w pewnym momencie zrobiło mi się trochę ciepło, bo system kod przyjął, status konta się nie zmienił a jedyne, co się pojawiło, to wiadomość o błędzie (na czerwono) brzmiąca ".". Po prostu kropka. Spróbowałem jeszcze raz i na szczęście podziałało. Teraz właśnie zmierzam w stronę Trollshaws kontynuować zabawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2013 o 13:38, Ring5 napisał:

Udało się, choć w pewnym momencie zrobiło mi się trochę ciepło, bo system kod przyjął,
status konta się nie zmienił a jedyne, co się pojawiło, to wiadomość o błędzie (na czerwono)
brzmiąca ".". Po prostu kropka. Spróbowałem jeszcze raz i na szczęście podziałało. Teraz
właśnie zmierzam w stronę Trollshaws kontynuować zabawę :)

Super :) Ja leveluję dziewiątego alta aktualnie ;) wczoraj przed spaniem zdobyłem pierwszą legendarkę z booka ^^ a teraz wracam do Forochel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że podczas sciągania klienta instaluje mi masę syfu?
Jakaś"happy cloud", lub "Pando media booster"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 18:25, maniekk napisał:

Czy to normalne, że podczas sciągania klienta instaluje mi masę syfu?
Jakaś"happy cloud", lub "Pando media booster"?


PMB używany jest do ściągania klienta, łatek itp. To zwykły klient torrentowy. Niestety, problem z nim jest taki, że działa nawet wtedy, gdy nie grasz, seedując Twoją grę innym. Spróbuj ściągnąć grę przez Steam, ale nie wiem, czy to coś zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.05.2013 o 18:55, Ring5 napisał:

PMB używany jest do ściągania klienta, łatek itp. To zwykły klient torrentowy. Niestety,
problem z nim jest taki, że działa nawet wtedy, gdy nie grasz, seedując Twoją grę innym.
Spróbuj ściągnąć grę przez Steam, ale nie wiem, czy to coś zmieni.


W tej chwili leci przez happy cloud, w pmb połaczenie po chwili zdychało i ciągnęło w bajtach. Pmb został odinstalowany. Zobaczę co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 19:02, maniekk napisał:

W tej chwili leci przez happy cloud, w pmb połaczenie po chwili zdychało i ciągnęło w
bajtach. Pmb został odinstalowany. Zobaczę co dalej.


Ja ściągałem przez Steama, najszybszego łącza nie mam, ale 2 Mb/s się utrzymywało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 19:08, Ring5 napisał:

> W tej chwili leci przez happy cloud, w pmb połaczenie po chwili zdychało i ciągnęło
w
> bajtach. Pmb został odinstalowany. Zobaczę co dalej.

Ja ściągałem przez Steama, najszybszego łącza nie mam, ale 2 Mb/s się utrzymywało. :)


Już działa. Teraz tylko jak się odzywać do kogoś po dodaniu do znajomych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 19:30, maniekk napisał:

Już działa. Teraz tylko jak się odzywać do kogoś po dodaniu do znajomych?


"O" (jak Olga, nie zero) otwiera okienko "społeczne" ("social panel"). Klikasz na zakładkę "Friends", potem na daną osobę, po czym w prawym dolnym rogu okienka masz "Send Tell".

Ewentualnie bezpośrednio w okno czatu wpisujesz /tell <nick> <treść wiadomości>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 20:29, Ring5 napisał:

> Już działa. Teraz tylko jak się odzywać do kogoś po dodaniu do znajomych?

"O" (jak Olga, nie zero) otwiera okienko "społeczne" ("social panel"). Klikasz na zakładkę
"Friends", potem na daną osobę, po czym w prawym dolnym rogu okienka masz "Send Tell".

Ewentualnie bezpośrednio w okno czatu wpisujesz /tell <nick> <treść wiadomości>


Ok, dziękuję. Teraz mam inny problem, chyba będę musiał Steama instalować, bo za diabła nie mogę gry odpalić hehe.
Podobnie było z wowem, raz zagrane, a potem już nie działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 21:48, maniekk napisał:

Ok, dziękuję. Teraz mam inny problem, chyba będę musiał Steama instalować, bo za diabła
nie mogę gry odpalić hehe.
Podobnie było z wowem, raz zagrane, a potem już nie działało.


Jakie są objawy? Napisz coś więcej, ja kiedyś (jak jeszcze Codemasters w Europie byli odpowiedzialni za LotRO) też miałem trochę problemów, może jakoś będę mógł pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że Ring5 nakłonił mnie dziś swoimi postami w temacie o kondycji WoWa do tego, by spróbować LotRO, czego wcześniej nie miałem okazji zrobić. :P Zanim się za to zabiorę (czyli gdzieś w wakacje pewnie), powiedzcie mi: jak to z tym f2p jest? Mikropłatności są upierdliwe czy da się je zdzierżyć? Nie cierpię gdy gra z każdej strony atakuje mnie nagabywaniem do tego bym za realną kasę odblokował sobie jakąś popierdółke/kupił konto premium (tak jak np. SW TOR).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 00:09, Reffanov napisał:

Powiedzmy że Ring5 nakłonił mnie dziś swoimi postami w temacie o kondycji WoWa
do tego, by spróbować LotRO


He, he... :D

No to jedziemy. F2P wygląda tak, że masz nieograniczony dostęp do pierwszych trzech obszarów w grze (Bree-land, The Shire i Ered Luin). Możesz tam questować do woli. To wystarczy do osiągnięcia około 30 poziomu doświadczenia (ja zwykle w f2p dochodziłem do 33). Dla wyjaśnienia dodam, że w podstawowej wersji LotRO, zanim wyszły dodatki, level cap był na 50 poziomie, czyli f2p daje sporo.

Potem niestety zaczynają się schody. Kolejne obszary z podstawki można odblokować wykupując abonament (około 75-80 zł za 2 miechy) ALBO, i tu robi się ciekawie, wykorzystując walutę w grze, zwaną Turbine Points. TP dostajemy za różne rzeczy - głównie za wykonywanie tzw. Deeds, czyli, w wolnym tłumaczeniu, wyzwań. "Ubij X przeciwników na danym obszarze", "Wykonaj X questów" itp. Z moich doświadczeń wynika, że jedna postać, dochodząc do 30 poziomu i wykonując wszystkie Deeds z pierwszych 3 obszarów, jest w stanie zebrać około 800 TP. Dla porównania - dodatek Mines of Moria kosztuje 2495 TP. Odblokowanie jednego obszaru to koszt 500-800 TP (są też przeceny).

Mamy też inne ograniczenia. Nasza postać nie będzie mogła mieć więcej, niż 2 sztuki złota w portfelu. Nadwyżka trafia do banku i czeka, aż ją odblokujemy za TP lub wykupimy suba. 2 sztuki złota wystarczą na kupno podstawowego domku w grze czy zakupy w Auction House (sprzęt dla postaci do 30 poziomu nie przekracza zwykle 2 GP, właśnie z tego powodu). Skoro mowa o AH, możemy kupować, ale sami nie możemy nic zamieszczać (chyba że, zgadłeś, wykupimy dostęp za TP). I wreszcie, na jednym serwerze mamy tylko 2 sloty na postać (ale możemy kasować postaci ile chcemy :D ).

Innymi słowy, przy odrobinie grindu, nie musimy na LotRO wydać nawet grosza. Można odblokowywać kolejną zawartość za TP (zawartość odblokowywana jest dla całego konta, więc każda postać na każdym serwerze będzie miała do niej dostęp) i bawić się dalej.

Ciekawie się robi, jeśli wykupimy suba i z niego zrezygnujemy. Wtedy z konta VIP przechodzimy na konto Premium. Cała zawartość, jaką odblokowaliśmy, pozostaje odblokowana ale tracimy 2 sloty na postaci (z 5 zostają 3, reszta postaci jest zachowana, ale niedostępna).

Więcej info znajdziesz TU => http://lotro-wiki.com/index.php/Account_Types

A jak już zainstalujesz (można ze Steam), zapraszam na Snowbourn. Ja wcześniej grałem na Laurelinie, ale Maurycy_69 namówił mnie na przejście na Snowbourn. Tam też znajdziesz kilka polskich Kinships (czyli gildii), np. Rycerze Natchnieni czy Zakon Zmierzchu (o ile dobrze pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.05.2013 o 22:02, Ring5 napisał:

Jakie są objawy? Napisz coś więcej, ja kiedyś (jak jeszcze Codemasters w Europie byli
odpowiedzialni za LotRO) też miałem trochę problemów, może jakoś będę mógł pomóc.


Jak pościąga mi się wszystko to dam znać, najwyżej na laptop przeniosę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poscie zapomnialem dodac, ze sa tez "sztuczki" na spamowanie TP (w pelni legalne). Otoz w grze mozliwe jest zbieranie map danych obszarow (uzywanych jako dekoracja w naszym domu). Mapy sa do kupienia podczas roznych festiwali (cztery razy w roku) i rocznic (wlasnie skonczyly sie obchody 6 rocznicy). Za zebranie kazdego zestawu map (jeden zestaw to Eriador, drugi to Moria) dostaje sie 20 TP. Zabawa polega na tym, ze mapy mozemy przenosic miedzy postaciami, wiec tworzymy nowa postac, przekazujemy jej mapy, postac za ukonczenie Deed "Eriador/Moria Cartographile" otrzymuje 20 TP (za kazdy), oddaje mapy naszej glownej postaci, kasujemy alta, tworzymy nowego... Splukac, czynnosc powtorzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 07:37, Ring5 napisał:

masz nieograniczony dostęp do pierwszych trzech obszarów w grze (Bree-land, The Shire i Ered Luin)


A czy czasem Lone Lands nie są także odblokowane?
Bo żadnych quest packów nie kupiłem, a misje tam mam już rozpoczęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 15:07, Cygi napisał:

A czy czasem Lone Lands nie są także odblokowane?


DUH! Oczywiscie, ze tak. Cos mi nie pasowalo i nie wiedzialem co... Tak to jest jak czlowiek z roboty pisze. Sa CZTERY obszary dostepne za friko.

Dzieki za poprawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować