Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #233: Wybierz nazwę trzeciego polskiego serwera gry Runes of Magic

213 postów w tym temacie

Zagłosowałem na "Weles" gdyż uważam, że jest to dosyć propozycja dla polskiego serwera. Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to Wallace przez jakiś czas myślałem skąd ta myśl ale każdy kto interesuje się historią albo oglądał świetny film "Braveheart. Waleczne serce" wie o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perun - mówi sam za siebie: Wbijaj tu perunem (piorunem), rzucaj czary i zaklęcia, niech ten serwer nigdy nie klęka.
Szybka, prosta, miła i dobrze kojarząca się nazwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Svarog.

Pierwsze skojarzenie, gdy przeczytałem imię tego boga, pierwsze skojarzenie - "na Trygława i Swaroga" z niezapomnianych Kajka i Kokosza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nazwy się bardzo fajnie słowiańsko kojarzą, ale ja bym stawiał na Strzygę. Striga bardzo fajnie się wymawia, poza tym nazwa ma charakter. Troje bogów - Swaróg, Weles i Perun, mi jakoś nie pasują, bo co w ziemskie sprawy angażować bóstwa? Z kolei Wiślanie to nazwa zbyt oczywista. Zotaje Striga - za charakter, fajną wymowę no i na pewno skojarzenia z Sapkowskim.

Na drugim miejscu obstawiłbym Svaroga - wymowa też jest ok, no i chyba najlepiej się kojarzy z mitologią słowiańską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem nazwę Striga.
Dlaczego? Może dlatego, że za młodu nasz polski mistrz fantasy, Andrzej Sapkowski, zaraził mnie czytaniem, tym właśnie gatunkiem literatury. Od zawsze interesowały mnie strzygi, które mimo wszystko dobrze oddają klimat, kiedy możemy sobie wyobrazić, że walczymy o przetrwanie pokonując potężne demony znajdujące się w instancjach ;)
Wybrałem tę nazwę także dlatego, iż nasi mistrzowie gier RPG, zespół CD Project Red dali nam możliwość wcielenia się w fantastycznego Wieśka i walkę z tymi okrutnymi, zaadoptowanymi przez Słowian z wierzeń ludów bałkańskich, strzygami, demonami siejącymi postrach we wsiach i miastach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vuislane.
Ponieważ oznacza "wiślanie", więc określa nas, co jest bardzo przyjemne przy wybieraniu serwera- mieć świadomość nawet z nazwy, że został stworzony dla ciebie. Poza tym brzmi jak imię złego czarnoksiężnika, co ma w sobie moc ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weles ponieważ:
- jest bogiem podziemi których pełno w tej grze, do tego warto dodać że wiele instancji to podziemia (czasem przydałoby się jego wsparcie :-) )
- jest bogiem bogactwa, a kto by go nie chciał...
- jest również bogiem rzemiosła a dobry pancerz i broń są niezbędną rzeczą w Runes of Magic.
Dlatego uważam że jako słowiańskie bóstwo, mające związek z tyloma elementami Weles połączyłby element świata Słowian bezpośrednio z RoM''em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perun. Najpierw powiem dlaczego nie inne.

Vuislane- dość trudne w wymowie i w odmianie mimo, że na upartego można to wymawiać jak "Wiślanie" :). Dla polaków ta nazwa nie będzie raczej zbyt sympatycznie brzmiała. Dla wielu tych co nie są najlepsi z angielskiego może być problem w czytaniu, a jak wiadomo to polski serwer ma być.

Striga- Nic na to nie poradzę, że kojarzy mi się ze...stringami :) Tak na poważnie to, ta nazwa to nic innego jak strzyga, brzmi bardzo podobnie. Dlatego się pytam - To Wiedźmin czy Runes of Magic? Na to pytanie niech sobie każdy odpowie.

Svarog- Kojarzy mi się to z mitologią nordycką, a nie powinno, bo to ma być polski serwer :). W dodatku w S.T.A.L.K.E.R: Shadow of Chernobyl mieliśmy detektor (wykrywacz), który się nazywał "Svarog detector". No i polakom nazwa "Svarog" może kojarzyć się z twarogiem, czyli z czymś dalece odbiegającym od gry i wgl od jakiejś wyjątkowości, która mogłaby uczynić z twarogu nazwę jednego z polskich serwerów do ROM.

Weles- (wołos - bóg słowiański) ta nazwa będzie według mnie na drugim miejscu, zaraz po Perunie. Ów bóg, Wołos, to bóg przede wszystkim magii, a jak wiadomo w Runes of Magic jej nie brakuje. Jest też bogiem rzemiosła(crafting - wytwarzanie, kojarzy się z grą? - no jasne) i kupców (romowych handlarzy :)). Dlatego m.in Weles ma u mnie drugą pozycję. W dodatku łatwo się to wymawia i nie żadnych "v" "c" (czytanych jako "k", "q" i innych anglojęzycznych znaków. Weles jest, jak już napisałem, bogiem słowiańskim, czyli powinno nas to bardziej interesować, gdyż my, Polacy, jesteśmy narodem słowiańskim (Słowianie Zachodni dokładnie) i posługujemy się takim językiem - słowiańskim. Tak, polski język należy do słowiańskich.

Perun- To właśnie tak powinien nazywać się 3 polski serwer do gry Runes of Magic. Otóż Perun był bogiem słowiańskim (tak jak i Weles), bogiem piorunów, błyskawic i grzmotów( świetnie te słowa kojarzą nam się z Runes of Magic, a magom i kapłanom już w szczególności). Do dziś istnieje kult Peruna. Został on odnowiony przez Polski Kościół Słowiański z siedzibą w Ciechocinku oraz Rodzimy Kościół Polski z siedzibą w Warszawie. Okazuję się bowiem, że podstawą doktrynalną obu kościołów jest wiara w "istnienie jednego boga", czczonego pod różnymi imionami: Perun, Rygiel, Swarożyc a także Weles. To tyle tej całej otoczki "historyczno - religijnej". Za tą nazwą przemawia również prostota jej wypowiadania, żaden kłopot dla tych nieznających wgl angielskiego. Samo słowo "Perun" kojarzy mi się też z piorunem, bardzo fajne skojarzenie, prawda? Łatwo się odmienia to słowo i ogólnie wydaję się takie sympatyczne w wymowie i czytaniu. Dlatego właśnie wybrałbym tą nazwę i miło by było gdyby faktycznie tak nazywał się polski serwer w Runes of Magic.

Dziękuje za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam nazwę Perun. Dlaczego? Otóż nazwa ta kojarzy mi się z przygodami, które możemy przeżyć w grze Runes of Magic. Myślę, że nazwa ta była by najlepsza dla polskiego serwera, ponieważ zachęcałaby nowych graczy do zagrania na nim, najbardziej pasuje do tej gry, łatwo się ją wymawia ( to wielki plus, bo w niektórych grach serwery są po prostu nie do wymówienia ) , kojarzy się z magią i grami fantasy ( przynajmniej w moim przypadku ) , Perun był bogiem piorunów ( mam na myśli niektóre zaklęcia których używają magowie ) , czytając ją można odczuć nutkę tajemniczości , oraz dlatego, iż po prostu zdobyła jak na razie najwięcej głosów, więc jest najbardziej lubiana przez graczy Runes of Magic.
Dziękuję za uwagę i mam nadzieję, że trzeci serwer gry zostanie właśnie tak nazwany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Striga właśnie dlatego, że kojarzy się ze strzygą. Poza tym jak ktoś będzie szukał informacji o strzydze to może trafi na stronę runes of magic i zasili szeregi tej gry. Nazwa ma od razu "potencjał".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Svarog. Nazwa jest łatwa do wymówienia, a także do odmiany, ma niepowtarzalny, słowiański charakter. Brzmi też na swój sposób tajemniczo i groźnie, co kojarzy mi się z niektórymi lokacjami w Runes of Magic (Wulkan, Zamek Grafu).

Świadom oczywiście jestem tego, że Perun, czy Weles są powiązane też w ogromnym stopniu(tj takim samym...) ze Słowianami, ale w moim mniemaniu ich nazwy, w przeciwieństwie do Svaroga, wcale na to nie wskazują. Anglik, czy Francuz po popatrzeniu na nazwę "Svarog" od razu domyśli się, z której części Europy wywodzą się gracze na nim grający.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować