Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #233: Wybierz nazwę trzeciego polskiego serwera gry Runes of Magic

213 postów w tym temacie

Witam, uważam, że nowy serwer powinien nazywać się Vuislane gdyż nazwa ta określa m.in Państwo Wiślan. Dodatkowo nazy z literą "S" powinny być wykluczone gdyż mamy już Saoraid, a Perun i Weles? No cóż po co wybierać miedzy słowiańskimi bóstwami. Ciekawi mnie dlaczego w propozycjach nie mamy polskich nazw, chyba damy radę znaleźć jakąś fajną propozycję w naszym ojczystym języku :) Możemy prosić o jeszcze jedną propozycję (tylko w języku polskim) i zresetowanie dotychczasowych wyników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście głos oddałem na Srtige czemu bo najbardziej mi w ucho wpadła :)

Svarog np kojarzy mi się z Pokemonami ;D
Weles tak bez echa przechodzi.
Vuislane jak dla mnie za długie jak na nazwę serwera :p
A Perun tu nie wiem co napisać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Vuislane, gdyż brzmi to jak nazwa jakieś wyspy lub krainy, która może pojawić się w jakiejś grze. To najbardziej odpowiadające słowo dla nazwy serwera, gdyż oddaje on klimat gry i świata, w jakim się ona toczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem opcje Weles, ponieważ jest to nazwa latwa do zapamietania i wymowy, utyka w pamieci ;] I Weles byl nie zbyt docenianym Bogiem, dlatego powinnismy go wyroznic wyborem na nazwe jakże zacnego serweru ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perun bo ... nazwa podobna do nazwy planety pewnej autorki powieści sci-fi/fantasy, której ta konkretna seria dotyczyła losów kolonistów na planecie Pern, której mieszkańcy stworzyli występujące obficie w literaturze smoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że najlepszą nazwą jest Perun, ponieważ (nie patrząc nawet na to co oznacza) zawiera "run" kojarzące mi się z Runes of Magic. Dodatkowo bardzo łatwo wymówić tę nazwę, co sprzyja reklamie słownej gry (gracze mówią swoim znajomym, ci swoim znajomym itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weles ponieważ te słowo najbardziej pasuje do Runes of magic. Sama nazwa gry mówi o magi tak samo jak Weles tzw. "Podziemny bóg magii "oraz nazwa ta pasuje do serwerów które już istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, iż najlepszą nazwą jest Perun, ponieważ jest to słowiański bóg, który (jak Zeus) miotał piorunami i rządził burzami - co jest silne i szybkie - idealnie oddaje klimat Runes of Magic. Do tego jego święte drzewo to DĄB, który niemalże rośnie tylko w klimacie umiarkowanym, a do tego jest drzewem w które najczęściej uderzają pioruny - nie robiąc poważnych szkód.

PS. Chyba przeniosę się ze starego poczciwego Saorida i pobawię się od nowa - mam nadzieję, że na Perunie (i z gratisowym startem z tego eventu ;) ) Pozdrowionka !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Perun, słowo to kojarzy się z Piorunem, uderzeniem, mocą i energią. Nowy serwer RoM, będzie szybki jak błyskawica, a to świetna reklama. Sama nazwa już jest energetyzująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weles moim zdaniem najlepiej odzwierciedla sytuację, którą można ujrzeć na obszarach Candary. Według wierzeń Słowian, Weles był bogiem magii, sztuki i rzemiosła. Nazwa ta nie tyle miała by wspaniałe brzmienia ale także niesamowicie pasujące do gry znaczenie. Oczywiście głosuję na Weles :) Pozdrawiam wszystkich fanów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na nazwę Svarog, ponieważ kojarzy mi się ona z siłą (z ang. strong) a przecież siła to moc. Również to słowo upodabnia się z wyrazem Sauron (ciemny władca z książki pt. Władca Pieścieni) zarazem może ona wywoływać wiele innych uczuć, również jest to tajemnicza nazwa. Mam nadzieję, że zostanie ona wybrana jako trzecia nazwa serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem nazwe Perun dlaczego ?
uważam, że jest to najodpowiedniejsza nazwa serweru w Runes of Magic, ponieważ kojarzy się z magia z piorunem, z siłą run ? a może poprostu dlatego, ze bardzo fajnie się ja wypowiada, jest prosta i nie ma skomplikowanej nazwy ktora można pomylić :) Perun jest good :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam nazwę "Perun", od razu skojarzyła mi się z "piorunem" (pewnie jak i większości). Wg mnie jest to trafna nazwa dla polskiego serwera Runes of Magic, będzie on już trzecim - co samo wskazuje, że jest nas coraz więcej. Polska Społeczność RoM''a rośnie w siłę i to naprawdę w szybkim tempie, a mówiąc wprost: idzie to nam piorunem. :)
Oby tak dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować