Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #233: Wybierz nazwę trzeciego polskiego serwera gry Runes of Magic

213 postów w tym temacie

Najbardziej przypodobała mi się nazwa Vuislane gdyż będzie to odzwierciedleniem pięknej krainy świata na tym serwerze oraz jest najbardziej przekonywująca i ładnie brzmiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Vuislane dlaczego? Która z powyższych nazw nadałaby serwerowi silniejszy polski akcent jak nie Vuislane czyli okreslenie państwa Wiślan? Nasza bogata i dynamiczna historia byłaby idealnym skojarzeniem z taką grą jaką jest Runes of Magic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym Vuislane. Nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się z Luizjaną czyli stanem, który mógłby kiedyś ewoluować z właśnie Vuislane. W końcu gra osadzona jest w wcześniejszych latach, więc czemu by nie nadać właśnie takiego znaczenia? Każda nazwa powinna mieć swoje znaczenie, ja z kolei widzę tu tylko takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swój głoś oddałem na Vuislane. Dlaczego nie Perun lub Striga? Perun, Striga i Weles to nazwy odnoszące się do kultury słowiańskiej,kultury którą tworzyło między innymi plemię "Wislan".Dlatego też uważam że Vuislane bedzie idealną nazwą dla serwera z nadwislańskiego kraju. Dodatkowo Perun kojarzy się z peronem i PKP, a cokolwiek wspólnego z naszymi kolejami szybko się psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swarog – bo to inaczej słowiańskie bóstwo nieba, słońca, ognia! Płomienny sokół - władca przestworzy, ojciec bogów i twórca słońca.

Wszechmocny - idealne dla polskiego serwera - wszak w nas drzemie moc, i znów będziemy największym mocarstwem w Europie :D kto zna historię wie o czym mówię - gdyby nie my pod Wiedniem(Swarog) wschodnie "plemiona" by zmieniłyby oblicze Starego Świata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vuislane, chociaż powód jest nieco błahy:
Weles - detektor artefaktów w stalkerze.
Striga - za bardzo kojarzy mi się z wiedźminem
Svarog i Perun - nazwy "ulepszaczy" do mieczy z Wiedźmina 1.

A Vuislane po prostu z niczym (być może niewłaściwie) mi się nie kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Svarog- nie dość, że nasz rodzimy bóg Słońca (a nadciąga wyjątkowo paskudna, deszczowa jesień, czuję to) to jeszcze kojarzy się z typowo polskim pierogiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsza nazwa dla trzeciego POLSKIEGO serwera to Perun, ponieważ ta nazwa dla polaków będzie najłatwiejsza do wymówienia i napisania. Będzie praktyczniejsza niż wszystkie trudniejsze do wymowy nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że wszystkie propozycję są związane z kulturą słowiańską:) Uważam, że najlepszym wyborem będzie nazwa Weles. Ten o to bóg słowiański był symbolem magii, sztuki oraz rzemiosła, a przede wszystkim bogactwa. Mam nadzieję, że serwer o takiej nazwie będzie dbał o portfele graczy, uczciwe zdobywanie złota i o dobry handel, co będzie sprzyjało szybkiemu rozwojowi gospodarczemu oraz dobrej opinii serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Vuislane. Dlaczego?
Nazwa lekko intryguje i najlepiej ze wszystkich wpada w oko. A w nazwie najważniejsze jest to by przyciągała uwagę. Tak na prawdę ilu graczy z Cathi czy Saoradi wie co oznaczają te nazwy? Ja gram na Cathi i przyznam się, że nie mam pojęcia co oznacza Cathia i wiedza ta nie jest mi potrzebna do szczęśliwego grania. Bo tak na prawdę jakie ma znaczenie czy ja będę grał na świecie, który nosi nazwę jakiegoś boga, demona czy plemienia?
Nowy gracz rozpocznie swoją przygodę na tym serwerze, którego nazwa najbardziej mu się spodoba i nie będzie zagłębiał się w znaczenie tej nazwy bo po co mu to:)
Więc moi drodzy VUISLANE, chwytna, trochę intrygująca, przyciągająca wzrok i całkiem trudna do wymówienia, a kto z nas nie lubi wyzwań^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że Vuislane to najlepszy wybór na nazwę serwera. Pozostałe nawołują do bóstw i innych bożków, co niekoniecznie każdemu musi się to podobać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vuislane - moim zdaniem najlepsza nazwa dla tego servera gdyż w pełni oddaje polskość (w znaczeniu nie wymowie :P) Oraz jest najbardziej klimatyczną nazwą a przecierz o to chodzi w RoM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować