Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #233: Wybierz nazwę trzeciego polskiego serwera gry Runes of Magic

213 postów w tym temacie

Moim zdaniem ta nazwa (Perun) najlepiej brzmi i dobrze będzie dobrze wyglądać z pozostałymi .
Poza-tym nazwa Perun określa jednego z naczelnych bóstw słowiańskich bogiem grzmotów i piorunów ,
polska wywodzi się od Słowian .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Perun na nazwe trzeciego servera to najlepszy wybor. Perun, nie kazdemu, ale chociaz mnie kojazy sie z czyms mocarnym, wszechmogacym bostwem ktore potrafi wiele zdzialac. A wlasnie chodzi o to by na tym wlasnie serverze jak na dwoch innych polskich serverach spolecznosc graczy rosla w sile, by inne servery staly w jego cieniu. Tu chodzi rowniez o to by RoM stal sie jeszcze bardziej przyjazna gra dla Polakow, bo Polacy to nie tylko pijacy i jeszcze inne stereotypy jak wszyscy mysla, to sa ludzie godni szacunku i zaufania. Tak jak wyzej, moj wybor to zdecydowanie Perun:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vuislane -najbardziej pasuje dla nazwy krainy,reszta propozycji brzmi śmiesznie i naiwnie,nazwanie serwera nazwą plemienia polskiego mogłoby uzmysłowić reszcie europy,że polska jednak leży na tym kontynencie a nie w Azji i przypominała by niemieckim graczom od kogo wielokrotnie otrzymywali bolesne nauczki przy okazji swoich agresywnych zapędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na Striga. Jest to prosta nazwa która kojarzy mi się z czymś niebezpiecznym ale i potężnym. Myślę że z tak motywującą nazwą wszyscy nasi polscy gracze poczuli by moc i godnie stawali w szranki z pozostałymi serwerami pełnymi godnych przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Perun pomijając dawnych bogów, po prostu Nazwa ładnie brzmi, kojarzy się z Peruwiańskimi szczytami, a przecież Polska też jest związana z Inkami. Polecam Zamek w Niedzicy zainteresowanym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Striga w mojej ocenie jest najbardziej odpowiednią nazwą na serwer. Myślę że wystarczająco dużo jest serwerów z mocnym brzmieniem które odpychają pleć żeńską od gry, bo wręcz czytanie ich nazw ma w sobie mocny ton. Striga nie jest może i delikatnym słowem a i nie znam znaczenia owego słowa lecz spojrzawszy na tą listę którą mam do wyboru wydawała mi się najbardziej łagodna i niemniej mniej męska od innych. Uważam że siła liczebności graczy na serwerze to również jakość nazwy serwera. Jeśli będziemy wybierać serwery z nazwą która śmieszy lub w polskim mniemaniu jest nijaka sam serwer będzie oceniany jako ten gorszy z trzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Striga-najlepsza, najmocniej brzmiąca nazwa.Striga kojarzy mi się ze Stigiem Larssonem od Millenium.Świetna książka,żeby nie było ,że gieromaniacy nie czytają książek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Svarog - pozostałe nazwy brzmią jak życem wyjęte z amerykańkich książek lub gier fantasy. Brakuje im tego czegoś, co powoduje, że nazwa jest charaktewrystyczna i łatwa do zapamiętanie.
Svarog brzi dobrze - twardo, słowiańsko, kojarzy się z mocą i stabilnością - podstawowymi zaletami dobrego serwera. Moim zdaniem taka nazwa będzie budziła dobre skojarzenia i łatwo zapadnie graczom w pamięci.
Pozdrawiam
sokol071

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Striga - brzmi jak strzyga - ma w sobie coś drapieżnego , mrocznego ale kobiecego
przyciągnie na serwer dziewczyny i kobiety a tych ciągle mało gra niestety
gdyby moja dziewczyna też w runes of magic grała
to by mi nad głową ciągle nie trzeszczała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam moim zdaniem Perun to najlepsza nazwa dla serwera ponieważ łatwo ją zapamiętać i nikt się nie będzie mylił przy jej wymowie gram w runes of magic już od ponad roku i czekam na nowe patche gry.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perun
Chociaż wszystkie propozycje wywodzą się z mitologii słowiańskiej, to Perun brzmi zdecydowanie najbardziej swojsko.
Ponadto podoba mi się silna symbolika tego imienia - skała, piorun, dąb, niebo.
Z całą pewnością najłatwiej się je odmienia i ciężko popełnić błąd w pisowni.
A na koniec dodam, że bardzo mi się kojarzy z Faerunem, co ostatecznie zakończyło rozważania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weles - bóg słowiański: bóg magii, przysiąg, sztuki, rzemiosła, kupców, a przede wszystkim bogactwa. W folklorze Weles przedstawiany jest jako władca zaświatów – Nawii, na której łąki wyprowadza dusze.
Z wikipedi ;p. Bóg, i to słowiański, to mi się spodobało ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Głosuję na Perun bo nazwa jest miła dla ucha Polaka i łatwa do wymowy - ponadto fonetycznie zbliżona jest do słowa Pierun co w gwarze śląskiej wiadomo o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wybrałem Striga , ponieważ kojarzy się ze "Strzygą" z sagi Wiedźmin która jest jedną z najlepszych i najpopularniejszych gier polskich (prawie każdy zna Wiedźmina i ta nazwa serwera będzie najbardziej rozpoznawalna wśród polaków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Perun, ponieważ jest to nazwa jednego z głównych bóstw Słowian, który władał między innymi piorunami (jak zeus u greków czy Thor u wikingów). Z pewnością jako fan metalu lubię te klimaty (viking metal) i przypomniałem sobie dobre chwile na jednej z krain w ROM-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować