Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #233: Wybierz nazwę trzeciego polskiego serwera gry Runes of Magic

213 postów w tym temacie

Ja glosuje na "Striga" pokrewna nazwa od Strzygi czyli Slowianskiego Kobiecego Demona o ptasich szponach zywiacego sie krwia ;> jakos ta nazwa najbardziej mi odpowiadala. W koncu Runes of Magic to gra przedstawiona w swiecie magicznym gdzie nasza slodka Strzyga jak najbardziej pasuje. Inne nazwy wygladaly przy niej dosyc blado jedynie Perun - Slowianskie bóstwo grzmotow i piorunow, cos ala Nordycki bog burzy Thor... ale jednak wole demony wiec glosowalem na Striga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem "Striga" bo jest to nazwa która od razu mi się spodobała. Fajnie brzmi, jest to dynamiczne słowo, nazwa ta nada większy sens istnienia tego serwera. Jest to też chwytliwa nazwa bo od razu mi wpadła w oko wiec tez może przyciągnąć wiele osób na ten serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perun - Wybrałem tą nazwę ponieważ można łatwo i szybko ją wymówić, słowo Perun kojarzy mi się z "mocą" - co powinno przyciągać nowych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vuislane - brzmi ciekawie i tak z vervą, :) jest dosc oryginalne i trudne do wypowiedzenia o to chodzi :) brzmi najciekawiej z wszystkich mozliwych. Mysle ze jak niemcy zobacza taka nazwe to sobie pomysla o sheisse.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór:Svarog:)Nazwa spodobała mi się od razu^^przede wszystkim krótka,i wiąże się z jednym z polskich,istniejących już od dawna serweró zaczynając się na S:)Z tego co znalazłam szperając w necie,dociekliwie Svarog z języka słowiańskiego oznacza bóstwo a konkretnie utożsamienie z greckim bogiem Hefajstosem (potocznie bogiem kowalem).Stwórzmy nowy serwer o tej nazwie! niczym rzemiosło zwane kowalstwem,stwórzmy coś z niczego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perun- Wybrałem Perun ponieważ kojarzy mi sie z Presją słowo dynamiczne i zarazem eksctyjące a zaazem proste do wymówienia kojazry mi sie jescze z piaskiem i siła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Vuislane < dla mnie najbardziej pasująca nazwa serwera, która sama w sobie ma znaczenie tych wszystkich przygód, sama w sobie jest magiczna. Inne nazwy za tym samym się nie kojarzą. Można napisac "Vuislane i wszystko jasne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie stawiam na nazwę "Weles". Weles był słowiańskim bogiem, podziemnym bogiem magii, przysiąg, sztuki, rzemiosła, kupców oraz bogactwa. Wszystkie te przymioty spotykamy w grze, dlatego ta nazwa w porównaniu z innymi idealnie nadaję się na nazwę trzeciego nowego polskiego serwera gry Runes of Magic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Svarog - może to być powiązanie ze słowem "Svaróg", który był słowiańskim bóstwem ognia, słońca i nieba, a także kowalstwa. Ta gra ma swój klimat i dlatego uważam, że ta nazwa doskonale by pasowała jako nazwa kolejnego, trzeciego, polskiego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vuislane jest najładniejsza z proponowanych, ale trochę za długa i chyba trudna do wymówienia. głosuję na Perun - prosta, łatwa w wymowie, nie zapominajmy, że gra jest niemiecka, wypada, żeby twórcy potrafili wypowiedzieć nazwę serwera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wales ponieważ był to słowiański bóg magii, przysiąg, sztuki, rzemiosła, kupców, bogactwa czyli wszystkiego czego oczekuje się od gry mmo:) a do tego kojarzy mi się z Williamem Wallace z Braveheart który walczył o wolność a trzeci serwer to większa wolność wyboru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perun, ponieważ moim zdaniem ta gra jest pełna fantazji, pięknych map oraz co najważniejsze, pełna przygód ! Nie będę nawiązywał do mitologii bo z pewnością każdy zna boga piorunów Perun. W tej grze jest wiele świetnych umiejętności. Moim zdaniem Perun byłoby najodpowiedniejsze, ponieważ mamy np. Cath - pierwsza litera C , mamy Saorid - pierwsza litera S , a perun to taka inna nazwa, bardziej pasująca do tej gry. P - jak Polska ;) . Jest wiele argumentów dlaczego miałaby być taka nazwa, ale zostawię też trochę miejsca innym graczom. Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wybieram nazwe WELES, poniewaz nazwa jest nierozerwalna z historia ludow slowianskich, weles byl jednym z ich bogow, ktoremu oddawano czesc, do tego nazwa latwa, szybko kodujaca sie w glowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Striga - jak juz ktoś wcześniej napisał może kojarzyć się z Wiedzminem - od łac. Strzyga która kojarzy się z mrocznym klimatem który mógłby zapanować na serwerze , bo gra ma w sobie ten odpowiedni klimat a przy pomocy paru eventów byłoby to świetne połączenie klimatu z nazwą :) . Poza tym ładnie się wypowiada i łacina ma w sobie ten magiczny urok - runy , formuły magiczne pisano często w średniowieczu właśnie w tym pięknym , martwym już języku a więc nazwa trzeciego serwera -Striga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weles, Wołos (w źródłach staroruskich: Velesъ, Volosъ bogъ) – bóg słowiański.

Podziemny bóg magii, przysiąg, sztuki, rzemiosła, kupców, a przede wszystkim bogactwa.
Więc dlaczego Weles to chyba jasne jest bogiem wszystkiego co towarzyszy nam w grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować