Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #233: Wybierz nazwę trzeciego polskiego serwera gry Runes of Magic

213 postów w tym temacie

A ja wybrałem Striga bo brzmi prawie jak strzyga, czyli nazwa potwora z Wiedźmina:P A jako, że pisał go Sapkowski i jest to nazwa polskiego serwera, wydaje mi się naturalne:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Weles?
Jeżeli zerkniecie na wikipedie "Weles nazywany jest "bogiem bydlęcym" (skotij bog), wskazuje to na jego funkcje opiekuńcze nad bydłem" od razu nasuwają się na myśl te miliony sztuk wszelkiej zwierzyny, które ubijamy zdobywając upragnione poziomy. Jako opiekuni dbamy w ten sposób o przetrwanie tylko najlepszych, elitarnych osobników, na które czasem też się porywamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weles - dlaczego akurat Weles? Może najpierw powiem, czemu nie inne. Striga odpada - zbyt się z AS''em kojarzy, a to przecie nie Wiedźmak. Vuislane - to się trudno czyta, a co dopiero wymawia :P Perun się z peronem kojarzy, a Svarog z twarogiem (bez urazy dla rodzimowierców, którzy dalej te bóstwa czczą - takie moje skojarzenia, nic nie poradzę). Pozostaje Weles - mroczne bóstwo słowiańskie :)

Dlaczego Weles? Bo z jednej strony trzyma słowiański klimat. Z drugiej, jako bóstwo podziemia, kojarzy się z wszechobecnym mrokiem, a mrok symbolizuje coś nieznanego, mistycznego, coś, co czeka jeszcze do odkrycia - a czyż nie może być lepszej nazwy dla nowego, dopiero "odkrywanego" polskiego serwera? Z trzeciej strony (nie mówiłem, że to moneta, więc może mieć więcej niż dwie strony, o!) kult Welesa miał miejsce między innymi na Ślęży - jednym z bardziej "mistycznych" polskich miejsc. Dlatego też skojarzenia z tym imieniem są jak najbardziej wskazane dla serwera tak mistycznej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej pasują nazwy Svarog i Striga.
Striga jednak kojarzy się bardziej z Wiedźminem, więc jest już zarezerwowana.
Stawiam na Svarog, nasze słowiańskie bóstwo. Od razu robi się klimatycznie, gdy słyszy się taką nazwę. Az chce się grać.
Bardzo się cieszę z powstania nowego serwera w RoM. Na pewno do tej gry wrócę i zacznę wszystko od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perun ponieważ ma prostą pisownie , oraz prosto go wymówić :)
Nowi gracze nie będą mieli z tym problemu młodzi jak i starsi.

Perun – jedno z naczelnych bóstw słowiańskich. Uosobienie gromowładcy, boga grzmotów i piorunów.

Wiedząc iż polski serwer nosi nazwę bóstwa to zaszczyt na nim grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Perun jako że jest to nazwa jednego z bóstw starosłowiańkich, który ciskał piorunami, taki odpowiednik nasz odpowiednik Zeusa i Odyna. No i nazwa jak najbardziej kojarzy się z mi się z Polską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem powinna być to nazwa Striga z prostych przyczyn :
- Nazwa wpada w ucho
- Kojarzy się z czymś dynamicznym
- Zacheca do wejścia na nowy server
- Pasuje do nazwy Bossa
- Nazwa żeńska

Nic mi więcej na myśl nie przychodzi.
Uważam ,że nazwa godnie by reprezentowała nasz biało czerwony server ,a reszta Europejczykow tylko by nam zazdrościła.

Pozdrawiam i do zobaczenia na nowym serverze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować