Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #233: Wybierz nazwę trzeciego polskiego serwera gry Runes of Magic

213 postów w tym temacie

Moim zdaniem najlepszy wybór to Striga, gdyż kojarzy mi się ono ze Strzygą z Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego, czyli jednej z najlepszych polskich książek fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam moim zdaniem te wszystkie nazwy się nie nadają moim zdaniem nazwa powinna być angielska i ciekawa
ja bym dał nazwę serwera (Forgotten heroes) w tłumaczeniu (Zapomniani herosi) i powiecie co wy o tej nazwie
sądzicie moim zdaniem taka nazwa jest idealna zarówno do angielskiego serwera jak i polskiego."(DZIĘKUJE)".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsza nazwą z wymienionych jest Weles, ponieważ jako słowiański opiekun magii nadaje się idealnie do gry z magią w tytule. Przy tym łatwo wymówić i zapamiętać, od biedy wyraz podobny do angielskiej nazwy Walii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki zapomniałem dodać dlaczego perun więc czemu perun ponieważ kojarzy mi się z najwyższym bogiem z mitologi słowiańskiej tak jak to opisał Aedan i moim zdaniem on powinien zająć pierwsze miejsce ponieważ napisał to konkretnie i krótko a drugie miejsce dał bym Valgas z powodu ze fajnie to wszystko powiązał z runes of magic niewiem co to za miasto peru ale ogółem wszystko fajnie powiązał przynajmniej tak mi się wydaje niewiem co ini sądzą na ten temat
ale i tak czy siak dałbym nazwę (Forgotten heroes) i nie zmienię tego zdania. (dziękuje wszystkim co głosowali na mój pierwszy post na temat tej nazwy i dziękuje wszystkim innym graczom runes of magic za wspólnom zabawę w konkursie jeszcze ras dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pozostałe nazwy poza "Perun" brzmią jakoś <obcojęzycznie>... Nie wiem jak to dokładnie ująć, ale właśnie "Perun" najbardziej kojarzy mi się z lokalizacją naszego nowego serwera. Później doczytałem, że jest to rzekomo nazwa słowiańskeigo bóstwa... Ale i tak bym wybrał tą nazwę. Po prostu "polsko" brzmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wzmianka o Svarog pochodzi z Hypatian Codex , 15-go wieku zestawienie kilku dokumentów znacznie starszych od klasztoru Ipatiev w Rosji. Zawiera słowiańskie tłumaczenie z oryginalnego rękopisu greckiego Johna Malalasa od 6 wieku.Z tą nazwą kojaży się historia,a i Runes of Magic jest historyczną grą wiec nazwa nowego serwera będzie brzmieć idealnie Svarog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vuislane..
Dlaczego? Cóż, kojarzy mi się z moja Żona, która zawsze się na mnie drze jak gram w RoM-a, (nawet nie chce tego opisywać bo to szkoda słów - ale myślę , że nie jeden z was wie o czym mowie :) ) a jak jej powiem,ze otworzyli nowy serwer specjalnie na cześć jej osoby (bo ta nazwa najbardziej się jej podobała) i że wygrała konkurs to zapewne sama zacznie grac i skopie nam wszystkim tyłki...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perun – jedno Uosobienie gromowładcy, boga grzmotów i piorunów . Jeden z najsilniejszych Bogów mających moc posługiwania sie Piorunami i Błyskawicami.Polski server musi byc SILNY tak jak i Polska jest SILNA....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zbyt oryginalny mówiąc, że server Weles ma duże szanse na zostanie tym trzecim polskim serwerem. Słowo Weles jest łatwe do wymówienia przez co chyba w każdym kraju (grającym w RoM''a) będą o Nas gadać :D No dobra może nie będą, ale będzie głośno ;P Weles jest to bożek wszelkiej maści (bydła,dobrobytu itd.) podoba mi się to, że jest powiązany z kultem Św. Mikołaja ;D co mi odpowiada bo kto nie lubi prezentów? (Na dobry start to 3 polski serwer jest takim prezentem) Możemy poczuć się więc jak "bożek Wales" któremu składali ofiary :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Svarog, ponieważ jakoś najbardziej kojarzy mi się z takimi typowymi klimatami RPG / fantasy. No, a jako że lubię się wczuwać w tego typu rzeczy, los padł na tą nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Weles, bo to imię słowiańskiego bóstwa, który był patronem magii, przysiąg, sztuki, rzemiosła, kupców, a przede wszystkim bogactwa. Wszystkie te elementy występują w grze.
Magia pojawia się nawet w tytule (Runes of MAGIC), a także jest ważnym elementem rozgrywki.
Przysięgi... To będzie chyba najtrudniej wyjaśnić. Ale rejestrując się i robiąc postać przysięgamy brać udział w rozwoju świata.
Sztuką jest sama gra :)
Rzemiosło jest jednym z elementów, które wyróżnia tę grę z innych MMO.
Kupcem można zostać, od kupca można kupować.
Bogactwo, bo można być w tej grze nieraz bardzo bogatym :)
Więc może to być patron serwera idealnego? :)
PS. Czy każdy zauważył, że wszystkie te nazwy mają swoje korzenie w słowiańszczyźnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować